Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Zanima me ...

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Zanima me ...

Objava Mayamaya » 23. september 2015, 22:32

Sem spet preverjal pa sem ugotovil, da ni ravno za verjeti ..iz ust do ust .. me pa vseeno zanima, če pozna kdo kak tak primer?
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 256
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Objava arok » 11. oktober 2015, 13:45

Pozdravljeni
Zanima me če ima mogoče kdo doma spodnje obrazce in če bi mi jih lahko poskeniral oz poslikal in poslal na mail.
Hvala

Obr. za vodenje velikih intervencij

- IPS 100 nalog za vozilo
- IPS 201
- IPS 211 sprejemno mesto
- IPS 202

Lep pozdrav
Rok
arok

Objave: 18
Registriran: 27. september 2009, 21:39

Objava gapi » 12. oktober 2015, 8:13

Mislim da bo hitreje če to naročiš v ekonomatu GZS, pa če imam prav v spominu še cena ni pretirana.

Če pa imate v društvu koga, ki je obiskoval tečaj za vodje intervencij, jih je pa itak dobil kot gradivo za tečaj.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1841
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Re: Zanima me ...

Objava pes » 13. oktober 2015, 22:56

Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava tedy199 » 16. oktober 2015, 15:24

Pozdravljeni. Smo v mesecu požarne varnosti in kot vsi vemo, so v tem mesecu različne izvedbe požarnih med-društvenih vaj.
Zanima me kakšne vrste vaj bi priporočali manjšim društvom, ki nimajo oprem za tehnična reševanja (škarje in podobno...)? Večinoma se izvaja napade na objekte, kjer se pač samo z različnih smeri namoči strehe objekta in to je to.

Razmišljam da bi v domačem društvu letos opravili nekaj drugačnega, se pravi v smislu izobraževanja. Razmišljal sem o osnovnem gašenju začetnih požarov. Kaj priporočate oziroma svetujete. Aktiven je tudi ogenj...
Uporabnikova podoba
tedy199

Objave: 50
Registriran: 22. februar 2013, 12:40
GE: Čušperk

Objava gubina » 16. oktober 2015, 19:50

tedy199 je napisal:Pozdravljeni. Smo v mesecu požarne varnosti in kot vsi vemo, so v tem mesecu različne izvedbe požarnih med-društvenih vaj.
Zanima me kakšne vrste vaj bi priporočali manjšim društvom, ki nimajo oprem za tehnična reševanja (škarje in podobno...)? Večinoma se izvaja napade na objekte, kjer se pač samo z različnih smeri namoči strehe objekta in to je to.

Razmišljam da bi v domačem društvu letos opravili nekaj drugačnega, se pravi v smislu izobraževanja. Razmišljal sem o osnovnem gašenju začetnih požarov. Kaj priporočate oziroma svetujete. Aktiven je tudi ogenj...

Notranji napadi, iskanje oseb, nudenje prve pomoči, reševanje živali, vstop v objekt preko lestve,......
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 733
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava Mayamaya » 17. oktober 2015, 13:05

tedy199 je napisal:Pozdravljeni. Smo v mesecu požarne varnosti in kot vsi vemo, so v tem mesecu različne izvedbe požarnih med-društvenih vaj.

Zalivanje streh in ugotavljanje pretoka žlebov, kot je še vedno v praksi pri večini manjših društev je metanje časa stran ..zelo lepa in realna vaja je lahko npr. reševanje ljudi iz gorečega objekta (z dimno napravo se zadimi določene prostore), potem pa imamo lahko tukaj zelo proste roke pri izvedbi ..npr. gasilcu z IDO postane slabo in pade skupaj, potrebno je reševati še njega ..potem natikanje reševalne maske na ljudi ..pa izvedba vaje v nočnem času je še ena pozitivna stvar, pač objekt je v temi ..če imate bolničarje se lahko potem te ljudi pošilja k njim, da jih prevzamejo ..vsak marker naj ima svojo nalogo kako se naj obnaša (najlažje je, da imajo okoli vratu obeske in na njih piše npr. "ne diha, ni utripa" ali pa "zlomljena noga" ... )
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objava Rok Ušen » 1. november 2015, 0:39

Pozdravljeni.

Zanima me postopanje v primeru preklica intervencije - Reco najprej alarmira gasilsko enoto. Čez npr. 5 minut se ugotovi, da ukrepanje aktiviranih gasilcev ni potrebno.

Kako je s tem "by the book"? Ali se preklicana intervencija ustavi na zahtevo operaterja ReCo ali odločitev o tem sprejme vodja gasilske enote, ki bi naj posredovala?

Na pamet bi rekel, da je prav da se gasilci vseeno zapeljejo na kraj domnevne intervencije in preverijo ali posredovanje res ni potrebno. Ne vem pa ali imam prav :)

Lp,Rok
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava Mayamaya » 1. november 2015, 14:12

Rok Ušen je napisal:Pozdravljeni.

Zanima me postopanje v primeru preklica intervencije - Reco najprej alarmira gasilsko enoto. Čez npr. 5 minut se ugotovi, da ukrepanje aktiviranih gasilcev ni potrebno.

Kako je s tem "by the book"? Ali se preklicana intervencija ustavi na zahtevo operaterja ReCo ali odločitev o tem sprejme vodja gasilske enote, ki bi naj posredovala?

Na pamet bi rekel, da je prav da se gasilci vseeno zapeljejo na kraj domnevne intervencije in preverijo ali posredovanje res ni potrebno. Ne vem pa ali imam prav :)

Lp,Rok

Glede na to, da se intervencija pricne ko prvi avto izvozi oz. ko se javi centru da izvazamo, se mi zdi da jo lahko prej preklice le ReCo ..ker ce ti prides na kraj in ugotovis, da posredovanje ni potrebno, pac koncas intervencijo (je ne preklices). Tako jaz razumem zadevo..
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objava Luka90 » 1. november 2015, 14:44

Mayamaya je napisal:
Rok Ušen je napisal:Pozdravljeni.

Lp,Rok

Glede na to, da se intervencija pricne ko prvi avto izvozi oz. ko se javi centru da izvazamo, se mi zdi da jo lahko prej preklice le ReCo ..ker ce ti prides na kraj in ugotovis, da posredovanje ni potrebno, pac koncas intervencijo (je ne preklices). Tako jaz razumem zadevo..

Pomoje je Rok mislil, da jo ReCo "prekliče" med tem ko so z vozilom voziš na kraj intervencije... Kaj je pravilno oz. "by the book" pa ne bi vedel. Ampak mislim da bi večina od nas, če bi se že peljali proti kraju interveniranja, in bi ReCo "preklical" intervencijo, lepo zapeljali do kraja in preverili če je vse ok.

Mogoče ni ravno v kontekstu, ampak cca.leto dni nazaj smo imeli intervencijo da gori baraka...ob izvozu smo javili izvoz na ReCo, in med samo vožnjo nam je operater iz centra povedala da naj bi bil požar že pogašan, da so klicatelji ki so klicali da gori baraka, ponovno poklicala na center in povedali da so uspešno pogasili ta začetni požar in da naj gremo za vsak slučaj še preverit kakšna je situacija... Bo zdaj kdo rekel ja, bi pa obrnili ali pa kaj podobnega...ampak je bil kraj požara tako blizu GD, da smo bili, še predn je operater iz centra podal vse te dodatne informacije, že v fazi zaviranja in ustavljanja GVC.ja pred tem objektom.
Luka90

Objave: 92
Registriran: 3. julij 2013, 17:48
GE: JGS Škofja Loka

Re: Zanima me ...

Objava Štromar2 » 11. november 2015, 10:12

Intervencijo lahko zaključi zgolj vodja intervencije. RECO oziroma operater v RECO ni vodja intervencije, njegov status je še najbolj podoben selu. Sicer je ta sel dobro informiran in izobražen, ampak je sel.

Čim ste dobili poziv, smatrajte, da je vaš poveljujoči vodja intervencije, dokler se ne izkaže drugače (pridete na kraj in neko drugo društvo že dela, ali penka druga uradna služba že dela).
Če že dobite preklic mora RECO podati kdo je to preklical, če je to zahteval vodja intervencije, ki je že na kraju se obrnete, če je to javil občan, lastnik itd nadaljujete.
Štromar2

Objave: 25
Registriran: 26. januar 2007, 10:11

Objava K72 » 14. november 2015, 18:32

Pozdravljeni,

Zanima me, če obstaja gradivo na temo tehničnega reševanja, predvsem pormetne nesreče ter reševanje ukleščenih oseb. Vem, da največ naredi praksa, vendar bi vseeno rad imel gradivo na to temo in si razširim spekter idej o načinu reševanja v različnih primerih.

Hvala!
K72

Objave: 19
Registriran: 24. marec 2013, 13:51

Objava gapi » 14. november 2015, 20:49

V ekonomatu GZS se da dobiti knjiga z naslovom: Reševanje ob prometnih nesrečah osebnih vozil. Avtor je Boštjan Žagar. Tudi cena se mi zdi, da ni pretirana.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1841
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava tedy199 » 24. november 2015, 0:21

Pozdravljeni,
ravnokar je v javnosti razpis za pridobitev poklica Gasilec 23. generacije poklicnih gasilcev. Ker se zanimam za poklic me zanima več informacij glede razpisa, ki je odprt do 27.11.

Prosim bi koga, ki ima s tem že izkušnje, da mi pove:
- kako stvar sploh poteka,
- koliko stane,
- zahteve,
- kako je s (so)financiranjem,
- kasnejša zaposlitev (GB Ljubljana - meni primerna zaradi lokacije prebivališča), se sploh s tem da kaj lažje priti v brigado/-e?

Na internetu ne nejdem nobenih pametnih (aktualnih) odgovorov.

še link do razpisa:
http://www.sos112.si/slo/clanek.php?catid=27&id=7765

Hvala za hitre odgovore,
LP T.
Uporabnikova podoba
tedy199

Objave: 50
Registriran: 22. februar 2013, 12:40
GE: Čušperk

Objava SimonB » 24. november 2015, 11:04

Zanima me, če obstaja kakšna zakonska usmeritev ali pa priporočila (GZS) o izdelavi kronike (biltena) od okroglih obletnicah društva. In ali se mora to dat "pregledat" na gz oz. gzs in pridobit soglasje? Nekaj v to smer sem slišal ampak nikjer ne dobim konkretnih informacij.

Hvala in lp

Simon
SimonB

Objave: 45
Registriran: 19. januar 2015, 15:41
GE: Podgorje

NazajNaprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov