Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Zanima me ...

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Zanima me ...

Objava Mayamaya » 13. julij 2017, 15:40

Ima mogoce kdo kaksno informacijo, ce se te dni v Beljaku (Willach on fire) dogaja kaj zanimivega (predstavitve, sejmi gasilske opreme ipd) ali so tam vec ali manj folklorna tekmovanja?
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 221
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Objava Matej B. » 13. julij 2017, 15:55

"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1095
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava Mayamaya » 15. oktober 2017, 21:43

Kako je pri opremljanju gasilskih enot glede na kategorizacijo? Ima zupan oz. obcina tu proste roke? Npr 1.kategoriji pripada GVV-1 oz. GV-1 in GVM, radi pa bi naprimer imeli GVC 16/25? Enota potem s tem vozilom ne more sodelovati na razpisu za vrnitev DDV? Zanima me ali so to le neke smernice in priporocila? Glede na to, da v dostih obcinah opazam, da se tega ne drzijo.
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 221
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Re: Zanima me ...

Objava pes » 15. oktober 2017, 22:39

V vsakem razpisu piše. Sicer pa mora biti dodano mnenje regijskega poveljnika za več kot je po kategorizaciji (tak je bilo včasih)
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2101
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava gapi » 16. oktober 2017, 15:49

Mayamaya je napisal: radi pa bi naprimer imeli GVC 16/25? Enota potem s tem vozilom ne more sodelovati na razpisu za vrnitev DDV?

Kot prvo ni razpis za vrnitev DDV, ampak je enostavo razpis za sofinanciranje s strani države. To ne drži, da če društvo I. kat. kupi npr. 16/25, da se ne more prijavit na razpis. Lahko se prijavi a je sofinancirano v sorezmernem deležu kot bi se prijavljao z GVV-1. To pomeni, da dobi % od izhodiščne vrednsoti za GVV-1 in ne od izhodiščne vrensoti za 16/25.
Je pa tudi res, da če je vlgi priloženo mnenje regijskega poveljnika, da je np.r. 16/25 v I.kat. nujen, da se pa v tem primeru vozilo sofinancira drugače.
V vsakoletnem razpisu vse piše, le podrobno ga je potrebno prebrati....

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1777
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Nazaj

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov