Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Osnutek odloka o proračunu MOL za leto 2007

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava darko » 17. februar 2007, 21:10

Gospa Vesna!
Točne podatke o direktnem financiranju gasilstva s strani države ima ministrstvo za finance in jih lahko zaprosite. Rezultat je podoben ljubljanskemu.
Vsako leto dobimo še za štiri kamiončke v obliki sofinanciranja. Točne podatke pa kar preko mf (direktno ali s pomočjo novinarjev).
Darko
Žal pa nimamo statusa vrtcev ali knjižnic kjer za njih država/občina lepo skrbi.
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava binep » 25. februar 2007, 21:52

Menda se je proračun za gasilce v Ljubljani popravil oziroma povečal. Me pa zanima, kako to da se sedaj nihče ne oglasi in malo pokomentira na kakšen način ste zadevo uredili. Glede na to ste prej objavljali negativne poteze bi lahko sedaj zadevo obrazložili na pozitivni strane. Seveda če vam je uspelo?

lp

Bine
Uporabnikova podoba
binep

Objave: 558
Registriran: 1. september 2002, 23:55

Objava tomaz » 25. februar 2007, 23:56

Ja tudi mene zanima, kako ste rešili problem s proračunom, je ostal na enaki ravni kot lanskoletni? Zanima me tudi zato, ker se zna narest kmalu precej podobno tudi v naši zvezi. Zakaj? Morda se sliši malo čudno, ampak naš novi župan ni od izvolitve do sedaj za nas našel pet minut za predstavitev naše dejavnosti in sploh ne verjamem več, da si bo našel čas za udeležbo na občnem zboru naše zveze. No smo imeli že dogovorjeni sestanek, pa nas je tajnica obvestila, da je župan zadržan in da nas bo o datumu obvestila, 14 dni nazaj.
Uporabnikova podoba
tomaz

Objave: 293
Registriran: 2. marec 2003, 22:24

Objava Franci » 26. februar 2007, 8:19

tomaz je napisal:Ja tudi mene zanima, kako ste rešili problem s proračunom, ...

Poglej si na tejle povezavi,

http://www.ljubljana.si/si/mescani/pror ... fault.html
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava tomaz » 27. februar 2007, 0:15

hm ja 78 % prejšnjega leta, hud osip sredstev...
Uporabnikova podoba
tomaz

Objave: 293
Registriran: 2. marec 2003, 22:24

Objava Fireman » 1. marec 2007, 10:32

Pozdravljeni,

Dokler nisem dobil pisnega zagotovila se nisem imel namena oglasiti, ker bi bilo vse ''rekla-kazala''.
Tako, pa imam sedaj pred seboj zadnjo verzijo predloga proračuna MOL (ni tak kot je objavljen na spletni strani MOL), za nas je celo bolj ugoden :P, saj predvideva 84,58% lanskih sredstev. To pa je že razmerje s katerim si bomo lahko pomagali in tudi izvedli skoraj vse zastavljene cilje oz. projekte.
Zahvaljujem se vsem sodelujočim v debati za podporo in dobre želje :D .
LP
IZ
Uporabnikova podoba
Fireman

Objave: 210
Registriran: 24. julij 2002, 16:16

Objava Mitja Gregorič » 1. marec 2007, 10:33

Lepo slišat!!!

Bravo!!!
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava tom-tom* » 1. april 2007, 17:43

Dragi moji, ko sem se vozil z Rogle me je po telefonu poklical prijatelj iz mestnega odbora in mi zatrdil, da naši oz. napori naših funkcionarjev niso zaman. Župan naj bi na občnem zboru GZL 17.4.07 gasilce razveselil z dodatnim finančnim paketom-injekcijo. Tako bodo finančna sredstva indeksno na 133,56 točk napram realizaciji 2006. Le od kod in kako to, da so se našla sredstva?

No, to pa je novica za objavt, a ne!
tom-tom*

Objava Franci » 1. april 2007, 18:01

tom-tom* je napisal:Dragi moji, ko sem se vozil z Rogle me je po telefonu poklical prijatelj iz mestnega odbora in mi zatrdil, da naši oz. napori naših funkcionarjev niso zaman. Župan naj bi na občnem zboru GZL 17.4.07 gasilce razveselil z dodatnim finančnim paketom-injekcijo. Tako bodo finančna sredstva indeksno na 133,56 točk napram realizaciji 2006. Le od kod in kako to, da so se našla sredstva?

No, to pa je novica za objavt, a ne!

No tole pa ni novica samo za objavt še v okvirček pa na steno. =D>
Uporabnikova podoba
Franci

Objava Oskar » 1. april 2007, 18:30

Franci , kar daj na steno , samo jutri 2. aprila pa dol vzami ! :D :D :D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Franci » 1. april 2007, 18:33

Oskar je napisal:Franci , kar daj na steno , samo jutri 2. aprila pa dol vzami ! :D :D :D :D

Ampak ste pa vztrajni. :lol:
Uporabnikova podoba
Franci

Objava Igor_R. » 1. april 2007, 19:47

Nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha. :wink:
Sicer pa je ta o indeksu 133,56 gotovo prvoaprilska. Kaj veliko več (sicer pa mi ni znano v kakšni fazi je trenutno postopek sprejemanja proračuna v MOL-u) kot je objavljeno na spletni strani MOL verjetno ni pričakovati. Tam govori o 377.650 EUR za tekoče transfere (indeks 78,73) in o 194.200 EUR za investicijske transfere (indeks 64,73).
Uporabnikova podoba
Igor_R.

Objave: 142
Registriran: 22. oktober 2005, 22:52

Osnutek odloka o proračunu

Objava Jože Peternel » 11. maj 2007, 15:08

No vidite Ljubljančani, ko vam je župan zmanjšal sredstva, ste mu v zahvalo poklonili sekirico, kot tistim najboljšim operativcem, ki so leta in leta skrbeli za požarno varnost kot poveljniki. Kot, da se nebi mogli spomniti kaj bolj pametnega kot sekirico za župana. Skregano z vsako logiko, saj ni bil nikoli operativec, ampak ...... Jankovič jo je vzel in jo bo z veseljem dal vnukom z besedami: "Poglej te gasilske primitivce. Bolj jih tepeš, rajši te imajo." Obljuba pri takem človeku, kot je Jankovič, da boste ljubljančani dobili v tem letu kaj več denarja, je milo rečeno šmešna, čeprav zna naš podpredsednik GZS in predsednik GZL poklekniti pred vsakega, od katerega ima kaj koristi.
Jože Peternel

Objava Godec A. » 11. maj 2007, 20:49

Kolikor je meni znano, je ta poteza, da je župan dobil to sekirico, tradicionalna.
To pomeni, da je to praksa prejšnjih let, da novoizvoljeni župan/županja vedno dobi sekirico. No in Jannkovič ni bil izjema.
Upam, da to potrdi še kdo, ki kaj več ve o tem.
LP
NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
Godec A.

Objave: 176
Registriran: 21. oktober 2004, 13:41

Re: Osnutek odloka o proračunu

Objava Oskar » 11. maj 2007, 20:59

Jože Peternel je napisal:No vidite Ljubljančani, ko vam je župan zmanjšal sredstva, ste mu v zahvalo poklonili sekirico, kot tistim najboljšim operativcem, ki so leta in leta skrbeli za požarno varnost kot poveljniki. Kot, da se nebi mogli spomniti kaj bolj pametnega kot sekirico za župana. Skregano z vsako logiko, saj ni bil nikoli operativec, ampak ...... Jankovič jo je vzel in jo bo z veseljem dal vnukom z besedami: "Poglej te gasilske primitivce. Bolj jih tepeš, rajši te imajo." Obljuba pri takem človeku, kot je Jankovič, da boste ljubljančani dobili v tem letu kaj več denarja, je milo rečeno šmešna, čeprav zna naš podpredsednik GZS in predsednik GZL poklekniti pred vsakega, od katerega ima kaj koristi.

Jože, ali nam lahko poveš čigav si sploh ti ! :?:
Najprej napišeš vam , potem pa naš !

Če že znaš podj... delaj to z odkritimi kartami !
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Nazaj

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost