Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

GASILSKA TARIFA ZA OPRAVLJANJE STORITEV

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Oskar » 26. avgust 2005, 16:27

"trajbat" = preganjat :wink: :lol:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Dušan » 26. avgust 2005, 17:35

Ne mislim trajbat politike ampak politika trajba nas
Politika je kurba je napisal Tone Partljič -- politik

Moramo pa se zavedati , da kjer so kurbe je tud denar!! :D
Zato pa so vsi politiki tam!! :cry:
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabnikova podoba
Dušan

Objave: 1432
Registriran: 27. julij 2003, 22:22

Objava Peter » 26. avgust 2005, 18:01

Če ste v dvomih, predlagam, da svoje storitve zaračunate po ceniku GZS. Če boste kasneje ugotovili, da so cene previsoke, pa potem višek denarja vrnite. :twisted:
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava gapi » 27. avgust 2005, 14:09

Tudi mi iamlo žal slabe izkušnje z zaručunavanjem podobnih storitev. Še posebaj mi je ostal dokodek pred leti (odprtje Čebelarskega centra Slovenije, svetovni kongres čebelarjev), na omenjemem dogodku smo redarsko službo opravljali tri dni, enkrart celo do tretje ure zjutraj!
Če bi omenjo storitev zaračunali po ceniku GZS bi koštala krepko preko miljona, pa nič od tega, še zahvale ne!
Potem pa je bila omenjene prireditev predstavljena v lok. časpisju, tam so se zahvaljevali vsem po vrsti (tudi tistim, ki so se prišli samo pokazat, razni ministri, veleposlaniki itd.), sevada nm pa se ni nihče zahvalil, takšen odnos se mi zdi neprimeren!
Seveda pa to ni edini primer, ampak ta mi je zaradi nekorektnosti najbolj ostal v spominu!

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1838
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava tadejS » 28. avgust 2005, 10:32

Spoštovani tovariši gasilci.

Vem da je teško najti ravnovesje med opravljanjem neke storitve in plačilon, pa vendar po mojih izkušnjah upoštevajo cenik GZS-ja predvsem proračunski "naročniki storitev" , pa še tu se je potrebno dogovoriti za kakšen obseg del gre in če se da vgraditi varovalko, kako bodo obravnavane dodatne gasilske sile, če bo potrebno.

Pri vseh ostalih pa se je potrebno pogajati in pri nas se vsi strinjamo, da je boljše vrabec v roki, kot golob na strehi. V primeru nelojalne gasilke konkurence, to rešimo med seboj. Smo pa pozorni, če dobimo zavrnjeno ponudbo, potem pa se neka stvar odvije brez gasilcev. Potem tam verjetno nekaj smrdi in bi verjetno tudi kakšen inšpektor lahko posegel vmes.

Kar se tiče cenika na GZS, pa me moti oz. je premalo razvidna rubrika Gasilski avtomobili in priklopniki, saj je stranki včasih zelo tesko razložiti kaj lahko dobi v kategoriji pod 1500 kg skupne teže, itd....., po drugi strani pa imamo in vsi mahamo s tipizacijo gasiskih vozil.
tadejS

Objave: 314
Registriran: 15. marec 2005, 8:29

Objava oča » 28. avgust 2005, 12:12

Ponavadi grem na pogovore s cenikom GZS, ki pa je kar zasoljen takoj ponudim nekaj rabata. Ponavadi pride na koncu tako da za storitev obračunamo po ceniku, brez DDV. Tako da je DDV obračunan v samo ceno cenika.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš. WAGGERL
Uporabnikova podoba
oča

Objave: 94
Registriran: 1. december 2002, 20:40

Objava Brko » 26. november 2005, 15:29

No ta tema je že zelo predelana,pa ne morem kaj,da ne napišem.
V čeraj sem bil na občini in za novo leto pripravljajo praznovanje pod šotorom.Izvajalec prireditve OBČINA . Prireditev je potrebno prijaviti na upravni enoti. Potrebujejo pa izvajalca za redarstvo. Na upravni enoti pač dajo napotke,da to delajo gasilci.
Ker zavrnem izvajanje redarstva in povem,da lahko nudimo samo požarno varnost me ta uslužbenka prepričuje,da lahko delamo to. Ko ne doseže ničpa napade kot iz topa,da bi za prireditve občinskih praznovanj in prireditev lahko opravljal redarstvo;češ saj ste plačani iz občinskega proračuna!!!! Potem pa mi tlak zraste in jo vprašam ali me izsiljuje?
Sedaj pa jeza in v svojo pisarno.
Bom videl kake bodo sedaj reakcije ,ko bom kaj potreboval.
Zanima me ali imate tudi kje drugje podobne primere?
Uporabnikova podoba
Brko

Objave: 324
Registriran: 22. oktober 2004, 21:35

Objava Tona » 26. november 2005, 21:15

Mislim da gasilci sploh nismo usposobljeni za izvajanje redarske službe - ne samo usposobljeni , tudi nimamo pristojnosti le to izvajati . Zato se mi v takšne zadeve ne spuščamo . Požarno varovanje lahko , to pa je tudi vse . Za redarstvo pa obstajajo druge službe .
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabnikova podoba
Tona

Objave: 1230
Registriran: 25. junij 2004, 10:02

Objava Janez Koncilija » 27. november 2005, 17:54

Brko je napisal:Zanima me ali imate tudi kje drugje podobne primere?

Seveda hoče občina čim ceneje organizirati prireditev in gasilci smo kar prikladni za to. Je pa seveda to tudi odgovornost in v tem vidim večji problem.

Pri nas sicer takšnih problemov ni, ker občina vedno dobi izvajalca prireditve (to so pa ponavadi gasilci), ki potem sami izvbajajo redarsko službo. Tisto, da za to nismo pooblaščeni, da ne znamo, nismo zmožni ali kaj drugega bi jaz kar pustil pri miru.

Gre namreč za to, da imamo na gasilskih prireditvah svoje redarje, se pravi člane društva, ki jih ni potrebno plačevati, posredujejo pa lahko ravno toliko, kot služba, ki je pooblaščena za varovanje, se pravi nič.

Lahko samo verbalno, za uporabo fizične sile pa redarji nimajo pooblastil.

S tem pa ne rečem, da na domačih veselicah kakšnega prenapeteža ustrezno ne ohladimo :wink: .

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava darko » 29. november 2005, 21:13

Mislim da cene ure iz cenika GZS iz leta 2004 ni velika, v primerjavi z mehaniki in drugimi s.p.. Seveda pa se da z naročnikom dogovorit tudi za pavšalno ceno, v primeru večjega obsega dela ali za manj zahtevna dela.
VREDNI PA SMO TOLIKO KOT SE CENIMO!
Darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava Marko Novak » 29. november 2005, 23:00

Tona je napisal:Mislim da gasilci sploh nismo usposobljeni za izvajanje redarske službe - ne samo usposobljeni , tudi nimamo pristojnosti le to izvajati . Zato se mi v takšne zadeve ne spuščamo . Požarno varovanje lahko , to pa je tudi vse . Za redarstvo pa obstajajo druge službe .

Tona ,gasilci lahko izvajamo REDITELJSKO službo, katero lahko tudi zaračunavamo. Redarsko službo lahko izvajajo izvajalci z licenco zbornice za zasebno varovanje.
Mi izvajamo rediteljsko službo že vrsto let na vseh večjih prireditvah in jo tudi uspešno tržimo.
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objave: 1063
Registriran: 4. marec 2003, 22:59

Objava Tona » 29. november 2005, 23:16

Mislim da je Brko napisal redarsko službo in o njej sem tudi jaz napisal svoje mnenje .
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabnikova podoba
Tona

Objave: 1230
Registriran: 25. junij 2004, 10:02

Objava LESCE2 » 30. november 2005, 0:59

Domačinom zaračunamo simbolični znesek oz. bistveno nižji kot bi ga lahko...ostalo pa ponavadi po ceniku GZS.
LESCE2

Objave: 1011
Registriran: 28. april 2004, 18:18

Nazaj

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost