Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Izstop iz sistema DDV zavezanca

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Izstop iz sistema DDV zavezanca

Objava Hanzi » 15. december 2006, 13:49

Do konca leta lahko izstopijo društva iz sistema DDV. Zato naj bi obstajal obrazec na netu, pa ga ne najdem (DURS.si)

MI lahko kdo pomaga :? kje bi ga dobil
Sonce naj sveti vsak dan!

Janez

http://users.volja.net/pgdihan/
Hanzi

Objave: 89
Registriran: 19. februar 2005, 22:53

Objava Hanzi » 15. december 2006, 13:57

Sonce naj sveti vsak dan!

Janez

http://users.volja.net/pgdihan/
Hanzi

Objave: 89
Registriran: 19. februar 2005, 22:53

Objava Marjetica » 16. december 2006, 13:20

Verjetno bomo lahko vsa društva, ki smo v sistemu DDV izstopila, kajti skoraj je nemogoče, da bi katero društvo imelo več kot 25.000 evrov (5.991.000 tolarjev) obdavčljivega prometa v preteklih 12 mesecih.

Rok za oddajo izjave o prenehanju identifikacije za namene DDV je 31.12.2006.
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Objava Franci » 16. december 2006, 14:39

Če se boste odločili izstopiti iz sistema DDV se pripravite, da dobite kontrolo davčnega inšpektorja in bo ene dva tedna moril vaši računovodkinji. Preizkušeno, pa še kazen fašeš če vse ne štima v nulo. :evil:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Marjetica » 16. december 2006, 17:54

Franci je napisal:Preizkušeno, pa še kazen fašeš če vse ne štima v nulo. :evil:

Da dobiš kazen, če vse ne štima, je že res. Ampak ni mi znano, da bi nekdo dobil davčno inšpekcijo zato, ker je izstopi iz DDV. V večini primerov imajo društva zelo malo obdavčljivega promete iz iz tega izhajajočega obračunanega in plačanega DDV. Da smo nekateri sploh vtopili v obračun DDV, je bila takrat predvsem pobuda (priporočilo) GZS.
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objava Indijanec » 16. december 2006, 18:04

Marjetica in vse ostale prosim za en odgovor :!: :!: :!: :!:

Kolikor je meni znano, vsi kateri so obračunavali DDV po posebnem sistemu, so imeli pri indifikaciji zavezanca za DDV poleg številke še oznako SI :!: :!: :D

Pa me zanima katero PGD je imelo v indifikaci zavezanca za DDV sledečo oznako SI xxxxxxxx :?: :?: :?:

Uporabnikova podoba
Indijanec

Objave: 111
Registriran: 29. april 2006, 23:56

Objava Marjetica » 16. december 2006, 19:28

Kolikor je meni znano smo vsi - tako fizične kot pravne osebe dobile davčno številko, ne glede na to ali smo zavezanci za obračun in plačilo DDV-ja ali ne.

Od 1. maja 2004 pa smo se morali davčni zavezanci identificirati za DDV in moramo od takrat uporabljati pred davčno številko oznako SI.
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objava Franci » 17. december 2006, 12:10

Indijanec je napisal:Marjetica in vse ostale prosim za en odgovor :!: :!: :!: :!: . . .

Moraš razlikovati, ker so to dve precej podobni številki (isti razen ta SI) s popolnoma drugim pomenom.
Davčna številka: 633XXXXX
Identifikacijska številka za DDV: SI633XXXXX 8)
Uporabnikova podoba
Franci

Objava Indijanec » 17. december 2006, 13:11

Moraš razlikovati, ker so to dve precej podobni številki (isti razen ta SI) s popolnoma drugim pomenom.
Davčna številka: 633XXXXX
Identifikacijska številka za DDV: SI633XXXXX 8)

Ja Franci to vem, vendar pa mi ni bilo jasno zakaj bi iztopili iz sistema DDV in zamenjali številko SI xxxxxxxx za xxxxxxxx.
Mi na našem koncu nismo nikoli razmišljali, da bi vstopili v sistem DDV in si pridobili pred davčno številko še SI. Promet nam ni nikoli presegel 500.000 sit. Investicije pa se ne štejejo.
Vidim pa, da ste kar precej PGD vstopili v ta sistem, pa me zanima kaj ste s tem pridobili :?:
Ste mogoče imeli kaj koristi oziroma se je vaš prihodek kaj povečal?
S čim ste ustvarili dohodek?
Če izstopite iz sistema ID za DDV, potem boste zopet dobili samo davčno številko brez SI!
Imam prav?

Hvala za odgovor
Uporabnikova podoba
Indijanec

Objave: 111
Registriran: 29. april 2006, 23:56

Objava Marjetica » 17. december 2006, 13:44

Indijanec je napisal:Vidim pa, da ste kar precej PGD vstopili v ta sistem, pa me zanima kaj ste s tem pridobili :?:
Ste mogoče imeli kaj koristi oziroma se je vaš prihodek kaj povečal?
Če izstopite iz sistema ID za DDV, potem boste zopet dobili samo davčno številko brez SI!

Imaš prav, zopet bomo uporabljali davčno številko brez predznaka SI.

Kaj smo pridobili - verjetno nič - oziroma so pridobila tista društva, ki so imela več obdavčljivega prometa in so lahko uveljavljala vstopni DDV, seveda v višini odbitnega deleža. Kot sem že napisala je bil vstop v DDV kot zavezanca za DDV tudi priporočilo GZS in seveda 5.000.000 tolarjev prometa.

Sedaj pa je pogoj, da si zavezanec za DDV 5.991.000 tolarjev obdavčljivega prometa, kar pa je velika razlika. (obdavčljiv promet je: obdavčljive dobave po izdanih računih za opravljene dobave blaga in storitev).

Zakaj bi zahtevali prenehanje identifikacije za namene DDV: zato, ker bomo lahko izdajali račune brez zaračunanega DDV, ker ne bomo več vodili davčnih evidenc prejetih in izdanih računov.

Vse podrobnosti so lepo zapisane na naslovu, ki ga je že posredoval Hanzi.
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objava Franci » 17. december 2006, 16:06

Indijanec je napisal: ... Vidim pa, da ste kar precej PGD vstopili v ta sistem, pa me zanima kaj ste s tem pridobili :?: ...

Mi smo v ta sistem leta 1999 padli avtomatsko, ker smo imeli zaradi nakupa GVC-ja več kot 5.000.000,00 SIT prometa na žiro računu. Takrat v štartu sistema DDV-ja je pač bil mejnik promet na ŽR. :wink:
Uporabnikova podoba
Franci

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost