Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Orientacijski tek 2007

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Franci » 10. september 2007, 15:20

sabirman je napisal:To bo ultiamte surviver :lol: :lol: :lol: 3 dni vas bomo po host gonil :lol:

No, noooooo fantički brez pretiravanja. :)
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1655
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava sabirman » 10. september 2007, 15:26

A ni ravno prej nekdo jambral da je orientacijski tek ubistvu preživetje v naravi? :lol: Še kompasa vm ne bomo dal. Dobili boste magnet, iglo, štoflc pa se znajdte :lol: :lol: :lol:
Te kej mot? Povej men in ne jambri poveljniku!
Uporabnikova podoba
sabirman

Objave: 465
Registriran: 8. april 2006, 22:22

Objava sabirman » 10. september 2007, 15:37

Aja drugače pa Mladinec iz Brda ni lepo da si sposojaš indentiteto od drugega društva :wink:
Uporabnikova podoba
sabirman

Objava Joe14 » 10. september 2007, 15:51

Lep pozdrav, še moje gledanje na to tekmovanje, primerjam ga z lanskim, ko sem bil udeleženec ekipe, ki je dosegla 2. mesto....

Bil sem član ekipe 128. Na startu nam je sodnik rekel naj sledimo zeleni barvi, nato se je momljajoče popravil in rekle rumeni in z nogo pokazal na zeleno oznako, nato je sledil start, in zato smo v dvomih odhiteli naprej, sledili smo oznakam, ki jih je pokazal z nogo - zelene oznake, na srečo pa so nam kmalu cca. po 5 min na KT2 povedali da moramo slediti rumenim oznakam. Na hitro smo pobrali šila in kopita, poiskali pravo pot in odšli na naprej... Tam smo zgubili 10 minut, ampak pritožbe nismo vložili, odšli smo naprej...

Rad bi pohvalil PGD Podpeč in Jezero za dobro organiziranost, apeliram na štartno listo (da nam ni bilo potrebno čakati na start, ampak smo lahko prišli ob določeni uri), prometno ureditev, startne številke,...

Težave so bile pri končnem postrojevanju, ampak te so pri vsakem tekmovanju in organizator ne more prav veliko vplivati na mlade gasilce....

Strogo obsojam mentorje, ki so dopustili da so njihovi člani v zboru kadili, se posmehovali, na ves glas razpravljali, tudi prošnja neke mentorice naj bodo tiho ni zalegla....

Malo težav smo imeli tudi z KT2, do katere poti nismo uspeli najti.... Na koncu je prevladovalo skavtsko znanje, določili smo azimut, nato pa čez drn in strm, po vrtačah gor in navzdol :lol: do KT2 -> Pohvalno, da točka ni bila kar na cesti... saj zato pa tekmovanje imenujemo orientacija, ne pa "tek po gozdni cesti"... 8)
Mislim da bi moralo iti tekmovanje v prihodnosti v to smer, torej točke, karta, kompas in nič drugega......

Imeli smo tudi neljubi dogodek pri vozlih, kjer sodnik ni priznal tesarskega vozla, ker naj ne bi bil 3-kar zavit okoli (naredil sem ga tako kot ga delam zadnjih 10 let in garantiram da je bil prav narejen), res priznam bil je malo "šlampasto" zategnjen ampak bil je 3krat ovit, na tej točki se niti nismo veliko pritoževali, povedli smo naše mnenje in odhiteli naprej...
Poznam pa tudi tekmovalko, ki ve da je naredila vozel narobe, ampak ker je sodnik pogledal bolj na hitro so imeli 0 kazenskih.... :?

Tekmovanje je bilo po mojem mnenju tehnično bolje organizirano kot lani, zgodil se je le neljubi dogodek, na startu, ampak kaj hočemo vsi smo zmotljivi, vsi smo ljudje,... Na tak dogodek pozabiš in tečeš naprej...

PS: Rad bi se javno zahvalil sodnikom na "zeleni KT2", ki so nam povedali za napako in nas usmerili na pravo pot,....

To je moj pogled na to tekmovanje, na pomoč!

Jure

PS:
sabirman je napisal:ultiamte surviver

Tu me na žalost ne bo, ker bom prestar :) ...
Joe14

Objave: 8
Registriran: 11. oktober 2005, 15:00

Objava tjulenj.juvi » 10. september 2007, 16:26

sabirman je napisal:To bo ultiamte surviver :lol: :lol: :lol: 3 dni vas bomo po host gonil :lol:

Mislim, da se sploh ne zavedaš, kakšen zalogaj je to!?

Pa še nasvet! Pripravi se na kritike, velike, velike, kakšne tudi neutemeljene...
tjulenj.juvi

Objave: 19
Registriran: 9. september 2007, 21:08

Objava sabirman » 10. september 2007, 16:46

Seveda ker naše kritike so itak čisto mimo... :roll:
Uporabnikova podoba
sabirman

Objava RADIOLOG » 10. september 2007, 17:15

Sabirman, mene pa zanima kolk si ti sploh star?????
Ko berem tvoje komentarje, imam občutek, da ne spadaš med gasilce ampak bolj v gasilski podmladek.
Me zanima, kako bi se ti zanšel v gozdu z kompasom in karto....
Ne da bi dvomil v tvoje znanje orientacije, ampak vseno...
Ob takem napihovanju naresnic in naj rečem direktno skoraj da že žaljenju organizatorjev in vseh, ki so v sobotni dan vložili ogromno svojega časa je sramotno, da se upaš trditi, kako bo in bi bilo tekmovanje pod vašo organizacijo oh in sploh....
Ultimativno preživetje..... Če bi rad povzročil to, da začne zaradi takih besed gasilske vrste zapuščati mladina, ki pa je danes še tako pomembna.....
Poraze je treba prenesti športno. Če je komisija zavrnila pritožbe, jih je zavrnila.
RADIOLOG

Objave: 10
Registriran: 9. september 2007, 21:44

Objava sabirman » 10. september 2007, 17:23

Pa kaj ti ne zastopiš da mladina še tolko slabše sprejme poraz oz. skorajda namerno izključitev? Kaj če bi bili t otroci stari 10 let kako bi jim razložil? Misliš da bi še kdaj prišli med gasilce? Mislm da ne.
Uporabnikova podoba
sabirman

Objava RADIOLOG » 10. september 2007, 17:31

Zato mamo pa mentorje, ki jim morajo to obrazložit. Če pa tega ni bojo ti reveži postali ene velike mevže, ki bodo najbol pogumni ko bodo pa zgubil pa ne bodo znal prenest poraza.
Mal se zresn pa bol trezno razmišli....
RADIOLOG

Objave: 10
Registriran: 9. september 2007, 21:44

Objava Gregc » 10. september 2007, 17:46

Mislim da je zadnji čas da moderator tole temo da pod ključ. Ker itak nebomo prišli do nekega normalnega zaključka vsak trdi svoje. Čeprav najbolj vemo tisti ki smo bili tam in tekmovali. Škoda izgubljati besed in mi je žal da sem karkoli pisal, ker tist ki je razumel je drugi pa itak nebodo nikoli.
Zadnjič uredil Gregc - 10. september 2007, 17:48. Skupaj urejeno 1 krat.
Gasilci smo edina živa bitja,ki ne bežimo od ognja pač pa gremo vanj in se spopademo z njim.
Uporabnikova podoba
Gregc

Objave: 107
Registriran: 1. december 2005, 22:31

Objava mali100 » 10. september 2007, 17:47

pa kako se lahko zgodi, da štejejo ekipo mladink(kar je bilo jasno videno tudi na listu in brez njega), med mladince?! Organizacija je bila prej slaba kot kaj druga!
mali100

Objava MarkoŠ » 10. september 2007, 18:33

Nisem bil na tem tekmovanju, ampak vseeno.
Bil sem drugače mentor v PGD Boh. Bistrica (še vedno sem pomočnik) in večkrat sem sodil orientacijski tek.

Moti me naslednje:

1. Zakonsko je za vso mladino (mlajši pionirji, starejši pionirji in mladinci) odgovoren mentor oz pomočnik v PGD.

2. Na orientacijskem tekmovanju ima mladina naslednja navodila:
- uporabljati mora načrt proge
- vsaka proga mora biti svoje barve
- na progi morajo biti puščice

Gasilska mladina v sloveniji ne uporablja kompasa.

3. Vsak sodnik, varnostnik na progi mora vsaki ekipi, ki ne pozna proge pomagati s tem, da jih vrne na pravo progo ne pa, da se dela nevednega oz da jih pošilja v napačno smer proge.

Kdor je delal specialnost za sodnika gasilsko športnih disciplin potem mora te zadeve poznat.

Če se ugotovi, da je sodnik nepravilno sodil oz oviral tekmovalce (pošiljal v napačno smer), bi se takemu sodniko moralo prepovedati sojenje in odvzeti sodniško značko.

Tista ekipa, ki bi jo oškodoval, pa bi imela možnost ponovnega začetka tekmovanja.

To so dejstva.
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Orientacija 2007

Objava grat » 10. september 2007, 20:54

Moderator zapri temo, ker ne bo drugega kot samo zbadanje drug drugega. Glede na to, da sem se kot mentor udeležil tega tekmovanja lahko rečem, da so nekatera dejstva resnična z obeh strani (organizatorji in oškodovanci).
Organizacija takega tekmovanja je res velik zalogaj, kar se kaže, da je vsako leto boljše razen, če tega nočeš videti oz. priznati. Napake so zato, da se na njih učimo in upamo na boljše.
Lp, Jani
Ker Janez dela to z občutkom !!
Jani Grat
PGD RADOMLJE
Uporabnikova podoba
grat

Objave: 195
Registriran: 6. september 2005, 12:37

Objava gregcc » 10. september 2007, 22:43

Moje ime Gregor Dobnikar - sodnik na točki KT2 na progi starejši pionirji, tam kjer je mladina brezglavo tavala ko ni vedla kaj naj naredi.

Skupaj s kolegom sodnikom in še 2 pomočnikoma smo se strinjali da take napake se nebi smele dogajati in če se že bi zaradi najmanjših problemov morali ekipam pustiti ponovni štart, ker ni blo fer do njih.

Sicer je tekmovanje bilo dobro organizirano, ampak zaradi take napake to sploh nima nobene vrednote.

RADIOLOG:
Kok si pa ti str če že sprašuješ ostale? In kako lahko trdiš da sabirman govori neresnico? Ne prodaji buč ampak verjem kar ti ljudje ki so bili tam in so bili udeleženi v tem tudi povedali.

Itak nima smisla o tem razpravljat ker je vsem jasno da je EDINA napaka bila napaka ŠTARTERJA in posledično organizatorjev oz. komisije B ker so nerazumno reagirali.

Če te zanima kaj se je dogajalo preberi moj komentar nekaj objav nazaj. Ne ti govort potem da je bilo vse v redu ...

KER NI BILO!
gregcc

Objava Peter » 10. september 2007, 22:43

Vsi ste lahko povedali, kar vam je ležalo na duši, edino šabana smo malce pobrisali, ker bo še malo potreniral bonton in si prebral Pravila foruma.

Kot je že grat napisal, ima vsaka stran določen prav in tisti, ki je prebral celotno temo, bo to razumel. Upam, da bodo to storili tudi bodoči organizatorji, da do takšnih neprijetnosti ne bo prihajalo. Boljše rešitve kot je učenje na preteklih napakah ne pričakujte in se s tem tudi sprijaznite.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

NazajNaprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost