Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Zanima me ...

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Zanima me ...

Objava tedy199 » 24. november 2015, 23:44

tedy199 je napisal:Pozdravljeni,
ravnokar je v javnosti razpis za pridobitev poklica Gasilec 23. generacije poklicnih gasilcev. Ker se zanimam za poklic me zanima več informacij glede razpisa, ki je odprt do 27.11.

Prosim bi koga, ki ima s tem že izkušnje, da mi pove:
- kako stvar sploh poteka,
- koliko stane,
- zahteve,
- kako je s (so)financiranjem,
- kasnejša zaposlitev (GB Ljubljana - meni primerna zaradi lokacije prebivališča), se sploh s tem da kaj lažje priti v brigado/-e?

Na internetu ne nejdem nobenih pametnih (aktualnih) odgovorov.

še link do razpisa:
http://www.sos112.si/slo/clanek.php?catid=27&id=7765

Hvala za hitre odgovore,
LP T.

Anyone? :?
Uporabnikova podoba
tedy199

Objave: 50
Registriran: 22. februar 2013, 12:40
GE: Čušperk

Objava janez » 25. november 2015, 9:09

Dragi tedy199!

Tam, kjer skušaš dobiti informacije o šolanju za gasilca ne boš dobil povsen točnih. Obstoja tehnična naprava, že več kot sro let, ki se ji reče telefon. Je preprosta za uporabo. Zavrtiš izbrano številko in na drugi strani se ti oglasi nekdo, kiti pove kar vprašaš ali pa te poveže s tistim, ki ti lahko odgovori.

Omenaš, da si iz bližine Ljubljane (saj tako raumem). Zapelji se na Ig (vozi tudi LPP) in se neposredno pogovori. Tako boš prišel do najbolj točnih podatkov.

Vse ostalo je "rekla - kazala".

Pa uspešen študij gasilstva.

Janez
Uporabnikova podoba
janez
dolgoprogaš

Objave: 831
Registriran: 19. december 2002, 11:20

Objava Ndrej » 26. november 2015, 0:49

SimonB je napisal:Zanima me, če obstaja kakšna zakonska usmeritev ali pa priporočila (GZS) o izdelavi kronike (biltena) od okroglih obletnicah društva. In ali se mora to dat "pregledat" na gz oz. gzs in pridobit soglasje? Nekaj v to smer sem slišal ampak nikjer ne dobim konkretnih informacij.

Hvala in lp

Simon

Prvič slišim kaj takega. Mislim da ni nič obveznega. Ob naši stoletnici smo bilten naredili sami, brez vpogleda ali soglasja višjih nivojev.

Lp, Andrej
Uporabnikova podoba
Ndrej

Objave: 413
Registriran: 26. september 2004, 10:38
GE: PGD Prečna

Objava SimonB » 26. november 2015, 10:46

Ndrej je napisal:
SimonB je napisal:Zanima me, če obstaja kakšna zakonska usmeritev ali pa priporočila (GZS) o izdelavi kronike (biltena) od okroglih obletnicah društva. In ali se mora to dat "pregledat" na gz oz. gzs in pridobit soglasje? Nekaj v to smer sem slišal ampak nikjer ne dobim konkretnih informacij.

Hvala in lp

Simon

Prvič slišim kaj takega. Mislim da ni nič obveznega. Ob naši stoletnici smo bilten naredili sami, brez vpogleda ali soglasja višjih nivojev.

Lp, Andrej

ker tudi sam ne najdem nobenih informacij glede tega v nobenem pravilniku in podobno mislim da tvoja trditev kar drži. (no vsaj upam :D )

hvala
SimonB

Objave: 45
Registriran: 19. januar 2015, 15:41
GE: Podgorje

Objava arok » 30. november 2015, 19:13

Zdravo

Ali mogoče kdo ve kakšen navoj je na jeklenki za IDA?

Hvala
LP,Rok
arok

Objave: 18
Registriran: 27. september 2009, 21:39

Objava Luka90 » 13. december 2015, 12:01

Zanima me kakšne operativne naloge gasilske službe lahko opravlja Rezervni operativni član, glede na to da v Posebnih pravilih gasilske službe priše zgolj sledeče... ????

2.2 Rezervni operativni član
Rezervni operativni član je operativni gasilec, ki zaradi zdravstvenih razlogov ne more opravljati vseh nalog gasilske službe.
Preimenovanje v rezervnega operativnega člana opravi Upravni odbor društva na predlog poveljnika društva:
• na podlagi zahteve člana,
• če je zaradi zdravstvenih razlogov zmanjšana sposobnost za opravljanje gasilske službe.
Rezervni operativni član ni član gasilske operativne enote, lahko pa prostovoljno, glede na njegovo zdravstveno in psihofizično sposobnost, občasno opravlja tudi določene operativne naloge gasilske službe, ki jih določi gasilski vodja.
Luka90

Objave: 92
Registriran: 3. julij 2013, 17:48
GE: JGS Škofja Loka

Objava Matjaž Zupan » 5. februar 2016, 15:46

Luka90 je napisal:Zanima me kakšne operativne naloge gasilske službe lahko opravlja Rezervni operativni član, glede na to da v Posebnih pravilih gasilske službe priše zgolj sledeče... ????

2.2 Rezervni operativni član
Rezervni operativni član je operativni gasilec, ki zaradi zdravstvenih razlogov ne more opravljati vseh nalog gasilske službe.
Preimenovanje v rezervnega operativnega člana opravi Upravni odbor društva na predlog poveljnika društva:
• na podlagi zahteve člana,
• če je zaradi zdravstvenih razlogov zmanjšana sposobnost za opravljanje gasilske službe.
Rezervni operativni član ni član gasilske operativne enote, lahko pa prostovoljno, glede na njegovo zdravstveno in psihofizično sposobnost, občasno opravlja tudi določene operativne naloge gasilske službe, ki jih določi gasilski vodja.

Na intervenciji lahko opravlja tiste naloge, pri katerih ga njegove težave oz. omejitve ne ovirajo ali celo dodatno ogrožajo. Katere pa so tiste naloge, pa se morata operativec v rezervi in njegov vodja sporazumeti, da slučajno ne pride do kakšnih neljubih zapletov.
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava zacetnikgas » 8. februar 2016, 13:49

Pozdravljeni!

Mene pa zanima če lahko kdo opiše kako zgleda tečaj tehnično reševanje na Igu? kaj se počne na praksi itd?
Hvala in lep pozdrav!
zacetnikgas

Objave: 1
Registriran: 8. februar 2016, 13:47

Objava Jacksy » 12. februar 2016, 20:15

zacetnikgas je napisal:Pozdravljeni!

Mene pa zanima če lahko kdo opiše kako zgleda tečaj tehnično reševanje na Igu? kaj se počne na praksi itd?
Hvala in lep pozdrav!

2012 novembra je bilo nekako tako:
dan 1 in 2 - predavanje (prva pomoč, taktika, oprema,...)
dan 3: praktične točke: prometna nesreča, ogled "notranjosti" avtomobila - kaj se skriva pod plehom, vrvna tehnika spuščanje z velike ruševine, reševanje iz globin (jaška), zavarovanje kraja nesreče, dviganje bremen, poteg težjih bremen s pomočjo "nevemkakosežereče"... mogoče sem še kaj zgrešil.
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 323
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Objava robit » 12. februar 2016, 23:17

Jacksy je napisal:
zacetnikgas je napisal:Pozdravljeni!

"nevemkakosežereče"

tirfor ali žični poteg :?: :D
robit

Objave: 207
Registriran: 1. februar 2013, 10:09

Objava gasko1 » 25. februar 2016, 22:20

lp
Mene pa zanima če kdo ve ali že potekajo izobraževanja za gasilski častnik? Menda so prenavljeli program?
Hvala
gasko1

Objave: 17
Registriran: 29. januar 2008, 16:56

Objava gapi » 26. februar 2016, 9:13

gasko1 je napisal:lp
Mene pa zanima če kdo ve ali že potekajo izobraževanja za gasilski častnik?

Preberi si zapisnik 9. seje Komisije za izobraževanje pri GZS, pa boš dobil odgovor na tvoje vprašanje. Kot sem razumel jaz, še ne potekajo.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1842
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava maddox » 30. maj 2016, 13:36

Pozdravljeni!

Imam eno dilemo in tale tema izobraževanje se mi trenutno zdi najbolj primerna. Da najprej povem malo podatkov o našem društvu; smo razporejeni v 2 kategorijo, tudi nimamo v enoti nobenega poklicnega gasilca oziroma poklicnega jedra. Imamo pa člana, ki že dela kot reševalec v NMP in ravno pomoč reševalcem oziroma take intrevencije, bi rad od vas spoštovani kolegi pridobil informacije kakšne so kaj vaše izkušnje ob takih intevencijah. Ker je tega vedno več in mi imamo tudi tak teren, kjer reševalci težko sami prinesejo poškodovano osebo do reševalnega vozila, je vedno bolj pogosto, da nas pokličejo na pomoč. Sej sam prenos obolele osebe ni tak problem, ampak pred kratkim smo pa imeli tudi smrtni primer, kjer smo morali sami prinesti truplo iz brežine do mrliškega kombija. Tudi snemanje obešenca smo imeli pred leti in to so za gasilce veliko bolj stresne intevencije kot požari.
Mi smo le prostovljci in nekatere fante je ta intervencija čustveno prizadela, seveda niso/mo navajeni takih scen na intervencijah. Čeprav smo zagato rešili na način, da smo se skupaj usedli in se pogovorili, da smo vse to spravili ven iz sebe, imam vseeno občutek, da bi bilo fajn, da bi gasilci kdaj imeli kako izobraževanje na to temo, kako se spopasti s tem, ali pa da bi nam GZS v skranjem slučaju omogočila tudi pogovor s psihologom ali psihiatrom, ker moramo vedeti, da smo le iz mesa in krvi. Zanima me kakšne izkušnje imate vi s tega področja kako rešujete podobne primere in če obstaja kako izobraževanje in kako take intervencije speljati čimboljše in za gasilce čimmanj stresno.

Hvala za debato in vaše odgovore
maddox

Objave: 6
Registriran: 8. april 2016, 12:13
GE: PGD Dramlje

Re: Zanima me ...

Objava robit » 30. maj 2016, 13:48

Mislim da se vsak gasilec OPERATIVEC v svoji karieri vsaj 1x sreča z situacijo ko je na intervenciji taki ali drugačni preminula oseba, nekateri imajo takih dogodkov več nekateri manj. Mislim da sem na enemu tečaji slišal da svetujejo da preminulega ne gledaš direktno v obraz tako se izogneš da ti to ostane v spominu oz. lažje preneseš situacijo, kasneje se tako ali tako preminulega prekrije z rjuho čez glavo. To je moje mnenje.
robit

Objave: 207
Registriran: 1. februar 2013, 10:09

Re: Zanima me ...

Objava maddox » 30. maj 2016, 14:05

Ja pozdravljen Robit hvala za mnenje bom predal kolegom v mojem društvu naprej... okej razumem, da se s tem slejkotprej srečaš in to smo vse upoštevali, oziroma naredili(pokritje preminulega) ampak kljub temu, takih scen nisi navajen oziroma se jih sploh ne moreš navadit in nekaterim ostanejo v spominu, zanimajo me razne izkušnje kako prebrodit zadevo in kako operativcem svetovat, kako najlažje intrevencijo speljati. Pa če imajo operatici, če je to potrebno pravico do brezplačne psihološke pomoči?
maddox

Objave: 6
Registriran: 8. april 2016, 12:13
GE: PGD Dramlje

NazajNaprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov