Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Prošnja za donacije

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Prošnja za donacije

Objava Jedu » 24. december 2007, 15:23

Pozdravljeni.

Glede na to da smo se v našem društvu odločili za nakup nekaj delovnih kombinezionov in se mislimo obrniti tudi na večja podjetja v Sloveniji me zanima ali ima kdo od vas kakšen osnutek prošnje za donacije?

Hvala
Lp Klemen
Jedu

Objave: 8
Registriran: 24. december 2007, 15:17

Objava M-Coki » 24. december 2007, 15:48

Z nekaj 'podlage' jo lahko sestavite sami...

Predlagam: zadeva - Prostovoljno gasilsko društvo xxxx se obrača na morebitne sponzorje in donatorje s prošnjo za finančno podporo pri xxxxx in pri xxxx.

Spoštovani,
PGD xxx je .... društvo, ki... Glavni cilji društva, so ohranjanje, zagotavljanje ... in vključevanje v sodoben način življenja... itd.

Ker pa nabava xxxx, zahteva določena finančna in materialna sredstva, se obračamo na vas s prošnjo po podpori in sodelovanju pri omenjenem projektu / nabavi. Kot donatorju oz. sponzorju vam ponujamo ...

To bi bilo okvirno (mislim, da ne bo tako težko)... :wink:
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava Jedu » 24. december 2007, 15:57

Sicer je nekaj podobnega že v izdelavi ampak me vseeno zanima kako sestavljate prošnje drugje. Najlepša hvala za odgovor ga bomo upoštevali :D

Hvala
Lp Klemen
Jedu

Objava zonty » 24. december 2007, 16:45

a lohk poveš keri firmi boste pa to kej poslal?kakšnim Mercatorju, Tušu, Merkurju pa takšnim tud kaj?ali samo bolj tistim lokalnim podjetnikom bližnjim podjetjem??
zonty

Objave: 85
Registriran: 15. februar 2007, 14:35

Objava Jedu » 24. december 2007, 18:40

Imam seznam najuspešnejših podjetij v Sloveniji.
Npr. Krka, Lek, Simobil, Gorenje, Petrol, Pivovarna Laško itd....
Lokalnih je premalo sploh pa jih večina že sponzorira druga društva tako da ni za pričakovat da bodo prispevala še nam. Bomo sicer probal ampak ni za pričakovat kakšnega velikega odziva.
Lp Klemen
Jedu

Objava Franci » 24. december 2007, 19:18

Fantje nočem bit nesramen ali pa bilo kaj, ampak pa v firme ki so zgoraj naštete je brez veze pošiljat neke prošnje, če ne poznaš določene osebe. :wink:
Amak po eni strani je pa res - probat ni greh.
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Andrej Z.cestar » 25. december 2007, 12:10

Prošnje pošljite predvsem na podjetja iz vaše okolice ali pa tja kjer koga poznate. Sam sem pred desetim dnevi poslal deset prošenj. Donirala nam je le banka pri kateri imamo odprt račun. Pred letom smo poslali prošnjo na Mobitel pa so odgovorili, da nimajo interesa financirati našega PGD, pa čeprav smo v okolici njihove antene pogasili manjši požar v naravnem okolju in njihova antena stoji v zelo veliki stopnji požarne ogroženosti naravnega okolja.
Andrej Z.cestar

Objava M-Coki » 25. december 2007, 12:35

Jedu je napisal:Sicer je nekaj podobnega že v izdelavi ampak me vseeno zanima kako sestavljate prošnje drugje. Hvala

Pa saj ni tako težko sestaviti prošnjo za donacijo, ali pač? :D

Jaz sem zato, da prošnje za donacije pošljete na čim več naslovov (tudi na velika podjetj, za katere domnevate, da ne bodo donirali ničesar) - saj izgubiti ne morete prav veliko ali ničesar, le pridobite lahko kak € več ! :wink:
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objava Jedu » 27. december 2007, 13:09

Sicer res ne gre pričakovati kakšnega ogromnega odziva ampak probat ni greh :D .
Še vedno lahko prošnjo vržejo stran. Mi smo svoj del izpolnili.
Sicer pa mislim da je gasilstvo v Sloveniji danes na dokaj nizkem nivoju. Ljudje se ne zavedajo kako pomembni smo dokler se njim ne zgodi kakšna nesreča, požar....žalostno ampak tako je stanje.
Lp Klemen
Jedu

Objava M-Coki » 27. december 2007, 13:19

Jedu je napisal:Sicer res ne gre pričakovati kakšnega ogromnega odziva ampak probat ni greh :D .
Še vedno lahko prošnjo vržejo stran. Mi smo svoj del izpolnili.

Ko bo pa tako daleč, pa le javi, kakšen je bil odziv donatorjev! :wink:
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objava tomaz » 27. december 2007, 17:31

Ja res probat ni greh, vendar je osebni kontakt neprecenljivo boljši kot pa en papir. Najavite se na obisk, prošnjo pa imejte s seboj, ker drugače je enako kot z reklamami ki jih dobivamo v kaseljce: čimprej med odpadni papir, najraje že pri samem kaseljcu.
Lahko pa da se motim...
Uporabnikova podoba
tomaz

Objave: 293
Registriran: 2. marec 2003, 22:24

Odg: Prošnja za donacije

Objava joze » 5. januar 2008, 21:57

Se strinjam z Andrejem cestarjem. Pravzaprav je s pisanjem in pošiljanjem dobrih zahtevno delo. V parih besedah moramo predstaviti društvo in kaj želimo z donacijo doseči. Prošnja naj bi bila na enem listu A4 formata. Pri tem moramo paziti tudi na ugled gasilske organizacije sploh. Bil sem 25 let tajnik in sedaj sem 12 let predsednik društva in imam s pisanjem raznih prošenj kar precej izkušenj. Odziv firm, ki jih ne poznamo ali niso v našem požarnem območju, je zanemarljiv.
Sicer pa, saj vam mora nakup opreme vsaj sofinancirati lokalna skupnost.
Želim vam veliko posluha raznih firm in s tem seveda tudi veliko donacij.
joze

Objave: 2
Registriran: 5. januar 2008, 21:19

Objava man 14.284 » 28. november 2008, 14:38

V kolikor se PGD odloči zaprositi podjetja za donacije(npr za nakup opreme) tako, da na podjetja pošlje dopis z priloženo prazno položnico me zanima kako je z pravno ureditvijo le tega je potrebno takšo "akcijo" zbiranja sredstev kakorkoli prijaviti na določene ustanove in pridobiti zeleno luč??
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1010
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Objava Uporabnik001 » 23. december 2008, 13:49

Pozdravljeni,

sam se že nekaj časa ukvarjam s sestavljanjem dopisov in projektov s katerimi želimo v društvu povečati finančna sredstva z namenom povečanja kakovosti gasilsko reševalne opreme, in lahko rečem, da smo pri tem uspešni. Kot ste opazili sem uporabil množino saj posameznik ali avtor (lahko da odlično napisane prošnje po donaciji) sam ne more narediti nič. Razpravljati o tem kako naj prošnja po donaciji zgleda je nesmisel če nimaš kontaktne osebe na katero jo nasloviš.

Naslavljanje prošenj na večja in uspešna Slovenska podjetja, in računanje na njihov prispevek, brez vez in poznanstev je nesmisel in sizifovo delo. Tudi če prošnjo naslovite na generalne direktore vam z veliko zagotovostjo povem,da prošnja najdlje pride do njihovih tajništev/tajnic, kjer pri redkih če so tako prijazni odgovorijo na poslan dopis (primer Mobitela) v večini primerov pa prošnja roma direktno v rezalnik papirja.
Kot je vsem znano gasilstvo leži predvsem na ramenih lokalnih skupnosti (pustimo debato o tem ali je to prav ali ne) in glede na to se je potrebno organizirati v tej smeri.

Sam sem projekt pridobivanja sponzorjev in donatorjev, začrtal v tej smeri. Prvo sem preko spletnega imenika (TIS), Najdi.si našel naslove in imena vseh podjetij, ki imajo sedež ali poslovno enoto na področju našega pokrivanja. Sledilo je sestavljanje dopisa/prošnje/ponudbe za sponzorstvo z opisom nas (gas.društva), naših akcijah, željah,... in seveda opisom sponzoriranja. Zavedati se moramo, da se danes zelo težko dobi finančna sredstva na lepe oči. Vsakdo, ki kaj da pričakuje nekaj v zameno (seveda pravno formalno pri donacijah, donator v zameno za donacijo ne pričakuje nič) in to kaj dobi je dobro napisati. Po roku nekaj dni od prejema dopisa osebno pokličem vse naslovnike, povem kdo sem, od kje kličem in zakaj. Po pravici povedano podjetja (mala ali velika) velikokrat na dopis pozabijo ali založijo, in povratni klic je zelo dobrodošel. Na lastnih izkušnjah povem, da se izplača. Po klicu ali dveh so stvari hitro jasne kdo je pripravljen kaj prispevati in kdo ne. Prepričan sem, da s tem načinom pokažemo tako profesionalni in osebni pristop.

Upam, da sem na hitro razjasnil situacijo pridobivanja dodatnih finančnih sredstev za našo dejavnost. Kot pravim EDEN SAM NE NAREDI NIČ tako pri gašenju požarov, reševanju in pridobivanju fin. sredstev.

lp,
Aljaž
Uporabnik001

Objave: 105
Registriran: 19. oktober 2003, 22:51

Objava man 14.284 » 23. december 2008, 14:52

Lepo napisano!

Se bi mogoče dalo videt ta tvoj dopis?
Pa še nekaj ko ti podjetje(direktor) obljubi oz nakaže denarna sredstva kaj potem ali sklenete kakšo pogodbo oz kaj mu date v dokazilo za njegovo donacijo?

lp
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1010
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost