Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

PGD - PROSTOVOLNO GOSTINSKO DRUŠTVO

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

PGD - PROSTOVOLNO GOSTINSKO DRUŠTVO

Objava darko » 5. avgust 2005, 21:01

Mnogo naših društev je v dilemi organizirati-ne organizirati veselice. Krajani jo želijo vendar po inventuri - ?. Mnogokrat pa tudi po bilanci.
Žal pa bi nekaterim društvom lahko zamenjali naslov, saj jim je prioriteta gostinstvo. V nekaterih objavah v časopisju sem opazil da organizirajo PGD ji tekmovanja v kmečkih igrah, košnji, kuhanju in pečenju, ......
a je to dobro ali slabo?
darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava Tona » 5. avgust 2005, 21:08

Samo moje mnenje : V marsikaterem kraju so gasilci tisti ki organizirajo marsikaj , kar bi drugače zamrlo . Zakaj ? Tu je lahko več vzrokov , najpogostejši pa je ponavadi ta , da se nihče drug ni v stanju zorganizirat tako kot smo se to gasilci . Če pa ob tem še pade kak tolar v blagajno - ki je ponavadi bolj prazna - pa tudi nič narobe .
Kar se pa tiče veselic - mi jo še zmeraj delamo vsako leto , pa čeprav je zaslužek malo boljši kot nič . Se pa v kraju nekaj dogaja in če ne prej se pozna vsaj malo ob koncu leta .
Še enkrat - to je samo moje skromno mnenje .
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabnikova podoba
Tona

Objave: 1230
Registriran: 25. junij 2004, 10:02

Objava Oskar » 5. avgust 2005, 21:09

Slabo. Ko so pa vaje pa jih ni, pa konc besedi ! :twisted:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava BAČO » 5. avgust 2005, 21:10

Darko mislim, da nobeno oz. skoraj nobeno gasilsko društvo, ne organizira iz dobre volje, temveč, da si prislužijo kakšen dodaten tolar za normalno delovanje njihovega društva. Pa še tukaj se ti usedejo gor SAZAS, sanitarni inšpektorji, davčna... , pri vsem tem še dobro, da se katero društvo sploh upa odločiti organizirati kakšno takšno prireditev, saj se mora zelo, zelo truditi, da na koncu kaj ostane, pa še vreme jim mora iti na roko.
Naše društvo sicer ne organizira veselice, vendar moje mnenje je takšno, kot sem ga navedel.

LP BAČO 8)
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava Rafter » 5. avgust 2005, 22:15

Oprostite, ampak moje mišljenje je:

Kakšni nori gasilci :x :x :x

Ali se v PGDjih res ne zavedajo, koliko so v resnici vredni?

Časi so takšni, da se je treba (sebe, svojo opremo, svoje storitve ter svoje znanje in izkušnje) pošteno prodat - ali se vam zdi, da se to ne spodobi?

Denar ne raste na drevesu. Vsaj tu na našem koncu ne. :?
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava MarkoSimšič » 5. avgust 2005, 22:26

Kar se organizacije veselic tice :arrow: vse lepo in prav dokler: :idea:

- nekateri v UO ne zacnejo razmisljati o tem, da bi se spreminjal statut, ces da bomo potem lahko prodajali hrano in pijaco :roll: (takim bi predlagal naj nato poskrbijo se za to da se bo drustvo preregistriralo v, kot je rekel Darko, Prostovoljno gostinsko drustvo :evil: );

- ne bo zacela davcna na tem podrocju delati reda, sprememba statuta ti bo pri tem bolj malo pomagala :roll: ;

- postane organizacija veselice in prodaja pijace glavna tema v planu drustva za tekoce leto (aja pa na Florjanovo nedeljo ne gre pozabiti);

- se "dobicek" ali pa vsaj njegov del ne nameni za clane (s tem mislim na kak piknik ali pa izlet :evil: ), ki so sodelovali pri organizaciji veselice :arrow: da bi si s tem tako imenovanim dobickom kupovali opremo? no ja za dvoje al pa troje Florjanove skornje pa bi se ze nabralo :?

- pa se kaj bi se naslo...

lp =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava Rafter » 5. avgust 2005, 22:34

HotBird je napisal:- se "dobicek" ali pa vsaj njegov del ne nameni za clane (s tem mislim na kak piknik ali pa izlet :evil: ), ki so sodelovali pri organizaciji veselice :arrow: da bi si s tem tako imenovanim dobickom kupovali opremo? no ja za dvoje al pa troje Florjanove skornje pa bi se ze nabralo :?

Mogoče me bo kdo popljuval, ampak če člani (in "simpatizerji", kamor spadajo recimo tudi žene članov-operativcev) delajo dva, tri ali celo več dni, si zagotovo po končani veselici (in po končanem obračunu, seveda) zaslužijo vsaj piknik, kjer jih lahko nekdo drug postreže.

To da mora vsaj za tri pare škornjev ostati, pa je tako logično - jebeš organizacijo prireditve, kjer že vnaprej veš, da bo izguba. Saj pa to ni namen društev - delati izgubo - ali se motim?
Rafter
moderator
moderator

Objava Jure Čokl » 5. avgust 2005, 22:40

Dokler je namen prirediti veselico zato, da iz zbranih sredstev nakupimo tisto, kar potrebujemo za primarno dejavnost, torej gašenje, v redu. Ko pa postane primarna dejavnost veselica, na gasilstvo se pa pozablja ali se ga potiska v drugi ali še kateri naslednji plan je to neresno. Takih gasilcev potem nihče ne jemlje resno in so v kraju bolj sinonim za pijančevanje kot pa za pomoč. Je pa res da to lahko počnejo samo društva, ki imajo za seboj ali močno osrednjo enoto ali pa močno poklicno enoto. Tam kjer so krajani odvisni od enega samega društva tega ni.

V vsakem primeru se strinjam z Oskarjem!
"Čoklu kot ponavadi goflja prehiteva pamet. P.S.: Puno priča, malo radi!" Anonimni gost, 30. oktober 2005
Uporabnikova podoba
Jure Čokl
Piranja

Objave: 1733
Registriran: 1. maj 2003, 21:06
GE: Lukovica

Objava Janez Koncilija » 5. avgust 2005, 22:44

Tona je napisal:Kar se pa tiče veselic - mi jo še zmeraj delamo vsako leto , pa čeprav je zaslužek malo boljši kot nič . Se pa v kraju nekaj dogaja in če ne prej se pozna vsaj malo ob koncu leta .
Še enkrat - to je samo moje skromno mnenje .

Res je, veselico je treba narediti, pa čeprav je zaslužek pičel. Se res pozna tako kot je rekel Tona, če ne prej, ob koncu leta. Ljudje vedo, da si se trudil, pa se ni izšlo in dajo kakšnega jurja več za koledar.

Če veselice ne bi imeli, bi rekli, saj ste tako zanikrni, da še veselice ne naredite ali pa imate preveč denarja.

Tko je to, zato kljub obilnemu delu pred med in po veselici pri nas zaenkrat ostajajo.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Jure Čokl » 5. avgust 2005, 22:51

To vsekakor drži. Pri nas v Vižmarjih (na vasi) je to edini lokalni praznik, ki ga imamo. Pri nas se na veselici zberejo vsi, stari in mladi in to je edina taka priložnost v celem letu. Veselico bi pri nas naredili tudi če bi bil izkupiček boren. Prav za ljudi. Pa naši sovaščani dobro vedo da nismo nobeni folkloristi in da smo najprej gasilci in potem vse ostalo ampak veselica - ta pa mora biti! Letos so me moji fantje in punce nahecali da sem okoli 22:00 stopil na oder in se kot el presidente zahvalil vsem krajanom za pomoč in podporo. Učinek je bil res dober in mislim da naši ljudje vedo da bodo šla sredstva zares za opremo in da je bil to poleg družabnega tudi edini namen tega početja. Izkupiček je bil sicer letos odličen, kar kaže na dejstvo, da imajo ljudje kljub vsem možnim različnim oblikam zabave veselice še vedno radi. Pa še res je da bi nam na koncu leta zanesljivo očitali da je nismo naredili. Eno izmed naših sosednjih društev je očitno ne bo naredilo - me prav zanima kako bodo reagirali ljudje... :shock:
"Čoklu kot ponavadi goflja prehiteva pamet. P.S.: Puno priča, malo radi!" Anonimni gost, 30. oktober 2005
Uporabnikova podoba
Jure Čokl
Piranja

Objave: 1733
Registriran: 1. maj 2003, 21:06
GE: Lukovica

Objava Rafter » 5. avgust 2005, 22:56

Jure Čokl je napisal:Eno izmed naših sosednjih društev je očitno ne bo naredilo - me prav zanima kako bodo reagirali ljudje... :shock:

A ti jaz povem?

Decembra, ko bodo šli s koledarji od hiše do hiše voščit, bo povsod prvo vprašanje: "Zakaj pa letos ni bilo veselice?", nabrali bodo pa pol manj cekinov.

Veselica MORA biti, ampak saj ne rabijo povsod ravno Čuki nastopat, da je treba dobrega pol milijona samo za muziko natresti... :evil: :evil: :evil:
Rafter
moderator
moderator

Objava Uroš Lenarčič » 6. avgust 2005, 8:39

Osebno podpiram veselice, ampak z namenom, da se na njih zasluži kak cekin, ki se nato porabi za opremo. Zelo žalostno pa je, da so ponekod veselice vse splošne "pijanice". V mojem društvu je žal situacija taka, da "starejši kader" celo leto čaka na veselico in jim je le-ta glavni dogodek leta. Če je veselica- naj bo, ampak taka zaradi katere, operativa NE trpi.
Cogito, ergo sum.

Slika
Uporabnikova podoba
Uroš Lenarčič

Objave: 891
Registriran: 28. december 2004, 20:11

Objava SUXic » 6. avgust 2005, 12:57

V našem društvu vsako leto pripravimo srečanje gasilcev na Florjanovo nedeljo in ta prireditev je v ljudeh že tako zasidrana, da bi se najbrš v primeru, da je ne bi pripravili slabo končalo za nas - vsaj pri krajanih, saj vidimo, da nas ljudje pri organizaciji podpirajo.

Tako, da menim, da organizacija prireditev oziroma veselic ni nič slabega dokler ni na prireditvi več pijanih gasilcev kot drugih obiskovalcev - takrat pa je to delanje norca iz samega sebe.

lp AleŠ
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Uporabnikova podoba
SUXic

Objave: 406
Registriran: 27. december 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan

Objava MarkoSimšič » 6. avgust 2005, 13:19

Je ze tako, da si moramo gasilci sami priboriti tistih par ficnikov :arrow: recimo s prirejanjem veselic. Zalostno toda resnicno. Kljub vsem zakonom in aktom, kjer tocno pise kdo je dolzan zagotoviti denarce za opremo. Ce bi sistem deloval bi denar napraskan od veselic, koledarjev, redarstva... lahko namenili ali za clanstvo ali pa mogoce za kaksen nekoliko bolj moderen kos opreme. Ampak to je ze druga zgodba.

lp =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava Šumadinac » 6. avgust 2005, 18:20

No v našem PGD se spuščamo LE še v organizacijo veselic, pred časom pa smo organizirali še prvomajska kresovanja in 2x ali 3x še novoletno zabavo--seveda vse iz 2 razlogov: da bi se v kraju sploh kaj dogajala ter da bi si prislužili še kak dodaten denar. Vsako leto pa mi in sosednje društvo sodeluje z gostinsko ponudbo še na Gregorjevem semnu, ki ga vsako leto prireja turistično društvo+občina: in moram povedati, da je na tisti dan toliko izkupička, kot iz kakšne povprečne veselice:žal je tako, da moramo denar iskati povsod, če pa župan špara pri gasilcih :? :evil:

Seveda zaradi tega še nismo p.gostinsko društvo, ker svoje/naše poslanstvo še vedno opravljamo kot se zagre in v ta namen se posveča tudi veliko več aktivnosti in časa, kot pa v "kelnarjenje!"

LP pa srečno
Šumadinac
Ogenj in slama, naj bosta sama!(ljudski pregovor)
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objave: 1170
Registriran: 23. avgust 2004, 23:18

Naprej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost