Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Izplačevanje gasilcev

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Izplačevanje gasilcev

Objava trevor » 24. oktober 2007, 13:34

Mene pa zanima, kako izplačujete gasilce, ki delajo na gasilskih stražah. Okej, vem da smo prostovoljci, vendar pri nas imamo dogovorjeno, da del denarja gre v društvo, del denarja gre pa članu v žep.

Zanima me, kako izplačati člana. Vem za varijante da nosijo račune iz bencinskih črpalk, plina...ampak to je premalo.

Hvala za vse ideje.
trevor

Objave: 161
Registriran: 22. april 2007, 21:57

Objava Mitja Gregorič » 24. oktober 2007, 14:37

Absolutno Proti temu !

NISI S.P: temveč si prostovoljni gasilec - torej NE SLUŽIŠ !!!!

tja greš kot član društva in ne posameznik...

torej sredstva dobi drušvo -organizacija... mogoče komu ni jasno ampak konec koncev ste v gasilski uniformi in delate prostovoljno !!!!

vse kar ti društvo da (ali po dogovoru organizator) je zagotovljena malica po 4 urah ...društvo pa z pridobljenimi financam nabavlja opremo in podobno za svoje normalno delovanje...temu je to namenjeno.

Pri nas smo to že dolga leta nazaj uvedli in vsi zadovoljni.

PA ŠE PROSTOVOLJNO POŠTENO JE!
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava butalec » 24. oktober 2007, 14:53

Zdravo!
Pri nas vs denar ki prihaja v društvo ostane v društvu. Ničesar ne dobijo gasilci.
Bolje biti neumen pet minut, kot pa celo življenje!

Zato se na razburjajte zaradi neumnih vprašanj.
butalec

Objave: 15
Registriran: 14. september 2007, 9:35

Objava bušman » 24. oktober 2007, 15:06

Vse v redu in prav,da društvu denar ostane.Je pa tako,da en,dva krat letno ni problema, v kolikor je to (pre)večkrat,se ljudje tega naveličajo,saj če ima društvo velik obseg dela in veliko število posredovanj... :roll: Menim,da je prav,da smo nagrajeni-tako ali drugače.V današnjem času se ne da živeti od lepih besed in pohval,zato vsak denarček prav pride.Tako društvu kot posamezniku,a ne?No,to je moje razmišljanje. Bušman.
bušman

Objave: 96
Registriran: 12. marec 2006, 14:14

Objava Godec A. » 24. oktober 2007, 17:50

bušman je napisal:Vse v redu in prav,da društvu denar ostane.Je pa tako,da en,dva krat letno ni problema, v kolikor je to (pre)večkrat,se ljudje tega naveličajo,saj če ima društvo velik obseg dela in veliko število posredovanj... :roll: Menim,da je prav,da smo nagrajeni-tako ali drugače.V današnjem času se ne da živeti od lepih besed in pohval,zato vsak denarček prav pride.Tako društvu kot posamezniku,a ne?No,to je moje razmišljanje. Bušman.

Se popolnoma strinjam.

LP
NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
Godec A.

Objave: 176
Registriran: 21. oktober 2004, 13:41

Objava Mitja Gregorič » 24. oktober 2007, 19:02

Potem odprite S.P.

:evil: :evil: :evil: :evil:

Slika
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objava Šmarčan » 24. oktober 2007, 19:21

Sem bil že stokrat na gasilskih stražah in podobno, pa še nisem dobil centa za to. Pa ga tudi ne pričakujem, ker vem, da je za društvo ta denar krvavo potreben. Dobimo pa vedno kaj za pojest pa za spit. :D
Pa nikoli ni prevelikega problema dobit kandidate za stražo, smo kr požrtvovalni, si pomagamo in si razdelimo straže. Enkrat eden drugič drug...
"Več kot nas je, slabš ne more bit"

LP

Andrej Lipuš
051/318-411
Uporabnikova podoba
Šmarčan

Objave: 261
Registriran: 13. januar 2007, 15:57

Objava Nepiro » 24. oktober 2007, 19:44

Prostovoljni gasilci smo z vstop v matično društvo vstopili v neprofitno organizacijo, zato po opravljenem delu nismo plačani. Imamo uraden cenik gasilskih storitev, po katerih je ovrednoteno gasilsko delo. In tudi sam menim da bi moral in pri nas tudi gre ves denar iti na račun društva, saj vemo da denarja v društvu vedno primankuje. Se pa strinjam da pa mogoče dobimo kakšno boljšo malico, oziroma da ne dobimo ravno sendviča.

lp
Uporabnikova podoba
Nepiro

Objave: 7
Registriran: 23. oktober 2007, 20:55

Objava bušman » 24. oktober 2007, 23:50

Ja,se delno strinjam.To pa zato,ker pred recimo 30-leti,se gasilcev ni klicalo za vsak babji prdec.In takrat smo(vsaj eni)vstopali v gasilske vrste z namenom pomagati sočloveku,kadar je v stiski in potrebi.Danes pa je v marsičem drugače.In glej ga zlomka;ko ne dobiš drugega,pokličeš pa gasilce.Saj oni ne vidijo ure,da priletijo! Ravno zato pravim,da so (nekatera)društva preobremenjena z delom in se morda zdi prav,da tudi gasilec dobi delček tistega,kar je prislužil društvu.
Vsi vemo in pravimo:prepotreben denar za društvo!Zakaj je temu tako?Zato,ker so v Sloveniji vsa društva pred črko zakona enaka-tako ljubiteljska kot humanitarna.Spet zakaj je tako?Zato ker smo sami toliko nori,da se odrekamo in dajemo za žive in mrtve,kdo bo imel več in boljše!
Zato,ker bi morali biti enotni in reči:dragi župan,lokalna skupnost,dragi predsednik države,dragi poslanci ipd! Mi smo (zaenkrat še)pripravljeni delati ZASTONJ.Če hočete,da bo tako tudi v bodoče,nam kupite osnovna sredstva!Če nam boste dali orodje in vse,kar gre zraven,dobro.Če ne pa nič.Pa plačajte ljudi.In bi se stvari obrnile.Seveda,če bi bili enotni.Dragi tovariši-malo je takih norcev na svetu,da čistijo kanalizacije,podirajo drevesa,čistijo ceste,dežurajo,ipd,da z zasluženimi denarci potem kupimo novo orodje.In potem z tem orodjem,ki ga skrbno čuvamo in ga niti članom najraje ne posojamo,gremo in spet opravljamo ista dela.Da bo spet denar-za novo,morda večje orodje.Kdaj bo temu drugače?Vse je samo na nas samih!
Zato pa pravim,da je prav,da tudi gasilec,ki opravlja PLAČLJIVO uslugo,dobi skromen delež.
No,spet samo moje razmišljanje Bušman.
bušman

Objave: 96
Registriran: 12. marec 2006, 14:14

Objava Mitja Gregorič » 25. oktober 2007, 4:52

Vse navedeno še vedno ne opravičuje "polnjenja" privtnih žepov.

:idea:

Sicer pa je vstop in iztop prostovoljen vse ostalo pa se ve...

Slika
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Re: Izplačevanje gasilcev

Objava Franci » 25. oktober 2007, 6:12

trevor je napisal:Mene pa zanima, kako izplačujete gasilce, ki delajo na gasilskih stražah. Okej, vem da smo prostovoljci, vendar pri nas imamo dogovorjeno, da del denarja gre v društvo, del denarja gre pa članu v žep. ...

Sem absolutno proti temu, čeprav je mogoče včasih ko se teh zadev nabere več težko najti ljudi. Plačilo; sedvič, malica, pijača s strani organizatorja. 8)
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Miran 70 » 25. oktober 2007, 9:05

Mislim,da sem pred letom dni napisal,da so prostovoljci plačani ( nekateri ) za svoja dela.Pa so me nekateri skoraj linčali. Zdaj pa vidim da je temu tako. :?: :?: :!:
Jaz pa sem mislil,da smo prostovoljni gasilci in da delamo prostovolno,humano,brez plačila in tako dalje. :oops: :oops:
Kjer je dim, je tudi ogenj.
˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘
Pozdravljena koroška,kjer koli si.
L.P.Miran 70
Uporabnikova podoba
Miran 70

Objave: 395
Registriran: 8. januar 2004, 20:34

Objava toma » 25. oktober 2007, 11:04

Miran 70 je napisal:Mislim,da sem pred letom dni napisal,da so prostovoljci plačani ( nekateri ) za svoja dela.Pa so me nekateri skoraj linčali. Zdaj pa vidim da je temu tako. :?: :?: :!:
Jaz pa sem mislil,da smo prostovoljni gasilci in da delamo prostovolno,humano,brez plačila in tako dalje. :oops: :oops:
Miran se strinjam s tabo , samo takih je nas zelo malo , ki se zavedamo prostovoljstva,nekateri pa če že ne dobijo plačila poskusijo izkoriščat društvo na drug način (razni prevozi v privat namene ali razna izposoja opreme i.t.d ) vsi vemo ,da tega hlastanja nekaterih se pač nebo dalo izkoreninit , verjetno so v društvih samo zaradi samookoriščanja.
Gasilec znanja ne proda , ampak ga podari.

NA POMOČ !
Uporabnikova podoba
toma

Objave: 481
Registriran: 9. februar 2007, 17:45

Objava trevor » 25. oktober 2007, 12:28

Kaj pa če je tega zelo veliko (najmanj dvakrat tedensko)??? Kje dobiti ljudi? Kako jih motivirati?
Druga opcija pa je, predat "posel" raznim pijavkam gasilskega denarja kot so G7, Sintal...

No zdaj mi pa razložte...
trevor

Objave: 161
Registriran: 22. april 2007, 21:57

Objava Mitja Gregorič » 25. oktober 2007, 16:24

Če si ne zmoreš je pač tako da ne zmoreš......in če ne zmoreš se preprosto dogovriš z bližnjem sosednjim PDG da vskoćiš (lahko se tudi družno dogovorite) ...in če ne gre drugače pač se odpoveš oz. prepustiš "pijavkam".Smo glede na Slovenski ego sindrom je to "bajka" ker če jaz ne morem tudi sosed ne sme.... (upss...morda prehudo)

Ne jesti z očmi jejte raje z usti in z ustrezno "veliko " žlico ter seveda z primernim tempom da boste uspeli normalno požirat in se pri tem ne boste zadušili.

Zanimivo je tudi to da če bi jih plačali potem bi vse brez problema pa zmogli.Zanimivo ane? Tudi nekam poznano ...v stilu gašenja požarov v naravi drugod po svetu kjer so plačani za nadure.....in potem se čudimo zakaj tako dolgo gori in da ne morjo sanirat zadeve,....seveda ker morajo morebiti podobni lakomni "specijalci" z izplačnimi nadurami pufe poplačevat ....Žalostno....Predvsem pa mimo vsega za kar je nekdo vstopil v te vrste....

Ponavljam :

TA NAČIN NI VEČ NE GASILSTVO NE PROSTOVOLJSTVO IN ČE KOGA ŽULI OZ. IMA SKOMINE PO ZASLUŽKIH NAJ SI ODPRE S.P. IN SE TAM PROSTOVOLJO "AKTIVIRA" IN SI POLNI ŽEPE.....

MENE BI BILO SRAM !!!

MISLIM PODEN OD PODNA KOLEGI PA BREZ ZAMERE IN UŽALJENOSTI...

MA SE BOJIM DA BO NA TAK NAČIN KMALU SLIŠAT : "ČE NE DOBIM PLAČILA NE GASIM.... !!!

DEJTE SE ZAMISLIT IN SAMI PRI SEBI RAZČISTIT ZAKAJ STE PROSTOVOLJCI IN KAJ TO POMENI TER KAJ VSE PPOVLEČE ZA SEBOJ.
Izgovori v stilu ko smo vstopili v gasilske vrste z namenom pomagati potem pa je ratalo veliko dela...SO PLEHKI !!!

ŠE imate čas saj je vstop prostovoljen in izstop tudi vmes pa se ve DOLŽNOST !!!

Uff...

Slika
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Naprej

Nazaj na Finance