Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Financiranje glede na udeležbo na tekmovanjih

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Drago » 17. november 2002, 19:48

Jah, ne vem no :!: :?: Teh bolj ali manj "famoznih" oblik točkovanja sem že videl kar nekaj. Eno pa je več kot jasno (ali pa tudi ne :? ):

- Po Zakonu o gasilstvu se ve, kaj spada v "gasilerijo" in kaj ne :x seveda pa je (tako kot povsod) tudi tu možno "štrikanje" v smislu; da na tekmovanjih "pridobivaš" fizično kondicijo, da na pogrebih spoznavaš minljivost življenja....itd. vendar pa smo si verjetno prav vsi enotni pri spoznanju, da čim višja je "kategorija" PGD-ja tem več je potrebno opreme in strokovno usposobljenih operativcev. :twisted:

- Izvajanje gasilske javne službe temelji na gasilskem operativnem načrtu lokalne skupnosti in popolnoma jasno je komu gre "levji delež" nalog in (samo po sebi je umevno) tudi sredstev, ki so namenjena IZKLJUČNO za optimalno izvajanje že navedene službe. Torej, zaključek je preprost: Če se vzamejo finančna sredstva za "folkloro" in "športnike" iz tega naslova se to (slej ko prej) pokaže kot velika napaka in nič vam ne bo pomagalo (če hočete) na tone pokalov, če ne boste (zaradi operativne nesposobnosti vaših gasilskih enot) sposobni narediti tega, kar vam nalaga (konec koncev) pogodba, ki ste jo podpisali. Velja se zamisliti ali ne :!: :?:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava polo » 17. november 2002, 21:15

V naši občini je 15 društev, ki so seveda razdeljena po kategorijah (I,II, IV) in dotacija se razdeli dvakrat, prvič po podpisu pogodbe o opravljanju javne gasilske službe, drugič pa po podanih polletnih poročilih o opravljenem delu za prvih 6 mesecev. Seveda se pri drugem delu dotacije upoštevajo vsi parametri, vendar se še ni naredilo, da bi bilo katero društvo oškodovano za tisti del sredstev, kjer bi se merilo uporabljalo sodelovanje na tekmovanjih.

Lp Polo
Uporabnikova podoba
polo

Objave: 54
Registriran: 27. oktober 2002, 15:50

Objava Jani » 20. november 2002, 13:25

Spoštovani!

Pred časom sem v tej temi zapisal:
Naj vam zaupam še to. V GZ Kranjska Gora, so se pričele pojavljati celo težnje k temu, da bi znesek mesečnih dotacij izoblikovali sorazmerno z udeležbo na tekmovanjih!

Pa vi meni povejte, ali je bolj pomembno, da se vedno uvrstiš na vrh in na tekmovanje sedemkrat na leto pelješ še veterane, izvoz imaš pa komaj kaj prej kot v desetih minutah, ali pa se na tekmovanjih uvrstiš tik pod vrh, veteranov nimaš, izvoziš pa v dveh ali maksimalno treh minutah?

Sprevidel sem, da je bilo moje mišljenje zmotno in da sem navedel nekatera dejstva, ki vsekakor ne držijo!

Končno sem dojel, kako pomembna so tekmovanja za opravljanje gasilske službe, predvsem trodelni napad! Osebno bom poskrbel, da bo v društvenem proračunu za prihodnje leto, namenjenih bistveno več sredstev za tekmovanja.

Zmotno sem bil tudi prepričan, da udeležba na tekmovanjih, pogrebih in slovesnostih, ne more vplivati na višino sredstev, ki jih gasilska enota prejme in so namenjena izvajanju javne gasilske službe. Zatorej, spoštovani tovariši iz sosednjh PGD, nečloveško bi vas bilo prosit, naj vas prihodnje leto čimveč umre, prosim pa vas, priredite čimveč proslav, ki se jih bomo z veseljem udeležili.

Močno sem pretiraval tudi, ko sem napisal, da v veliki večini alarmov, izvozimo v roku treh minut, saj takega časa zagotovo ne more doseči prav nobeno prostovoljno gasilsko društvo v Sloveniji!

Vsem prizadetim se globoko opravičujem in upam, da se bom lahko od sedaj naprej mirno sprehajal po svojem kraju, ne da bi mi vsaj kdo očital moja zmotna mišljenja!

lp Jani :cry:
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava metodg » 20. november 2002, 14:18

Jani!!!??????

Kaj je zdej to :!: :!: :?: :?: :?: :?:

Bom še jaz začel jokat :cry: :cry: :cry:

Sej bomo pr' ns' tud mogl stvari močno spremenit.
Prejšnji vikend smo imeli pregled društev po točkovniku, pa vidim da bomo mogli točkovnik kmalu spremeniti.

LP!!!

Metod G. :D :D :D
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava binep » 20. november 2002, 14:32

Metod se mi zdi da ta točkovnik ki ga imamo pri nas sploh ni tako slab, po moje bi bilo treba samo enkrat letno pregledati točkovnik in opremo ki jo imajo posamezna društva, tako da se bo pač tudi ta oprema zajela v točkovnik. Pri nas je recimo prišlo do tega, da smo za požarne metle dobili točke, recimo za cifarelli, ki pa ima bencinski motor in verjetno je z njim več dela za vzdrževanje kakor pa s požarnimi metlami pa nismo dobili točk, ker ga ni navedenega v seznamu. Pa mogoče bi blo še dobro da bi tiste vaje ki si jih predpisal bile tudi navedene v točkovniku in to vsaka posebej in tam bi bilo sploh vidno kdo jih je opravil in kdo ne. Meni se je zdel malo zamal, ker me je predsednik GzOR vprašal ali ste vaje opravljali po seznamu? Verjetno je blo to tudi drugje ki to niso delal pa bi blo zanimivo vidit njihov točkovnik o vajah in koliko točk so si pridobili glede na to da večina PGD vaj niso opravljala.

LP

Bine
Uporabnikova podoba
binep

Objave: 558
Registriran: 1. september 2002, 23:55

jozef-gost

Objava Gost » 21. november 2002, 19:16

Joj,gorenjci imate pa res težave z vašim pov.gas.zveze.(Jožefom)!
Gost

Objava Jani » 21. november 2002, 20:02

Oh, ti krščen matiček!

Samo ne mi zdaj rečt, da sem slučajno kje napisal tudi to, da imam probleme s poveljnikom naše GZ.
Mislim, da kakega resnejšega spora še nisva imela!

lp jani

P.S. Mater, je še nevarno, da ne bom kakšne po smrčku dobu!
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Nazaj

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov