Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vodja čolna

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Vodja čolna

Objava Zbiljc » 24. junij 2015, 22:20

Odvisno kakšen izpit imaš.
Jaz sem lani opravljal še izpite za celinske vode, izpiti niso bili težki, ampak do sedaj izpita za na morje še nisem potreboval. Smo pa verjetno bili med prvimi, ki smo opravljali te izpite... Na kartici oz kartončku pa piše pod opombami, da velja tudi za celinske vode, kar prej ni pisalo, čeprav je zakon veljavi že nekaj let... :oops:
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava Tomcater » 3. februar 2016, 14:46

Če bo koga še slučajno zanimalo... Nov '15 sem opravil izpit za voditelja čolna na morju in celinskih vodah. Čez cca 14 dni sem dobil potrdilo na katerem je pisalo da velja tudi za celinske vode. Le-te so namreč pogoj za priznavanje specialnosti Vodja čolna. Nato sem samo poskeniral obe strani potrdila in ju poslal na matično gas. zvezo, ki je nato poslala vso dokumentacijo na GZS. Po 2 mesecih sem prejel značko in potrdilo o opravljeni specialnosti s strani GZS. To je to.

Vse informacije imate tu:
- morje: http://www.up.gov.si/si/storitve/izpiti/izpit_za_voditelja_colna_morje/
- celinske vode: http://www.up.gov.si/si/storitve/izpiti/izpit_za_voditelja_colna_celinske_vode/

Najbolj se splača opravljati oba izpita hkrati, saj ni potrebno plačevati dvojnih taks in pristojbin. Skupaj je dodaten strošek "le" cca 18eur. Na zgornjih povezavah pa najdete natančne informacije o tem.
Matej Ž., GČ
Uporabnikova podoba
Tomcater

Objave: 29
Registriran: 29. september 2006, 10:43
GE: PGD Celje - Gaberje

Re: Vodja čolna

Objava robit » 4. februar 2016, 10:16

Jaz imam tudi to vse opravljeno vendar ni vpisano v vulkanu, ima to kak pomen? Prav tako tečaj za delo z motorno žago sem opravljal privat in nimam vpisano v vulkan... za kaj je to pomembno da je vpisano ali nima pomena razen za statistiko GZS?
robit

Objave: 207
Registriran: 1. februar 2013, 10:09

Objava Tomcater » 4. februar 2016, 10:24

Predvsem je to tvoja lastna izbira, ali želiš imeti priznano specialnost tudi v gasilstvu.
Matej Ž., GČ
Uporabnikova podoba
Tomcater

Objava robit » 5. februar 2016, 7:47

Vredu, kaj pa zavarovanje v primeru nezgode naprimer pri delu z motorno žago in to ni vpisano v vulkan ali to predstavlja problem?
robit

Objava vidic » 5. februar 2016, 17:46

Robit zakaj pa bi za zavarovanje imelo vezo če je speciajnost vpisana v vulkan ali pa ne? Če boš na zavarovalnico podal potrdilo opravljenem tečaju bi to moralo enako veljati kot če se ti pri privatnem delu kaj zgodi. Mogoče je samo več kompliciranj ker moraš sam dokazovati, če je v vulkanu pa to lahko poda že gasilska zveza ali društvo.
vidic

Objave: 95
Registriran: 23. julij 2008, 19:44
GE: PGD Lesce

Objava Primoz » 6. februar 2016, 11:52

Tomcater je napisal:Predvsem je to tvoja lastna izbira, ali želiš imeti priznano specialnost tudi v gasilstvu.

bolj je to zadeva nekih evidenc. Da lahko določene vodje (v društvu, na GZ ali višje) vedo, s kako 'vojsko' lahko razpolagajo. Kaj je na voljo v kakem območju itd...

Sam sem mnenja, da je prav te specialnosti vpisati. Torej poslat na GZS, da se vse to kar nekdo ima, prizna in vpiše v evidenco.
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1029
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Objava Matej B. » 6. februar 2016, 19:09

izpit za voditelja čolna sem opravil v Mariboru (Jadralna šola Ferdo Arnuš) novembra 2002.
Takrat je to bil splošen izpit ne glede če se je šlo za morje ali celinske vode. Zanima me če kdo ve, če moram opraviti zdaj še kakšno dousposabljanje za morje ali celinske vode?
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1133
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava Tomcater » 6. februar 2016, 19:23

Najboljše, da jih vprašaš: http://www.up.gov.si/si/o_upravi/
Matej Ž., GČ
Uporabnikova podoba
Tomcater

Objava Primoz » 7. februar 2016, 0:38

Matej B. je napisal:izpit za voditelja čolna sem opravil v Mariboru (Jadralna šola Ferdo Arnuš) novembra 2002.
Takrat je to bil splošen izpit ne glede če se je šlo za morje ali celinske vode. Zanima me če kdo ve, če moram opraviti zdaj še kakšno dousposabljanje za morje ali celinske vode?

izpit za vodjo čolna lahko opravljaš le na pomorski upravi oz. le z njihovimi predstavniki. Jaz sem ga opravil nekje leta 1998 in dvomim, da se je od takrat kaj spremenilo.
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1029
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Objava robit » 7. februar 2016, 17:52

Matej B. je napisal:izpit za voditelja čolna sem opravil v Mariboru (Jadralna šola Ferdo Arnuš) novembra 2002.

Ker si izpit opravljal takrat ko ni bilo ločeno celinske vode in morje ti izpit velja tudi za celinske vode. Na zadnji strani izpita ti piše kje lahko pluješ, preveri.
robit

Objava Zbiljc » 11. februar 2016, 21:06

Ne bo držalo, izpit za celinske vode je potrebno opravljati posebej, če ga potrebuješ. Jaz sem delal izpit prioritetno za celinske vode (takrat je še veljalo za oboje). zato smo šli delat še enkrat izpit za celinske vode. Če se ne motim, so na kapitaniji takrat rekli, da smo med prvimi...
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava Tomcater » 11. februar 2016, 21:24

Pomembna je tale opomba kot je razvidno iz priloge...
Priloge
vodja-colna.jpg
Opomba na zadnji strani - vodja čolna
Matej Ž., GČ
Uporabnikova podoba
Tomcater

Objava robit » 12. februar 2016, 11:38

Tako je na zadnji strani izpita je to napisano in tisti ki so delali izpit pred leti recimo l.2000 imajo to napisano takrat je še isti izpit veljal tudi za celinske vode, vsaj v našem društvu je bilo tako in tistim starejšim ni bilo potrebno delat za celinske vode.
robit

Odg: Re: Vodja čolna

Objava tempiha » 6. april 2016, 23:14

Tisti ki so opravili izpit za voditelja čolna pred 1.1.2006 jim to potrdilo velja za obojne vode,,,,,,,
Okoliščine v katerih se požar razvija niso vedno enake.
Uporabnikova podoba
tempiha

Objave: 470
Registriran: 6. januar 2006, 19:40

NazajNaprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: MSN [Bot] in 1 gost