Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Zanima me ...

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Zanima me ...

Objava robit » 8. januar 2015, 7:56

Wulfenit je napisal:A to je življenjska doba vozil? Kako je lahko življenjska doba poveljniškega vozila samo 5 let??!! :shock:

Jaz si to tako predstavljam, PV se ne vozi samo na intervencije ampak tudi na razne sestanke izobraževanja itd tako kot GVM zato bo v 5 letih imel precej narejenih km in tudi iztrošen bo bolj. Ampak kljub temu je 5 let kar malo za en avto 10 let bi bila verjetno bolj realna št. :?:
robit

Objave: 207
Registriran: 1. februar 2013, 10:09

Objava Wulfenit » 8. januar 2015, 12:58

Ja meni se tudi 10 let zdi bolj smiselno. Toliko se pa tudi ne spremeni zakonodajo, in avto ne uniči v 5 letih, da ne bi imel več uradne življenjske dobe. No, razen če je to mišljeno za tista vozila, ki bolj kot ne stojijo v garažah :lol:
Ne vem kako je po drugih društvih, samo mi "reveži" si ne moremo privoščiti, da bi ob celotnem voznem parku menjavali GVM na 5 let #-o Nas naši občani linčajo :oops:
Medalja / krogla vedno zgreši "tapravega"
Uporabnikova podoba
Wulfenit

Objave: 19
Registriran: 28. november 2013, 11:28
GE: Hoče

Objava gubina » 8. januar 2015, 13:02

Wulfenit je napisal:Ja meni se tudi 10 let zdi bolj smiselno. Toliko se pa tudi ne spremeni zakonodajo, in avto ne uniči v 5 letih, da ne bi imel več uradne življenjske dobe. No, razen če je to mišljeno za tista vozila, ki bolj kot ne stojijo v garažah :lol:
Ne vem kako je po drugih društvih, samo mi "reveži" si ne moremo privoščiti, da bi ob celotnem voznem parku menjavali GVM na 5 let #-o Nas naši občani linčajo :oops:

Ni mišljeno, da bi po xy letih menjali vozilo, ampak lahko po teh xy letih, če bi menjali vozilo, lahko tudi zaprosili za sofinanciranje.Če pred pretekom teh xy let menjaš vozilo, ne moreš zaprostit za sofinanciranje.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 744
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava gapi » 11. januar 2015, 16:22

Je to dilemo možno prebrati tudi v enem od zapisnikov Poveljstva GZS. Nisem najbolj razumel zaključke razprave, a kot sem uspel razumeti, da bodo menda preverili tudi življ. dobo omenjenih vozil. Če koga kaj več zanima naj si ta zapisnik prebere (11. seja poveljstva, z dne 28.11.2014), ja na netu.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1843
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava arok » 12. januar 2015, 18:15

Ko sem malo preletel zapisnike sem dobil občutek, da bodo kar precejšne spremembe v programih za GČ in VGČ.
Mogoče veste kakšne spremembe se obetajo? Verjetno bo večji povdarek na praksi..
Neki osnutki naj bi že obstajali..
arok

Objave: 18
Registriran: 27. september 2009, 21:39

Objava Aleks97 » 1. februar 2015, 21:16

Pozdravljeni!
Zanima me ali morajo biti občinski načrti aktiviranja enot javni? Ali obstaja člen zakona kjer je to opredeljeno :?:
Uporabnikova podoba
Aleks97

Objave: 179
Registriran: 7. januar 2013, 20:28

Re: Zanima me ...

Objava RescueMajstr » 2. februar 2015, 15:37

Nisem prepričan kako je glede tega vendar Zakon o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami na to temo opredeljuje le naslednje:

11. člen

(načelo javnosti)

(1) Podatki o nevarnostih ter o dejavnostih državnih organov, lokalnih skupnosti in drugih izvajalcev nalog varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami so javni.

(2) Država in lokalna skupnost morata zagotoviti, da je prebivalstvo na območju, ki bi ga lahko prizadela naravna ali druga nesreča, obveščeno o nevarnostih.
RescueMajstr

Objave: 53
Registriran: 2. maj 2012, 12:08

Odg: Re: Zanima me ...

Objava Aleks97 » 2. februar 2015, 18:04

RescueMajstr je napisal:Nisem prepričan kako je glede tega vendar Zakon o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami na to temo opredeljuje le naslednje:

11. člen

(načelo javnosti)

(1) Podatki o nevarnostih ter o dejavnostih državnih organov, lokalnih skupnosti in drugih izvajalcev nalog varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami so javni.

(2) Država in lokalna skupnost morata zagotoviti, da je prebivalstvo na območju, ki bi ga lahko prizadela naravna ali druga nesreča, obveščeno o nevarnostih.

Hvala za podatke. [-o<
Uporabnikova podoba
Aleks97

Objave: 179
Registriran: 7. januar 2013, 20:28

Objava peugeot » 1. julij 2015, 18:42

Pozdravljeni,

nekako nisem imel ideje, kam pripeti to vprašanje, zato se bom razpisal kar tukaj.

V soboto organiziramo dan gasilca ter prevzem novega gasilskega vozila. Seveda je del ceremonije tudi parada, za katero pa se rabi nekaj koračnic. Ni denarja za "plehmuziko" zato smo se odločili da zadevo izpeljemo elektronsko. Youtube je zelo siromašen kar se tega tiče, zato me zanima ali morda kdo ve, kje se bi dalo dobiti take in drugačne komade, primerne za glasbeno podlago paradi.

hvala za vaše odgovore :)
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 116
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Objava Janez Koncilija » 3. julij 2015, 12:47

Tukaj imaš najbrž dovolj za vaše potrebe:

http://www.gasilec.net/operativa/tekmov ... -koracnice

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Balon » 14. julij 2015, 9:59

Živ!
Sem relativno nov v gasilskih vrstah a pridno napredujem. V jeseni sem bil prijavlen na tečaj IDA, pred tečajom pa moram opraviti zdravniški pregled. Načeloma naj to nebi bil problem, sem v odlični fizični pripravljenosti, a občasno z ženo rekreativno pokadiva kak joint. Se to na zdravniškem pregledu vidi? Te lahko zaradi tega zavrnejo?
Hvala v naprej za odgovore, LP
Balon

Objave: 1
Registriran: 14. julij 2015, 9:53

Objava tedy199 » 8. september 2015, 22:07

Pozdravljeni!
Se mogoče kaj ve, ali bo GB Ljubljana v bližnji prihodnosti iskala kakšne nove člane? Razpisi...?
Uporabnikova podoba
tedy199

Objave: 50
Registriran: 22. februar 2013, 12:40
GE: Čušperk

Objava nejc321 » 8. september 2015, 22:53

Gasilci, bratje, vedno in povsod!!!
Uporabnikova podoba
nejc321

Objave: 367
Registriran: 2. oktober 2006, 16:13

Objava Mayamaya » 23. september 2015, 19:00

Mene pa zanima, če ima že kdo izkušnje s tem, da te policija ustavi med nujno vožnjo? Kako sploh je s tem? Verjetno se načeloma tega izogibajo, ampak sem ravnokar slišal za tak primer, ki se je zgodil nedolgo nazaj ..
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 256
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Objava Rok Ušen » 23. september 2015, 19:44

Kje pa se je zgodilo to? Zdi se mi neverjetno...
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

NazajNaprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost