Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

OCENJEVANJE ŠKODE

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

OCENJEVANJE ŠKODE

Objava metodg » 25. julij 2002, 9:34

V zadnjem času smo priča večjim požarom v Sloveniji. Ko se o takih požarih poroča, se mi zdi ocena škode včasih nerazumljivo majhna. Zanima me, kako ocenjujete škodo, ki je nastala ob požaru. Jaz poskušam škodo oceniti tako, da ocenim koliko bi stali novi elemnenti, beljenje, streha...

Metod G. :P
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Fireman » 25. julij 2002, 10:02

Pri oceni škode, bi moral poleg vsega naštetega (adapatcija objekta), upoštevati tudi izpad dohodka za čas ne zmožnosti poslovanja, kar pa je praktično nemogoče saj nihče, razen zaposlenih, ne pozna finančnega stanja oškodovaca. Višina ocenjene škode pa je zelo pomembna za uveljevljanje zavarovalne odškodnine.
Nasplošno pa podjetja premalo vlagajo v ukrepe požarnega varovanja objektov. Razlog pa verjetno tiči v fleksibilnosti zavarovalnic, ki ne upoštevajo dovolj vgrajenih ukrepov požarnega varstva.
Uporabnikova podoba
Fireman

Objave: 210
Registriran: 24. julij 2002, 16:16

Objava metodg » 25. julij 2002, 10:25

Ja, Fireman, se popolnoma strinjam, da bi se zavarovalnice morale začeti drugače obnašati (bolj stimulativno), vendar mislim, da je to stvar druge teme. :P
Mene najbolj zanima ocenjevanje škode, ker moramo v poročila podati oceno škode, ki pa je po mojem mnenju velikokrat premajhna.

Metod G. :P
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost