Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Prispevek občanov

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Prispevek občanov

Objava Rok Ušen » 12. maj 2008, 18:06

Ob vsem tarnanju o financah, ki nas gasilce neprestano spremlja, sem razmišljal o prispevkih, ki nam jih namenijo občani. Kot vemo so to prostovoljni prispevki, navadno enkrat letno ob nošenju koledarjev.

Zanima me, kaj si mislite o ideji, da bi vsak mesec plačevala gospodinjstva položnice v vrednosti 10 €? Ta denar bi potem dobivala (vsak mesec !) gasilska društva. S tem bi gasilci lahko nadoknadili tisto, kar nam občine ob takšnem tempu ne bodo uspeli zagotoviti do leta 2009.

Seveda pa bi bilo potrebno doseči, da ne bi občine to izrabile za zmanjšanje sredstev namenjenih gasileriji.

Mnenja...
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Odg: Prispevek občanov

Objava Ndrej » 12. maj 2008, 19:19

NIkakor.

Če poznaš politiko, potem veš da to sploh ni možno izvesti. Tista vlada, ki bi to predlagala, bi na naslednjih volitvah izgubila... Občani že sadaj plačujejo za gasilce preko plače. Sicer vsi vemo da PGD-ji od tega dobimo bore malo, ampak nekaj pa vseeno je.

Pa še to. Ne moreš kar tako pošiljati položnice občanom. Nekateri že sedaj mislijo, da imamo gasilci preveč opreme, oz. da nas je preveč.

Moje mnenje.

LP, Andrej
Uporabnikova podoba
Ndrej

Objave: 413
Registriran: 26. september 2004, 10:38
GE: PGD Prečna

Objava toma » 13. maj 2008, 23:04

Sam nisem zato ,da bi gospodinjstva namenjala določen prispevek za gasilerijo , kajti ko gredo gasilci reševat malomarnost države ,nas nihče ne vpraša koliko škode je nastalo na opremi ,koliko je bilo porabljenega časa in konec koncev je vse uredila CZ. Država bi morala poskrbeti ,da bi gasilci dobili več denarja ,bilo bi že dosti narejenega ,če bi vsaj davek pri nabavi različne opreme znižali ,pa še to ne morejo.Nikakor nisem za to ,da bi se zopet gospodinjstva bremenilo,itak se nekateri že zelo težko prebijajo skozi mesec ,sedaj pa bi jim še to naprtili.Če bi država namenila samo 1% tistega denarja ,ki ga po nepotrebnem zapravi bi bilo že veliko.
Gasilec znanja ne proda , ampak ga podari.

NA POMOČ !
Uporabnikova podoba
toma

Objave: 481
Registriran: 9. februar 2007, 17:45

Objava Franci » 14. maj 2008, 9:37

blondi je napisal: ...Zanima me, kaj si mislite o ideji, da bi vsak mesec plačevala gospodinjstva položnice v vrednosti 10 €? .....
Mnenja...

Absolutno proti. Ne moreš ti "prisilno" pridobivat sredstev od gospodinjstev.
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Rok Ušen » 14. maj 2008, 10:39

Potemtakem bi bila boljša varianta, da bi država od vsakega zaposlenega vsak mesec namenila 10 € davka direktno za delovanje gasilske enote, v kraju, kjer je zaposleni prijavljen. Tako se zaposleni ne bi čutili okradenega, država pa verjetno tudi ne bi obubožala zaradi tega.

Samo če so nam "uturili" položnice za RTV, potem bi preživeli tudi te za gasilstvo.
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objava hec » 15. maj 2008, 14:32

Franci je napisal:
blondi je napisal: ...Zanima me, kaj si mislite o ideji, da bi vsak mesec plačevala gospodinjstva položnice v vrednosti 10 €? .....
Mnenja...

Ma ne ga srat.... a ko pa gori, pa moraš prisilno iz službe na intervencijo, da ne govorim, kaj vse to potegne za seboj!
Izvajanje JGS je v veliki meri, klasična storitvena dejavnost. Pa zarad mene lahko 100x napišejo da je gasilstvo humanitarna dejavnost
Uporabnikova podoba
hec

Objave: 902
Registriran: 17. februar 2006, 1:55

Objava uros11 » 16. maj 2008, 7:15

blondi je napisal: S tem bi gasilci lahko nadoknadili tisto, kar nam občine ob takšnem tempu ne bodo uspeli zagotoviti do leta 2009.

Rok za opremljanje se je podaljšal do leta 2014!

Ndrej je napisal:Občani že sadaj plačujejo za gasilce preko plače. Sicer vsi vemo da PGD-ji od tega dobimo bore malo, ampak nekaj pa vseeno je.

Preko katere plače? Gasilci nismo nikakor povezani z plačilnimi listi! Omogočena je samo možnost da 0,5% dohodnine lahko namenijo gasilcem!
Kolikor sam poznam naše društvo ni dobila iz rega naslova še niti evra!

blondi je napisal:Potemtakem bi bila boljša varianta, da bi država od vsakega zaposlenega vsak mesec namenila 10 € davka direktno za delovanje gasilske enote, v kraju, kjer je zaposleni prijavljen. Tako se zaposleni ne bi čutili okradenega, država pa verjetno tudi ne bi obubožala zaradi tega.

Zakaj pa samo zaposleni? Ali upokojenci, študentje, brezposelni ne potrebujejo požarne varnosti? Zaposleni že tako ali tako dosti plačujemo!

Sam se zavzemam, da bi morala podjetja in zavarovalnice plačevati določeno premijo v požarni sklad!

Razlog je preprost: več kot imajo gasilci opreme boljše, hitreje in učinkoviteje bi posredovali!
V primeru požara bi imela podjetja manjšo škodo! Posledično bi zavarovalnice plačale manjši odškodninski zahtevek! Tu je prihranek denar! Del tega denarja lahko gre še za boljše opremljanje gasilskih enot! Vsi bi imeli korist!
Sedaj pa si gasilci, sami kopujemo opremo, da lahko hitreje pogasimo požar! Od tega imajo korist podjetja (ker imajo manjšo škodo in lahko hitreje spet zaženejo proizvodnjo, posledično manjši izpad dohodka), korist imajo zavarovalnice (manjša zavarovalnina), gasilci bomo pa spet sami kupovali opremo!

Vsi imajo lepe dobičke (podjetja, zavarovalnice), gasilci pa prosimo od občanov denar, da bi si kupili dobro opremo!
Za pamet pravijo, da je edina stvar, ki je pravično razdeljena na svetu! Vsak zase pravi, da jo imama največ na svetu!

Lep pozdrav Uros
Uporabnikova podoba
uros11

Objave: 409
Registriran: 17. junij 2006, 10:03

Objava Rok Ušen » 16. maj 2008, 8:12

No saj ravno zaradi tega bi bilo treba nekaj v bodoče ukrenit glede prostovoljnih gasilcev in financiranja. Zadeve so takšne, kot je rekel Milan na enem izmed prispevkov, da si člani PGD sami plačujemo, da lahko delujemo kot prostovoljni gasilci.

Včeraj sem se ravno pogovarjal s tečajnikom za poklicnega gasilca (15. generacija). Rekel je, da nas prostovoljcev nikoli ne bo razumel, zakaj počnemo takšno delo brezplačno. :oops:

Nikoli nisem pričakoval plačila, ampak nekako bo pa potrebno urediti, da bomo vsaj obuti in oblečeni tako kot je treba, brez da za to sami pobiramo in "prosimo" prispevke med občani.

Se strinjam, da bi vsakdo (tudi ubogi študenti :oops: ) moral nameniti mesečno za delovanje gasilcev. Tole z 0,5% dohodnine še sicer ni pokazalo rezultatov, vendar po moje ne bomo ravno obogateli.
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objava Franci » 16. maj 2008, 10:01

hec je napisal:
Franci je napisal:
Mnenja...

Ma ne ga srat.... a ko pa gori, pa moraš prisilno iz službe na intervencijo, da ne govorim, kaj vse to potegne za seboj!
Izvajanje JGS je v veliki meri, klasična storitvena dejavnost. Pa zarad mene lahko 100x napišejo da je gasilstvo humanitarna dejavnost

Bemti zakaj pa imate na Škofljici občino? :x :oops:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava hec » 16. maj 2008, 12:07

Nevem to se tudi jaz sprašujem. Od celotnega proračuna (ki ni majhen) dobimo 0,4%!!! Sramota!
Denarja in prispevkov je dosti, samo noben jih za zaščito in reševanje ne namenja!
Uporabnikova podoba
hec

Objava Marjetica » 18. maj 2008, 20:28

blondi je napisal:Ob vsem tarnanju o financah, ki nas gasilce neprestano spremlja, sem razmišljal o prispevkih, ki nam jih namenijo občani. Kot vemo so to prostovoljni prispevki, navadno enkrat letno ob nošenju koledarjev.
Zanima me, kaj si mislite o ideji, da bi vsak mesec plačevala gospodinjstva položnice v vrednosti 10 €? Ta denar bi potem dobivala (vsak mesec !) gasilska društva.

Torej, če znam prav računati : 10 € mesečno x 12 mesecev = 120 € letno na gospodinjstvo . Ali je to malo, ali veliko sploh ni pomembno. Bistveno je to, da je ta ideja popolnoma zgrešena, saj ob raznosu koledarjev gasilci pobiramo "prostovoljne prispevke" in ne zahtevamo - zato pri nekaterih gospodinjstvih dobimo 10 €, ponekod manj, ponekod več, zgodi pa se tudi, da damo koledar kar tako in ne dobimo nič.

Delovanje gasilske enote v društvu je dolžna poskrbeti lokalna skupnost, za ostalo delovanje društva pa moramo poskrbeti v društvu tako ali drrugače - vsekakor pa ne s položnicami.
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Objava Rok Ušen » 18. maj 2008, 21:09

Aja, s temi koledarji je tako ... jaz bi to ukinil. To pa čisto iz preprostega razloga - zadeva je večkrat sitna kot pa všečna :oops: Tako kot kao država skrbi za zdravstveno varstvo - si ga plačujemo sami, tako bi naj občina skrbela za gasilstvo. Če bomo hoteli imeti zadostno število oblek, ustrezno opremo in vozila, bomo morali k temu pristopi sami - bolj organizirano. V nekaterih društvih si že zdaj določijo, koliko denarja "mora" dati vsak član društva zraven k nakupu novega vozila.

Seveda je moj predlog zelo revolucionaren, ampak še vedno trdim da bi ga ljudje bolje sprejeli kot pa so recimo prispevek za RTV.
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objava uros11 » 19. maj 2008, 6:52

blondi je napisal: občina skrbela za gasilstvo

Blondi odlična izjava!
To piše tudi v zakonu!
Samo župani se tega ne zavedajo!

Še vedno ne vem zakaj bi občani ali člani gasilskega društva plačevali za delovanje gasilskih društev?
Za to mora poskrbeti država in občina!

Zato mora pokrbeti novo vodstvo GZS!
Za pamet pravijo, da je edina stvar, ki je pravično razdeljena na svetu! Vsak zase pravi, da jo imama največ na svetu!

Lep pozdrav Uros
Uporabnikova podoba
uros11

Objava hec » 19. maj 2008, 9:48

Ja same lepe besede:
Kdo vse mora...... dajt denar za gasilstvo.
Ampak dejstva so pa drugačna. Dejstvo je da sami plačujemo zato da smo lahko gasilci. In to država in občine pridno izkoriščajo!
Uporabnikova podoba
hec

Objava uros11 » 19. maj 2008, 10:39

hec je napisal:Ja same lepe besede:
Kdo vse mora...... dajt denar za gasilstvo.
Ampak dejstva so pa drugačna. Dejstvo je da sami plačujemo zato da smo lahko gasilci. In to država in občine pridno izkoriščajo!

Normalo, ker GZS spi! Če bi GZS opravljala svojo vlogo, bi imelo gasilstvo dovolj denarja!
Če začnemo z varianto kot so bile predlagane, bi samo podpirali lenobo GZS!
Bolje, da to energijo usmerimo v GZS in jih spodbodimo, da začnejo migati!
To je moj predlog!

Lep pozdrav Uros
Uporabnikova podoba
uros11

Naprej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost