Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

pogodbe o sofinaciranju

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

pogodbe o sofinaciranju

Objava gapi » 30. avgust 2005, 17:04

Lep pozdrav!

Zunaj so že pogodbe o sofinaciranju zaščitne in reševelne opreme za obdobje 1.7.2004/30.6.2005 (vsaj pri nas smo jo dobili v podpis)!

Moram reč, da so me letos na URSZR kar malo presenetli z hitrostjo, lansko leto smo pogodbe dobili cca. konec sempembra!

Malo sem pa razočaran :? :x :x nad višino sredstev, sem šel preračunat, gelede na prijavljeno opremo smo dobili povrnjeno SAMO 11.99%, ŽALOSTNO!

Saj verjetno je ta procent približno enak za vsa društva, napišite kakšne procente ste "potegnili" ostali

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1840
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava Vrsho » 31. avgust 2005, 13:36

Mi pogodbe še nismo dobili... Je pa na uradni strani GZS že seznam in zneski, kolikšen znesek dobi katero društvo. Tudi pri nas smo pričakovali nekoliko višji znesek a smo zadovoljni tudi s tem. :P

http://www.gasilec.net/ul-priloge/Vredn ... %20ABC.xls
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava BAČO » 31. avgust 2005, 19:43

Tudi naše društvo je danes dobilo pogodbe za podpisati, je pa res kar dosti manjši procent kot lani, kakor sem slišal je to zaradi velikega števila prijav na sofinanciranje :cry: .

Nekoliko razočarani pozdrav!

BAČO :?
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava gast » 1. september 2005, 8:36

ja pa ni 500 mio kot je obljubljal ljubljeni EE ampak dobrih 300 mio.

**gast
gast

Re: pogodbe o sofinaciranju

Objava Franci » 1. september 2005, 8:57

gapi je napisal:Malo sem pa razočaran :? :x :x nad višino sredstev, sem šel preračunat, gelede na prijavljeno opremo smo dobili povrnjeno SAMO 11.99%, ŽALOSTNO!

Ob prevzemu vozila PGD Sora je tov. Podobnik v svojem govoru govoril o 15%, pa je očitno še manj.... Sporočim za nas, sam da zračunam!
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Carleone » 1. september 2005, 11:45

Mi smo že dobili pogodbo za v podpis. Je pa res kar nekaj manj, kot lansko let. Bom pa izračunal koliko % od cene je.
No brain - No tumour
Uporabnikova podoba
Carleone

Objave: 144
Registriran: 22. december 2004, 17:54

Objava Jani » 1. september 2005, 13:33

Oj!

Mi smo na razpisu kandidirali z osmimi zaščitnimi oblekami, rokavicami, čeladami in škornji.

V podpis smo dobili pogodbo, po podpisu katere nam bodo nakup sofinancirali v višini 10,91 odstotka. :shock:

No ja, kaj čmo, bolje to kot nič!

lp Jani :evil:
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava gapi » 1. september 2005, 20:46

Bil sem na enem občnem zboru GZ, kjer je tov. Podobnik govoril, da ni prav da omenjeni razpis imenujemo vračilo davka, njegov argument je bil, da je procent večji od 20% (tako je bilo lansko leto), zatorej je prav če temu rečemo sofinaciranje!

Zanima me kako bo temu rekel letos, jaz predlagam vračilo pol davka!

Se pa to ne bi zgodilo, če bi se vrli gospodje uspeli spogajat za večji znesek, tistih obljubljenih 500 mio bi bila kar prava številka, kot pa vemo je bila spogajana številka za SAMO 12 mio višja kot lani, torej 312 mio, prijav pa je bilo letos za cca. 250 več!

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava Peter » 1. september 2005, 20:55

gapi, jaz ti za prihodnje leto obljubim milijardo. A boš sedaj srečen? Potem, ko drugo leto ne bo milijarde, bom pa rekel: "Ti, ti, grda država, ne mara gasilcev," in si opral roke.

Kako lahko verjameš nekomu, ki nima nobene kompetence obljubljati kakršnokoli višino sredstev. Glede "vračila davka" je bilo pa že večkrat povedano, da je to samo pesek v oči.

Kdor z malim zadovoljen ni, velikega vreden ni. Reci hvala in nehaj nergati. Sicer pa lahko protestiraš in ne podpišeš pogodbe. :twisted:
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava gapi » 1. september 2005, 21:41

Peter je napisal: Sicer pa lahko protestiraš in ne podpišeš pogodbe

Nimam teh kompetenc :D :D

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava MarkoSimšič » 1. september 2005, 22:58

No, da ne bo vse tako črno naj povem, da smo mi dobili več kot pa smo pričakovali. :D Na hitro preračunano okrog 26%. Ne glede na višino sredstev lahko rečem: "Hvala ti, država. Se priporočamo tudi v prihodnje." 8) Tisto okrog zapletov glede leasinga je pa s tem tudi pozabljeno.

lp =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava radovednež » 2. september 2005, 7:33

Hibrid!

Nam lahko zaupaš vašo računico, da ste dobili vernjeno 26 %?
radovednež

Objava darko » 2. september 2005, 9:18

312 miljonov je ratalo takole:
300 (proračun 2004) x 1.04 (indeks infl)=312 miljonov (splošno indeksiranje za 2005).

Govoriti o vračilu davka je neresno, saj bi morala biti cifra neprimerno večja in ni vračil gz in javnim zavodom! V proračunu Rs je to denar za opremljanje in ne vračilo ddv. Zahvala za ta denar pa gre nekomu drugemu ne pa predsestvu GZS.
V razpisu je določena orientacijska vrednost opreme in glede na določeno vrednost (ne glede na realno plačano) dobite povrnjen delež.
darko
Upajmo da bo naslednje leto 323 miljonov.
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava Marjetica » 2. september 2005, 10:38

HotBird je napisal:No, da ne bo vse tako črno naj povem, da smo mi dobili več kot pa smo pričakovali. :D Na hitro preračunano okrog 26%. Ne glede na višino sredstev lahko rečem: "Hvala ti, država. Se priporočamo tudi v prihodnje." 8) Tisto okrog zapletov glede leasinga je pa s tem tudi pozabljeno.
lp =;

Tudi mene bi zanimalo na kakšen način ste dobili 26 %. Kolikor je meni znano je procent sofinanciranja res različen, glede na to kaj prijavljaš. Najnižji procent naj bi bil za zaščitno opremo, najvišji pa za vozila (podvozje,nadgradnja). Glede na razpoložljiva sredstva je % odvisen tudi od števila prijav :?

HotBird ali nam lahko zaupaš kaj ste vi prijavili za sofinanciranje :?:
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Objava Janez Koncilija » 2. september 2005, 10:46

Marjetica je napisal:HotBird ali nam lahko zaupaš kaj ste vi prijavili za sofinanciranje :?:

Nabrž letalo za gašenje gozdnih požarov :lol: :wink: .

Nič od tega, ali ima fant težave z matematiko, ali pa vas (nas)malo nateguje. Po odzivih sodeč mu je uspelo.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Naprej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost