Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

DDV na gasilsko opremo

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Andrej » 11. november 2002, 15:33

Drago glede DDV-ja me zanima, kdaj in kje bomo lahko vložili zahtevke za povračilo ter v kolikšnem času bomo dobili denar. Če imaš konkretnejše informacije bi bilo dobro da jih objaviš na forumu.

Andrej
Andrej

Objave: 499
Registriran: 27. avgust 2002, 16:44

Objava Drago » 11. november 2002, 19:23

Andrej:

Vse informacije, ki so, so "strogo" neuradne :evil: vse bo bolj jasno po volitvah, ker vseeno je opozicija - opozicija in hitro bi se lahko zadeva spolitizirala v negativno smer :x Jasno pa je, da bodo vsa vračila na podlagi izstavljenih računov in da se v letu 2003 DDV (kao) "kompenzira" v letu 2004 pa bi bilo (že) vse utečeno. Kaka bo sama tehnika uveljavljanja vračila in za katero obdobje pa še moramo malo počakati na odgovore. V petek in soboto bomo na Bledu že spet več vedeli :oops:

lp
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

DDV

Objava polo » 11. november 2002, 21:09

Drago!

Upam, da bomo kmalu dobili tudi uradno napisano, da bomo gasilci ob nabavljeni opremi le dobili vrnjen DDV. V mojem društvo je na vidiku velika investicija in upam, da bom le dobil tisti denar in nabavil še več osebne zaščitne opreme, katero močno manjka v društvu.

Vsaka čast poveljstvu in predsedstvu, da so le nekaj dosegli za gasilce, pa čeprav mukoma, upoštevati je potrebno rek: Počasi se daleč pride! :lol:

Lp Polo
Uporabnikova podoba
polo

Objave: 54
Registriran: 27. oktober 2002, 15:50

Objava Drago » 17. november 2002, 18:57

polo:

Na zadnji seji P GZS je dogovorjeno, da se bo (upam, da v najkrajšem možnem času - torej v ponedeljek 18. novembra 2002) objavilo (zopet) uradno stališče oziroma informacija GZS v zvezi DDV-ja. V kolikor se to ne bo zgodilo bom informacijo (v svojem stilu in na lastno odgovornost) objavil jaz.

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Jaka » 17. november 2002, 19:11

Drago:
Upajmo samo, da bo tudi uradna informacija razumljiva tudi nam navadnim smrtnikom. Da ne bo preveč zavita v celofan in okrašena z rožicami, dišala pa bo po dre....
Še vedno nam sicer ostane informativni dan.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava roman » 18. november 2002, 16:54

Drago!

Nestrpno čakamo!!!!

Lp, Roman
Uporabnikova podoba
roman

Objave: 85
Registriran: 1. oktober 2002, 13:40

Objava Jani » 18. november 2002, 17:06

Pesimist kot vedno:

Če bi bilo kaj dobrega, bi že objavili! :?

Jani :cry:
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava matjaž » 18. november 2002, 17:25

Jeni, ker za gasilce ni nikoli problema. bodi vsaj malo optimističen :D in počakaj do konca dneva. Kajti čudeži se dogajajo in DC še ima čas! :idea:

LP!

Matjaž

P.S.: Do konca dneva je še tako ali tako skoraj 9 ur.
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Andrej » 18. november 2002, 18:57

Drago skorajži se že in objavi stvari okrog DDV-ja, saj vidiš da smo že nestrpni :roll: :roll: . Danes že šest ur "visim" na netu in čakam. Tudi če bo informacija za nas slaba bomo vse prenesli, saj smo že vsega hudega navajeni.

Andrej
Andrej

Objave: 499
Registriran: 27. avgust 2002, 16:44

Objava Drago » 18. november 2002, 19:38

Sicer pa imate prav, če bi "kdo" zares srčno želel objavit super novico v zvezi doseženega naše "pogajalske" skupine, bi to v osmih urah lahko storil :x ker pa očitno te srčne želje ni, bom pač to storil jaz (pa naj bo - kar bo :oops: ).ž

- Jaz (osebno) sem na zadnji seji (po vsem povedanem) izrazil globoko razočaranje nad "uspehom" naših "pogajalcev. Kako boste pa to ocenili vi pa je izključno vaša stvar in naj kdo ne reče, da vas želim zavajat oziroma "širiti krivo vero". Zato navajam samo sledeča dejstva:

- Naši "pogajalci" so dosegli sledeči uspeh (sami to tako imenujejo): V letu 2003 se bo na odhodkovni strani proračuna znašla postavka v višini 150 mio sit, ki bo nakazana na GZS. Sredstva iz tega naslova bodo namenjena izključno za "sofinanciranje" gasilskih vozil in opreme. Enaka postavka naj bi se v letu 2004 zvišala na 300 mio sit in to je praktično tudi vse. "Hudič" se pa (kot vedno) skriva v ozadju ali drugače; če stvar malo premisliš.....

- V opisanem uspehu ne gre za nikakršno vračanje DDV-ja ampak izključno za "dobrohotnost" naše cenjene vlade, ki se lahko podrazumeva tudi pod "če boste pridno plačevali DDV in (seveda) ne boste preveč "težili" vam bodo vaši "bossi" razdelili 150 mio sit 2003. leta in 2004. - 300 mio sit, če pa bi se (teoretično) zgodilo, da ne boste vplačali nič - tudi dobili ne boste nič :twisted: (da ne bo kdo slučajno "za nazaj" kaj praskal :lol: )

- In naši "vrli bossi" so že globoko razmišljali o kriterijih za dodeljevanje te "dobrohotne" pomoči :shock: , ve se, kategorizacija - če bo nabava slučajno kak "nadstandard" - "nema ništa", če ne bo upoštevana tipizacija (do pike :!: ) - "nema ništa" itd. (za razjokat :( ) no jaz sem omenil, da se tu GZS spušča na izredno "tanek led" (brrrrrrr... :roll: ) in tovariš Brlec je takoj "ocenil", da "lupam v prazno" in nato še tov. Pance, da "nisem z ničemer zadovoljen" :lol: predsednik pa je "ostro" zavrnil to mojo oceno :evil: (in jaz sem bil taaaako žalosten :evil: )
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

DDV

Objava pouzek » 18. november 2002, 20:56

To je pač kruta realnost, ki smo je vajeni.
:idea: A pa ne bi bilo krasno, če bi ta sredstva, ki naj bi bila drugo leto, proporcionalno delili glede na vplačani DDV? :lol: Če bitka že ves čas teče za ta k... DDV, naj se še zgodba razplete v tem stilu. Kategorije tukaj ne bi smele igrati odločilne vloge. Če ne moramo vplivati na višino "vrnjenega" DDV, lahko vsaj pri naših "bossih" vplivamo na delitev.

NA POMOČ!!!
Zadnjič uredil pouzek - 18. november 2002, 21:06. Skupaj urejeno 1 krat.
Uporabnikova podoba
pouzek

Objave: 86
Registriran: 9. september 2002, 18:01

Objava mezan » 18. november 2002, 20:57

Fantje, prišel je čas, ko bo treba v Ljubljano na sok in to še pred volitvami. Predlagam 28.11.2002 na Prešernovi, imajo lušten lokalček prav na križišču.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava Drago » 18. november 2002, 21:10

Jah no, na kak sok bi že še šel v to belo LJ, drugače pa sem se definitivno odločil, po izteku mandata, obesiti gasilerijo na klin :oops: , ker če me že nekdo j... me kod gasilca prav gotovo ne bo nikoli več...vsaj to ali z drugimi besedami DOST MAM :!: (mogoče pa je to bil komu tudi cilj, bogve :? :twisted: )

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava pouzek » 18. november 2002, 21:37

Drago, porkagate, kaj je zdej to :shock:
Ne zdej puške u koruzo metat. Zarad izgubljene bitke še nismo izgubil vojne. A dej no ... :(

NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
pouzek

Objave: 86
Registriran: 9. september 2002, 18:01

Objava polo » 18. november 2002, 21:53

Novica o "vračanju" DDV, mislim sem si, da ima pogajalska skupina le malo več pameti, Drago ti si iz vzet iz te skupine. GZS želi hitro porabiti denar, ki ga bo dala vlada, ampak pri tej razdelitvi ne bodo vključena vsa GD, ki bodo kupila nova opremo in gasilska vozila. :?
Mislim, da kriterij res ne more biti kategorizacija, ampak koliko kdo vplača DDV, ne samo pri nabavi vozil, ampak tudi pri nabavi osebne zaščitne opreme.

Ko sem že sestavljal sporočilo sem opazil, da hoče Drago zaradi takšnega ravnanja predsedstva in poveljstva GZS odstopiti, ampak Drago tega ne delaj, gasilci se nikoli ne vdamo, vedno poskušamo najti drugo rešitev in to nam bo tudi uspelo.

[/b]Drago, pametno - ne vrzi puške v kuruzo!!!![b]

Lp Polo
Uporabnikova podoba
polo

Objave: 54
Registriran: 27. oktober 2002, 15:50

NazajNaprej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost