Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Prva pomoč v avtu

Ta podforum je namenjen vsem, ki verjamejo, da poleg gasilstva obstaja še kakšna druga reč na svetu. V njem bodo teme, ki nimajo neposredne povezave z gasilstvom, vendar bi jih radi predebatirali v skupnosti našega foruma.

Moderator: Rafter

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Prva pomoč v avtu

Objava polo98 » 28. november 2016, 2:56

Če je nimaš na tehničnem in ni več veljavna jo moraš kupit. OK. Če te vstavi policaj jo moraš imeti. OK.

Če imam prometno nesrečo in ostanem vkleščen mi ne pomaga nič.

Najbolj me pa zanima to, zakaj je kaznivo, če nimaš prve pomoči v avtu?
Ker jaz in ostali nismo usposobljeni (čeprav smo tiste 2h na CPP-ju) imeli.

Poškodovana oseba ima lahko hude poškodbe in navaden laik bo kaj? Zadevo lahko še poslabšal.
Jaz bi reševal v vsakem primeru, LAHKO PRIDE DO KAKŠNEGA NESTROKOVNEGA "PRIJEMA" IN OSEBA ŠE BOLJ NASTRADA.

In kaj mislim povedat?! Da te poškodovana oseba lahko celo toži, če pride do neznanja nudenje pomoči.

Kaj menite?
polo98

Objave: 334
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Re: Prva pomoč v avtu

Objava Cepi » 28. november 2016, 8:40

Res, da imam tečaj za bolničarja, ki ga tudi obnavljam ampak vseeno.
Praviloma bodo v nekaj minutah prišli reševalne enote (seveda, če bodo obveščene), oseba pa lahko v teh nekaj minutah izkrvavi. In nobeden mi ne bo rekel, da vsaj za silo ne zna namestiti gaze, ali pa pritisnit na žilo. Verjetno s tem ne bo noben poslabšal stanja in za to ni potrebno osebe vleči ven iz avta.
Cepi

Objave: 33
Registriran: 14. maj 2009, 12:36

Odg: Prva pomoč v avtu

Objava polo98 » 28. november 2016, 10:54

Deloma razumem. A pravega odgovora še ni.
polo98

Re: Prva pomoč v avtu

Objava Krrokarr » 28. november 2016, 12:16

Kdor ima vozniški izpit, naj bi imel opravljeno vsaj to osnovno izobraževanje iz PP. (Pa pustimo kakovost le-tega ob strani.)
Po mojem mnenju je razmišljanje "rajši ne bom pomagal, da ne bo še slabše", zgrešeno.
Kot je zapisal Cepi; že malenkosti lahko rešujejo življenja!
Če ima nezavestni poškodovano hrbtenico, umrl pa bo zato, ker si mu ni upal nihče sprostiti dihalne poti ... potem smo najbrž na slabi poti.
Po mojih izkušnjah in informacijah so te tožbe, ki jih omenjaš, bolj mit kot resničnost. Sicer v današnjem svetu ni več nič nemogoče, pa vendar: Boriti se moramo proti takšnemu razmišljanju, drugače bomo kmalu družba kjer hodijo vsi mimo pomoči potrebnih, kot da jih ne vidijo.

Če bo nekdo pri nudenju pomoči popolnoma nestrokoven mu odsotnost paketa prve pomoči v avtu tega ne bo preprečila. Je pa res spet druga zgodba koliko sanitetnega materiala se menja, ko bi bil lahko še čisto uporaben (Meni, na primer, ni še nihče uspel odgovorit zakaj imajo trikotne rute (tako kratek) rok uporabnosti ...)
Uporabnikova podoba
Krrokarr

Objave: 23
Registriran: 29. julij 2014, 15:16
GE: BTC

Odg: Prva pomoč v avtu

Objava polo98 » 28. november 2016, 12:37

Še enkrat. Nebi rad imel nobenega na vesti. Nisem pa spet toliko levi, da ne bo pomote.

Ena zgodbica od zadnjič;

Se bližam prehodu za pešče oddaljenim od mene cca30m. Pred menoj nikogar, tudi zadaj ne. Tip gre čez prehod za pešce ampak ga je zanašalo (levo desno). Je probal stopit na pločnik ampak ga je vrglo nazaj na vozišče. Vstavim. Takoj k njemu, ki je bil negiben a pri zavesti. Nisem se ga upal premikat ker padec je bil več kot filemski. Sem ocenil, da ne bo šlo in zapr cesto do prihoda reševalcev, da ga nebi kdo povozil. Prišli so v dobri minuti. kolona vozil se je nabrala a, da bi kdo pomagal to pa ne. Edino jaz sem mu stal ob strani. Ta dan so imeli že 2 intervencije zaradi njega.___________
Ah, Bog ima rad pijance...
polo98

Nazaj na Splošno

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Google [Bot] in 1 gost