Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Mladina v zimskem času

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Mladina v zimskem času

Objava Gost » 4. januar 2008, 12:17

Prvo kar je treba doreči je sigurno to, da je potrebno z mladino delati celo leto. Seveda se poraja vprašanje, kaj še početi drugega kot se pripravljati na tekmovanje in se špricati z vedrovkami??

Mislim, da je odgovorov, kaj početi, veliko,veliko in še 1x veliko. Vsi, ki ste se udeležili specialnosti za naziv mentor mladine veste, da je stvari in idej za delo z mladimi toliko, da bi lahko delali 2x tedensko skozi celo leto pa še nebi zmanjkalo programa. Kaj lahko počnemo z mladimi v zimskem času? (naj podam nekaj predlogov in idej, ki sem jih pridobil na tečaju, nekaj pa smo prakticirali sami z mojimi idejami.

- Izdelovanje božično novoletnih čestitk
- obisk dedka mraza
- v Trbovljah je bil pred novim letom postavlejn šotor, kjer so bile delavnice za mlade in seveda smo se teh delavnic udeležili tudi mi (izdelovali okraske, na obisk je prišla pika nogavička, skupaj smo izdelovali razne živalice iz balonov, ki se jih da napihovati...)
- za vse tiste, ki se zgovarjate, da nimate denarnih sredstev za mlade, oz. jih dejansko nimate, naslednja ideja: Mi smo lansko leto izdelali veliko sliko gasilca iz lepenke in jo prodali na zadnji gasilski vaji. Naredili smo kot kakšno licitacijo in zanjo iztržili 150 E. S tem denarjem sem kupil gasilsko sestavljanko,, gasilsko igro spomin, 2 gasilske knjige za otroke, največji del tega denarja smo pa porabili, ko smo pred 14 dnevi šli na izlet v gasilski muzej na Vransko,sledil pa je ogled risanega filma Franček in izgubljeni zaklad.
-organizacija izleta (sankanje, kepanje...)
-pridobivanje veščin
-preventivne značke
-zbor mladih
-kviz (tako na nivoju gasilke zveze kot na nivoju regije)
-izdelovanje plakatov, ki ni nujno, da je ravno gasilske tematike
-v gasilskem društvu si izberimo del stene, ki naj bo namenjen samo mladim ter ga pobarvajmo, oz. prelepimo z gasilskimi slikami, pobarvankami...
-zbiranje časopisnih člankov o intervencijah (požari, naravne nesreče..)
-družabne igre (človek ne jezi se, karte, ugani kdo..)
-osnove prve pomoči
-vozli
-drsanje
-likovne dejavnosti....

Če koga še kaj zanima naj kar napiše, se bo že našla kakšna ideja, če ste vse napisane že izvedli:)

LP, SANDI
Gost

Nazaj

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost