Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

VPRAŠANJA ZA GASILSKI KVIZ MLADINE

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Oskar » 17. november 2007, 19:48

Veliko sem se na svoji gasilski poti ukvarjal z mladino, zato mi dovolite, da podam nekaj mnenj. Mogoče bodo komu kdaj koristile, ko bo prevzel kakšno funkcijo mentorja na društvenem ali višjem nivoju.
Naj takoj povem, da smo z temi gasilskimi kvizi v GZ in naprej krepko zakomplicirali in posledica so tudi odpovedi kvizov.

Kviz je potrebno vzeti kot zanimivo tekmovanje med mladimi na določenem področju. To je pri nas navadno gasilstvo, požarna varnost in nekaj iz splošnega znanja. Kviz mora biti tako pripravljen, da otroci NE potrebujejo posebnih priprav ! tega dejatva se žal na GZS ne zavedajo.

Ker, če imamo že naprej znana vsa vprašanja in točno določene teme, potem to ni več kviz. Pred kratkim sem izvedel poučno zabavni kviz na dveh osnovnih šolah. Ravnatelji so želeli, da jim sporočim temo, literaturo itd.. da se bodo otroci pripravili. Nič od tega jim nisem sporočil in bilo je več kot odlično, zabavno in poučno. Otroci več vedo, kot si mi odrasli mislimo !

Kadar mentor sestavi ekipo, naj jo takoj seznani z namenom kviza. Ostale otroke iz desetine pa naj povabi kot gledalce, da ne bo zamere.
Pretirane priprave v smislu učenja določenih tem bodo otroke preveč spominjale na šolo in bo nastal odpor ! K gasilcem se vendar pristopili, da se bodo tudi malo sprostili, da bodo nekoč gasili, da se družimo.

Bolje je, da organizirate tečaj za pridobitev naziva- čina, kjer pride v poštev tudi učenje.

Pozdravljam takšno obliko dela z maldine, vendar ne na tak zakompliciran način. Da ne govorim o raznih zdrahah, pritožbah itd... ki jih lahko zasledimo.
Če je kviz dobro pripravljen ne potrebujemo posebne komisije , ki bi nekaj razsojala in begala mentorje in mlade.

Da ne boste rekli, da samo gobezdam vam pošljem tudi kak kviz za osnovnošolce z vsemi navodili za izvedbo ! To pa po ZS.

:wink:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Mostiščar » 17. november 2007, 20:16

Oskar, zelo se strinjam z napisanim, razen nepotrebnega kritiziranja GZS. Presing se namreč pričenja že na nižjih nivojih in se je zgolj preselil na višje nivoje.
Kvizi so postali enostavno prezahtevni tako za mladino, kot pravzaprav tudi za organizatorje. Otroci se učijo dovolj v šoli!
Sam sem mnenja, da bi bilo vredno kvize usmeriti bolj v druženje in spoznavanje gasilskih tematik na zabavnejši način. Sedaj je nastal prevelik poudarek na tekmovanju, za kar pa so namenjena sama tekmovanje v GŠ disciplinah.
Po drugi strani, pa je sodelovanje v kvizu dobrodošla "zamenjava" za tekmovanja. Nekatera društva imajo težave pri članstvu in takorekoč ne morejo sestaviti niti ene enote ter jih pripraviti za tekmovanje. Tri otroke pa že zberejo.
LP, Robert
Uporabnikova podoba
Mostiščar

Objave: 57
Registriran: 27. maj 2007, 13:31

Objava Oskar » 17. november 2007, 20:39

Me veseli , da si istega mnenja, vendar ne pozabi, da so ga pripravili na GZS saj drugače si ne znam razlagat naziva: Državni kviz ?? :shock:
V PGD ga sigurno niso zakomplicirali. Drži ?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Re: vprašanja za kviz

Objava maya » 17. november 2007, 20:52

Aljaž je napisal:
maya je napisal:želimo samo da bi dobile čim več vprašanj iz drugih regij saj ne vemo kaj bo na državnem kvizo. tako da če želi kdo deliti vprašanja vas naprošam, če mi pošlete.

Sej mi tud ne vemo kaj bo ba državnem pa sej maš naslove oz. teme ko jih je M-Coky prilepu. :lol:

se strinjam se tem da nihče ne ve kaj bo na državnem... zato pa želimo imeti vprašanje ostalih regij da se lahko bolje pripravimo an...
maya

Objave: 15
Registriran: 15. november 2007, 23:21

Objava Aljaž » 17. november 2007, 23:03

maya je napisal:se strinjam se tem da nihče ne ve kaj bo na državnem... zato pa želimo imeti vprašanje ostalih regij da se lahko bolje pripravimo an...

Tudi jaz se strinjam s tabo da se želite čim bolje pripraviti na tekmovanje oz. na kviz jaz bi se tudi. Ni pa to pravično do ostalih da bi nekdo imel vse nekdo pa do tega gradiva nebi mogel priti ampak vsak se po svoje hoče pripraviti po najbolših močeh to je pohvalno. Čim bolje se pripravte.

Lp
Lp. Aljaž Kotnik
Kjer je dim je tudi ogenj! Je blo, je in vedno bo!
Aljaž

Objave: 206
Registriran: 11. januar 2007, 22:41

Objava maya » 17. november 2007, 23:19

Aljaž je napisal:
maya je napisal:se strinjam se tem da nihče ne ve kaj bo na državnem... zato pa želimo imeti vprašanje ostalih regij da se lahko bolje pripravimo an...

Tudi jaz se strinjam s tabo da se želite čim bolje pripraviti na tekmovanje oz. na kviz jaz bi se tudi. Ni pa to pravično do ostalih da bi nekdo imel vse nekdo pa do tega gradiva nebi mogel priti ampak vsak se po svoje hoče pripraviti po najbolših močeh to je pohvalno. Čim bolje se pripravte.

Lp

ja sej, smo bli lani na državnem tekmovanju in potem smo vidli da večina občin je ima vsa vprašanja točna taka kot so bila potem na kvizo sestavljena in so se naučila po njih naše društvo pa je znalo tist kar smo se sami iz knjig ki so bile podane naučili, ni fer do ostalih da nekateri vedo vse, tak da js ne zahteva oz. ne prosim da mi tista vprašanja kdo pošlje, ampak samo vprašanja ki ste jih imeli na drugih kvizih po sloveniji, da približno vidimo kaj je potrebno še osvojit.
maya

Objava M-Coki » 18. november 2007, 0:18

maya je napisal:ja sej, smo bli lani na državnem tekmovanju in potem smo vidli da večina občin je ima vsa vprašanja točna taka kot so bila potem na kvizo sestavljena in so se naučila po njih...

In kje so dobila vse to? :o Potemtakem to zame ni več kviz; se strinjaš? Zame je znanje iz literature poiskati, izbrskati in izluščiti najpomembnejše, če se pa dogaja to, kar si omenila zgoraj, potem pa...

P.s.: Kaj več o tem pa si lahko prebereš tukaj (tudi problem z vprašanji je omenjen...)
- http://www.gasilci.org/forum/viewtopic.php?t=7335&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava maya » 18. november 2007, 0:22

M-Coky je napisal:
maya je napisal:ja sej, smo bli lani na državnem tekmovanju in potem smo vidli da večina občin je ima vsa vprašanja točna taka kot so bila potem na kvizo sestavljena in so se naučila po njih...

[size=11]In kje so dobila vse to? :o Potemtakem to zame ni več kviz; se strinjaš? Zame je znanje iz literature poiskati, izbrskati in izluščiti najpomembnejše, če se pa dogaja to, kar si omenila zgoraj, potem pa...

jah...sei zdei je tak usenoo... pač tut mi delamo tak da se učimo iz knjig rešujemo vprašanja... brskamo po internetu... pol pa vidiš da se enam pač ni treba nič trudit kr use dobijo..upam da letos tega ne bo..
maya

Objava M-Coki » 18. november 2007, 0:30

maya je napisal:jah...sei zdei je tak usenoo... pač tut mi delamo tak da se učimo iz knjig rešujemo vprašanja... brskamo po internetu...

Želim vam obilo uspeha in čimboljši rezultat... Če pa česa ne boste našli, pa kar vprašajte, mogoče pa mi kaj izbrskamo (naš slogan: skupaj spreminjamo na bolje :wink: )
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objava MarkoŠ » 18. november 2007, 10:00

Sam se ukvarjam z mladino več kot 10 let.
Vedno sem mladini razlagal, da je to ekipno delo cele skupine.
Več sem dajal na praktične vaje, kot na teorijo.
Ker le s praktičnimi vajami skozi leta spoznavajo in osvajajo razne vaje (vozle, vajo z vedrovko, vaja od trojaka naprej, povijanje cevi, povijanje vrvi v torbico, in še bi se našlo).

Nikoli mi nišlo za rezultat, bolj mi je šlo za ekipno delo in to, da so delali pravilno in ubogali, kar je bilo potrebno narediti.
Je pa tudi res da so prihajali z takim delom rezultati.

Na tekmovanjih pa se res pokaže tekmovalnost ekip, kar ni dobro.
Bolje bi bilo dati več poudarka na druženju.
Na tekmovanjih pa je tudi pomembno. da imaš srečo in znanje, ter izkušnje.
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava M-Coki » 22. november 2007, 18:19

malo offtopic vendar vseeno: Obvestilo GZS (za tiste, ki ne berete njihove spletne strani)

Državni kviz gasilske mladine:
Otvoritev, 24.11.2007 je predvidena za 10.00 uro, zato prosimo, da pridete pravočasno, da opravite še prijavo. Kviz bo potekal v Osnovni šoli Mirana Jarca v Črnomlju. Prosimo vse udeležence kviza, da s seboj prinesejo copate.

Ekipe, ki bodo želele priti v Črnomelj že dan prej, imajo možnost prespati v dijaškem domu, ki je v neposredni bližini doma. Nočitev z zajtrkom je 17 eur. Podrobnejše informacije in rezervacije so možne na naslovu: dd-crnomelj@guest.arnes.si
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objava maya » 24. november 2007, 21:45

Pa je kviz za nami... Na Koroško smo pripeljali naslov državnih podprvakinj v kategoriji mladincev.... tekmovanje je bilo kar dobro organizirano tudi vprašanja niso bila pritirano težka ... vsaj za nas...
maya

Objava _ceblica_ » 24. november 2007, 21:58

Dons je bil kviz V Črnomlju in je bila spodi tut ekipa iz Orlov... zanima me ...oz naprošam vse ki kogarkoli iz ekipe pozanjo da me kontaktirajo pod zasedno oz. to napišejo na forum.
_ceblica_

Objave: 1
Registriran: 24. november 2007, 21:53

Objava pa3cija.js » 24. november 2007, 21:59

oj...wem da bo to ena neumesna za tu sm...in se vnaprej opravičujem an...sam pač nism našla kake bol primerne teme za to vprašanje...namreč zanima me če je kdo tukaj iz gasilskega društva "ORLE" ali če pozna koga iz tega društva...namreč išem ekipo iz tega društva ki je bila danes uvrščena na 3. mesto na državnem kvizu v Črnomlju :)...lepo bi prosla če bi kdorkoli lahko kaj poizvedel ali vzpostavil kontakt z njmi da mi sporoči...LP vsem.... :wink:
pa3cija.js

Objave: 1
Registriran: 24. november 2007, 21:50

Objava M-Coki » 24. november 2007, 22:31

pa3cija.js je napisal:namreč zanima me če je kdo tukaj iz gasilskega društva "ORLE" ali če pozna koga iz tega društva...namreč išem ekipo iz tega društva ki je bila danes uvrščena na 3. mesto na državnem kvizu v Črnomlju :)...lepo bi prosla če bi kdorkoli lahko kaj poizvedel ali vzpostavil kontakt z njmi da mi sporoči...LP vsem.... :wink:

Mislim, da članov z omenjenega društva ni registriranih na forumu gasilci.org (nisem pa prepričan)... za kontakt pa ti lahko ponudim le njihovo tel. št., če ti bo kaj v pomoč - GD ORLE: Franc Mlakar Orle, Škofljica tel. (01) 366-75-64
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

NazajNaprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov