Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vesele praznike in boooommm....!!

Moderator: Milan Dubravac

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Šumadinac » 19. december 2004, 12:46

Šumadinac je napisal: (če ga postaviš po zdravi pameti)

:!: :!:
Šumadinac
Ogenj in slama, naj bosta sama!(ljudski pregovor)
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objave: 1170
Registriran: 23. avgust 2004, 23:18

Objava Šumadinac » 26. december 2004, 13:47

Požar zanetila raketa

V Volčkovi vasi v občini Šentjernej pa je nekaj pred 18. uro zaradi rakete, ki je priletela vanj, zagorel kozolec, velik 15x5 metrov. Požar, v katerem je zgorelo 10 ton sena, 30 kuncev ter tri kubične metre smrekovih in hrastovih desk, so pogasili gasilci PGD Dolenja Stara vas, Šentjernej, Orehovica in Ostrog. Po prvih ocenah je nastalo za milijon tolarjev gmotne škode.

Novica je iz http://www.gasilci.org!!!
Kaj nisem ravno o raketah, ki po pomoti zavijejo v kozolec govoril?? :evil:
Šumadinac
Ogenj in slama, naj bosta sama!(ljudski pregovor)
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objave: 1170
Registriran: 23. avgust 2004, 23:18

Objava gobi » 26. november 2005, 12:29

No spet se bljižamo veselemu decembru in na našem koncu že veselo poka in žari predvsem v večernem času :roll: :roll:

Lanski veseli december pri nas se je končal le z eno intervencijo zaradi pirotehničnih sredstev, upajmo da letos še ene ne bo :)
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava majkel » 26. november 2005, 16:57

Ne ne naši prodajaci še niso na svojih "prodajnih mestih" :) Ampak predvidevam da se bo zaj začela prodaj lučk,petard in vsega podobnega :)
Najbolše pa itaq velja za lučke ki jih naši "prodajalci prodajajo: Lučke ,Lučke .Vse poka vse sveti vse gori ! :D :D :D
Čas bo prinesel svoje.Ali na boljše ali na slabše pa bomo videli!
Uporabnikova podoba
majkel

Objave: 396
Registriran: 31. januar 2005, 22:33

Objava gasilec dejan » 27. november 2005, 11:30

Lep pozdrav!
Pokanje petard me je minilo ker slišiš samo pok, zato rajši kupim rakete katere upam, da na pravi in varni način spuščam. Lansko leto teden pred novim letom sem si doma naredil stojalo za rakete uporabil sem železo in železne tulce v katere vtaknem raketo, stojalo zapiknem v tla in tako usmerim stojalo v tako smer kjer raketa nemore ničesar zadeti. Zakaj ravno rakete, zato ker mas več kot pa od petarde, petarda je samo pok raketa pa pok in svetlobni učinek.

Nasvet vsem, ki pokate petarde prek pokanjem si preštejte prste in po pokanju, da vidite če jih znate uporabljat. To pa ugotovite tako če preštejete isto število prstov kod pred pokanjem.
Lep pozdrav Dejan
Slika
Slika
Slika
Uporabnikova podoba
gasilec dejan

Objave: 269
Registriran: 4. junij 2005, 22:20

Objava Franci » 29. november 2005, 10:19

Ob pravilni uporabi ni nobenih problemov, tako kot pri vsaki stvari. Res pa je, da so rakete ki so na lesenih palčicah najbolj nepredvidljiva zadeva zato jih je potrebno izstreljevati izključno iz stojal. :wink:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Tomkat » 29. november 2005, 11:50

Se strinjam s tole Francijevo izjavo.
Še najboljša varianta pa so v zadnjem času dokaj popularne pirotehnične baterije. Enkrat prižgeš in nato nekajkrat posveti in poči. Stvar tako ni preveč nevarna tako za uporabnika, če pa ta ravna pravilno in zadevo postavi na res dovolj odprtega prostora, tudi za okolico ni preveč rizično.

Je pa še vedno najbolje čim manj pirotehnike, poleg strejših ljudi so nam za to hvaležne tudi domače živali.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1875
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava bobnar » 15. december 2005, 21:28

Fantje kar se tehle petard tiče- se ne splača. Sicer sem sam jih veliko zmetal sam me je minilo. Pa še upam si jih zdaj nekako več ne. To sem prerasel pa še škoda dnarja zato. Kar pa se raket tiče tiste pa še zdaj kakšno kupim ampak samo do skupne vrednost 3000 jurje tak mal za zabavo. Drgač pa bi mogl to prepovedat ker mamo mi pol veliko dela ko kakšen kozolec mulci zakurjo a ne. Jah takle mamo a ne! :D :D :D
Skupaj rešujemo življenja!!
bobnar

Objave: 50
Registriran: 12. december 2005, 0:11

Objava BAČO » 15. december 2005, 22:15

Naj povem, da sem v današnji noči na nočnem programu radia Val202 poslušal našega forumovca Oskarja, ki je kot gost v oddaji govoril o uporabi pirotehničnih izdelkov, škoda, da je bil prispevak v tako poznih, oz. že kar zgodnjih jutranjih urah, saj si tako zanimjiv prispevek, zasluži kakšen "boljši" termin, ker mislim, da bi bila tako večja poslušanost.

Bravo Oskar =D> , mogoče pa bo Jure Čokl ali kdo drug prilepil link, ki bi tudi ostalim omogočil poslušanje Oskarjevega prispevka.

LP BAČO :wink:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava Franci » 16. december 2005, 14:13

Bi še dodal, ker je že Tomkat omenil tele ognjemetne baterije, da so v zelo različnih pakiranjih (trikotne, ozke ...), skratka zelo nestabilne če tudi se postavijo na trdno in ravno podlago.
Zato bi prporočal, da se jih pred proženjem-prižiganjem z nečim založi. :)
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Oskar » 16. december 2005, 23:47

Zadnje dneve sem sodeloval v kar nekaj oddajah kjer je bilo govora o nevarnostih veselega praznavanja z zabavno pirotehniko. Naj povdarim , da me vabijo v studije predvsem zato ker se malo spoznam na zabavno pirotehniko in malo na gasilstvo. Tako pač dam veliko povdarka na požare ki jih zanetijo ljudje zaradi nepravilne uporabe teh sredstev. Zavedam se, da je še veliki veliko večjih strokovnjakov za zabavno pirotehnik od mene , ampak da bi bili zraven še poklicni gasilci , teh je pa malo. :wink:

Poslušanost v nočnem programu je pa kar velika. Je bilo veliko klicev.
Zanimiv je bil zaklčjuček pogovora. Upam Bačo da si ga slišal ?? :lol:

Pa še to, nasledenji teden me vabijo v neko jutranjo oddajo na TVS 1. Bom se poskušal potrudit in svetovati kaj pametnega , da ne bomo za silvestrovo spet gasili po Sloveniji.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Mitja Gregorič » 17. december 2005, 13:27

Se še sicer ne ve .....
ali je to to ali gre za kaj bolj resnega

Eksplozija na sodišču

Nova Gorica | 17.12.2005 | STA/T.S./S.S.
V kletnih prostorih Okrožnega sodišča v Novi Gorici je v petek zvečer odjeknila zelo močna eksplozija. Ranjenih ni bilo.

V siloviti eksploziji, ki je sinoči ob 21.20 odjeknila na okrožnem sodišču v Novi Gorici je bila poškodovana nadstropna betonska plošča, razbitih pa je bilo tudi več okenskih stekel na stavbi sodišča. Eksplozijo so čutili skoraj vsi prebivalci mesta.
Posredovali so novogoriški gasilci, ki so zavarovali kraj dogodka in preventivno pregledali objekt, so sporočili iz Uprave RS za zaščito in reševanje.
Kot so za 24ur.com povedali na Policijski upravi Nova Gorica, vzrok eksplozije še ni znan, saj preiskava na kraju dogodka še poteka. Kot so nam potrdili, ranjenih ni bilo. Višina gmotne škode še ni znana. Po neuradnih podatkih naj bi šlo za podtaknjeno eksplozivno telo in ne nesrečo, saj je vhod v kletne prostore sodišča s parkirišča in ne preko glavnega vhoda v stavbo sodišča.

Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava BAČO » 17. december 2005, 16:52

Oskar je napisal:Zanimiv je bil zaklčjuček pogovora.Upam Bačo da si ga slišal ?? :lol:

Oskar, seveda sem slišal, resni del v zaključku je bil " NIKOLI NE IMPROVIZIRAJ " :!: , tisti hecni del zaključka, pa anekdota " LEPO IN KRATKO " :lol: :twisted: .

LP BAČO :wink:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava Marko Novak » 17. december 2005, 18:08

No ,pri nas imamo z organizacijo ognjemeta kar veliko izkušenj, letos bo že 20 . Seveda smo ga kot destletje nazaj zaupali profesionalcem. Podjetju , ki ima na našem prostoru res zavidljive reference.

Ker se v središče mesta ob 1.00 ,ko je na vrsti ognjemet nagnete okrog 10 000 ljudi je potrebno poskrbeti za varnost do malenkosti natančno.
Z delom vozil zapustimo garaže že uro pred začetkom, pracv tako stori enota NMP ter Policija. Ker smo ob 1 uri dobesedno blokirani in bi bil vsak izvoz samo utopija.

Izstrelitveni prostori so trije ,vsi imajo fizično in požarno varovanje. Ker je izstrelišče 1. v centru mesta je padajočih delcev raket malo morje. Tako da smo tiste pol ure ko traja kanonada vsi na trnih. Na srečo stvari stečejo brez problema.

Če ima kdo željo je povabljen na silvestrovanje k nam v Zagorje, stvari s katerimi se spoprimemo v zadnji noči so velik zalogaj za operativo.

No in še moje mnenje o pirotehniki , prodajo na drobno bi prepovedal.
Problem vidim samo v nespametni uporabi v nasprotju z zakonom. Metanje pod noge, v višino v "zadnjem trenutku" in pa seveda uporaba pirotehnike s strani otrok in pa vinjenih oseb.

Čim manj posredovanj v zadnji divji noči leta gospodovega 2005 Vam želim.
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objave: 1063
Registriran: 4. marec 2003, 22:59

Objava darko » 27. december 2005, 19:04

Se je že začelo.
Na tolminskem so že odleteli trije prsti.
Darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

NazajNaprej

Nazaj na Nevarne snovi

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost