Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kdo bo gasilcem plačeval 2x tehnični pregled

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Kdo bo gasilcem plačeval 2x tehnični pregled

Objava pes » 16. maj 2005, 23:56

Zanimivo in pa pereče vprašanje je na plenumu podala predstavnica GZ Velenje Helena Brglez
Kdo bo gasilcem plačal 2x tehnični pregled na leto, če to policiji in reševalcem to plača država.

Se mi zdi da je bilo to vprašanje kar malo zapostavljeno, čeprav je bilo to določilo omenjeno v drugi temi.

Pri vsem skupaj se pa poraja vprašanje ali smo gasilci res tako neumni da bomo to dopustili, ali pa skušali stvar obrnit v našo dobro.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Re: Kdo bo gasilcem plačeval 2x tehnični pregled

Objava Šumadinac » 17. maj 2005, 17:02

pes je napisal:ali pa skušali stvar obrnit v našo dobro.

Ja kako že???
To je oslarija in mislim, da je kar je in bomo težko kaj spremenili...

Kakor jaz vem v zvezi s tem je bil najprej obvezen polletni tehnični pregled le za vozila starejša od 12 let,... potem se je ukinilo in so vsa gasilska vozila hodila na pregled le 1x letno,...zdaj pa tole...

PS:Mislim, da se naš GVC, ki bi ga nujno potrebovali iz meseca v mesec bolj oddaljuje :wink: :cry:
Šumadinac
Ogenj in slama, naj bosta sama!(ljudski pregovor)
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objave: 1170
Registriran: 23. avgust 2004, 23:18

Objava kl23 » 17. maj 2005, 18:24

Me prav zanima koliko društev v Sloveniji ima v prometnem dovoljenju vpisano, da je npr. GVC intervencijsko vozilo. Kolikor vem je v večini primerov napisano delovno vozilo!
kl23

Objave: 78
Registriran: 30. december 2004, 23:23

Objava Janez Koncilija » 17. maj 2005, 19:00

kl23 je napisal:Me prav zanima koliko društev v Sloveniji ima v prometnem dovoljenju vpisano, da je npr. GVC intervencijsko vozilo. Kolikor vem je v večini primerov napisano delovno vozilo!

Khm, to je res, vendar so imeli po nekaterih zvezah in regijah posvete, na katerih so jim policaji tolmačili, da so pregledi na 6 mesecev.

Kos sem to sam preverjal ni nihče od policajev tega vedel, na koncu sem dobil pojasnilo, da tehnični velja do takrat, dokler imamo še veljavno nalepko, od takrat naprej pa na pol leta.

No in kje je zdaj mati GZS, ki bo ponovno dovolila nov strošek za obubožana društva. Upam, da mi ni treba naštevati, kakšne "usluge" nam je že do sedaj uredila: zdravstveno zavarovanje, zdravniški pregledi... a se še kdo kaj spomni :evil: .

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Alex74 » 17. maj 2005, 21:36

kl23 je napisal:Me prav zanima koliko društev v Sloveniji ima v prometnem dovoljenju vpisano, da je npr. GVC intervencijsko vozilo. Kolikor vem je v večini primerov napisano delovno vozilo!

Potem plačujete tudi normalno cestnino?! :shock:
Mislim... :?
Aleksander Hočevar :wave:
PGD Ravne na Koroškem
Uporabnikova podoba
Alex74

Objave: 555
Registriran: 12. februar 2003, 16:40
GE: PGD Ravne na Kor.

Objava gapi » 18. maj 2005, 12:39

Janez Koncilija je napisal:da tehnični velja do takrat, dokler imamo še veljavno nalepko, od takrat naprej pa na pol leta

To je zato, ker zakon predvideva naslednjo dinamiko teh. pregledov: za novo vozilo 1 leto po prvi registarciji potem pa na vsake pol leta (to velja za intervencijska vozila).

Tisto razmišljane kaj pa piše v prometnem dovoljenju se mi pa zdi zanimivo, lahko pa povem, da imamo tudi mi v prometni napisano delovno vozilo, vendar cestine ne plačujemo (smo jo opravičeni, prav tako smo na UE opravičeni vseh upravnih taks, ki se sicer plačujejo pri registraciji)!!!

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1838
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava kl23 » 18. maj 2005, 21:06

Alex74
Ne tudi cestnine ne plačujemo. Imamo en GVC letnik 1977 in drugega 2001 in v obeh prometnih dovoljenjih piše, da je to delovno vozilo.
kl23

Objave: 78
Registriran: 30. december 2004, 23:23

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost