Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Zanima me ...

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Zanima me ...

Objava Mayamaya » 13. julij 2017, 15:40

Ima mogoce kdo kaksno informacijo, ce se te dni v Beljaku (Willach on fire) dogaja kaj zanimivega (predstavitve, sejmi gasilske opreme ipd) ali so tam vec ali manj folklorna tekmovanja?
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 245
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Objava Matej B. » 13. julij 2017, 15:55

"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1124
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava Mayamaya » 15. oktober 2017, 21:43

Kako je pri opremljanju gasilskih enot glede na kategorizacijo? Ima zupan oz. obcina tu proste roke? Npr 1.kategoriji pripada GVV-1 oz. GV-1 in GVM, radi pa bi naprimer imeli GVC 16/25? Enota potem s tem vozilom ne more sodelovati na razpisu za vrnitev DDV? Zanima me ali so to le neke smernice in priporocila? Glede na to, da v dostih obcinah opazam, da se tega ne drzijo.
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Re: Zanima me ...

Objava pes » 15. oktober 2017, 22:39

V vsakem razpisu piše. Sicer pa mora biti dodano mnenje regijskega poveljnika za več kot je po kategorizaciji (tak je bilo včasih)
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2120
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava gapi » 16. oktober 2017, 15:49

Mayamaya je napisal: radi pa bi naprimer imeli GVC 16/25? Enota potem s tem vozilom ne more sodelovati na razpisu za vrnitev DDV?

Kot prvo ni razpis za vrnitev DDV, ampak je enostavo razpis za sofinanciranje s strani države. To ne drži, da če društvo I. kat. kupi npr. 16/25, da se ne more prijavit na razpis. Lahko se prijavi a je sofinancirano v sorezmernem deležu kot bi se prijavljao z GVV-1. To pomeni, da dobi % od izhodiščne vrednsoti za GVV-1 in ne od izhodiščne vrensoti za 16/25.
Je pa tudi res, da če je vlgi priloženo mnenje regijskega poveljnika, da je np.r. 16/25 v I.kat. nujen, da se pa v tem primeru vozilo sofinancira drugače.
V vsakoletnem razpisu vse piše, le podrobno ga je potrebno prebrati....

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1808
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava nepismenzataforum » 19. december 2017, 18:49

Zanima me, kateri čin dobijo sedaj poklicni gasilci po opravljeni šoli ?
nepismenzataforum

Objave: 14
Registriran: 22. april 2017, 19:42

Objava Tomcater » 19. december 2017, 18:58

PRAVILA GASILSKE SLUŽBE PROSTOVOLJNIH GASILCEV točka 5.9

Brez opravljanja izpita za gasilca pripravnika se mladincu, ko je dopolnil starost najmanj 16 let in je opravil vsa usposabljanja za napredovanja v čine za gasilsko mladino, prizna izpit za gasilca pripravnika, določen v točki 5.1.
Brez opravljanja izpita za gasilskega vodjo v gasilskih organizacijah se poklicnemu gasilcu priznajo izpiti, določeni v točki 5.1:
- čin nižji gasilski častnik – gasilec, ki je opravil zaključni izpit za poklic gasilca in ima po tem 3 leta staža kot operativni gasilec v prostovoljni gasilski enoti;
- čin gasilski častnik – gasilec, ki je opravil zaključni izpit za poklic gasilca in ima po tem 5 let staža kot operativni gasilec v prostovoljni gasilski enoti.
Brez opravljenega izpita za posamezne gasilske specialnosti, določene v točki 5.5, se le-te priznajo gasilcem, ki so si s splošno izobrazbo ali drugimi oblikami izobraževanja pridobili znanja, ki ustrezajo učnemu programu GZS.
Upravičenost pridobitve strokovnosti in naziva specialnosti, v skladu z določili te točke in dovoljenja iz te točke na osnovi predloženih dokazil, ugotavlja GZS.
Matej Ž., GČ
Uporabnikova podoba
Tomcater

Objave: 29
Registriran: 29. september 2006, 10:43
GE: PGD Celje - Gaberje

Objava peugeot » 20. februar 2018, 11:50

Pozdravljeni,

Zanima me kako oz. preko koga in kje bi lahko izdelali en velik (nekje približno format B1) zemljevid za na steno.

Do sedaj smo imeli zadevo v obliki ene velike specialke, ki visi na steni, gor pa so označeni tudi vodovodni sistem in hidranti. Stvar je iz leta '98 in v tem času se je veliko spremenilo. Dogradili so se objekti, spremenil se je tudi cestni režim na nekaterih cestah, nekaj objektov več ni, itd.

Razmišljamo, da bi imeli kar satelitski posnetek območja, ki bi bilo ustrezno označeno, isto vodovod, hidranti, dodali bi še označbe nevarnih in posebnih objektov (šola,...).

zanima me torej, kje dobiti sliko ustrezne resolucije, da bi jo lahko natisnili na tako velik format.

Imate v vaših enotah zadevo urejeno kako drugače? Morda kakšen nasvet?

hvala za vaše odgovore.
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 115
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Objava pes » 20. februar 2018, 12:26

Na geodetski upravi. Poišči na spl. strani obrazec za naročilo digitalnih podatkov. Mislim da je za potrebe gasilcev zastonj.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objava VladoP » 20. februar 2018, 18:33

Mi smo karto dobili pri zavodu za gozdove. Podlaga - letalski posnetek, hudourniki, gozdne ceste, hišne številke, lokalne ceste, domača imena (register zemljepisnih imen).... Na izbiro kaj se je vklopilo v karto. Dobili nekaj GB veliko datoteko in dali izdelati karto natisnjeno na plastiko za na steno in na cerado za uporabo na terenu. Karta je velikosti nekje 2x3 metre.
Uporabnikova podoba
VladoP

Objave: 249
Registriran: 6. januar 2006, 1:41
GE: Radlje ob Dravi

Odg: Re: Zanima me ...

Objava peugeot » 21. februar 2018, 8:54

VladoP je napisal:Mi smo karto dobili pri zavodu za gozdove. Podlaga - letalski posnetek, hudourniki, gozdne ceste, hišne številke, lokalne ceste, domača imena (register zemljepisnih imen).... Na izbiro kaj se je vklopilo v karto. Dobili nekaj GB veliko datoteko in dali izdelati karto natisnjeno na plastiko za na steno in na cerado za uporabo na terenu. Karta je velikosti nekje 2x3 metre.

Pes in Vlado hvala za pomoč. Ja, nekako tako sem si zadevo tudi zamislil. Klical sem geodetski zavod in tam so bili z informacijami skopi, pravzaprav se mi je zdelo, da nekako nočejo pomagat, mogoče pa je bila kriva pozna ura? (nekaj minutk do 15 :D ).
Naslednji korak je torej zavod za gozdove.
Kot sem rekel bi podlaga bila satelitski posnetek, dodali bi vodovod, hidrante, nevarne/posebne objekte, hišne številke, itd.
V preteklosti se je stara karta že odlično izkazala v primeru poplav, kjer smo z lahkoto odčitali kje je kaj. Poleg navigacijskih naprav v vozilih je to po moje super zadeva.
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 115
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Objava pes » 21. februar 2018, 11:39

http://www.gu.gov.si/storitve/

v obrazcu pa napiši da je za izvajanje lokalne gasilske službe
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objava Mayamaya » 21. marec 2018, 20:11

Pogoj za mesto poveljnika GZ je cin visji gasilski castnik. Ali lahko kandidira tudi gasilski castnik, pod pogojem, da v enem ali dveh letih pridobi ustrezno gasilsko izobrazbo, torej VGC?
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objava gapi » 22. marec 2018, 8:39

Mayamaya je napisal:Pogoj za mesto poveljnika GZ je cin visji gasilski castnik. Ali lahko kandidira tudi gasilski castnik, pod pogojem, da v enem ali dveh letih pridobi ustrezno gasilsko izobrazbo, torej VGC?

Če ni kandidata, ki bi izpolnjeval vse pogoje potem lahko. Odvisno je tudi kako so ti pogoji zapisani v kandidacijskem postopku (razpisu).
Sicer pa o tem goovri točka 4.43 PGSPG:
PGSP je napisal:Če kandidat za gasilskega vodjo ne izpolnjuje vseh razpisnih pogojev, jih mora pridobiti v dveh letih od izvolitve.

Je pa treba pogledati vsaj to, če bo kandidat imel/ima pogoje da bo pristopil k tačaju za VGČ, pa če bo potem ko bo pridobil čin izpolnjeval vse pogoje. Vsi vemo, da ni le čin pogoj za funkcijo. Žal je tako.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1808
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava slovenc » 2. april 2018, 18:36

Kdo ve kakšne se zahteve predvsem psihofizične za poklicnega gasilca na letališču Brnik?
slovenc

Objave: 32
Registriran: 27. marec 2010, 10:48

NazajNaprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost