Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Zdravniški pregled

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Zdravniški pregled

Objava k0tn1k » 11. maj 2011, 10:28

Pozdravljeni,

v kratkem grem delati tečaj za IDA in potrebujem zdravniški pregled.
Zanima me kakšen pregled je to (kako poteka), zasledil sem nekje da menda potrebuješ nek obrazec ali nekaj takšnega, kje pa se to dobi in kako izgleda.
A pregled lahko opravi osebni zdravnik ali moraš iti v večji zdravstveni dom oz. bolnico?
Še nekaj imam malce vnete mandelje, mislite da bo kak problem zaradi tega.

Če sem slučajno odpru kako staro temo se opravičujem, ampak še nisem uspel prečikirati celega foruma :lol:

Lep pozdrav :)
k0tn1k

Objave: 3
Registriran: 11. maj 2011, 10:12

Odg: Zdravniški pregled

Objava crni » 11. maj 2011, 11:56

Za tečaj specialnosti dihalne naprave, obnovitveni tečaj specialnosti dihalne naprave, usposabljanje gasilcev za gašenje notranjih požarov, modul A, B in C mora gasilec opraviti naslednji zdravniški pregled (veljavnost zdravniškega spričevala je 3 leta):

ZDRAVSTVENI PREGLED ZA OPERATIVNEGA GASILCA, KI OPRAVLJA NAJZAHTEVNEJŠA OPRAVILA IN UPORABLJA IZOLIRNO DIHALNO NAPRAVO OBSEGA (4. člen Pravilnika o ugotavljanju zdravstvenih sposobnosti operativnih gasilcev):
- anamnezo
- klinični pregled
- elektrokardiografijo
- spirometrijo
- laboratorijske preiskave krvi (hemogram, krvni sladkor in ob indikaciji jetrni testi) in urina
- cikloergometrijo
- oceno vidnih funkcij (visus, forzija, fuzija, barvni, globinski in nočni vid)
- preiskavo sluha s šepetom in po potrebi ADG
- psihološki pregled

Celoten pravilnik je objavljen v URL 65/2007 in URL 80/2008.

Zdravniška spričevala morajo biti izpolnjena na ustreznem obrazcu!

Preiskave krvi in urina lahko opravite pri izbranem zdravniku, kar poceni celotni pregled, vendar izvidi ne smejo biti starejši od 3 mesecev.
Vse ostalo pa je potrebno opraviti pri medicini dela, športa in prometa. Obrazec dobiš pri svoji tajnici v društvu.

Poteka pa kot vsak zdravniški pregled, kjer te tudi povpraša, če imaš kakšne probleme z dihanjem, astma... Jaz sem ji še mogel razložiti kaj je to sploh izolirni dihalni aparat in kako deluje, ter kje ga uporabljamo v gasilstvu. :D

Za mandlje pa mo mojem ne bi smel biti tak problem, če te ne ovira pri dihanju, požiranju...
Ko gredo drugi ven,gremo mi noter.
Slika
Slika
Uporabnikova podoba
crni

Objave: 145
Registriran: 23. januar 2005, 18:56

Objava k0tn1k » 11. maj 2011, 12:24

Hehe, pa bi si človek mislu, da je dovolj samoumevno ime :lol:

Kaj pa tečaj na Igu, kako poteka, ma kdo mogoče kakšne slikice :)

LP
k0tn1k

Objave: 3
Registriran: 11. maj 2011, 10:12

Objava lucky » 11. maj 2011, 13:21

slike bos bolj tesk dobil, ker je prepovedano fotografiranje. :!:

je pa tko, ko sem bil januarja na IDA, mislem da 2 ali 3je niso naredl tecaja, ce si vsaj malo sportno aktiven, ti ne bi smel delat nobenih problemov :mrgreen:
Uporabnikova podoba
lucky

Objave: 49
Registriran: 26. september 2007, 12:43

Objava ursus » 11. maj 2011, 16:27

No super, glih s tem se sedaj ukvarjam.

Mi naše kandidate pošiljamo na ZVD v Ljubljani (Ljubljana- Polje). Prvi pregled kandidata stane cca 220 EUR oz lahko še nekaj malega več, če dajo kandidata preveriti za alkohol, tako da ni ravno treba pridt na pregled direkt iz fešte. Sedaj sem zvedel, da pa stane vsak drugi pregled na tej ustanovi 108 EUR- kar je mnogo ceneje, tako da pazite tisti, ki boste delali preglede ponovno za obnovitvene tečaje, se jih splača opozorit, kar sami vas namreč ne bodo. Nas niso in smo trem tečajnikom plačali polno ceno, čeprav so že bili tam, svinjarija, če mene vprašaš. Lahko pa zadevo pocenimo še z pregledom krvi in urina pri svojem osebnem zdravniku, domnevam, da nekje do 20 EUR ceneje. Kot je bilo rečeno, izvidi ne smejo biti starejši od 3 mesecev. Še to vsakemu zavarovancu pripada enkrat na leto zastonj pregled krvi in urina, pri ZVD ti to računajo. Škoda, ker tega na Zvezah (lokalnih in krovni) ne pojasnijo. Jaz sem za to zvedel nekaj dni nazaj.

Kako zgleda pregled: splošen pregled pri zdravniku + kri + urin + kolo 10-15min+ psihologinja+ oči+ preverjanje kapacitete pljuč, teža, višina in še kaj verjetno. Traja tam slabo uro. Svetujem naslednje, prijavite se (vsaj za ZVD je tako) minimalno dva tedna, raje mesec dni pred tečajem. Nekaj namreč vzame pot zdr. lista od osebnega zdravnika do ZVD, nekaj časa traja, da dobite prosti termin, za gasilce se pregledi izvajajo samo določene dni, potem traja nekaj časa, da vam izdelajo zdravniško spričevalo. Namreč del izvidov potuje v UKC, kjer odčitajo in napišejo poročilo v zvezi z delovanjem srca. Aha pa ne pozabite telovadne opreme prinest s seboj, lahko se tudi stuširate tam. Ne pozabite posebnega obrazca, katerega vprašajte sestro.

Me pa sedaj zanima naslednje, že nekajkrat sem slišal, da nekateri hodijo drugam na preglede, namreč ponekod naj bi bili ti pregledi cenejši, pa me zanima, če kdo ve za kakšno ambulanto medicene dela in športa, kjer stanejo pregledi za IDA (4. člen) manj kot 220EUR?

Hvala za informacije že v naprej.
Uroš T.
ursus

Objave: 30
Registriran: 11. marec 2011, 2:30
GE: PGD Polje

Re: Zdravniški pregled

Objava RomanB » 11. maj 2011, 20:56

Uroš glede tistih 108€ euro si me malo narobe zastopil. Toliko ne stane vsak drugi pregled, ampak vsak pregled do dopolnjenega 45 leta, ker do takrat ti ni treba bicikla gonit in pa psihiatra obiskat. No razen, če ni izrecno zahtevano.
RomanB

Objave: 230
Registriran: 13. december 2010, 12:29
GE: PGD Repnje-Dobruša

Objava Zbiljc » 11. maj 2011, 23:05

Sem gonil bicikel in bil pri psihologu... Pa nimam 45 let :D
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 620
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava RomanB » 12. maj 2011, 9:29

Ja. Prvič je treba, potem pa do 45 leta ne več.
RomanB

Objava kmhslo » 12. maj 2011, 10:06

RomanB si ziher da nisi pomešal to s 3 členom ? ker tam pa res ni treba opraviti cikloergometrijo in psihološkega pregleda
kmhslo

Objave: 277
Registriran: 3. junij 2008, 22:22

Objava RomanB » 12. maj 2011, 10:09

Zagotovo nisem, ker sem ravno 14dni nazaj sam opravil "obnovitveni" pregled po 4. členu.
Evo pravilnik: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=3558 piše pa v 5. členu.
RomanB

Objava Jure S » 19. maj 2011, 16:42

Pozdravljeni!

Verjetno se je o tem že kaj pisalo na forumu, vendar v tem trenutku ne najdem.

Zanima pa me, če je možno opraviti zdravniški pregled za operativnega gasilca (po III. členu pravilnika) skupaj z zdravniškim pregledom za zaposlitev?

LP, Jure
F9
Jure S

Objave: 18
Registriran: 19. februar 2010, 21:50

Objava Janez Koncilija » 19. maj 2011, 17:33

Jure S je napisal:Pozdravljeni!

Zanima pa me, če je možno opraviti zdravniški pregled za operativnega gasilca (po III. členu pravilnika) skupaj z zdravniškim pregledom za zaposlitev?

LP, Jure

Je, GZ ali PGD naj ti da napotnico, kamor se vpiše zdravniški izvid, najbrž bo za vpsi treba nekaj doplačati - če je potrebno opravit kakšen dodaten pregled, ga plačaš posebej in ti potem tisti, ki te je poslal, stroške povrne.

Da bi bilo le več takšnih, ki razmišljajo tako, kot ti.
LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4623
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava lucky » 19. maj 2011, 17:34

Jure S je napisal:Pozdravljeni!

LP, Jure

teoretično pomoje ja, samo dohtarji radi čim več zaslužjo,probaj povprašati..... :)
Uporabnikova podoba
lucky

Objave: 49
Registriran: 26. september 2007, 12:43

Objava RomanB » 20. maj 2011, 22:59

Se da, preverjeno. Rabiš le dve napotnici, da ti na eno spričevalo napiše delavno mesto v službi, na drugi pa gasilec 3. člen. No pa pošiljatelj se verjetno drugi napiše, čeprav verjetno ni narobe, če je napisano podjetje.
RomanB

Objava marsi » 13. september 2011, 14:22

Zdravo

Ima še kdo kake informacije o ceni pregleda po tč. 4. Rabim namreč na pregled poslati kar 11 operativcev ki imajo tečaje v jesenskih terminih. Mi je vseeno če se fantje zapeljajo 100 km daleč, saj bi bil lahko prihranek kar občuten!?
marsi

Objave: 14
Registriran: 20. julij 2007, 8:25

Naprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov