Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

PRVA POMOČ???

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

PRVA POMOČ???

Objava RADIOLOG » 7. april 2013, 11:24

Pozdravljeni,
že na nekaj koncih sem zasledil nekaj podobnega a mi ni po prebranem zaenkrat še manj jasno kot prej.
Po izobrazbi sem dipl.inž.radiologije, zaključil pa sem predhodno srednjo zdravstveno šolo.
kot sem zasledil potrebuješ za priznanje specialnosti bolničar imeti opravljen tečaj za vodjo skupine in 80 urni tečaj PP za laike preko Rdečega križa.
Zanima me, po kakem ključu je lahko specialnost priznana nekomu po 80 urnem tečaju, nekdo, ki pa je po profesiji zdr. delavec in se vsak dan srečuje z tem, da ne govorim o številu ur, ki jih je le ta prebil za pridobitev znanja ( samo v srednji šoli je tega preko 100 ur) pa se srečuje z odgovorom, da on pa ne more tega delati.
Da ne govorim o tem, da imajo to specialnost tudi taki, ki samo ob besedi kri zletijo vkup.
Meni osebno bi bilo smešno iti na tečaj za laike..... ker učijo stvari, ki so meni osnova. Škoda denarja zame oziroma za gasilsko organizacijo.
zato bi prosil za odgovor na vprašanje ali je tudi meni potrebno opravljati tečaj oziroma ali se mi avtomatsko prizna specialnost bolničarja.

Hvala za odgovor že vnaprej.
RADIOLOG

Objave: 10
Registriran: 9. september 2007, 21:44

Re: PRVA POMOČ???

Objava RescueMajstr » 7. april 2013, 11:58

Tudi pri nas smo imeli podobne probleme glede tega saj tečaj ni poceni. Mislim pa, da se nam je na koncu uspelo dogovoriti, da tistim ki imajo narejeno zdravstveno šolo ni bilo potrebno opravljati tečaja. Je pa kljub temu večina le teh redno obiskovala predavanja in tudi opravljala zaključni izpit saj je tečaj zanimiv in se ga je vredno udeležiti, kljub izobrazbi. So vsaj obnovili svoje znanje, saj veš kako pravijo vaja dela mojstra! :)
Zadnjič uredil RescueMajstr - 7. april 2013, 13:27. Skupaj urejeno 1 krat.
RescueMajstr

Objave: 53
Registriran: 2. maj 2012, 12:08

Odg: PRVA POMOČ???

Objava sernk » 7. april 2013, 12:24

Tudi jaz poznam tri ki imajo pravljeno zdravstveno šolo pa so mogli obiskovat tečaj, ampak to ni bil tečaj rdečega križa ampak Reševalne postaje Ljubljana. Razlog da so morali opavljati tečaj je pa da v šoli učijo osnove PNMP, na tačaju pa se naučiš še dodatnih stvari. Tudi Reševalec mora predno se zaposli na Reševalni postaji opravljati še dodatno šolanje po končani sredni šoli.
sernk

Objave: 17
Registriran: 8. november 2012, 13:46
GE: Stanežiče-Dvor

Objava Žani » 8. april 2013, 5:19

Če imaš končano srednjo zdravstveno šolo in čin gasilec, pošlješ kopijo diplome na GZS in se ti prizna specialnost bolničar.

Pozdrav!
Uporabnikova podoba
Žani

Objave: 89
Registriran: 22. marec 2008, 10:39

Objava mali_tona » 8. april 2013, 7:15

z srednjo šolo ti je mislim da ne priznajo (sploh pa diplomiraš na fakulteti)
Vijolčno sveti se nebo !
Uporabnikova podoba
mali_tona

Objave: 387
Registriran: 16. januar 2010, 12:54
GE: Malečnik

Objava SUXic » 8. april 2013, 7:43

Žani je napisal:Če imaš končano srednjo zdravstveno šolo in čin gasilec, pošlješ kopijo diplome na GZS in se ti prizna specialnost bolničar.

Pozdrav!

Res je.

lp,
AleŠ
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Uporabnikova podoba
SUXic

Objave: 406
Registriran: 27. december 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan

Objava KUMBY » 8. april 2013, 7:46

Moreš imeti čin vodja skupine in maturitevno spričevalo zdravstve smeri in ga pošlje tvoje gasilsko društvo ali pa tvoja GZ na GZS in ti bojo vpisali specialnost na vulkan, dobil pa boš tudi značko in diplomu.Mi smo že kar nekaj članom uredili tako!
Uporabnikova podoba
KUMBY

Objave: 150
Registriran: 12. avgust 2008, 17:56
GE: PGD Ponikva

Objava Žani » 8. april 2013, 11:12

Po starih PS je bilo res potrebno imeti tečaj za vodjo skupine, po novih PS pa je dovolj nadaljevalni tečaj za gasilca.

Pozdrav !
Uporabnikova podoba
Žani

Objave: 89
Registriran: 22. marec 2008, 10:39

Objava RADIOLOG » 8. april 2013, 19:51

No pol pa mislm da ne bo težav. Upam. Hvala vsem za odgovovor ;)
RADIOLOG

Objave: 10
Registriran: 9. september 2007, 21:44

Objava RomanB » 9. april 2013, 13:21

Navodila za priznanje specijalnosti imaš na spletnih straneh GZS.
RomanB

Objave: 254
Registriran: 13. december 2010, 12:29
GE: PGD Repnje-Dobruša

Objava fras112 » 23. april 2013, 10:10

imeti značko na uniformi ali pa resnično znati kvalitetno pomagati nekomu sta lahko dve zelo različni stvari. tako da če delaš v zdravstvu se ne obremenjuj s tem, ker tvojemu znanju in izkušenosti ni primerne značke. je pa res da si jo brez dvoma zaslužiš. samo v sloveniji je vse tako. kompliciramo kjer se le da.
fras112

Objave: 84
Registriran: 29. november 2009, 15:56

Objava jože1 » 23. april 2013, 14:37

Stvar sploh ni komplicirana....če jo razumeš v pravem kontekstu. Cene teh tečajev so kakršne so in vsak tečajnik šteje. Lahko imaš 80 ur intenzivnega tečaja ali pa 100 ur predavanja v okviru zdravstvene šole, ali pa 125 ur NMP na zdravstvenem faxu. Kakšno značko ti bodo zaradi tega nabili na prsa je popolnoma nepomembno. Če si zdravstveni delavec, si po kazenskem zakoniku tako ali tako dolžen izvajat posege za kateri si usposobljen. Po zakonu o zdravtsveni dejavnosti pa o teh posegih odločaš samostojno v skladu z medicinsko doktrino in za njih tudi prevzemaš vso odgovornost.
Zaenkrat so pa zakoni v tej državi še vedno, nad vsemi internimi akti pravilniki....itd GZS.
jože1

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost