Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Osnutek odloka o proračunu MOL za leto 2007

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Osnutek odloka o proračunu MOL za leto 2007

Objava Fireman » 2. februar 2007, 13:28

Pozdravljeni,

Najbrž mi ni potrebno posebaj poudarjati, kar je bilo objavljeno že v vseh medijih, pa vendar me zanima.
Kakšno je vaše mnenje o predlogu proračuna Mestne občine Ljubljana za leto 2007, v katerem so predlagatelji namenili za protovoljno gasilstvo (35 gasilskih društev) celih 0 €? :evil:
Javno gasilsko službo v MOL opravlja, po pogodbi, 1 poklicna in 35 prostovoljnih gasilskih enot.

povezava na predlog:
http://www.ljubljana.si/si/mescani/pror ... fault.html
Uporabnikova podoba
Fireman

Objave: 210
Registriran: 24. julij 2002, 16:16

Objava Tomkat » 2. februar 2007, 14:18

Ta ničla je res zaskrbljujoča. :evil:

Vprašanje je, če so kaj sredstev namenili pod katero drugo postavko?

Ampak, to bi pa lahko bil razlog za vračanje pozivnikov :!:
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1875
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava Godec A. » 2. februar 2007, 14:38

To, da se enači gasilska društva z drugimi društvi, je sramotno in najbrž tudi znak nevednosti novega vodstva MOL.

No ja, bomo pa lahko gledal tekme na "novem štadionu" :evil:

PS: Jezi me pa, da se nisem motil o Jankoviću :(
NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
Godec A.

Objave: 176
Registriran: 21. oktober 2004, 13:41

Objava Franci » 2. februar 2007, 14:54

V Ljubljani je bilo to do sedaj dokaj zgledno urejeno. 8) Ne vem zakaj vsak novi župan začne najprej varčevati pri gasilcih? :evil: Sicer kolikor sem gledal proračun na zgoraj omenjeni povezavi pa imajo tudi poklicni iz GBL precej zmanjšan proračun glede na lani. :twisted:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Vrsho » 2. februar 2007, 15:05

Mislim, da je župan zmanjšal postavke na vseh področjih, saj je vlada namenila veliko manj sredstev za MOL kot pa je bilo to v predhodnih obdobjih.

Na žalost za vsem tem stoji politika, mislim pa da vsi vemo, da bi vlada na mestu Jankoviča raje videla koga drugega in v tem primeru ne bi zmanjšala sredstev namenjenih MOL.

Gasilci v MOL pa upamo na najboljši razplet...
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava Luka19 » 2. februar 2007, 15:06

Ljubljančani so želeli spremembe z Jankovićem na čelu, sedaj jih pa imajo...

Totalno sramoten odnos župana do gasilcev, čeprav kaj drugega tako ali tako skoraj ni za pričakovati od take osebe.
Luka19

Objave: 260
Registriran: 11. junij 2005, 13:03

Objava Godec A. » 2. februar 2007, 15:16

Se strinjam s tabo Luka19.

Kar se pa tiče zmanjšanja na vseh postavkah je pa tako, da si je župan sredstva za reprezantanco povečal. Ne vem sicer na pamet za koliko, ampak v igri je matematika z več procenti.

LP
NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
Godec A.

Objave: 176
Registriran: 21. oktober 2004, 13:41

Objava Brko » 2. februar 2007, 15:40

Morda Jankovič misli,da bomo denar nabrali prostovoljno ja samo odajo Trenja je treba gledat.
Žalostno ,da potapljači sami zakladajo za dobrobit ljudstva.
Zelo sem bil presenečen nad cifro 17,00eur =D>
Uporabnikova podoba
Brko

Objave: 324
Registriran: 22. oktober 2004, 21:35

Objava sabirman » 2. februar 2007, 16:00

Hmm ali sem slišal prav da župan osebno odgovarja če se zgodi kaj... :roll:
Te kej mot? Povej men in ne jambri poveljniku!
Uporabnikova podoba
sabirman

Objave: 465
Registriran: 8. april 2006, 22:22

Objava Janez Tratnik » 2. februar 2007, 16:16

Ironično.

Kar ste izglasovali to pa imate.
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
Uporabnikova podoba
Janez Tratnik
moderator
moderator

Objave: 2788
Registriran: 7. avgust 2002, 8:47

Objava DušanB » 2. februar 2007, 18:19

Spoštovane gasilke in gasilci, spoštovani forum in vsi ki ste kakorkoli naklonjeni slovenski gasileriji!

Predlog proračuna MOL je alarmanten za celotno slovensko gasileriji!

Že nekaj časa približno 10 let država in lokalne skupnosti po tihem in neuradno ugotavljajo, da se v gasileriji vrti ogromno finančnih sredstev. Gasilksa društva v Sloveniji so načeloma zelo bogata, če seštejemo vse nepremičnine in sredstva, ki jih gasilci in gasilke s svojim delom, odrekanji in trudom pridobivajo na različne prostovoljne načine. Poteza MOL je bila pričakovana. 6 ali 7 let nazaj, se je v mestu med društvi začela širiti nuradna vest, da je 35 prostovoljnih društev preveč. Sedaj verjamem, da so se ves ta čas, pripravljali različni scenariji za ukinitev nekaterih prostovoljnih društev vendar, je takraten zakon o Gasilstvu to možnost izključeval. MO Ljubljana je vso svojo dejavnost na področju zaščite in reševanja, pred približno dvema letoma, usmerila in se z vso vnemo lotila predlogov in pripomb novega Zakona o gasilstvu. Iz ugotovitve "v slogi je moč" je nastalo neformalno združenje slovenskih občin, ki je v zakonodajo uspelo vriniti predvsem nove zahteve in obveznosti prostovoljnih gasilcev i omogoča nefinanciranje občin oziroma nesklepanju pogodb o izvajanju Javne gasilke službe z društvi. Očitno je nastopil pravi čas, ker se vseslovenska gasilerija pripravlja na bližajoče volitve in kongrese ter se ukvarja s svojimi notranjimi težavami. Gasilka društva ni potrebno ukinjati, saj bodo brez sredstev ugasnila sama. Vse premičnine in nepremičnine, pa po zakonu tako ali tako ostanejo v lasti lokalnih skupnosti.

Spoštovani naprošam vas, da se zavedate in zamislite nad dejstvom, da je Ljubljana poizkusni poligon za tovrstno dejavnost širom Slovenije. Še vedno živijo spomini o profesionaliziranju Slovenske vojske in o želji po organiziranju profesionalnih gasilkih enot znotraj nje. Če vse to povežem, mi je popolnoma jasno, kam pes taco moli. Uspeh "racionaliziranja" javnih financ, bo na papirju in javnosti prinesel finančne rezultate, ki jih bo neuka javnost seveda podprla. Zavedajte se, da ste za nami na vrsti morda tudi VI ?!

Naprošam vas, da v tej temi Ljubljani izkažete vso moralno podporo, če bo potrebno, se bomo za pomoč obrnili tudi na Vas!

Le vkup oboga gmajna!

Dušan Bosnar
Kodrova 4C, Ljubljana
Uporabnikova podoba
DušanB

Objave: 125
Registriran: 12. marec 2003, 17:58

Objava SUXic » 2. februar 2007, 18:49

DušanB je napisal:
Le vkup oboga gmajna!

upam, da se ne bo zgodilo še tisto iz ene druge "čaka Štajerska, čaka Korotan, čaka sinje Jadransko morje"

Res nepravična poteza...ko človek misli, da imate v Ljubljani zgledno urejene te zadeve - brali smo tudi o novih načinih sodelovanja med poklicnimi in prostovoljnimi gasilci pa prebereš nekaj takšnega....človeka kar zmrazi...no sedaj se vidi kaj se skriva za skrivnostnim nasmeškom g. Jankovića

lp AleŠ
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Uporabnikova podoba
SUXic

Objave: 406
Registriran: 27. december 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan

Objava darko » 2. februar 2007, 19:17

Ker se je to zgodilo v lj bo imelo širše razsežnosti. Nekateri govorimo že vrsto let, da bi morala za gasilsko javno službo veljati merila za financiranje podobno kot veljajo za vrtce, šole,... Žal šefi do sedaj niso videli problema in so trdili da se to ne da predpisati, čeprav so neka merila za financiranje v samostojni slo veljala par let.
Povprašajte kolege iz v slo koliko denarja dobijo. Pa boste videli da tudi skoraj .......
Pa včeraj smo zbirali denar za čoln ki ga lj ekipa potapljačev nima.
Darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava Tomkat » 2. februar 2007, 19:57

Ljubljanski kolegi, jaz vas podpiram v boju za obstoj in sredstva, ki vam pripadajo.

Če sem bil v neki drugi temi nenaklonjen pojavu gasilskih vozil na cestah, sem tokrat 100% za, da je v skrajnem primeru treba tudi na ceste.

Tokrat se borite / borimo za svojo stvar! Tukaj moramo biti enotni in složni.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1875
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

LP

Objava erno » 2. februar 2007, 20:32

Jankec,Jankec zdaj si kar dobro zabrbljao.

Mi nismo delavci v Merkatorju,da bi se bali za službe.

Če ne pogasimo ognja se boš lepo opekel.
LP Erno

Čisti računi-dobri prijatelji

Slika
Uporabnikova podoba
erno

Objave: 252
Registriran: 12. julij 2005, 14:22

Naprej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: MSN [Bot] in 1 gost