Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Dotacija GZ Bled-Bohinj iz strani občine

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Re: dotacija

Objava matjaž » 31. julij 2004, 16:50

Grega je napisal:Matjaž sej se da rešiti sam lej nekej pa mi vender ne gre v glavo in sicer občina ne izplača dotacij društvom obenem pa je občinski povelnik naročil opremo za približno 5 do 6 miljonov tolarjev.

Pa so težave z dotacijo le za PGD Bled, ali vsa društva v občini?
In po vsem tem predvidevam, da občinski poveljnik ni iz PGD Bled, ali pač?! 8)
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

dotacija

Objava Grega » 31. julij 2004, 19:02

Matjaž niso težave samo za nas ampak za vse v gz bled, občinski poveljnik pa je iz pgd ribno.
Grega ( 040 738 525 )
Uporabnikova podoba
Grega

Objave: 238
Registriran: 23. oktober 2002, 0:28

Objava Marko Novak » 1. avgust 2004, 7:57

No še vedno Vam ostane denar od koncesijske dejavnosti. :oops:

Varianta 2. : Razglasitev operativne nesposobnosti enot. :cry:

Varianta 3. : Kazenska ovadba zoper župana Blejske občine.(šele ko uporabite varianto 2.)

No, ja vendar upam da kaj takega sploh ne bo potrebno.Saj župan vendar ni tako blentav da bi ogrozil življenja in imetje svojih občanov s tako nepremišljeno finančno nedisciplino.

LP Marko NOVAK
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objave: 1063
Registriran: 4. marec 2003, 22:59

Objava mihael » 1. avgust 2004, 14:35

Žalostno, da ima naša občina denar za vse drugo, za gasilstvo pa ne morejo zbrati zadostnih sredstev. V preteklih dveh letih so na bledu postavili pet spomenikov, če bi ta denar porabili za gasilce, bi imeli najmanj dve novi vozili v občini. Ne smem pa pozabiti, da je na Bledu tudi kar nekaj hotelov, ki bi lahko del sredstev brez izgube namenili gasilstvu. Ponavadi je tako dokler nas ne rabijo smo jim trn v peti, ko pa zagori nas vsi nestrpno čakajo. Vrjetno bomo res morali posaditi oljno repico, saj drugih sredstev ni na vidiku.
Naš vrli svetnik g.Por pa bi lahko tudi kaj spregovoril, saj smo ga zato izvolili ( mogoče pa ni pravi 8) - je že padel v politiko in se ne zavzema več za gasilce - ali pač ).

Z gasilskim pozdravom: NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
mihael

Objave: 304
Registriran: 30. november 2002, 13:07

dotacija

Objava Grega » 1. avgust 2004, 14:42

Miha tudi jaz se to že precej časa sprašujem, če ga res ni politika mal zavedla. ŽALOSTNO :!: :!: :!:
Grega ( 040 738 525 )
Uporabnikova podoba
Grega

Objava Peter » 1. avgust 2004, 14:54

Jaka je zadnje čase res precej manj aktiven na gasilskem forumu, mogoče ga bo res treba na kakšnem političnem iskati. :twisted:

Po moje, če bi župana vprašali, bi vam verjetno rekel, da to uredite gasilci med seboj. Ne vem, kako imate urejen sistem financiranja, vendar če o razdelitvi denarja odloča občinski poveljnik, pa on skoraj gotovo ne podpisuje računov. Denar je torej v rokah tistih, ki podpisujejo račune in bi se bilo najbolje kar nanje obrniti.

V naši občini se dotacije za funkcionalne stroške niso spremenile že od njenega nastanka. Očitno se ni nihče preveč sekiral in tako so del stroškov plačevala kar društva sama. Sedaj imata društvi nova predsednika, ki bolj pazita na denar in tudi občinski poveljnik je drug, tako da smo na prejšnji seji dotacije povečali za 100%.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

dotacija

Objava Grega » 1. avgust 2004, 15:21

Peter vse lepo in prev ampak, da tudi na dopis, ki so ga prijeli na občini in ki je bil naslovljen na župana ne morjo oziroma zgleda da nočejo odgovorit pol pa nevem kje je kultura.

Po ta drugi strani pa zgleda da sam za svojo rit tam dol skrbijo in čisto nič drugega. Če bi imel kaj besede v društvu bi 100% že obvestil vse medije kar jih obstaja pol nej se pa mal zamislijo. :evil: :evil: :evil:

Poleg tega pa bi upal, da bi župan tole tudi bral, da bi iz nekaterih prispevkov vidu kako imajo po drugih zvezah urejeno to delo :!:

lp
Grega ( 040 738 525 )
Uporabnikova podoba
Grega

Objava Jaka » 1. avgust 2004, 23:08

No ja, končno se je tudi Jaka pojavil. Miha mi je poslal SMS in..... Hvala, Miha.
To, da je Jaka malo manj brska po internetu ter je tudi manj aktiven na forumu je pač njegov problem. Kot vsak človek ima mogoče tudi Jaka kdaj malo manj časa. Ampak nebi o tem.
O tem, da ni bilo izplačanega prvega dela dotacij za vsa društva v Občini Bled sem seznanjen. Končno sem tudi predsednik PGD Podhom in vem, kaj pride in kaj ne pride na naš TR. Ko sem se o tem pred časom pogovarjal s predsednikom GZ je pojasnil, da naj bi bil problem urejen v parih dneh. V spomladanskem času je Občina Bled nakazala prvi obrok za novo vozilo PGD Gorje in za neko drugo opremo, očitno pa je, da ima Občina likvidnostne probleme.
O tem, kdaj in kako bodo dotacije nakazane, se Jaka ni nikoli pogajal, ker je to stvar pristojnih na GZ Bled - Bohinj in Občine Bled. Do sedaj na nobenem organu GZ o tem problemu še nismo razpravljali, pa tudi nihče me ni poklical, da bi bilo kakršnokoli posredovanje potrebno. Če pa grem v akcijo sam, potem bo pa spet kdo dejal: Jaka nabira točke.
O tem, da je potrebno o gasileriji (problemih, dejavnosti in dosežkih) spregovoriti na Občinskem svetu, mi je že dolgo jasno. Občinski svet je sklep o tem, da bo problematiko obravnaval, na mojo pobudo sprejel že pred kakim letom dni. Pa do sedaj gasilci še nismo pripravili ustrezno gradivo za obravnavo (intervencije, kadrovska popolnitev, opremljenost, predlog ukrepov in aktivnosti.....), to pa je tudi stvar poveljnikov PGD in celotnega vodstva GZ. Bomo pač morali pomesti tudi pred svojim pragom, kot je nekdo lepo napisal. Predsednik PGD Bled je član P GZ, poveljnik PGD Bled pa je hkrati občinski podpoveljnik. Če dodam še sebe kot podpredsednika GZ, je slika že nekoliko bolj čista.

Kot vem, nobeno od PGD ni v tako slabi finančni situaciji, da nebi moglo založiti za nafto iz sredstev, pridobljenih iz drugih virov (komercialni prevozi vode, požarne straže na prireditvah, veselice itd). Saj vem, da me ta sredstva ne brigajo nič, pa vendar... V našem PGD smo storili tako.

Da povzamem: vem, da ni prav, da prvega dela dotacij še ni. Vem pa tudi, da se morajo o tem pogovoriti tisti, ki so odgovorni za delo in predstavljajo ter zastopajo posamezne organe (predsednik GZ in Župan) in sprejeti potrebne ukrepe.
O tistem, da se je Jaka podal v politiko in pozabil na gasilce pa raje nebi debatiral. Ni vredno. Pravzaprav: ali mogoče neizplačilo prvega dela dotacije tudi ni politika? Kdo ve.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

dotacija

Objava Grega » 2. avgust 2004, 10:45

Jaka lepo da si se oglasiv in ti dam vse prov kar si napisal vendar pri nam je večji problem zaradi denarja kar smo ga pridobili z dežuranjem in prevozi vode smo ravno porabili za obnovo cisterne TAM 260 in sicer približno 3.000.000 sit tako da smo čisto na psu. Kar je pa koncesiskega denarja pa ne mormo vzemati za druge stvari kar ni v zvezi tehničnega reševanja in nevarnih snoveh.

Ti pa še enkrat povem da je vse skupi zelo žalostno!
Grega ( 040 738 525 )
Uporabnikova podoba
Grega

Objava Jaka » 2. avgust 2004, 11:07

Kot imam informacije od predsednika GZ, so bila sredstva za dotacije iz Občine Bled že nakazana na račun GZ. V petek naj bi bile neke težave z linkom in zato bodo sredstva društvom (prvi del dotacije, ki je odvisen od kategorije društva) nakazana danes. Upam, da je tako problem rešen.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

dotacija

Objava Grega » 2. avgust 2004, 11:59

Jaka s tako informacijo si me pa lepo razveselu.

Hvala in lp
Grega ( 040 738 525 )
Uporabnikova podoba
Grega

Objava Skavt » 2. avgust 2004, 23:29

Ja ljubi ljudje o kakšnih dotacijah pa govorite. Ni čudno da z nami delajo tako kot delajo saj si sami zaslužimo. Občina je namreč dolžna gasilce financirati, ne pa jim dajati miloščine in dotacij. Prepričan sem da pod gasilsko postavko v proračunu nikjer ne piše miloščina za gasilce ampak sredstva za investicije in sredstva za delovanje GZ in PGD.
Z znanjem raste dvom!
Uporabnikova podoba
Skavt

Objave: 484
Registriran: 17. december 2002, 0:31

Objava Peter » 3. avgust 2004, 6:11

Dotacije in ne donacije. Sicer bi bilo pa meni vseeno, kako se jim reče, samo da se dobi denar.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

dotacija

Objava Grega » 4. avgust 2004, 19:08

Jaka resa so bile nakazana sredstva ( en majhn delček ) kar to pomeni da smo ravno elektriko plačal, komunalne prispevke int..! KDAJ BO PA ZA NAFTO DENAR :?: :?: :?: Aja še nekaj zakaj morjo na občini denar nakazovati gasilski zvezi in potem šele zveza naprej društvam. Ali je drugod tudi tako?

lp
Grega ( 040 738 525 )
Uporabnikova podoba
Grega

Objava man 14.284 » 4. avgust 2004, 19:19

esno razmislite in dajte to komplikacijo v odajo TEDNIK! Pa da dajo Župana na ČRNO TABLO do izplačila ki vam pripada. Deluje!
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1010
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

NazajNaprej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost