Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

STAVKA POKLICNIH GASILCEV V VELIKI BRITANIJI

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

STAVKA POKLICNIH GASILCEV V VELIKI BRITANIJI

Objava Milan Dubravac » 30. oktober 2002, 19:29

Podrobnosti o stavki poklicnih gasilcev v Veliki Britaniji si lahko ogledate na strani http://www.30kfirepay2.co.uk/
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava Peter » 30. oktober 2002, 19:56

Pravijo, da je 640.000 SIT mesečno premalo in si želijo 900.000 SIT. Zanimivo bi bilo slišati, kaj o tem menijo slovenski poklicni gasilci. :wink:
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Milan Dubravac » 30. oktober 2002, 20:01

Peter:
To je bruto znesek; odštej 40-45% pa smo na bolj realnih številkah in ni več tako ogromne razlike. So pa pač bogatejši kot mi, žal.
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objava Peter » 30. oktober 2002, 20:12

Neto mesečna plača je 450.000 SIT, zahtevajo pa 630.000 SIT.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objava Milan Dubravac » 30. oktober 2002, 20:22

Peter:
Če bi bil ti sindikalni predstavnik poklicnih gasilcev bi se pa še jaz včlanil; saj dosegel tudi ti ne bi nič ampak si tako prijetno naiven da mi ne bi bilo članarine žal.
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objava Peter » 31. oktober 2002, 1:03

Saj vem, da bi pri nas gasilce prej ukinili preden bi jim dali takšne plače. Je pa vseeno zanimivo, kakšne plače imajo drugod za isto delo. Čas je za učenje angleščine :D :D :D
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objava JozeR » 31. oktober 2002, 16:56

Morda bi za primerjavo rabili še POVPREČNO plačo v V.B. Pa bi se verjetno lahko potem kar cela Slovenija odločila za selitev, ne le gasilci! :wink:
Na pomoč,
Jože
Uporabnikova podoba
JozeR

Objave: 206
Registriran: 23. avgust 2002, 13:37

Objava Jani » 31. oktober 2002, 17:35

Vse lepo in prav, morate pa vedeti, da so tudi cene v trgovinah primerno višje (100 - 200%). Imam kar nekaj znancev na otoku in vsi tarnajo, da komaj pridejo skozi mesec in da je bilo včasih mnogo bolje.
Če preračunaš, naj bi potem naši poklicni gasilci imeli nakaj čez 200.000 sit plače, kolikor jo pa najbrž tudi imajo!

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

stavka

Objava oskar » 31. oktober 2002, 21:46

Jani naj se uresniči tvoj zadnji stavek !
LP
oskar

Objava Matej B. » 1. november 2002, 0:22

VB je lahko še kar srečna glede na druge članice EU, ki so s 1.1.2002 uvedle skupno denarno valuto (euro). VB ima še vedno svoj funt in kot kaže ga še bo nekaj let imela, ker je izrazito konservativno usmerjena.
Glede samega standarda pa je možno reči, da je tam neznatno višji (višji BDP, višja življenjska doba, večja socialna varnost itd.), v primerjavi s Slovenijo, ki je v tranzciji in na pragu vstopa v EU. Vendar sem osebno mnenja, da je v Sloveniji trenutno še raj, ko pa bomo tudi mi del EU pa bo občutno dražje in bolj zapleteno.
Glede same stavke pa bi rekel naslednje. Če se Britanski poklicni gasilci počutijo premalo plačane glede na svoje delo in delovne pogoje ter zahteve, mislim da imajo pravico svoje nezadovoljstvo izraziti preko stavke. Vendar do te mere, da ni ogroženo zagotavljanje operativnih nalog (izpad dežurstev, izmen, itd.)

Oskarjevo misel pa razumem kot dejstvo, da plača poklicnega gasilca v Sloveniji ne presega 200.000 SIT. Če se motim, me pa Milan in Oskar ter ostali "profiji" popravite.

Upam, da s prvim odstavkom nisem kršil določil omenjene aktualne teme!
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1133
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava Milan Dubravac » 1. november 2002, 0:45

Plača navadnega poklicnega gasilca v SLO je okoli 120 000 sit. Ni pa povsod enako žal. BDP na prebivalca je v VB 24 000 EUR v SLO pa 11 000. Malo drugače je glede delovnega časa, o tem pa ne bi govoril.
Kolegi v VB za primerjavo dajejo plače policistov in zato zahtevajo višje. Zanimivo bi bilo videti primerjavo pri nas.
Matej:
o Evropi, valutah, standardu pa nimaš razjasnjenih pojmov.
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objava Jani » 1. november 2002, 15:28

Potem se pa posamezniki med profiji samo malo hvalijo s plačo. Nekdo mi je dejal, da z vsemi dodatki dobi blizu 200 jurjev!
Me je pač na....., jaz pa posredno vas. Se opravičujem!

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

stavka

Objava oskar » 1. november 2002, 22:50

Jani , ni te nategnil. Čisto možno, da je na delavnem mestu vodje izmene ali podobno in ima preko 25 let delavnega staža. Z vsemi dodatki verjetno prejme še več. Sicer smo se pa mi pred leti prav tako kot Britanci borili z stavko za 120.000 sit
LP
oskar

Objava Matej B. » 2. november 2002, 23:58

Te stavke pa se rahlo spomnim. Kakšne štiri leta nazaj ? Ne vem točno. Mariborski profiji ste takrat mislim da uspeli, ali ne??
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1133
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

STAVKA

Objava OSKAR » 3. november 2002, 17:11

Matej
Uspeli smo le delno. Opozorili smo (predvsem s pomočjo sindikata) na naše probleme. Intervencije smo seveda vršili nepretrgoma, saj tisti , ki potrebuje pomoč je tu še najmanj kriv. Želim povedati, da le primerno plačan poklicni gasilec , lahko svoje delo opravi dobro in profesionalno. Stanje je po nekaj letih stabilno , le denarja za novo opremo je premalo ( tako je pač povsod) Bistveno se je izboljšala osebna in skupna zaščitna oprema. In ne boste verjeli , pred dnevi smo dobili novo kombinirano vozilo vredno 45 miljonov sit. Mimogrede naj omenim, da je lokalna skupnost, to je MO Maribor spomladi letos porabila za mestne paznike na kolesih preko 40 miljonov sit :evil: :?:
Pa ne bi več o tem, ker dobivam kurjo polt.
LP
OSKAR

Naprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost