Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Izobraževanje na Igu

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Kdo je za!

Objava Trebor » 23. november 2002, 12:47

Gornjo mnenje je moje mnenje , koristil sem samo Oskarjev računalnik :lol:
LP Trebor
Trebor

Objava Jani » 23. november 2002, 15:49

Glede oddaljenosti... :roll: če je 45 min. vožnje daleč, pol pa tud ne vem!

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Kdo je za!

Objava Robert » 24. november 2002, 17:11

Tudi jaz mislim ,da bi Milan bil pravi človek za to mest ,saj mu idej in znanja ne manjka! :lol: Vprašanje pa je ,kaj on misli o tem in če bi pri vsem ostalem z čim se ukvarja našel čas za to! :(
Je pa res ,da bi z tem vsi gasilci marsikaj pridobili!
Komaj čakam njegov odgovor!
Uporabnikova podoba
Robert

Objave: 42
Registriran: 23. november 2002, 16:51

Kdo je za!

Objava Robert » 30. november 2002, 1:47

Zanimljivo ,da Milan sploh ne komentira! :?
Uporabnikova podoba
Robert

Objave: 42
Registriran: 23. november 2002, 16:51

Odg: Izobraževanje na Igu

Objava slofire » 15. januar 2013, 20:44

Pozdravljeni

Mene zanima zakaj na IG-u skoraj na vseh tečajih zahtevate od vseh udeležencev tečajev delo na višini (hoja po lestvi, reševanje iz višin). V večini primerov se namreč delo opravlja na tleh, zato se mi ne zdi pošteno da zaradi tega nekateri, ki imajo težave z višino ne morejo opraviti določenih tečajev (npr. tehnično reševanje, IDA)

Primer : prometna nesreča (tukaj skoraj 100% nikoli ni dela na višini, vsakemu gasilcu pa bi pri takšnih intervencijah prišel prav tečaj za tehnično reševanje in IDA)

Mislim da bi se morali zavedati da niso vsi ljudje za vse in bi kljub temu radi opravili različne tečaje. Če se na intervenciji ne čutiš sposobnega za določeno delo (npr. na višini) je še mnogo dela tudi na tleh.

S tem nisem mislil nič slabega glede izobraževalnega centra na IG-u. Povejte še vi svoje mnenje.

Lep pozdrav
Robi
slofire

Objave: 2
Registriran: 15. januar 2013, 20:34

Re: Izobraževanje na Igu

Objava kmhslo » 15. januar 2013, 22:39

Moj kolega je naredil tečaj ida z omejitvijo delo na višini v zdravniškem spričevalu tako da ne vem na kaj ciljaš ....

Drugače pa je dejansko delo na višini že če stopiš na pručko da bi vzel nekaj kar ne moreš doseči brez pripomočkov zaradi višine.

Sicer se nisem v to posebej spuščal samo kdo ti je rekel da ne moreš opravljat teh tečajev z to omejitvijo ?
kmhslo

Objave: 278
Registriran: 3. junij 2008, 22:22

Objava slofire » 15. januar 2013, 23:12

Da ne bo pomote.Nihce mi ni govoril okoli tega.
To sem pred dvema mesecema dozivel sam na IG-u ko sem opravljal tecaj za IDA.
Lepo sem povedal instrukturj da imam tezave z visino.
Bili sta samo dve moznosti gres po lestvi ali pa pades na tecaju.

LP
slofire

Objave: 2
Registriran: 15. januar 2013, 20:34

Re: Izobraževanje na Igu

Objava RomanB » 15. januar 2013, 23:17

In potem narediš tečaj IDA z omejitvijo, da ne smeš delati na višini. Greš v hišo v prvo nadstropje, za tabo se podrejo stopnice ali pa te preseneti ogenj in si se primoran samoreševati ali pa, če ti kolegi prislonijo lestev na okno. In tebe je strah se spustiti teh, recimo 3 metrov dol, ker te je pač strah višine. Mislim, da gasilca nekaj metrov višine nebi smelo zmotiti, če si pa ravno padel na tečaju TRE, ker se nisi upal po stolpu spustit pa tudi ne vem... Pri nas ni nekaj kompliciral. Eno punco je bilo fejst strah pa se je potem spustila, tako da ne verjamem, da so prav nekaj pozorni pri TRE in IDA za delo na višini.
Sploh pa mislim da zdravniški pregled za gasilce po 4. členu niti ne predvideva pregleda za delo na višini.

Dodano: To je pa potem sploh logično. Na tečaju IDA je pač tako, da če ne zaključiš celotne vaje, padeš. Pa če te je strah višine, teme, zaprtih prostorov, ali pa če te pač samo lulat tišči pa bi si med vajo pavzo vzel.
RomanB

Objave: 254
Registriran: 13. december 2010, 12:29
GE: PGD Repnje-Dobruša

Objava Pero » 19. januar 2013, 18:21

Pregled po 4. členu predvideva pregled vida. Tam lahko dobiš prepoved za delo na višini če nimaš zadostnega globinskega vida.
Nima pa to veze z strahom, ali pa zmožnostjo plezanja po lestvah.
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Nazaj

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov