Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vodja čolna

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Vodja čolna

Objava Zbiljc » 20. september 2010, 22:11

Malo sem bral, da je specialnost tudi vodja čolna. Je kdo "vodja čolna"?
Kako prideš do te specialnosti?
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Odg: Vodja čolna

Objava Oskar » 27. september 2010, 14:24

Ko sem naredil izpit v luški kapetaniji mi je pisalo: "voditelj čolna"
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Zbiljc » 27. september 2010, 15:51

Oskar je napisal:Ko sem naredil izpit v luški kapetaniji mi je pisalo: "voditelj čolna"

Ja, to poznam. Voditelj lahko vozi "čoln" do 24 metrov dolžine. Bolj me zanima, tisto izobraževanje, ki je na GZS kot specialnost "vodja čolna". Torej je to ena in ista zadeva ali ima pač GZS neko drugo izobraževanje. Oz. Voditelj čolna, kater izpit opraviš na kapitaniji je enak vodji čolna po specialnosti, katero omenja GZS?
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava MartinV » 27. september 2010, 17:46

Zbiljc je napisal:
Oskar je napisal:Ko sem naredil izpit v luški kapetaniji mi je pisalo: "voditelj čolna"

Torej je to ena in ista zadeva ali ima pač GZS neko drugo izobraževanje. Oz. Voditelj čolna, kater izpit opraviš na kapitaniji je enak vodji čolna po specialnosti, katero omenja GZS?

Pozdravljeni!

Izpita v luški kapitaniji in izpit preko GZS (Ig) se izključujeta. Če imaš samo prvega (luška kapitanija, lahko voziš čoln predpisane dolžine po celem svetu (razen nekaj izjem - nekatera jezera in morda nekatera lokalna morja), vendar nimaš priznane specialnosti po GZS. V kolikor narediš izpit na Igu, pa imaš priznano specialnost vodja čolna, s samo tem izpitom pa ne smeš voditi čolnov na morju niti celinskih vodah v R Sloveniji, kaj šele v tujini.
Pa razumi, če lahko.

Lep dan še naprej!

Martin
MartinV

Objave: 128
Registriran: 18. julij 2008, 11:00

Objava mali_tona » 27. september 2010, 18:21

torej če hočeš voziti čoln po vodah RS in v tujini in obenem imeti specialnost voditeljj čolna moraš opraviti izpit v luški kapetaniji in na igu ??
Vijolčno sveti se nebo !
Uporabnikova podoba
mali_tona

Objave: 386
Registriran: 16. januar 2010, 12:54
GE: Malečnik

Objava MartinV » 27. september 2010, 19:46

Tako nekako.

Martin
MartinV

Objave: 128
Registriran: 18. julij 2008, 11:00

Objava Zbiljc » 28. september 2010, 9:47

To je pa spet možno le pri nas #-o [-o< :oops:
Torej če so specialnosti namenjene gasilcem na intervenciji, "ne smem" voziti čolna, ker nimam vodja čolna imam samo voditelja čolna?
Mogoče kdo ve program, po katerem se opravlja tečaj na Igu?
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava Simona » 28. september 2010, 15:23

MartinV je napisal:
Pozdravljeni!

Izpita v luški kapitaniji in izpit preko GZS (Ig) se izključujeta. Če imaš samo prvega (luška kapitanija, lahko voziš čoln predpisane dolžine po celem svetu (razen nekaj izjem - nekatera jezera in morda nekatera lokalna morja), vendar nimaš priznane specialnosti po GZS. V kolikor narediš izpit na Igu, pa imaš priznano specialnost vodja čolna, s samo tem izpitom pa ne smeš voditi čolnov na morju niti celinskih vodah v R Sloveniji, kaj šele v tujini.
Pa razumi, če lahko.

Lep dan še naprej!

Martin

Človek vsak dan kaj novega izve! Resnica je daleč od tega. GZS specialnost vodja čolna priznava. Ne izvaja nikakršnih izpitov za to, ker popolnoma zaupa Luški kapetaniji. Edini predpogoj za gasilsko specialnost vodja čolna je, da imaš še specialnost reševalec iz vode.
Simona
Vijolica
Vijolica

Objave: 144
Registriran: 27. maj 2003, 14:59

Re: Vodja čolna

Objava Zbiljc » 28. september 2010, 16:05

Aha, torej je zdaj vse jasno! Simona, hvala za odgovor.
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava jdrozg » 28. september 2010, 23:22

Kdo je vodja čolna...
Čudno vprašanje. Malo nas daje biti nekomu vodja ??
To je namreč stara gasilska bolezen!!
Po mednarodnih predpisih za čolne do 24 m dolžine neglede na moč motorja,
po opravljenem šolanju in opravljenem izpitu na
mednarodno priznani in organizirani Luški kapetaniji
dobimo potrdilo in naziv Voditelj čolna.(mednarodno priznano)
To bo vedno obvezno in priznano pa če gasilci priznamo ali ne!!!
Kaj še v 5 metrskem reševalnem čolnu potem rabimo?
Vodjo z činom NGČ, ki bo vodil voditelja čolna, ki pozna mednarodne predpise in
obvlada vožnjo po morju in celinskih vodah. Smešno!!!
Sicer pa smo v petek v Gornji Radgoni na posvetu o reševanju na vodi in iz vode slišali marsikaj.
GZS bo morala še marsikaj postoriti okrog te specialnosti. Poglejte si samo sliko na naslovnici
Gasilca, trije gasilci v zaščitnih oblekah v kanuju,
škoda da ni posnetka dragih gasilskih gliserjev,
ki so stali na prikolicah neuporabljeni ker so bili neuporabni.
Specialnost reševalec na vodi je kompleksna stvar,
podvržena mednarodnim standardom in predpisom in ko bomo to dojeli
se bo tudi na komisiji kaj premaknilo, gasilci pa se nebodo vozili po prelivnih poljih HE.
jdrozg

Objave: 464
Registriran: 25. julij 2004, 22:54

Objava Zbiljc » 7. oktober 2010, 8:29

Simona je napisal:

Človek vsak dan kaj novega izve! Resnica je daleč od tega. GZS specialnost vodja čolna priznava. Ne izvaja nikakršnih izpitov za to, ker popolnoma zaupa Luški kapetaniji. Edini predpogoj za gasilsko specialnost vodja čolna je, da imaš še specialnost reševalec iz vode.

· Tečaj za voditelja čolna se prizna kandidatu, ki je opravil tečaj za voditelja čolna in ima izpit za vodjo skupine.

Vir:Na podlagi 4. odstavka točke 1 Pravil gasilske službe (Uradni list RS št. 52/10) in 5. točke 19. člena Statuta Gasilske zveze Slovenije je Plenum Gasilske zveze Slovenije na svojem zasedanju dne 23. 10. 2010 sprejel

POSEBNA PRAVILA
GASILSKE SLUŽBE
PROSTOVOLJNIH GASILCEV
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava jdrozg » 16. oktober 2010, 21:34

Ne sledim plenumom in drugim sejam
pa vseeno ali vidim prav, da si že 7.10.2010 napisal in vedel, da je plenum sprejel 23.10.2010 posebna pravila.
Upam da si spregledal morda je september, ali pa se že naprej ve, da bodo dvignili roko?
jdrozg

Objave: 464
Registriran: 25. julij 2004, 22:54

Objava Zbiljc » 16. oktober 2010, 22:14

jdrozg je napisal:Ne sledim plenumom in drugim sejam
pa vseeno ali vidim prav, da si že 7.10.2010 napisal in vedel, da je plenum sprejel 23.10.2010 posebna pravila.
Upam da si spregledal morda je september, ali pa se že naprej ve, da bodo dvignili roko?

Tudi meni ni šlo skupaj glede datuma, pa kaj hočem?
Tole sem našel mislim, da ravno na tem forumu, pisat verjetno sam ni šel noben, torej je "sprejeto preden je bilo dano na glasovanje"?
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava gorobi » 23. junij 2015, 19:38

malo sem še sam pobrskal.
Voditelj čolna je usposobljenost, ki se po opravljenem ˝šolanju˝tečaju pri na za to verificirani ustanovi, pridobi s polaganjem izpita pred komisijo Uprave RS za pomorstvo. Z uspešno opravljenim izpitom je pridobil pravico do upravljanja plovila dolžine do 24m. V kolikor ta ista oseba želi upravljati čoln še na celinskih vodah, mora na nadalnje izobraževanje in na poseben izpit , prilagojen za ta program.
Specialnosti reševalec iz vode za športne dejavnosti v prostem času na divjih vodah pa mora predočiti oseba, ki si želi pridobiti licenco za voditelja rafta.
Sem pa osebno mnenja, da je usposobljenost za voditleja čola * voditelja čolna na celinskih vodah zadostna podlaga za upravljanje s čolnom in da je potreba po specialnosti reževalca iz vode nepotreben (neka pravila ne morejo biti nad zakonom, ker so pač zrasla na zeljniku posameznika), ne rečem pa, da je odveč, v kolikor želimo imeti zelo dobro usposobljene reševalce, ampak to je že zgodba zase...
gorobi

Objave: 272
Registriran: 3. junij 2005, 16:18

Objava Alex74 » 24. junij 2015, 7:44

Leta 2000 sem v Zadarski Lučki kapetaniji opravil izpit za voditelja čolna.

To kaj velja v naši državi?
Aleksander Hočevar :wave:
PGD Ravne na Koroškem
Uporabnikova podoba
Alex74

Objave: 555
Registriran: 12. februar 2003, 16:40
GE: PGD Ravne na Kor.

Naprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost