Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

KOLIKO JE VREDNA URA GASILCA

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava trevor » 21. december 2007, 13:50

Pero je napisal:še vedno mi nisi odgovoril na vprašanje kaj storiti ?
Torej naj povprečno društvo zaračuna ceno po GZS in se zameri polovici vasi ? Torej predlagam za z 1.1.2008 vsi zaračunamo/te to ceno ?
To kaj si ti napisal je vse lepo in prav. Samo razloži mi koliko normalnih ljudi razume to ? 10% ?
Če človek ko mu rečeš da si PGD, ne razume kaj pomeni P v imenu...

"a vi ste pa poklicni?"
"ne , PGD gospa"
"ja sej sem rekla, poklicni"
"ne gospa , prostovoljci"
"a dobite kaj placano ?"
"ne gospa, prostovljno smo tu, nic ne dobimo placano"
...

Na zadnje vprašanje, se da mogoče boljše/lepše odgovorit:

"gospa, intervencije so brezplačne, razne ostale storitve pa so plačljive"
trevor

Objave: 161
Registriran: 22. april 2007, 21:57

Objava Pero » 21. december 2007, 14:14

Potem bi se se lahko meno še najmanj pol ure, da ji razlozim kaj je to intervencija, kaj so to ostale storitve. Sej pa nismo debatni krozek ?

LP
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava trevor » 21. december 2007, 14:25

Pero je napisal:Potem bi se se lahko meno še najmanj pol ure, da ji razlozim kaj je to intervencija, kaj so to ostale storitve. Sej pa nismo debatni krozek ?
LP

No ja, mislim da tole razložit ni glih kvantna fizika in je bolje se mal potrudit, kot pa kvasit neumnosti da je vse zastonj in da gasilci samo čakamo kje je kaj za narest.

Zaradi takega odnosa (pa prosim ne vzemi osebno, je samo primer), se potem dogaja to o čemer piše DušanB.
trevor

Objave: 161
Registriran: 22. april 2007, 21:57

Objava edo » 21. december 2007, 17:40

Pa saj vas financira občina in tu so še kolendarji,ki ste z njimi že prav tečni.Če ne daš za kolendar te v društvu že imajo za čudaka.Kolendarjev ne dajete,ampak jih pridno kasirate.So tudi druge stvari ,ki jih pridno zaračutavate.

Pa srečno novo leto.
edo

Objava DušanB » 21. december 2007, 17:57

Pero je napisal:še vedno mi nisi odgovoril na vprašanje kaj storiti ?
Torej naj povprečno društvo zaračuna ceno po GZS in se zameri polovici vasi ? Torej predlagam za z 1.1.2008 vsi zaračunamo/te to ceno ?
To kaj si ti napisal je vse lepo in prav. Samo razloži mi koliko normalnih ljudi razume to ? 10% ?
Če človek ko mu rečeš da si PGD, ne razume kaj pomeni P v imenu...

"a vi ste pa poklicni?"
"ne , PGD gospa"
"ja sej sem rekla, poklicni"
"ne gospa , prostovoljci"
"a dobite kaj placano ?"
"ne gospa, prostovljno smo tu, nic ne dobimo placano"
...

Ker sem očitno prej nerazumljivo pisal, ti bom poskušal razložiti na naslednjem primeru. Država je predpisla, da zavojček cigaret Mxxxxxxx stane 2,60 € z DDV. V vseh kioskih, trgovinah, gostilnah in bifejih stane točno 2,60 € z DDV.
Torej naša krovna organizacija je predpisla, da je enotna cena gasilca na uro med delavniki (med 6. in 18. uro) natanko 14,76 z DDV. To velja za vsa društva v Soveniji (tudi za vaše). Se boš s tako ceno komu zameril?

Si kdaj pomislil? Cena bogato tiskanega koledarja z logotipom pri nakladi 500 kos stane približno 1,04 € (nekdanjih 250 SIT). Sovaščanu izročiš koledar, izrečeš željo da se do prihodnjega leta več ne vidita in pobereš najmanj 4,17 € (nekdanjega jurja). Je bil kdo jezen, ko si ceno navil za najmanj faktor 4? Ne ker je to navada in to isto počno dimnikarji, pa vsak svoj obisk v hiši vedno bogato zaračunajo.

Koliko normalnih ljudi to razume? Koliko ljudi pa je sploh normalnih? To ni naš problem. S tem problem se sploh ne ukvarja pek. Postavil je ceno kruha, ki je dražja od pšenice in porabljene vode za faktor 9, pa se redko kdo vpraša ali je to predrago. KRUH KUPIŠ ALI PA NE! Razlagati ljudem naše probleme in odločitve je seveda naša dolžnost, saj nas bodo le na tak način podpirali in razumeli. Če se skrivamo s svojimi problemi za vrati gasilksih domov, smo si sami krivi, da nas družba ne razume in podpira.

Prišel je čas sprememb je že pred desetimi leti jasno in glasno povedal takratni predsednik Milan Kučan. Desetletja traja, da se tega zavemo tudi gasilci ter več desetletij, da reagiramo in se poskušamo prilagajati družbenim spremembam. Zamujeno se nikoli ne povrne. Zato se vsedite za mizo in se zamislite v katerem času živite. Čas socializma, enakopravnosti in pravičnosti je že davno za nami. Popolnoma vaša odločitev je ali boste capljali na mestu in se nostalgično vračali v preteklost oziroma boste pogumno zakorakali v prihodnost, ne glede na to če je to komu všeč.

Zaenkrat lep pozdrav,
Dušan Bosnar
Uporabnikova podoba
DušanB

Objave: 125
Registriran: 12. marec 2003, 17:58

Objava Rafter » 22. december 2007, 9:33

Sovaščanu izročiš koledar, izrečeš željo da se do prihodnjega leta več ne vidita in pobereš najmanj 4,17 € (nekdanjega jurja). Je bil kdo jezen, ko si ceno navil za najmanj faktor 4? Ne ker je to navada in to isto počno dimnikarji, pa vsak svoj obisk v hiši vedno bogato zaračunajo.

Pri naši hiši se za koledar dobi 20 €. Ampak samo gasilci in RK. :) ostali pa po pet. :wink:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava Pero » 22. december 2007, 11:41

torej DušanB. Sej se strinjam, samo poglej si komentarje v tej temi ? Prakticno sama debatirama. Ceprav ti pravis kako samoumevno je to, kot skatlica cigaret, vidis kaksno je stanje. Tako da je verjetno nekaj na razlogih ki sem jih napisal, ceprav ti trdis da niso pomembni (sej se strinjam da naj nebi bili, ampak taksno je pac trenutno stanje)...

na moj predlog
Torej predlagam da z 1.1.2008 vsi zaračunamo/te to ceno ?

pa tudi vidimo koliko se jih je odzvalo (nihce ni niti omenil nic)...

Torej ti trdis da vi vse zaracunavate po ceniku GZS ? Lahko postrezes s kako statistiko ? (koliko ur, kaksna dela, koliko $ ?) recimo za 2007 ?

LP
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava gorobi » 23. december 2007, 1:39

delo gasilca je tolk vredna, kolk si ga le ta naredi!
Včasih je delo opravljeno in ne zaračunamo nič, je pa z moralnega vidika in vidika stranke le to mnogo več cenjeno (primer: v našem društvu smo se pred leti odločili,da očistimo nekaj vaških studencev - za zalivanje iz njih so še vedno prva liga, le malokateri funkcionira, beriima zadosti pritoka zaradi ˝zamuljenosti˝. Lastnik je ob tem, ko se je mulj odstranjeval iz studenca dobil nazaj svoj kuhinjski nož, ki ga je imel še posebej pri srcu. Zaračunano tedaj ni bilo nič. Ko se je pa član drušva zglasil pri njem s koledarjem je posegel v žep in vplačal kar lepo vsoto. Tudi glas se je razširil o tem, da gasilci čistijo studdence, nekatere so celo videli, kako izstopajo iz studdencev prešvicani in umazani. glas se je v kraju širil in glej ga zlomka pri koledarjih se je precej poznalo)
Za prevoze vode pa takole: odpeljemo furo tudi za 20 EUR, vendar serviserju naše opreme, ki nam za svoje stritve ne obračuna stroškov (roka roko pere), za druge pa kar polna cena - po ceniku, pa če komu ne paše, ne bo naročil.
Moje osebno mnenje je to, da je potrebno delati na tem, da bomo po eni strani pošteni do krajanov, ki nam še največkrat stojijo ob strani, oziroma le to dokazujejo vrsto let, na drugi pa upoštevati tudi dejstvo, da če denimo prevoz naroči podjetnik, je plačilo računa z njegove strani njemu strošek. Je pa tudi poskrbeti za to, da država dobi, kar je njegovega.
gorobi

Objave: 272
Registriran: 3. junij 2005, 16:18

Objava toma » 24. december 2007, 12:27

Naj navedem samo en delček kako se da tudi malo drugače uredit plačilo prevoza vode. Z občino se poskusite dogovorit o ceni in naj občina vam plača izstavljene račune za prevoze ,stranka vam podpiše potrdilo o dostavi in na podlagi tega izstavite račun ,kako mačehovska bo občina do stranke pa ni več vaša stvar. Seveda takoj se bodo porajala vprašanja o kaki goljufiji ,samo ,vedite da če bo občina terjala povračilo tudi od stranke le ta nebo kar tja v en dan nekaj podpisovala.Kar se tiče pa ostalih cen za druge storitve pa je stvar dogovora oziroma se vzamejo neke srednje vrednosti in tako je volk sit in koza cela.O tistem da je pa ena ura gasilca vredna 1euro pa res nebi razpravljal.
Gasilec znanja ne proda , ampak ga podari.

NA POMOČ !
Uporabnikova podoba
toma

Objave: 481
Registriran: 9. februar 2007, 17:45

Objava Marko Novak » 25. december 2007, 16:10

Mogoče je kakšno nezaračunavanje storitev v skladu z veljavnim cenikom lahko v opravičilo samo na vasi kjer so itak vsi gasilci. V prometu gospodarskega prava poznamo pa za Vsa doodatna neinterventna dela cenik GZS. Torej nas pokliče stranka pove zahteve, izdelamo ji predračun stroškov (npr.požarna straža pri vročih delih) stranka izda naročilnico za storitev in mi ji po končani izvedbi pomolimo pod nos dobavnico. Uporabljajte vse te inštrumente pa ne bo nobenega dampinga.
Če komu kaj ni všeč pa naj dela za 1 euro na uro :oops: , potem si samo otežujemo pozicije za naslednjič....naj se še tako grdo sliši ampak tisti ,kateri meni da je naše delo vredno 1 euro je za eno terapijo v.....
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objave: 1063
Registriran: 4. marec 2003, 22:59

Odg:

Objava gost1 » 5. februar 2008, 21:15

edo je napisal:Pa saj vas financira občina in tu so še kolendarji,ki ste z njimi že prav tečni.Če ne daš za kolendar te v društvu že imajo za čudaka.Kolendarjev ne dajete,ampak jih pridno kasirate.So tudi druge stvari ,ki jih pridno zaračutavate.

Pa srečno novo leto.

Če še tega nebi meli pol bi še bol bosi skakali okoli kot že. Zakaj pa vsi drugi zakasirajo za koledarje vsako kulturno društvo,... mi s tem dnarjem pomagamo sebi da lahko pol drugim ostali pa za veselico.

Lep pozdrav
gost1

Nazaj

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Google [Bot] in 1 gost