Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Tečaj - varno delo z motorno žago

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Tečaj - varno delo z motorno žago

Objava skamla » 11. junij 2009, 14:11

no ja sicer sem pozabil omeniti da sem aktvnen pri mladih gasilcih pa drugo leto grem delat izpita za gasilca
skamla

Objave: 3
Registriran: 10. junij 2009, 21:25

Objava Marko Š. » 16. junij 2009, 13:56

Peter je napisal:
MarkoŠ je napisal:Ne pride v poštev gasilci na intervenciji morajo biti v zaščitnih oblekah.

Hm, le kje na intervenciji nosijo gasilske zaščitne obleke potapljači?

Sedaj sem komaj videl Petrov odgovor. Sicer ne bom komentiral na dolgo in široko, rekel bom le da je to poden od komentarja.
Uporabnikova podoba
Marko Š.

Objave: 212
Registriran: 5. september 2006, 8:04
GE: Gornja Radgona

Objava Peter » 16. junij 2009, 14:28

Predlagam ti, da prebereš celotno temo in če ti še vedno ne bo jasno, sem ti pripravljen mojo objavo razložiti.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Marko Š. » 16. junij 2009, 14:34

Ni potrebe. Sem si jo prebral in jo razumem. Ne vem pa zakaj je potrebno takšne komentarje dajat?! Zamenjal pa si verjetno osebe. MarkoŠ ni Marko Š.
Uporabnikova podoba
Marko Š.

Objava Peter » 16. junij 2009, 15:02

Ne, nisem zamenjal, verjamem pa, da dobro leto po nastanku teme težje dojameš vsebino, kot pa če jo spremljaš sproti.

Šlo je za gasilsko zaščitno obleko recimo Bristol, ki bi jo mnenju MarkoŠ-ja moral gasilec nosti na intervenciji. Primerjavo s potapljači sem uporabil samo za to, da sem mu namignil, da gasilske zaščitne obleke na nekaterih intervencijah niti ne moreš nositi. Pravtako kot tudi ni nujna uporaba hlač gasilske zaščitne obleke, če nosiš zaščitne hlače proti urezu.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Marko Š. » 17. junij 2009, 12:46

Se opreavičujem če sem narobe razumel, a na tem forumu se je že zaklepalo teme za mojim postom ker je prišlo do zamenjave uporabnika zaradi podobnega imena. Vseeno mislim, si me zamenjal. Pri meni ni razlike med gasilci in potapljači. Vsi smo v isti organizaciji.

Glede teme se itak strinjam. Včeraj v neurju sem uporabljal gozdarske hlače. Uporabna zadeva a v prvi sekundi si premočen do kože.
Uporabnikova podoba
Marko Š.

Objava črtomir » 28. junij 2009, 10:29

Pozdravljeni!

Berem že nekaj časa tole, zdaj pa moram vprašat.

Je možno opraviti tečaj varno delo z motorno žago v sodelovanju z gozdarji? Bom vprašal drugače, v večih krajih po Sloveniji potekajo izobraževanja Varno delo z motorno žago, katera so namenjena predvsem kmetom in lastnikom gozdov. Je možno opravljati tečaj skupaj s kmeti, hkrati pa dobiš specializacijo pri gasilcih in priznan tečaj "zase"?
črtomir

Objava J.Andrej » 28. junij 2009, 12:07

Lep pozdrav!

Kolikor sem jaz s tem seznanjen je to možno. Kar moraš narediti je edino, da posreduješ potrdilo iz katerega je razvidno da si se udeležil in opravil tečaj na gasilsko zvezo katera ti potem prizna opravljen tečaj. Po mojem mnenju bodo tega na gasilski zvezi še veseli, saj jim boš prihranil stroške kateri nastanejo, če se udeležiš tečaja prek gasilske zveze. To velja tudi za radioamaterje, ki si tako lahko pridobijo specialnost uporabnika radijskih zvez.
Vice-commander of voluntary fire fighting association Rut-Grant!
Uporabnikova podoba
J.Andrej

Objave: 84
Registriran: 26. januar 2009, 10:26

Objava swordfish » 28. junij 2009, 14:32

Za priznanje tečaja za varno delo z motorno žago je potrebno na GZS poslati prošnjo ki jo mora podpisati tudi poveljnik matične GZ. Prošnji je potrebno priložiti potrdilo o opravljenem tečaju in podroben program usposabljanja skupaj z številom ur ki so bile namenjene posameznim poglavjem na tečaju.
Če na GZS ugotovijo, da je program usposabljanja skladen z programom ki so ga predpisali, se tečaj kandidatu vpiše v Vulkan.
Na takšen način se je pri nas priznalo nekaj tečajev ki so jih operativni člani opravljali v svojih službah.

Lp Marko
Uporabnikova podoba
swordfish

Objave: 114
Registriran: 16. junij 2006, 12:24
GE: Vrsnik

Objava andrej.zadnik » 28. junij 2009, 19:28

Veljajo tečaji Srednje gozdarske in lesarske šole iz Postojne in Zavoda za gozdove Slovenije.
andrej.zadnik

Objava sixkiller » 28. junij 2009, 23:14

J.Andrej je napisal:Lep pozdrav!

Kolikor sem jaz s tem seznanjen je to možno. Kar moraš narediti je edino, da posreduješ potrdilo iz katerega je razvidno da si se udeležil in opravil tečaj na gasilsko zvezo katera ti potem prizna opravljen tečaj. Po mojem mnenju bodo tega na gasilski zvezi še veseli, saj jim boš prihranil stroške kateri nastanejo, če se udeležiš tečaja prek gasilske zveze. To velja tudi za radioamaterje, ki si tako lahko pridobijo specialnost uporabnika radijskih zvez.

Zanima me kako je točno s tem in če ima kdo kakšne izkušnje? Sem namreč radiamater na tečaj pa že čakam treje leto, ker se ga dve leti zaradi drugih obvezosti nism uspel udeležit.

LP
Sam da vode ne zmanka!
sixkiller

Objave: 185
Registriran: 14. januar 2007, 23:43

Objava J.Andrej » 29. junij 2009, 11:36

Postopek za priznanje specialnosti uporabnika radijskih zvez je isti kot za priznanje tečaja za varno delo z motorno žago, katerega je že opisal swordfish. Saj, če si radioamater potem kolikor vem moraš imeti opravljen izpit za radioamaterja, s katerim ti potem priznajo tudi specialnost uporabnika radijskih zvez.

lp Andrej
Vice-commander of voluntary fire fighting association Rut-Grant!
Uporabnikova podoba
J.Andrej

Objave: 84
Registriran: 26. januar 2009, 10:26

Objava majkel » 3. oktober 2009, 4:25

Zanima me katero vrsto zaščite uporabljate pri uporabi motorne žage?? Navleke ?? Komplet hlače + jakna??? Čelada gasilska ali gozdarska??? Poleg tega me zaniam od katerega proizvajalca imate vso zaščito.lahko tudi po ZS da nebo preveč reklame.
Čas bo prinesel svoje.Ali na boljše ali na slabše pa bomo videli!
Uporabnikova podoba
majkel

Objave: 396
Registriran: 31. januar 2005, 22:33

Objava Zbiljc » 3. oktober 2009, 21:16

Načeloma bi moral imeti komplet opremo za delo z motorno žago. Lahko so tudi hlačnice, čevlji so pa menda gasilski v redu. Gasilska čelada nima glušnikov...
Je za pridobitev specialnosti potreben zdr. pregled?
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava YOCO » 4. oktober 2009, 0:30

Zbiljc je napisal:Je za pridobitev specialnosti potreben zdr. pregled?

Seveda
Vsako gorenje ni požar,
vsak požar pa je gorenje!
Uporabnikova podoba
YOCO

Objave: 77
Registriran: 9. april 2008, 21:59

NazajNaprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov