Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vesele praznike in boooommm....!!

Moderator: Milan Dubravac

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava MICKA » 15. december 2004, 23:20

Kirka
...In ti pametni nameni bi bili?...
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava Denis » 16. december 2004, 0:32

Jah pirotehnika je pač čudna stvar ki zastrupi človeka mene je že kr strah za novo leto ko bodo spet letele rakete vse povsod naš kraj pa zelo gosto naseljen, v katerem je tudi hiša ki je pokrita s slamo stara preko 300 let. Vsako leto nas je strah da ja nebi slučajno kakšna raketa zašla na to streho. Tako da pirotehnika ni za igrat če že pokaš pojdi izven naselja na travnik ali pa na njivo pa tam spuščaj če imaš takšno veselje.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objave: 885
Registriran: 11. avgust 2003, 1:12

Objava Jure Čokl » 16. december 2004, 10:50

Mogoče kakšno raketo še razumem - vsaj videti je lepo. Ampak petarde so pa po mojem čisto "out". Pri nas v Vižmarjih jih praktično nihče več ne poka, kar je prav fino. Mogoče je razlog za to veliko število majhnih otrok v naselju. Sicer pa je petarde dovoljeno po zakonu pokati šele od 26.12. dalje. Kdo to kontrolira pa je že druga zgodba... :?
"Čoklu kot ponavadi goflja prehiteva pamet. P.S.: Puno priča, malo radi!" Anonimni gost, 30. oktober 2005
Uporabnikova podoba
Jure Čokl
Piranja

Objave: 1733
Registriran: 1. maj 2003, 21:06
GE: Lukovica

Objava LESCE2 » 16. december 2004, 11:22

Jaz mislim da so rakete prov lepe in sodijo k Novemu letu. Se spomnim leta 2000, ko smo imeli ognjemeta za celih 20 min. No seveda je tudi šlo sto tisočakov v luft,je blo pa ful lepo za vidt. Zorganizirali smo se pa res do potankosti. Na prostoru kjer smo spuščali smo odkopali ves sneg, tako da smo se ob prižigu lahko umaknili in kompletno območje smo označili s trakom, tako da ni bilo nevarnosti za mimoidoče. Res trenutek je bil svečan in je sedaj v vhs tehniki res lepo za pogledat.

Drugače pa imam izkušnjo z eno petardo, ki mi je užgala tik ob ušesu in pol od Božiča do Silvestra nisem slišal praktično nič drugega kot PIIIIIIIIIIIIIII!
No hvala bogu ni blo hujših poškodb.

Za letos kakšne ognjene ceramonije ne načrtujemo,saj smo predlani na Pokljuki gladko kratko potegnili, ker je bila taka megla da se ni nič videlo. Glede na to, da bomo letos na Dobrči pa se zna zgodit da pride do iste težave. :roll:
LESCE2

Objave: 1011
Registriran: 28. april 2004, 18:18

Objava Oskar » 16. december 2004, 13:40

Matej nič bat za MB.

Smo imeli na Lentu 250 kg bombo pa ni šlo nič v zrak ! :D :D :D :D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava gobi » 16. december 2004, 16:44

Ob 22.05 je na Grivčah v Ajdovščini zaradi igre s pirotehničnimi sredstvi zagorelo v otroški sobi v stanovanjski hiši. Pri tem se je otrok opekel po rokah. Še pred prihodom ajdovksih poklicnih gasilcev so ogenj pogasili, otroka pa so starši odpeljali k zdravniku.
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava Šumadinac » 16. december 2004, 18:01

LESCE2 je napisal:Drugače pa imam izkušnjo z eno petardo, ki mi je užgala tik ob ušesu in pol od Božiča do Silvestra nisem slišal praktično nič drugega kot PIIIIIIIIIIIIIII!
No hvala bogu ni blo hujših poškodb.

No bodi vesel, da se je končalo kot se je.

Pri nas smo mislim, da 2 ali 3x zapored organizirali silvestrovanje z ognjemetom, ki je bil vedno lepši in seveda temu primerno se je dvigala cena. Imeli pa smo težave z ljudmi, ki so na prireditvenem prostoru (navkljub redarjem, policajem in opozorilom) metali petarne--en pametnjakovič jih je vrgel enot pest v sod, kjer je gorelo(za gretje rok) no pa je šlo nekaj bund v p.m.(pisane marjetice)!
Sedaj pa ne organiziramo nič več, zaradi stroškov!
Šumadinac
Ogenj in slama, naj bosta sama!(ljudski pregovor)
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objave: 1170
Registriran: 23. avgust 2004, 23:18

Objava Denis » 17. december 2004, 0:34

Jst nisem proti raketam ampak če se že gremo ognjemet, ga dejmo izven naselja oziroma da ne bo nobeden ogrožen, tudi sam si nabavim vsako leto nekaj raket vendar poskrbim za varnost drugih objektov.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objave: 885
Registriran: 11. avgust 2003, 1:12

Objava gobi » 17. december 2004, 17:26

Še boljše kot rakete (niso se spremenile že od izuma dalje)so baterije ali torte.

Previdno delo s pirotehniko pa ni odveč !! :!:
LP, Robert Kopatin
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objava Šumadinac » 17. december 2004, 21:02

Ja gobi se strinjam tole z varnostjo, samo mislim, da so baterije--torte veliko bolj nevarne kot rakete, raketo v najslabšem primeru raznese pri tleh(in opazovalci lahko vidijo da jo bo razneslo saj ko iskrenje pojenja mora it raketa v "luft", če ne gre, beži!!) baterija pa se lahko nenadoma obrne na bok in že strelja vse naokrog!!!
LP
Šumadinac
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objava gobi » 18. december 2004, 10:22

Včeraj sem bil slučajno v trgovini z pirotehniko in na bateriji je slikovni prikaz stabilizacije baterije.
LP, Robert Kopatin
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objava Šumadinac » 18. december 2004, 14:30

Že že, samo koliko ljudi pa to upošteva, ko je vzdušje na vrhuncu in vse poka in se bliska!!??
Šumadinac
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objava Oskar » 18. december 2004, 19:26

Se strinjam z zadnjo ugotovitvijo. Človeška norost ne pozna meja !

Kar nekaj primerov poznam , da se je po prvem ali drugem strelu iz baterije le ta prevrnila, pa so šle rakete vodoravno v kak objekt ali med ljudi in se je našel "heroj" , ki je med delovanjem baterije le to postavil nazaj v vodoraven položaj :shock: Groza ! :shock:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Šumadinac » 18. december 2004, 21:28

Ja ja...tko je in tako bo!!
Ravno zdaj se jaša mati pohvalila, da bo deda mraz nosil tudi pirotehniko in naj grem malo pogledat ali so dobro nabavil!
Nabavili so poleg raket in PASJIH petardic tudi tiste "vulkančnke" in sem kar zadovoljen! res nimam nič proti raketam, mogoče zato, ker imamo pred hišo čez cesto večji travnik in brez velikega strahu, da zadanem hišo lahko streljam z temi "otročarijami" :P
Vukani pa so prav tako rizični kot baterije, ampak po mojem manj nevarni, saj "plamen oz. iskrenje" ne doseče nad 2m višine, tako da tudi če se prevrne ne velike bojazni (če ga postaviš po zdravi pameti) za povzročitev požara, za opekline pa je že malo bolj nevarno....
Šumadinac
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objava gobi » 19. december 2004, 10:38

Šumadinac to je problem človeških glav :!:
LP, Robert Kopatin
Slika
Uporabnikova podoba
gobi