Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

DDV na gasilsko opremo

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Jani » 18. november 2002, 23:30

Oooooo (porka gate) Drago: :?

Če ti nisi "cagava" duša pol pa tud česn ni "knoblauch"! :(

Smo ponosni, da smo gasilci, imamo srce, imamo voljo, imamo mašinerijo (pa čeprav je vsa rijasta)!

Poglej samo kmete!
Najprej nam dajejo antibiotike za piti, nato nam pa še cesto zaprejo! Če bi moral kdo cesto zapreti, smo to mi, potrošniki!

In če kmetje zaprejo cesto na Dolenjsko, za osmino "našega" denarja", pa čeprav ga sami serjejo, lahko mi zapremo vse ceste iz Ljubljane, pa še kak pomemben mejni prehod in mogoče bo tudi naš minister (ki vsekakor ni naš), tako kot je izjavil minister But, dejal, da se na koncu leta lahko najde kaka malenkost denarja (govoril je o 110 Mio sit), za povračilo nedolžnim kmetom!

Jaz lahko pripeljem vsaj eno, če ne celo dve gasilski vozili, starejši od dvajset let (23 in 29), pripravljen pa sem tudi iz svojega žepa plačati kazen za nepravilno parkiranje oziroma oviranje prometa! Za opravljanje javne gasilske službe v naši občini bomo pa že poskrbeli!

Če desetina prebivalstva naše :?: države ne more doseči nič, potem to sploh ni naša država!

Le vkup, le vkup, uboga gmajna! Jani :x
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava matjaž » 19. november 2002, 12:09

Drago!

Če sklepam po tem, da si javno napovedal svoj odhod iz gasilstva, predvidevam, da si o tem že veliko razmišljal. A vseeno še enkrat premisli! :!:

Ne bo te te silil v odhod, niti te prepričeval da ostani v gailstvu, saj te premalo poznam.

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Drago » 19. november 2002, 12:21

Vidiš Matjaž :shock: zakaj te pa ni bilo na piknik :lol:

Moja odločitev nima dosti skupnega z DDV-jem (ali pač) :shock: in težko je organizaciji, ki jo vodijo "nezamenljivi" :lol: koliko sem nameraval delat v gasileriji sem delal in lahko (še pravi čas) mirne duše zaključim svojo kariero 8) Pa dost na to temo, drgač si bo Peter ključ znucal :lol:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Jaka » 19. november 2002, 12:44

Mama Drago !
Ne ga srat. Bomo kakšno sranje skupaj zakuhali, pa bo. Potem naj nas pa drugi ven brcnejo :lol: , če se jim tako zdi :oops: .
Predlagam, da zopet aktiviramo temo INFORMATIVNI DAN :shock: . Mezan je ze predlagal datum :twisted: . Po kmetijskem parkiranju traktorjev in rezultatih teh razgovorov se mi zdi, da država reagira samo na silo. Ponovno povdarjam, da sam takšnih in drugačnih informativnih dni sicer ne podpiram, vendar izgleda, da ni druge rešitve. SEM ZA INFORMATIVNI DAN NA PREŠERNOVI CESTI V LJUBLJANI.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava Drago » 19. november 2002, 14:37

Ej Ata Jaka: :lol:

Po tem "za kar si" se mi zdi, da tudi ti nisi preveč zadovoljen z doseženim :shock: veš, da jaz sem takoj za akcijo (mame itak skoz naj...) :x samo, ne vem, če se bo general (GZS-ja) s tem strinjal, ker si nekako "lasti" pravico do Prešernove (dokler bo še pač tam ), ga bom pa vprašal (saj nič ne košta za1x) :lol:
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Jaka » 19. november 2002, 14:53

Ti kar vprašaj. Ne škodje nič, ne nuca nič. Odgovor se mi zdi znan že v naprej. Dobro pa bi bilo, če bi bil taktrat tam. Sranje je v tem, ker se bo moral opredeliti: ali so naša vprašanja (beri: zahteva) legitimna, ali pa imajo prav Roparji, ki nam poberejo DDV in dajo drobtinice za igranje.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

informativni dan

Objava Oskar » 29. november 2002, 1:52

Malo sem pozen za svoje mnenje, vendar se mi zdi predlog "informativni dan " dober. Ste že kdaj doživeli kakšno tiskovno konferenco , ki bi jo sklicali gasilci in opozorili na svoje probleme? Jaz sem to predlagal pred časom na svetu našega Zavoda. Želel sem , da bi občanom prikazali , kakšno pomoč lahko pričakujejo od naše enote potem ko so se pričeli župani (pa tudi PGD) osamosvajat v majnših občinah. Ob primer u "Šentilj " se je pokazalo , da bi bilo še kako potrebna , saj ljudje nimajo pojma od kod in kakšna pomoč jim bo nudena ob požaru in nesreči. Oprostite , ker sem malo zgrešil temo o DDV. Ni bilo namerno. :oops:
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Andrej » 16. december 2002, 22:22

Za 13.12. je bila napovedana seja na GZS, kjer naj bi sprejemali merila za povračilo vplačanega DDV na gasilsko opremo. Zanima me, če ima kdo kakšne informacije. ( če je seja sploh bila) :?: :?:

Andrej
Andrej

Objave: 499
Registriran: 27. avgust 2002, 16:44

Objava Drago » 22. december 2002, 20:18

V smernicah za Občne zbore je v zvezi DDV-ja zapisano:

V zvezi s financiranjem je preteklo leto minilo v reševanju DDV-ja. O poteku vseh aktivnosti na tem področju smo vas že sproti obveščali. Rezultat prizadevanj pa je, da je DZ RS v rebalansu proračuna predvidel 150 mio sit za leto 2003 in 300 mio sit v letu 2004, za delno pokrivanje stroškov DDV-ja pri nabavi gasilske opreme. Sofinanciranje bo potekalo na podlagi meril, ki jih bomo pripravili in vas o tem tudi obvestili. To so sredstva s katerimi želi država olajšati finančne probleme gasilskih organizacij, ki so nastali zaradi plačil DDV-ja

Pomisli kakšna "prijaznost" države :shock: :lol: :lol: (za "crknt" :lol: )

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

DDV

Objava Oskar » 23. december 2002, 0:50

Nepošteno!
V naši občini smo porabili 5 milionov za DDV , zdaj ga bo pa država vrnila po nekem njim znanem ključu nekumu tretjemo- to je krivica !!
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava metodg » 23. december 2002, 1:01

Oskar, se popolnoma strinjam s tabo. Tudi naša GZ je vplačala približno toliko DDV-ja. Pošteno bi bilo, da ga dobimo nazaj tisti, ki smo ga vplačali. :evil: .

Metod G. :D
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Nazaj

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost