Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Izplačevanje gasilcev

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava bušman » 25. oktober 2007, 17:51

Samo še to porečem:vsak ima svoja stališča in poglede.Jaz sem napisal moje mnenje,ki ga doživljamo.Nekateri si pač zatiska(m)jo oči.Taka je na žalost realnost.Pa naj si misli vsak po svoje.Ne bom ponavljal,kar sem že napisal.Vsak ima svoj prav.Zatorej se iz te debate umikam. Bušman
bušman

Objave: 96
Registriran: 12. marec 2006, 14:14

Objava Mitja Gregorič » 25. oktober 2007, 18:42

Zatisni oči in lahko noč!

:roll:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Đuro » 25. oktober 2007, 18:43

Straže, valda da nočem denarja, to pa zato, ker je to odlična samopromocija! :D Če se pa se sam sebi tak dopadem v uniformi, da komaj čakam, da je treba na stražo it, če mene keri vpraša jih je še premalo. :P - malo za hec to, pa malo zares tudi (hehe). Dejansko mislim, da je straža lepa promocija za društvo (valda, alkohol vstran obvezno), tam so vedno krajani, mladi fantje, mogoče bodoči gasilci, lepe punce :D (ups, spet sn skreno) . . . za straže verjetno Štajerci ne bomo nikoli kasirali, kolko sam vem, tudi društvo noče denarja (mogoče se motim).

Dejansko je tako, prostovolci smo prostovolci, "nikoli in nikdar" nobenega denarja v naš žep! Je pa tu en drugi problem, če se to ne bo začelo spreminjat, prostovoljcev več NE BO! Sploh v mestnih in primestnih območjih, na vaseh se nimamo kaj bat - sem že pisal, pa bom še zdaj, čisto vsi mlajši fanti, ki jim rečem, če bojo prišli med nas, me najprej vprašajo, kolko mi plačajo . . .

Če pride klic iz ReCO, potem brezplačno (vsi vemo kdaj nas ReCO rabi), če pa gre za komercialno stvar (npr, predirat kanalizacijo, ker nekdo nima opreme, komunalci so predragi, bomo pa gasilce poklicali (v gd, mogoče je sosed gasilec itd - veze) potem pa obvezno kasirat in v takem primeru bi naj del denarja šel tudi gasilcu in ne samo društvu).

Sicer pa, to je samo moje mnenje!
PGD Hoče - since 1888
http://www.gasilci-hoce.si/
Uporabnikova podoba
Đuro

Objave: 240
Registriran: 26. november 2006, 16:00
GE: Hoče

Objava gorobi » 26. oktober 2007, 0:48

V letošnje letu, bar do sedaj smo opravili kar precej prevozov vode za razno razne namene, tudi gospodarskim družbam. Na srečo so računi, izstavljeni naročniku do sedaj vsi plačani do roka zapadlosti, vsaka jim čast. Opravljenih ur je kar precej, pa sodelujočih tud, seveda vsak po svojih časovnih zmožnostih eni več eni malo manj.
Zdajle pa na temo:
1. izplačevanja nagrad članom NI, vse gre na račun društva, vodeno in knjiženo po računovodskem standardu
2. denar zbran na tak način se porablja za nabavo nove opreme, oskrbo - vzdrževanje vozila itd.
Na srečo, pa zapisano ni nenamerno, so se člani, ko je padel predlog, da bi del denarja porabili za strokovno ekskurzijo, prvotno namenili prednost nabavam, pa čeprav bi bila lahko ekskurzija nagrada za vse tiste, ki so (smo) požrtvovalno delali (služili kovančke).

Poleg navedenega ima Mitja prekleto prav, delitve denarja v nobenem primeru, zakaj?:
1. po zakonu je vsaka delitev premoženja nična, se jo tudi ne sme izvajat
2. razdira se homogenost enote, članstva pa kakor že čete (zamislite si, eden dobi, drug ne, eden več drug manj > sledi nelagodje > kreganje > razna natolcevanja, metanje polena eni drugim > izguba volje do dela = zamrlo drušvo)

Če že mislite te vaše člane nagradit na nek način, jih nagradite z ekskurzijo, izletom kakor že čete poimenovat. Če gredo drugi zraven nedejavni, le ti naj nekaj prispevajo, saj njihovega deleža truda ni v teh sredstvih, pa se naj zaradi tega zamisli. Naj mu ne bo prepovedano it, vendar bo pač sam mogel nekaj založit. tak bo moral spoznati, da ne more živet kot trot v panju. (vezmite za primer lovsko organizacijo: delovne akcije so obvezne, če se jih ne udeležiš jih še vedno imaš možnost odkupit (vplačati neko vrsto takse, kazni, kakor že čete zaradi nedejavnosti)

Ja in še nekaj:
- nov vulkan je prinesel možnost evidentiranja dela v društvu. Evidence, v redu vodene, bodo vsakemu, ki bi se oglašal po starem običaju, kot je značilno za tiste, ki samo delajo z usti, beri se dela izogibajo), hitro zaprli usta. Je pa to zelo dobra stran posodobljenega vulkana.
gorobi

Objave: 272
Registriran: 3. junij 2005, 16:18

Objava comendatore » 28. oktober 2007, 16:53

jaz mislim da bi na komercialnih prireditvah(tekme,koncerti) morali biti plačani.
comendatore

Objave: 170
Registriran: 2. avgust 2006, 17:59

Objava PIPIKA13 » 29. oktober 2007, 11:13

Lep pozdrav po dolgem času!

Že kar nekaj časa se nisem oglasil, sedaj pa ko vsi pljuvate po plačilu gasilcem pa se moram! To je sicer zelo vroča tema. Deloma bi se strinjal z vsemi tistimi, ki opravljajo storitve za društvo v društveno korist gasilci pa ne dobijo popolnoma nič. Če je to društvo, ki ima nizek proračun, priložnosti za tovrsten zaslužek pa je malo seveda naredimo to za društvo.

Druga plat zgodbe pa je ta, da imamo nekatera društva veliko tovrstnih dejavnosti. Nevem, če bi zmogli vse to, da gasilci nebi dobili nič plačano. Zraven svojih služb žrtvujejo ogromno časa, zato jih je potrebno plačat. Sicer je urna postavka bolj simbolična in se ne da obogatet je pa vsaj nekaj.

Vem pa, da nekatera društva predvsem širšega pomena plačujejo intervencije tehničnega reševanja, pa tudi vaje imajo nekateri plačane. Proti to vrstnim plačilom pa sem zelo proti!

Pipika je pač pipika in vse pobere!
Uporabnikova podoba
PIPIKA13

Objave: 92
Registriran: 25. avgust 2006, 18:49

Objava Šmarčan » 29. oktober 2007, 11:44

Ja je že res, da so nekateri preobremenjeni. Narediš kolikor pač zmoreš. Sej ni treba bit na vsaki procesiji. Nas so prav tako izkoriščali kolikor smo pustili.
Prostovoljstvo se ne plačuje!!!
"Več kot nas je, slabš ne more bit"

LP

Andrej Lipuš
051/318-411
Uporabnikova podoba
Šmarčan

Objave: 261
Registriran: 13. januar 2007, 15:57

Objava trevor » 29. oktober 2007, 12:59

PIPIKA13 je napisal:Lep pozdrav po dolgem času!

Že kar nekaj časa se nisem oglasil, sedaj pa ko vsi pljuvate po plačilu gasilcem pa se moram! To je sicer zelo vroča tema. Deloma bi se strinjal z vsemi tistimi, ki opravljajo storitve za društvo v društveno korist gasilci pa ne dobijo popolnoma nič. Če je to društvo, ki ima nizek proračun, priložnosti za tovrsten zaslužek pa je malo seveda naredimo to za društvo.

Druga plat zgodbe pa je ta, da imamo nekatera društva veliko tovrstnih dejavnosti. Nevem, če bi zmogli vse to, da gasilci nebi dobili nič plačano. Zraven svojih služb žrtvujejo ogromno časa, zato jih je potrebno plačat. Sicer je urna postavka bolj simbolična in se ne da obogatet je pa vsaj nekaj.

Vem pa, da nekatera društva predvsem širšega pomena plačujejo intervencije tehničnega reševanja, pa tudi vaje imajo nekateri plačane. Proti to vrstnim plačilom pa sem zelo proti!

Pipika je pač pipika in vse pobere!

Jaz tud tako razmišljam. Govorimo o simbolični urni postavki, ker večinski del urne postavke gre itak za društvo. Sploh društva v mestih, kjer je komercialnih prireditev več, imajo idealno priložnost za financiranje.

Sam pa tudi močno obsojam izplačevanje gasilcev za vaje, intervencije...!
trevor

Objave: 161
Registriran: 22. april 2007, 21:57

Objava amater » 29. oktober 2007, 16:41

Jaz mislim da tisti P pred PGD pove vse.Pa še to,nobeno delo v društvu(vsaj našem)ni prisilno.
Če si dober si dober,če si pa najboljši si pa iz Sostra.
amater

Objave: 33
Registriran: 19. julij 2007, 13:28

Objava Ndrej » 29. oktober 2007, 17:30

In kako si potem to izplačujete?? Preko študentske napotnice? Preko potnih stroškov?

PS: Sam sem načeloma tudi proti, čeprav...
Uporabnikova podoba
Ndrej

Objave: 413
Registriran: 26. september 2004, 10:38
GE: PGD Prečna

Objava PIPIKA13 » 29. oktober 2007, 23:23

Vombat vsega pa tudi ne smeš napisat na forum ! Ne ne gremo se davčne utaje se ne splača so kazni previsoke. Odvedemo pač vse potrebne davke in gasilcu plačilo nakažemo na TR.

Res pa je da je država na tem področju zelo pohlepna. Veš, če bi naša krovna organizacija malo več delala za nas gasilce bi se to tudi dalo bolje rešit.

Upajmo, da bo po kongresu bolje in, da si bomo znali in imeli moč izvolit boljše vodstvo, ki se ne bo ukvarjalo z vsem drugim samo problemi, ki pestijo nas gasilce ne.

Ups sem malo zašel iz teme upam, da ne bom izbrisan!

Pipika je pipika, ki vse pobere!
Uporabnikova podoba
PIPIKA13

Objave: 92
Registriran: 25. avgust 2006, 18:49

Objava Ndrej » 30. oktober 2007, 0:27

PIPIKA13 je napisal:Vombat vsega pa tudi ne smeš napisat na forum ! Ne ne gremo se davčne utaje se ne splača so kazni previsoke. Odvedemo pač vse potrebne davke in gasilcu plačilo nakažemo na TR.
Pipika je pipika, ki vse pobere!

Sprašujem lahko, kaj ne? :) Naše društvo itak tega ne počne, zato sem pa tukaj vprašal.

Nadaljne vprašanje: Odvedete davke, in kaj potem? Kako to zavedete? Društvo je nepridobitna dejavnost in ne more kar tako nakazovati denar na TR. Vsaj ne tako direktno... Upravičen si samo do povračila stroškov. Torej dnevnice, potni stroški...

LP, Andrej
Uporabnikova podoba
Ndrej

Objave: 413
Registriran: 26. september 2004, 10:38
GE: PGD Prečna

Objava hec » 30. oktober 2007, 0:58

Jaja, zatiskat si oči pred resnico, je lahko huda zadeva!
Dejstvo je da prostovoljno gasilstvo in tržna ekonomija v kateri živimo danes ne gresta skupaj! Vem, da se to ne čuti v vseh koncih Slovenije enako, zato so mnenja različna! Mi ne moramo bit na okopih prostovoljstva, če se je okolje v katerem živimo in delamo spremenilo za 300% To je boj z mlini na veter! Delavci grejo na cesto, ker se je inflacija dvignila za 2%, mi gasilci pa še vedno sanjamo o zastonj požrtvovalnem delu. Danes bit prostovoljni gasilec-operativec in hodit na intervencije, dokaznano ogroža socialno varnost vsakega posameznega gasilca. In kako bomo mi potem omogočali varnost drugim, če jo še sami nimamo!!!
Sam tudi naredim nešteto prostovoljnih ur usposabljanja...., ampak niti slučajno z mislijo, da so te ure zatonj, naredim jih zato, ker si moji občani zaslužijo kvalitetno požarno varnost!

Tak sistem, kot ga imamo danes, dolgoročno ne more zdržat. Treba se bo prilagajat. Tudi poveljnik MK, je omenil da trenutno še optimalno zagotavljamo razpoložljive sile.... ampak trend pada in gre navzdol!
Nisem zagovornik plačevanja gasilcev, samo rožic si pa tudi ne moramo sadit, če živimo v 21.st
Uporabnikova podoba
hec

Objave: 902
Registriran: 17. februar 2006, 1:55

Objava Šmarčan » 30. oktober 2007, 9:55

PIPIKA13 je napisal: Odvedemo pač vse potrebne davke in gasilcu plačilo nakažemo na TR.

:D :D :D ja to bo. Nakazilo na roke pa adijo :)
"Več kot nas je, slabš ne more bit"

LP

Andrej Lipuš
051/318-411
Uporabnikova podoba
Šmarčan

Objave: 261
Registriran: 13. januar 2007, 15:57

Objava MVr » 30. oktober 2007, 14:34

Vombat je napisal:Nadaljne vprašanje: Odvedete davke, in kaj potem? Kako to zavedete? Društvo je nepridobitna dejavnost in ne more kar tako nakazovati denar na TR. Vsaj ne tako direktno... Upravičen si samo do povračila stroškov. Torej dnevnice, potni stroški...

LP, Andrej

Pozdravljeni!

Na osnovi tvojega pisanja se vidi, da se ti niti ne sanja, kakšni so predpisi na tem področju v R Sloveniji. Če nečesa ne razumeš ali za to ne veš, še ne pomeni, da tega ni. Sicer pa je zakonodaja na tem področju zelo jasna in nedvoumna, pa tudi plačilo prostovoljcu je dopustno (seveda ob plačilu vseh potrebnih davkov in prispevkov).
Moje pisanje lahko označiš kakor hočeš, vendar vem, kaj pišem.

Lep dan še naprej!

Martin

GSM: 041 327 040
MVr

Objave: 149
Registriran: 10. julij 2006, 14:09

NazajNaprej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov