Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Sponzorska pogodba

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Sponzorska pogodba

Objava Andrej » 28. september 2002, 0:46

V društvu smo pričeli zbirati finančna sredstva za nabavo novega vozila in opreme. Poleg krajanov-fizičnih oseb bodo določena sredstva prispevali tudi S.P.-ji in D.O.O.-ji, ki lahko prispevek vkalkulirajo med stroške poslovanja. :?: Zato me zanima če ima kdo osnutek take pogodbe in če mi jo lahko pošlje.

Andrej
Andrej

Objave: 499
Registriran: 27. avgust 2002, 16:44

Objava Drago » 28. september 2002, 19:19

Andrej:

Enga splošnega "šimlca" za sponzorsko pogodbo , mislim na takšen formular, kjer bi ti lahko samo vpisal svoje podatke in podatke sponzorja (vsaj po moje) ne boš našel. To pa iz razloga, ker nihče (razen vas in sponzorja) v končni fazi ne more predvideti "protiuslug", ki so sestavni del sponzorske pogodbe.

Saj jo je relativno enostavno napisat (kakor za koga :) ) in je tudi "pravno veljavna", če le vsebuje osnovne podatke, se pravi:
- točen naslov "pravnih oseb",
- njuna vloga v pogodbi (sponzor - sponzorirani),
- predmet pogodbe (namen in višina sponzorstva),
- realizacija pogodbe (oblika in način ter rok izvedbe)
- navedek sodišča, ki je pristojno v primeru morebitne tožbe pogodbenih strank
- datum sklenitve pogodbe in podpisi zakonitih zastopnikov ter žigi pogodbenih strank

Pri sklenitvah sponzorskih pogodb je potrebno "biti previden", tako v svoje dobro kot tudi v dobro sponzorja. Še prej kot se pogodbeno obvežeš realizirati določeno storitev (najpogosteje je to reklamiranje firm) je potrebno vedeti; ali si za izvajanje "takega" posla sploh registriran (statut PGD in drugi tozadevni akti) in v kakšnem obsegu lahko določeno storitev opravljaš ? Sicer so lahko pozneje samo zapleti :(

S strani pravnih oseb je možno tudi donatorstvo. Donatorstvo humanitarnim organizacijam se lahko (v celoti ?) uveljavlja kot olajšava pri plačilu davka od dobička pravnih oseb. Za donatorstvo pa pravna oseba, ki je upravičena do tega, ni dolžna "protiusluge" in ni potrebna (ne vem kaka) pogodba le podpisan dokument s strani pravnih zastopnikov, o višini prejetih sredstev.

Se pravi: razlikovati je potrebno med prostovoljnimi prispevki, sponzorstvom in donatorstvom.

LP

p.s.: sicer pa ti lahko (skoraj) vsako podjetje ali zavarovalnica npr., pokaže na kakšen način so se v podobnih poslih stvari že "speljale" :)
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Andrej » 29. september 2002, 9:53

Drago hvala za informacijo. Nekaj o sponzorstvu in donatorstvu sem našel tudi na internetu, ter tudi nekaj pripravljenih pogodb, ki jih bo potrebno samo prilagoditi našim potrebam.

Andrej
Andrej

Objava Gost » 4. oktober 2002, 14:41

Andrej!
Bilo bi lepo, če bi navedel naslove spletnih strani, da ljudje ne bi preveč iskali, kar rabijo
Lp

PS
Ali kdo ve, kaj je to BB koda (BBCode)
Gost

Objava Andrej » 4. oktober 2002, 16:40

Na naslovu[url]www.rotary-klub-ng.si/ je objavljen osnutek sponzorske pogodbe in osnutek pogodbe o dobrodelnem donatorstvu. Meni se zdi kar uporabna zadeva, samo prirediti ga je potrebno "gasileriji", kar pa mislim da ne bo težko.

Andrej
Andrej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost