Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

PGD - PROSTOVOLNO GOSTINSKO DRUŠTVO

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: PGD - PROSTOVOLNO GOSTINSKO DRUŠTVO

Objava hec » 4. marec 2008, 19:44

Ni potrebe!
Uporabnikova podoba
hec

Objave: 902
Registriran: 17. februar 2006, 1:55

Objava rok.b » 4. marec 2008, 19:51

A si ti na glavo padel :crazy: O kakšni neprofitni organizaciji sanjaš??

Dej se mal kulturno obnašaj :evil:

Jaz delujem v PROSTOVOLJNEM gasilskem društvu, ki je NEPROFITNO društvo.

GZS je pač poglavje za sebe čeprav je naša krovna organizacija. Praviš ekonomat,... Ali imaš kaj od tega kot operativec, si že kdaj dobil kakšen evro oz. še prej tolar od GZS za delovanje društva :?: Verjetno ne!? Nekaj dobimo od občine, dosti sredstev za delovanje pa si moramo pridobiti sami, in ena od možnosti je tudi gasilska prireditev (veselica), koledarji,... zato ne govori kot da je to kaj slabega. Če lahko kupujete opremo, vozila,... samo iz občinskega denarja pa vsa čast vaši občini. Da ne bo pomote, pri nas je financiranje lepo urejeno.

Vsem pravim gasilcem je prva operativa, saj zaradi tega DELUJEMO kot gasilci, je pa v ozadju še ogromno stvari ki jih gasilci počnemo in ni s tem NIČ narobe.

Pa lep pozdrav!
Gasilci 112
Uporabnikova podoba
rok.b

Objave: 118
Registriran: 20. december 2006, 11:38
GE: Ločica ob Savinji

Objava hec » 4. marec 2008, 20:26

Je narobe, ker če bi gasilce in gasilsko delo malo bolj spoštovali in se ne obnašali, kot nebodiga treba (samo, ko gori ga rabimo) bi bilo finasiranje z strani države ali občine urejeno, na tak način, da mi nebi potrebovali prav nobenih "dodatnih" dejavnosti za naše tekoče delo! Oprosti ampak jaz javno gasilsko službo jemljem, kot vsako drugo javno službo, ki se izvaja na območju občine. Če ni sredstev ni službe.... ko se bodo prvič pojavili "železniki" bo pa kar naenkrat dovolj sredstev za vse poravnat.
Jaz kot gasilec se izobražujem, dajem svoj prosti čas v samoutrjevanje gasilskega znanja, reskiram svoje življenje na razpolago za druge, izpolnjujem vse pogoje ki mi jih predpiše država...itd In na koncu maram v zahvalo še prirejat gasilsko veselico, da lahko sploh še to opravljam.
Kolega te računice preprosto NI! V tujini se znanje pošteno plača, ampak se tudi veliko zahteva. Pri nas bi pa vse imeli zatonj, pa zahtevali po zmožnostih (balkanska logika) [-X

Kar se pa kulture tiče: nisem mislil nič slabšalnega, ampak samo občutke prenekatirega gasilca, ko mora konec leta delat bilanco svojega dela!!!
Uporabnikova podoba
hec

Objava MarkoSimšič » 4. marec 2008, 21:06

Hec! Kdaj si nazadnje prebral statut vašega DRUŠTVA. Če bi ga bi že na prvi strani videl, da je DRUŠTVO ustanovljeno na podlagi Zakona o društvih. In tukaj se zadeva glede profitnosti in neprofitnosti konča!

lp marko =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava hec » 4. marec 2008, 21:52

Statut sem nazadnje prebral včeraj, drugače pa večkrat na dan, ko sem ga sestavljal za svoje društvo :wink:
Društvo je res lahko ustanovljeno za neprofit. Ampak cilj včlanjevanja v društvo pa ni zaradi društva ampak zaradi članstva v operativni enoti!!! To je pa čisto nekaj drugega kot društvo!Enote bi se moralo že zdavnaj ločit od društev!
Uporabnikova podoba
hec

Objava rok.b » 4. marec 2008, 22:14

Hec je napisal:
Enote bi se moralo že zdavnaj ločit od društev!

Hec, mi smo še vedno PROSTOVOLJCI to o čem pa ti govoriš pa so že poklicna jedra. Ko pa se bo država odločila za drugačno ureditev javne gasilske službe pa bo to urejeno po drugi poti. Na žalost nas je vedno manj tistih, ki smo pripravljeni stvari v gasilstvu delati brez plačila (prostovoljnem) saj nosimo vedno večjo odgovornost in bijemo bitko z birokracijo. Seveda pa je tudi to res, da so poklicni gasilci pri nas daleč premalo plačani za svoje delo.
Gasilci 112
Uporabnikova podoba
rok.b

Objave: 118
Registriran: 20. december 2006, 11:38
GE: Ločica ob Savinji

Objava MarkoSimšič » 4. marec 2008, 22:43

hec je napisal:Društvo je res lahko ustanovljeno za neprofit.

Društvo MORA biti ustanovljeno za neprofitne namene in nič lahko... :wink: Praviš, da bi operativno enoto ločil od društva. In kakšen status bi imela? Javni zavod, s.p., d.o.o., d.n.o., k.d., d.d., ali pa mogoče društvo? :roll:

lp marko =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava hec » 5. marec 2008, 0:26

Imela bi lahko status, kot ga imajo enote CZ. Samo potem bi bilo treba zakonodajo spremenit. Vsekakor pa bi to morala bit služba v sestavi in kontroli MORSA
Sedanja situacija, je leglo za nedelo, neizpolnjevanje zahtev, skratka ni nobene kontrole in nobenih sankcij. Vsak dela kar mu pride na misel.
Uporabnikova podoba
hec

Objava MVr » 5. marec 2008, 9:59

hec je napisal: Ampak cilj včlanjevanja v društvo pa ni zaradi društva ampak zaradi članstva v operativni enoti!!! To je pa čisto nekaj drugega kot društvo!

Pozdravljeni!

Kje Vam pa to piše? Ali mi lahko po ZS pošlješ Vaš statut?

Lep dan še naprej!

Martin
MVr

Objave: 149
Registriran: 10. julij 2006, 14:09

Objava MVr » 5. marec 2008, 10:05

hec je napisal: Kdor te je ustanovil naj te tudi pošteno plača in zagotovi pošteno opremo, kvalitetno usposobi..., da boš podoben operativcu ne pa Strojanu!

Pozdravljeni!

Obrazloži mi vsebino te trditve v povezavi z tvojim društvom - lep prosim.

Lep dan še naprej!

Martin
MVr

Objave: 149
Registriran: 10. julij 2006, 14:09

Objava SUXic » 5. marec 2008, 11:09

hec....mi2 pa menda ne živima v svoji državi. No ja če imate stvari vsaj do polovice uštimano tako kot bi moralo biti po tvojem, potem VSAKA ČAST.

Pri nas ne gre drugače, kot da si denar na vse možne načine (tudi z veselico) pridobimo člani sami. Tako pač je....

lp AleŠ
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Uporabnikova podoba
SUXic

Objave: 406
Registriran: 27. december 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan

Objava venom » 5. marec 2008, 14:29

hec ima prav. mogoče si preveč zatiskate(mo) oči pred resnico. #-o
venom

Objava hec » 5. marec 2008, 18:22

MVr je napisal:
hec je napisal: Kdor te je ustanovil naj te tudi pošteno plača in zagotovi pošteno opremo, kvalitetno usposobi..., da boš podoben operativcu ne pa Strojanu!

Pozdravljeni!

Lep dan še naprej!

Martin

Ravno tega sem se najbolj bal. Moje mišljenje nima smisla povezovat z mojm društvom...zaenkrat :?: Nikjer nisem napisal da pri nas pa vse tako štima...
Lahko ti pa obrazložim splošno.

Vemo zakaj smo ustanovljeni. Za požarno varnost lokalne skupnosti (kot glavna dejavnost). Če zraven opravljamo še kakšno stransko dejavnost je to sicer na naš račun, ampak sigurno pa ni v interesu občine. Lokalna skupnost te potrebuje, ker ji tako veleva zakon, če tega nebi bilo, bi več kot polovica PGD bila že zdavnaj v stečaju! Ker skupnost potrebuje tebe kot operativno silo za neke interventne dogodke, naj te temu primerno usposobi, dodeli nek primeren status, ker zadevo opravljaš brez zaslužka in ti stalno zagotavlja opremo in tekoče stroške. Seveda bi ob tem moral bit še pravi nadzor, ker če država v nekaj vlaga, potem tudi pričakuje "fitback" Sedanje stanje, pa kaže da se v celotni Sloveniji kar veliko sredstev vlaga v prostovoljne gasilce, učinek pa vemo kakšen je....največja raznolikost na svetu!

Kar se pa statuta tiče nima smisla da ti pošiljam celo kopijo samo odstavek:
"1. namen delovanja je da občani postanjeo operativni gasilci , ki sestavljajo operativno enoto!
Uporabnikova podoba
hec

Objava df1 » 5. marec 2008, 23:38

Hec ti si faliran advokat!
Papir vse prenese, zlasti toaletni!
df1

Objave: 22
Registriran: 8. maj 2006, 21:36

Objava deja94 » 6. marec 2008, 23:40

hec je napisal:
MVr je napisal:

Pozdravljeni!

Lep dan še naprej!

Martin

Ravno tega sem se najbolj bal. Moje mišljenje nima smisla povezovat z mojm društvom...zaenkrat :?: Nikjer nisem napisal da pri nas pa vse tako štima...
Lahko ti pa obrazložim splošno.

Vemo zakaj smo ustanovljeni. Za požarno varnost lokalne skupnosti (kot glavna dejavnost). Če zraven opravljamo še kakšno stransko dejavnost je to sicer na naš račun, ampak sigurno pa ni v interesu občine. Lokalna skupnost te potrebuje, ker ji tako veleva zakon, če tega nebi bilo, bi več kot polovica PGD bila že zdavnaj v stečaju! Ker skupnost potrebuje tebe kot operativno silo za neke interventne dogodke, naj te temu primerno usposobi, dodeli nek primeren status, ker zadevo opravljaš brez zaslužka in ti stalno zagotavlja opremo in tekoče stroške. Seveda bi ob tem moral bit še pravi nadzor, ker če država v nekaj vlaga, potem tudi pričakuje "fitback" Sedanje stanje, pa kaže da se v celotni Sloveniji kar veliko sredstev vlaga v prostovoljne gasilce, učinek pa vemo kakšen je....največja raznolikost na svetu!

Kar se pa statuta tiče nima smisla da ti pošiljam celo kopijo samo odstavek:
"1. namen delovanja je da občani postanjeo operativni gasilci , ki sestavljajo operativno enoto!

Hec,ti pa si za hec!
Praviš ,kdor te je ustanovil(verjetno misliš društvo)naj te plača oz. financira.Naše društvo je ustanovil moj stari oče pred 77 leti,tako da on me ne bo financiral.Nas financira občina in sicer 1860 € za tekoče dejavnosti plus cca 2500€ na leto za opremo(smo 1.kat).Kar se pa tiče dohodkov,ki si jih prislužimo sami v enem letu pa so(napisal ti bom v stari jurjih,ker se očitno ne razumeš v denar današnjega časa) ;
-koledarji:350 000
članarina:170 000
reklamni plakat,ki ga imamo na zunanji steni gas. doma;400 000
veselica;zadnjih 5 let povprečni zaslužek(čisti);720 000 na veselico
To bi bil moj dokaz o tvojem mišljenju ,da se nič ne izplača.Verjetno se vprašaš,kam damo denar.Imamo 4 tekmovalne desetine(pionirji,mladinci,čl.A in čl.B)vsako leto gremo na kakšen lep izlet,imamo dva ali tri požrtije v ali pri gas.domu,kupimo veliko nove opreme, pa še krajanom,ki spadajo v naš požarni okoliš(170 gospodinjstev) naredimo ali posojamo ali kakorkoli že pomagamo vse zastonj.Ti pa bodi še vedno samo gasilec in čakaj doma na klic na pomoč,želim pa ti ,da bi bilo to čim manjkrat.Vseeno pa mislim,da je tvoje društvo finančno dobro preskrbljeno in ne poznaš pomanjkanja in potreb po napredku.Pa brez zamere!
deja94

Objave: 70
Registriran: 15. oktober 2007, 16:32

NazajNaprej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost