Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Plačilo upravne takse

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Plačilo upravne takse

Objava Ninja » 15. julij 2014, 20:32

Pozdravljeni,
zanima me ali mora gasilsko društvo plačati upravno takso? Npr. v primeru pridobivanja soglasij in dovoljenj za izvedbo gasilske veselice.
24. člen Zakona o upravnih taksah, v tretji točki, določa oprostitev plačila takse za društva, ki jim je podeljen status društva v javnem interesu – za dokumente in dejanja v zvezi z opravljanjem njihovih dejavnosti, ki so v javnem interesu.
Gasilska društva so po Zakonu o gasilstvu, društva ki delujejo v javnem interesu.
Prosim za vaše izkušnje v zvezi s tem.

Lep pozdrav,
Nina
To je naše poslanstvo, naše življenje. To smo mi, gasilci!
Uporabnikova podoba
Ninja

Objave: 20
Registriran: 1. oktober 2008, 10:15
GE: Dole pri Litiji

Odg: Plačilo upravne takse

Objava Tomkat » 15. julij 2014, 22:11

Mi je do sedaj nismo plačevali. Oziroma, da se bolje izrazim, nam je v skladu z zakonodajo ni bilo potrebno plačati.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1874
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Odg: Plačilo upravne takse

Objava tadejS » 19. julij 2014, 7:07

Inf. stara dober mesec: 1.) U.E. ker vidijo oz. je razbrati iz njihovega informacijskega sistema, da je gasilsko društvo pač društvo, ki deluje v javnem interesu in ... ter imako neko oznako mislim da J, kar za njih pomeni - plačevanje taks in pristojbin ni potrebno.
2.) Občina zaračunavajo vsem, ki pridejo po ustrezna dovoljenja, neglede kdo in od kod si (ali pa smo premalo sitnarili), tudi na vprašanje ali tudi pri njih velja kot na U.E., me je uslusžbenka samo malo čudno pogledela, Taksa pa je bila mislim da okrog 25 €.

Pa se po moje ne gre toliko za tistih 25 ali 50€, bolj to, kako nas gasilce v družbi tretirajo. Saj verjetno, če bi obiskla sam vrh občine tudi te takse nebi bilo potrebno plačati, samo mislim da bi moralo to biti drugače in sistemsko urejeno na vseh nivojih. Ja kaj čmo, ena država in vsaj dva različna sistema. Več od tega pa nismo rabili saj je bilo le praznovanje obletnice ustanovitve društva.
tadejS

Objave: 314
Registriran: 15. marec 2005, 8:29

Re: Plačilo upravne takse

Objava bbk12 » 25. julij 2014, 15:35

Smo se pred leti nekaj pritoževali na občini, da bi morali biti oproščeni oziroma nismo plačevali taks; pa so pridobili neko pravno mnenje, da veselice oziroma prireditve ne spadajo v dejavnost gasilskih društev in za to niso oproščene upravne takse. Mislim, da to ne zdrži, ker če imaš večjo prireditev in jo prijavljaš na UE si oproščen taks, na občini pa ne. Prav tako smo pred meseci sprožili premoženjsko pravno tožbo in smo bili oproščeni plačila sodne takse, pa nakup zemljišča tudi ni osnovna dejavnost društva. Tako, da kot je bilo že omenjeno imamo dva različna sistema in bi bilo potrebno res na vrhu sprožiti, da se naša društva oprosti vseh taks, saj vendar na prireditvah pridobljena sredstva večinoma vlagamo v področja, za katera bi morala prvenstveno skrbeti država; občina.
bbk12

Objave: 13
Registriran: 19. januar 2013, 12:01

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost