Zanima me ...

Tečaji, vaje, šola ...
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odgovori
robit

Odg: Zanima me ...

Odgovor Napisal/-a robit »

Wulfenit napisal/-a:A to je življenjska doba vozil? Kako je lahko življenjska doba poveljniškega vozila samo 5 let??!! :shock:
Jaz si to tako predstavljam, PV se ne vozi samo na intervencije ampak tudi na razne sestanke izobraževanja itd tako kot GVM zato bo v 5 letih imel precej narejenih km in tudi iztrošen bo bolj. Ampak kljub temu je 5 let kar malo za en avto 10 let bi bila verjetno bolj realna št. :?:
Uporabniški avatar
Wulfenit
GE: Hoče
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a Wulfenit »

Ja meni se tudi 10 let zdi bolj smiselno. Toliko se pa tudi ne spremeni zakonodajo, in avto ne uniči v 5 letih, da ne bi imel več uradne življenjske dobe. No, razen če je to mišljeno za tista vozila, ki bolj kot ne stojijo v garažah :lol:
Ne vem kako je po drugih društvih, samo mi "reveži" si ne moremo privoščiti, da bi ob celotnem voznem parku menjavali GVM na 5 let #-o Nas naši občani linčajo :oops:
Medalja / krogla vedno zgreši "tapravega"
Uporabniški avatar
gubina
Kraj: LJ-okolica

Odgovor Napisal/-a gubina »

Wulfenit napisal/-a:Ja meni se tudi 10 let zdi bolj smiselno. Toliko se pa tudi ne spremeni zakonodajo, in avto ne uniči v 5 letih, da ne bi imel več uradne življenjske dobe. No, razen če je to mišljeno za tista vozila, ki bolj kot ne stojijo v garažah :lol:
Ne vem kako je po drugih društvih, samo mi "reveži" si ne moremo privoščiti, da bi ob celotnem voznem parku menjavali GVM na 5 let #-o Nas naši občani linčajo :oops:
Ni mišljeno, da bi po xy letih menjali vozilo, ampak lahko po teh xy letih, če bi menjali vozilo, lahko tudi zaprosili za sofinanciranje.Če pred pretekom teh xy let menjaš vozilo, ne moreš zaprostit za sofinanciranje.
di-du-di-du
Uporabniški avatar
gapi
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gapi »

Je to dilemo možno prebrati tudi v enem od zapisnikov Poveljstva GZS. Nisem najbolj razumel zaključke razprave, a kot sem uspel razumeti, da bodo menda preverili tudi življ. dobo omenjenih vozil. Če koga kaj več zanima naj si ta zapisnik prebere (11. seja poveljstva, z dne 28.11.2014), ja na netu.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
arok

Odgovor Napisal/-a arok »

Ko sem malo preletel zapisnike sem dobil občutek, da bodo kar precejšne spremembe v programih za GČ in VGČ.
Mogoče veste kakšne spremembe se obetajo? Verjetno bo večji povdarek na praksi..
Neki osnutki naj bi že obstajali..
Uporabniški avatar
Aleks97

Odgovor Napisal/-a Aleks97 »

Pozdravljeni!
Zanima me ali morajo biti občinski načrti aktiviranja enot javni? Ali obstaja člen zakona kjer je to opredeljeno :?:
RescueMajstr

Re: Zanima me ...

Odgovor Napisal/-a RescueMajstr »

Nisem prepričan kako je glede tega vendar Zakon o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami na to temo opredeljuje le naslednje:

11. člen

(načelo javnosti)

(1) Podatki o nevarnostih ter o dejavnostih državnih organov, lokalnih skupnosti in drugih izvajalcev nalog varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami so javni.

(2) Država in lokalna skupnost morata zagotoviti, da je prebivalstvo na območju, ki bi ga lahko prizadela naravna ali druga nesreča, obveščeno o nevarnostih.
Uporabniški avatar
Aleks97

Odg: Re: Zanima me ...

Odgovor Napisal/-a Aleks97 »

RescueMajstr napisal/-a:Nisem prepričan kako je glede tega vendar Zakon o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami na to temo opredeljuje le naslednje:

11. člen

(načelo javnosti)

(1) Podatki o nevarnostih ter o dejavnostih državnih organov, lokalnih skupnosti in drugih izvajalcev nalog varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami so javni.

(2) Država in lokalna skupnost morata zagotoviti, da je prebivalstvo na območju, ki bi ga lahko prizadela naravna ali druga nesreča, obveščeno o nevarnostih.
Hvala za podatke. [-o<
Uporabniški avatar
peugeot
GE: Sela
Kraj: Sela

Odgovor Napisal/-a peugeot »

Pozdravljeni,

nekako nisem imel ideje, kam pripeti to vprašanje, zato se bom razpisal kar tukaj.

V soboto organiziramo dan gasilca ter prevzem novega gasilskega vozila. Seveda je del ceremonije tudi parada, za katero pa se rabi nekaj koračnic. Ni denarja za "plehmuziko" zato smo se odločili da zadevo izpeljemo elektronsko. Youtube je zelo siromašen kar se tega tiče, zato me zanima ali morda kdo ve, kje se bi dalo dobiti take in drugačne komade, primerne za glasbeno podlago paradi.

hvala za vaše odgovore :)
Uporabniški avatar
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006
Kraj: Topole
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Janez Koncilija »

Tukaj imaš najbrž dovolj za vaše potrebe:

http://www.gasilec.net/operativa/tekmov ... -koracnice

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Balon

Odgovor Napisal/-a Balon »

Živ!
Sem relativno nov v gasilskih vrstah a pridno napredujem. V jeseni sem bil prijavlen na tečaj IDA, pred tečajom pa moram opraviti zdravniški pregled. Načeloma naj to nebi bil problem, sem v odlični fizični pripravljenosti, a občasno z ženo rekreativno pokadiva kak joint. Se to na zdravniškem pregledu vidi? Te lahko zaradi tega zavrnejo?
Hvala v naprej za odgovore, LP
Uporabniški avatar
tedy199
GE: Čušperk

Odgovor Napisal/-a tedy199 »

Pozdravljeni!
Se mogoče kaj ve, ali bo GB Ljubljana v bližnji prihodnosti iskala kakšne nove člane? Razpisi...?
Uporabniški avatar
nejc321

Odgovor Napisal/-a nejc321 »

Gasilci, bratje, vedno in povsod!!!
Uporabniški avatar
Mayamaya

Odgovor Napisal/-a Mayamaya »

Mene pa zanima, če ima že kdo izkušnje s tem, da te policija ustavi med nujno vožnjo? Kako sploh je s tem? Verjetno se načeloma tega izogibajo, ampak sem ravnokar slišal za tak primer, ki se je zgodil nedolgo nazaj ..
Rok Ušen
GE: Savinjska

Odgovor Napisal/-a Rok Ušen »

Kje pa se je zgodilo to? Zdi se mi neverjetno...
Rok Ušen, GČ I. st.
Odgovori