Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

MODELČKI GAS. VOZIL

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

MODELČKI GAS. VOZIL

Objava gasilec77 » 12. december 2004, 0:37

Mogoče kdo ve, kje nabaviti modelčke gasilskih vozil, za sestavljanje :?: :?:

V naprej hvala

Lp

Dušan
Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Objava Denis » 12. december 2004, 3:43

Za sestavljenje jih je bolj mal dobiš jih pa v modelarskih trgovinah ali trgovinah z igračami.
Je pa več tistih ki so že kot modeli v razmerju 1:84 ali 1:54 teh ti pa ni potrebno sestaviti. V razmerju 1:84 obstajajo tudi gasilki domovi ki jih moreš sestaviti ali pa model hiše ki je v ognju itd..
Priloge
h03759a_p1.jpg
13097_p1.jpg
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objave: 885
Registriran: 11. avgust 2003, 1:12

Objava gasilec77 » 12. december 2004, 12:28

:) :) , hvala ti za informacijo... Mogoče še veš kje take trgovine obstajajo??
Uporabnikova podoba
gasilec77

Objava Denis » 12. december 2004, 14:04

Nekaj imajo v intersparih, modelarstvo v btc pa največ tega sem vidu v avstriji v tem velikem centru ki je na novo pred grazem.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objava Rafter » 12. december 2004, 15:01

Denis je napisal:Nekaj imajo v intersparih, modelarstvo v btc pa največ tega sem vidu v avstriji v tem velikem centru ki je na novo pred grazem.

Seiersberg :wink:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava Denis » 12. december 2004, 15:41

Ja Rafter

No tule je ena povezava do trgovine pri nas pa maš ta spodaj firmo feller pa mal poglej:

http://www.moko.si/
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objava janez » 14. december 2004, 12:16

Ne smem delati reklame; vendar je "moko" morda najbolj založen. Tudi naročanje je preko "moko" dokaj dobro. Tudi spoznajo se na modele in znajo svetovati, zaloga v trgovini je zelo bogata (morda celo boljša kot kje v tujini). Se splača prvič obiskati trgovino, nato se pa verjetno lahko posluje po internetu ali pošti-

Potovanja v tujino sem vselej izkoristil za nakup nekaj novih modelov in za nabavo katalogov. Vendar je bilo običajno težko kupiti v trgovini po katalogu. Prav tega pa danes nimamo, lahko pa naročimo. Dobili bomo čez dva dni - jaz pa sem bil v Muencnu samo tisto popoldne.

Treba si je pridobiti kataloge, jih pregledati in se odločiti.

Med dražjimi so PREISER (Nemčija). Tu izdelujejo predvsem figurice (modele ljudi). Tudi gasilce. Kupiš jih lahko pobarvane ali pa bele in jih pobarvaš sam. Nepobarvani se lahko tudi delno oblikujejo.

Prav tako ima v svojem programu PREISER v svojem proizvodnem programu gasilska vozila (od konjskih vpreg do najsodobnejših). Izdelana so ta mala vozila izredno natančno in dopuščajo še dodelavo oziroma opremljanje po lastni želji. So pa med dražjimi (od 30 DEM beri 20 EUR pa gor). V programu so še vozila THW, reševalnih služb, komunale itd.

Tako fino izdelana vozila so NEPRIMERNA za pouk. Krasna so za zbirko (kjer so lepo spravljena in jih spoštljivo ogledujemo), če pa se z njimi igramo, jih vsak nekaj beza (ali se lestev sname, ali se to ali ono vrti itd) in zadeva se polomi.

V Avstriji je firma ROCO. Cenejša (kot Preiser), vozila so na pol sestavljena, ostalo narediš sam. Imajo tudi komplete gasilskega orodja in opreme (hidrantni nastavki, lestve, cevi, agregati...). To lahko sestaviš in pobarvaš sam.

Roco ima tudi bogato je ponudbo vojaških vozil, tankov in topov, Preiser pa vojakov.

Nekaj sem slišal, da je firmo Preiser kupila firma Faller (modeli objektov). Menda pa se Preiser še vedno trži samostojno.

Pri Fallerju sem v katalogu zasledil več vrst gasilskih domov, v enem zadnjih pa celo stavbo v požaru (pod nazivom: goreča davčna uprava - morda je kaj simbolike v tem).

Pri vsem so najbolj bogate ponudve v merilu H0 (1:87). V drugih merilih so ponudbe skromnejše, se pa najde marsikaj.

Ravel ima gasilska vozila z opremo v merilih 1:45; 1:33; 1:25. Uporabno za pouk predmeta "vozila in oprema".

Na razpolago so še druge firme: Siku, Wiking itd.

Modelarski pozdrav

Janez.
Uporabnikova podoba
janez
dolgoprogaš

Objave: 831
Registriran: 19. december 2002, 11:20

Objava Denis » 14. december 2004, 23:11

G. Janez jst bi pa rad videl vašo zbirko ker vidim da ste zbiratelj mogoče kakšna slikca.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objava janez » 16. december 2004, 9:52

Moja zbirka je sodelovala v nekaj poukih na maketah. Sam nisem vedel, da je to podobno bitki v Ardenih (bitka za Stalingrad je bila hujša).

Pri uporabi modelčkov v nekaj primerih so jih slušatelji uničili toliko, da jih sedaj čisto počasi sestavljam nazaj. Zgodilo se je vse: od polomljenih lestev do spuljenih koles, morda so mi tudi pri katerem modelu spustili olje iz karterja.

Imel sem kakih 200modelov gasilskih vozil (najstarejši iz leta 1956). Ostalih vozil pa približno enako. Ko prijatelji opazijo, da zbiraš, ti prečnejo nosti primerke kar sami. Res pa je da so nekateri primerki bili tako po merilu kot po obliki povsem neprimerni.

Nekatere firme izdelujejo izredno natančne miniature, druge pa smatrajo, da je rdeč avto z lestvijo že gasilski, če ima pa še modre luči pa sploh.
V glavnem sem imel merilo H0 (1:87).

Če bi želel danes komu pokazati "zbirko" (bolje rečeno ostanek), bi moral kar precej iskati po škatlah. Morda, ko bom v penziji?

Dobro bi pa bilo, če bi GZS organizirala pouk (ali informacijo) kako poučevati na modelih (maketah). Zadeva sploh ni tako enostavna.

Pred oddajo preberem prispevek in sedajle vstavljam še tole:
Ni vsak sposoben dojemati pouk na maketah. Nekaterim se zdi to igračkanje.

Gasilec; ki celo želi postati inštruktor; je letos pokazal svojo nespobnost. Pri pouku na maketi se je (po mojem mnenju) norčeval iz predavatelja. Ko je dobil nalogo ni (hotel) poznati gasilskih vozil (modelov). " Ja ne vem kaj je ta avto. Tu ima eno okno, čemu je namenjen pa res ne morem vedeti..." Če po zunanjem videzu ne prepozna gasilskih vozil je bolje da se včlani med zviralce ptičjega perja. Imeti je treba voljo sodelovati in to zelo aktivno, potem je tak pouk zanimiv in zelo koristen, sicer je bolje ležati doma na peči.

Janez
Uporabnikova podoba
janez
dolgoprogaš

Objava Mitja Gregorič » 16. december 2004, 10:41

Pri uporabi modelčkov v nekaj primerih so jih slušatelji uničili toliko, da jih sedaj čisto počasi sestavljam nazaj. Zgodilo se je vse: od polomljenih lestev do spuljenih koles, morda so mi tudi pri katerem modelu spustili olje iz karterja.

Vse je včasih možno tudi to ....

:twisted:

p.s.
Servise pa naj raje pooblašcenim serviserjem prepustijio.... :twisted: :twisted:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava janez » 16. december 2004, 13:15

Bravo Mitja!

Kobila, fajfa in žene se ne posoja. Nekateri dodajajo še avto. Se bom držal namiga.

Hvala

Janez
Uporabnikova podoba
janez
dolgoprogaš

Objava gasilec77 » 17. december 2004, 18:53

Gasilec; ki celo želi postati inštruktor; je letos pokazal svojo nespobnost. Pri pouku na maketi se je (po mojem mnenju) norčeval iz predavatelja. Ko je dobil nalogo ni (hotel) poznati gasilskih vozil (modelov). " Ja ne vem kaj je ta avto. Tu ima eno okno, čemu je namenjen pa res ne morem vedeti..." Če po zunanjem videzu ne prepozna gasilskih vozil je bolje da se včlani med zviralce ptičjega perja. Imeti je treba voljo sodelovati in to zelo aktivno, potem je tak pouk zanimiv in zelo koristen, sicer je bolje ležati doma na peči.

A TO GRE NAME?? :shock: :shock:

Potem Vam povem, da nič od tega ni pravilna izjava :oops:
Uporabnikova podoba
gasilec77

Objava zk » 17. december 2004, 21:31

Pregovor pravi: če mačku stopiš na rep, zacvili!!
zk

Objava janez » 20. december 2004, 11:46

Nekateri mački zacvilijo tudi ko vidijo, da je nekdo pohodil tuj rep!

Janez
Uporabnikova podoba
janez
dolgoprogaš

Objava Gregor K. » 20. december 2004, 14:03

gasilec je napisal:Gasilec; ki celo želi postati inštruktor; je letos pokazal svojo nespobnost. Pri pouku na maketi se je (po mojem mnenju) norčeval iz predavatelja. Ko je dobil nalogo ni (hotel) poznati gasilskih vozil (modelov). " Ja ne vem kaj je ta avto. Tu ima eno okno, čemu je namenjen pa res ne morem vedeti..." Če po zunanjem videzu ne prepozna gasilskih vozil je bolje da se včlani med zviralce ptičjega perja. Imeti je treba voljo sodelovati in to zelo aktivno, potem je tak pouk zanimiv in zelo koristen, sicer je bolje ležati doma na peči.

A TO GRE NAME?? :shock: :shock:

Potem Vam povem, da nič od tega ni pravilna izjava :oops:

Brez zamere, ampak nekako mi ne gre skupaj, kako ti je uspelo tole izjavo asociirati nase, če pa naj ne bi bila resnična? :shock: :twisted: :lol:
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Naprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost