Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

GASILSKA TARIFA ZA OPRAVLJANJE STORITEV

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

GASILSKA TARIFA ZA OPRAVLJANJE STORITEV

Objava Jure Čokl » 25. avgust 2005, 12:35

Pred kratkim smo bili naprošeni za požarno stražo pri snemanju videospota neke glasbene skupine. Predstavnica podjetja se je obrnila na nas in nas vprašala, koliko bi stal najem vozila GVC 16/25 in dveh gasilcev za termin od 12:00 do 24:00, torej 12 ur. Odgovoril sem ji, da imamo za te namene na spletni strani GZS tarifo. Po tej tarifi sem ji tudi povedal koliko približno bi to stalo (obračunal sem ji minimalno kar za to storitev lahko obračunam po tarifi). Znesek je znašal nekaj več kot 120.000 SIT. Ko je slišala za znesek je zadevo zavrnila. Rekla je, da bi za to plačali največ 25-30.000 SIT. Seveda tega nisem sprejel in tako iz vsega skupaj ni bilo nič. Se mi pa porajajo naslednja vprašanja:

1. Koliko za podobne storitve računate vi in po kakšnem ključu?
2. Se vam zdi cenik storitev s spletne strani GZS primeren?
3. Bi sprejeli tako delo tudi za omenjen znesek?
4. Ali pomeni, če bo delo opravila neka druga enota, da bomo potem vsi morali opravljati delo za podobne zneske (nelojalna konkurenca)?
5. Kako bi v danem primeru ravnali vi? Bi se pogajali?
6. Ali imate podobne izkušnje?

Še povezava do cenika: http://www.gasilec.net/prispevek.php?leto=2004&id=122

Hvala za odgovore!
"Čoklu kot ponavadi goflja prehiteva pamet. P.S.: Puno priča, malo radi!" Anonimni gost, 30. oktober 2005
Uporabnikova podoba
Jure Čokl
Piranja

Objave: 1733
Registriran: 1. maj 2003, 21:06
GE: Lukovica

Objava Rafter » 25. avgust 2005, 13:03

A imaš mogoče informacijo, če so vseeno imeli gasilsko stražo in če so jo, kdo jo je opravljal? Gasilci ali katera zasebna varnostna agencija?

LP, R.
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava Matej_K. » 25. avgust 2005, 13:04

Jure, izkušenj še preveč, žal slabih!

Vsako leto smo v domačem kraju prisotni na tridnevni prireditvi, kjer opravljamo požarno stražo in redarstvo na cesti in parkiriščih. V povprečju vsak dan po deset ur, z ekipo povprečno 13 člani.
Izkupiček? Letos 80.000 SIT! :shock: Po ceniku GZS sem naračunal dober milijon SIT! Pa še za teh 80kSIT ni šlo brez komplikacij, kreganja, zamer... tako da so jih letos morali plačati vnaprej, da smo sploh prišli, ker je bilo v preteklih letih že preveč nategancij.

O naslednjem letu pa še razmišljamo. Pa mi povej kaj storiti. Če odpovemo sodelovanje, nas bodo prikazali kot nevem kakšne teroriste, ki za svoj kraj nočejo več zastonj delat itd itd, kot to poslušamo vsako leto, ko se dogovarjamo o sodelovanju na tej tragiveselici.
Matej_K.

Objave: 166
Registriran: 17. maj 2004, 14:54

Objava Miha76 » 25. avgust 2005, 13:11

Jure mi smo v lanskem letu opravljali požarno stražo ob varjenju novega priključka plinovoda pri nas. Podjetje, ki je izvajalo izvedbo novega priključka, je zaprosilo za požarno stražo dveh gasilcev z opremo, kar pač po zakonu morajo imeti ob takšnih delih. Celotna dela so trajala 4 ure in se mi zdi, da je bila cena okrog 80 kSIT izračunana po veljavnem ceniku.

V podjetju, ki je naročilo požarno stražo so že v razgovorih in samem naročilu povedali, da se zavedajo koliko to stane in sami brez našega izračuna napovedali približno takšno ceno.

Mislim, da si jim izračunal res minimalno ceno za 12 ur. Če pa bo katero društvo to izvajalo za takšno nizko ceno, je pa to pljuvanje v lastno skledo. Če so postavljeni ceniki, so zato, da se po njih stvari obračunajo.

Je pa prav, da se loči, ali izvajamo požarno varovanje na neki krajevni prireditvi, kjer pravzaprav sodelujemo z drugimi organizacijami v kraju, ali pa izvajamo požarno stražo pri varovanju nekih del, ali komercialnih zadev.
LP
Miha
Uporabnikova podoba
Miha76

Objave: 321
Registriran: 29. avgust 2003, 10:40

Objava jdrozg » 25. avgust 2005, 13:40

Res je, če opravljaš stražo za kakšno društvo v domačem kraju, tu nemoreš postavljati cene, če društvo dela za svoje preživetje ali za zabavo.
Povsem nekaj drugega pa je varjenje, filmanje in drugo, ki se dela za profit. Bodi brezkrbi da ti ljudje vedo koliko stane varnost in je to tudi vkalkulirano v ceno njihovega izdelka, ki ga na koncu tudi zaračumajo. Bodi brez skrbi da poznajo tudi odgovornost in riziko ki ga nosijo takrat gasilci.
Poskusijo pa koga nategnit, da jim dela zastonj, potem je to njihov profit.
Slabo pa je za nas gasilce če si skačemo v skledo in na to karto igrajo povečini vsi, ki nas pridejo kaj prosit.
jdrozg

Objave: 464
Registriran: 25. julij 2004, 22:54

Objava nejč » 25. avgust 2005, 14:14

Ja poznam primere na nogometnih tekmah, ko klub ni plačal straže in potem gasilci niso hoteli več dežurat zaradi neplačenih računov.
To je klub mirno sprejel in šel do drugega PGDja, in tam prosil za stražo.Seveda so tam šli in kaj bo, ko še to društvo ne bo dobilo plačane straže? Mislim, da bo klub šel do drugega PGDja. :evil:
Saj je pa gasilcev, da prek teče :evil: :evil:
Uporabnikova podoba
nejč

Objave: 1220
Registriran: 31. januar 2005, 18:07

Objava Oskar » 25. avgust 2005, 14:34

Tega sem se bal , sedaj je še Nejč zakorakal v politiko :D Le po kom ima to ? :? :D :D
Seveda pa ima prav . ! :wink:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Re: GASILSKA TARIFA ZA OPRAVLJANJE STORITEV

Objava Janez Koncilija » 25. avgust 2005, 16:13

Jure Čokl je napisal:Pred kratkim smo bili naprošeni za požarno stražo pri snemanju videospota neke glasbene skupine.
Hvala za odgovore!

Pa ste se zajebal, ko niste šli, iz dobro obveščenih virov je pricurljalo, da je spot snemala neka Pika :lol: :lol: :lol:

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava metodg » 25. avgust 2005, 16:26

MI domačinom običajno ne zaračunamo, razen če to ni kakšna pridobitna dejavnost, potem seveda primaknemo lonček.Zaračunamo pa vedno Cestnemu podjetju Kranj, kadar moramo izčrpat vodo iz podvoza na Črnivcu, ki je v upravljanju CP Kranj... Velikokrat smo šli zastonj, no potem je bilo pa tega dosti in smo reki ne, razen če dajo naročilnico. Tako se sedaj pred vsakim črpanjem z njimi dogovorimo za naročilnico, mi pa potem izstavimo račun. Mislim, da smo dvakrat izstavili račun za nekje 270.000 SIT, pa so nam vedno plačali. Sicer smo na denar čakali kakšnega pol leta, ampak plačali pa so... Seveda nas sedaj manjkrat kličejo in tudi podvoz redno čistijo... :lol:

Kar se tiče požarnih straž... VGzOR smo dogovorjeni, da drug drukemu ne bomo hodili v "ZELJE", razen po predhodnem dogovoru... Tako požarne straže običajno izvaja lokalno društvo... Kako jo zaračuna je pa stvar društva...

Metod G. 8)
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Uroš Lenarčič » 25. avgust 2005, 16:56

Naše društvo večkrat opravlja požarno varovanje oz. požarno stražo na raznih prireditvah v BTCju. Kako je z zaračunavanjem se moram pa pozanimati pri poveljniku in blagajniku.

Lp, U. :wink:
Cogito, ergo sum.

Slika
Uporabnikova podoba
Uroš Lenarčič

Objave: 891
Registriran: 28. december 2004, 20:11

Objava boštjančk » 25. avgust 2005, 19:47

Pri nas je zadeva sledeča: za KS je brezplačno, za vse ostale pa po ceniku GZS
Gobc me je zmer tepu!
Bivši član povžarske konjenice
Uporabnikova podoba
boštjančk

Objave: 436
Registriran: 3. november 2003, 0:46

Objava man 14.284 » 25. avgust 2005, 21:53

Pri nas imamo oblikovan svoj cenik ki je nekoliko prijaznejši od GZS ne delamo pod ceno pa tud pretiravamo ne kr le gre za pomoč ljudem 8)
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1010
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Objava gasilec janez » 26. avgust 2005, 12:20

V našem društvu (PGD STRAŽIŠČE) smo trikrat imeli redarstvo na novi skakalnici po Šmarjetno goro. Redarstvo smo imeli cel dan. Za to redarstvo smo dobili 3.500 SIT na redarja, kar je zastonj.
!0.7., ko je bilo državno prvenstvo, pa nismo več sodelovali pri redarstvu. En dan pred prireditvijo so nas šele poklicali, da se zmenimo za redarstvo.
Mi smo bili pripravljeni sodelovati na tej prireditvi, vendar po polovičnem ceniku GZS, člani skakalnega kluba Triglav pa so rekli, da dobimo največ 3.500 SIT za cel dan.
Mislijo, da bomo mi redarili zastonj celo nedeljo, oni bodo pa imeli trojne dnevnice plačane.
Hvala lepa za takšno sodelovanje.
Uporabnikova podoba
gasilec janez

Objave: 24
Registriran: 2. februar 2005, 19:32

Objava Matej_K. » 26. avgust 2005, 12:50

Ja Janez, poznam to štorijo. Tudi pri nas so že spraševali, pa se tudi ni dalo nič pametnejšega zmenit, zato nas pač tam nikoli ni bilo.
Matej_K.

Objave: 166
Registriran: 17. maj 2004, 14:54

Objava nejč » 26. avgust 2005, 15:49

Oskar je napisal:Tega sem se bal , sedaj je še Nejč zakorakal v politiko :D Le po kom ima to ? :? :D :D
Seveda pa ima prav . ! :wink:

Ne mislim trajbat politike ampak politika trajba nas :D
Politika je kurba je napisal Tone Partljič -- politik :D
Uporabnikova podoba
nejč

Objave: 1220
Registriran: 31. januar 2005, 18:07

Naprej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost