Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vesele praznike in boooommm....!!

Moderator: Milan Dubravac

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava tirolc » 31. december 2005, 9:02

Jaz mislim tako:če imaš namen metati petarde rakete in ostalo pirotehniko te ne prepriča nihče. Drugače pa boš imel večjo korist če si kupiš kilo pršuta in nekaj terana, upam si trditi da se tako lepše preživi silvestrski večer in pa tudi novoletni dan. To je moje mišljenje! Cenovno je pa tam, tam z pirotehniko
tirolc

Objava gobi » 1. januar 2006, 14:25

Norost ne pozna meja :evil: :? V včerajšnji noči v Bovcu je do sedaj neznana oseba prižgala več raket hkrati in nakar se je zgodilo ena od raket je priletela v glavo nič hudega slutečega dekleta :!: Dekle se zdravi v SB Šempeter.

#-o #-o
No na našem koncu do sedaj ni bilo poškodb zaradi pirotehnike in tudi ne intervencij gasilcev.
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava BAČO » 2. januar 2006, 12:01

Še ena izmed nesreč, ki se je zgodila na silvestrovo ob nepravilni uporabi pirotehničnih sredstev :( .

Na območju Lendave pa je mlajšega moškega v obraz zadela raketa, ki jo je želel aktivirati. Pri tem je utrpel odprti zlom nosu in več manjših poškodb na očeh, ki so mu jih oskrbeli v bolnišnici.

LP BAČO :?
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava prostovoljni gasilec » 2. januar 2006, 15:59

V našem koncu je tudi en mladi gospod ob eno oko, za drugega se pa še ne ve, kaj bo z njim. Potrebna bo tudi plastična operacija obraza.

Paket oz. škatla ali ognjemetna baterija raket je ob vžigu vrvice malo zatajila. Nesrečna oseba je prišla bljiže. Takrat pa bum v obraz.

Upam, da bo vsaj na eno oko kaj videl.

Boljši je en sendvič kot pa ena raketa. (samo moje mnenje)

LP!
Uporabnikova podoba
prostovoljni gasilec

Objave: 254
Registriran: 10. marec 2005, 18:08

Objava Oskar » 2. januar 2006, 16:29

Živim , na lepi razgledni točki in ob polnoči sem gledal po Dravskem polju in Mariboru. V zrak je šlo na tisoče raket. Osrednji profi ognjemet v MB je bil kar lep.
Ne trdim , da nikoli ne spustim kakšne rakete. Za polnoč sem si pripravil izstrelno rampo in nanjo namestil le dve raketi z lastnim pogonom. Precej je pihalo. Ker je pokalo povsod okrog smo se odločili , da gremo najprej v stanovanje odpremo radgonsko penino in si voščimo novo leto.
Ko smo ob pol enih prišli nazaj na dvorišče sem opazil , da mi je neka baraba ukradel iz rampe obe raketi. :cry: :lol: :twisted:

Tak se imamo, mirno 2006 vam želim !!
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

rakete

Objava ivo » 2. januar 2006, 19:28

Pozdravljeni

Oskar je napisal
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Ko smo ob pol enih prišli nazaj na dvorišče sem opazil , da mi je neka baraba ukradel iz rampe obe raketi.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

No vidiš Oskar, sosedje se bojijo da si ne bi kaj "naredo" pa so ti jih odnesli.

Vsem veliko zdravja in sreče v novem letu.

Ivo
ivo

Objave: 56
Registriran: 14. april 2003, 15:15

Objava Rafter » 2. januar 2006, 19:37

Oskar je napisal:Živim , na lepi razgledni točki in ob polnoči sem gledal po Dravskem polju in Mariboru. V zrak je šlo na tisoče raket. Osrednji profi ognjemet v MB je bil kar lep.

Kontra - polnoč sva z Matejo skupaj s prijatelji pričakala na Bellevueju (za tiste, ki niso Štajerci - hotel nad Mariborom, 1000 m.n.m.). Zgoraj nas je bilo okrog 5000 ter še dodatnih 5000 na smučiščih ter kočah ob njih.
Noč je bila jasna in lepo so se videle lučke krajev vse do Lenarta in dlje ter na avstrijsko stran. Pol urce po polnoči je izgledalo fantastično - tisoče in tisoče raket, vključno z "mestnim" ognjemetom nas je tako fasciniralo, da sem šele kasneje ugotovil - na jakni in flisu luknja premera cca. 2 cm, kamor mi je padel ogorek ene izmed raket. Pa je šlo dvajset jurčkov :twisted:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava Oskar » 2. januar 2006, 20:52

V Radizelu pri Mariboru je občan izgubil prste na roki ob eksplozije za zdaj še neznane petarde.
Žalostno , ljudi nič ne izuči pa pika !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava nejč » 3. januar 2006, 15:44

Jaz pa poznam primer, ko so med novim letom ukradli nekomu v Malečniku dve raketi, ko je imel pripravljene za vžik :D hvala bogu mogoče so mu preprečli, da se ne bi poškodoval :D :D
Uporabnikova podoba
nejč

Objave: 1220
Registriran: 31. januar 2005, 18:07

Objava Oskar » 3. januar 2006, 17:41

Ja Nejča saj ti ne zamerim , da ne prebereš niti dve objavi nazaj. Kaj hočemo Študij je težak in zahteva celega človeka.

Zanimivo pa je da , v medijih nisem zasledil te najhujše poškodbe pri Radizelu. :shock: :shock:

Kot pa je očitno pa niso s pirotehniko nikjer povzročili večjega požara , ali se pa motim ??
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava edvard » 4. januar 2006, 21:05

PIROTEHNIKA hm....
letos prvič da nisem nič zapravil za take zadeve res žalostno da se folka nič ne prime moram rečt da sem pa z veseljem opazoval širšo okolico Maribora kako je žarelo ob izstrelkih žal pa nisem mogel videti "tavelikega" v mestu.
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabnikova podoba
edvard

Objave: 360
Registriran: 16. oktober 2005, 21:02

Objava tempiha » 27. januar 2006, 18:48

Za novo leto je nad nekaterimi kraji pokalo kot da bi bila vojna.
LP.
Uporabnikova podoba
tempiha

Objave: 470
Registriran: 6. januar 2006, 19:40

Objava t_time » 15. marec 2006, 20:06

Moje izkušnje so bolj slabe, kupil sem najdražje in ˝najbolj˝ varne petarde in mi je vžigalno kapico odneslo v vrat in me močno opeklo, k sreči ni bilo kaj hujšega, od takrat posegam po drugačni pirotehniki, ki je za moje pojme varnejša. (mogoče ni, samo tako je moje mnenje).

lp;
t_time
Uporabnikova podoba
t_time

Objave: 166
Registriran: 22. januar 2006, 22:57

Objava MICKA » 16. marec 2006, 13:31

Bližajo se prazniki, ko bodo streljali z možnarji, zato previdniost pri ogledu ali samem streljanju takšnih dogodkov ne bo odveč.
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava BAČO » 13. april 2006, 11:45

MICKA je napisal:Bližajo se prazniki, ko bodo streljali z možnarji, zato previdniost pri ogledu ali samem streljanju takšnih dogodkov ne bo odveč.

Na nevarnost pokanja s karbidom opozarja tudi POLICIJA :!:

Takole so napisali v Dnevniku:

Četrtek, 13.4.2006 ob 07:19

Policisti opozarjajo na nevarnost pokanja s karbidom

LJUBLJANA - Z velikonočnimi prazniki se kljub vsakoletnim opozorilom policistov v Sloveniji začenja tudi obdobje pokanja s karbidom, kar vselej povzroči tudi nesreče s hujšimi posledicami. Policisti opozarjajo, da je streljanje poleg nevarnosti tudi zakonsko prepovedano, saj je za ta prekršek predvidena zelo visoka globa. Med prazniki bodo zato kršitelje, ki bodo uporabljali pirotehnična sredstva v nasprotju s predpisi, ustrezno kaznovali.

Kot je znano, se smejo pirotehnična sredstva, katerih učinek je pok, uporabljati izključno v času med 26. decembrom in 2. januarjem. S smodnikom, petardami, večjimi kosi karbida, kovinskimi posodami s pokrovi pokajo tudi mladoletniki in celo otroci brez nadzora staršev.Med velikonočnimi prazniki je največ pokanja s karbidom in raznimi posodami, uporabljajo pa tudi možnarje, ki jih polnijo s smodnikom. Uporaba takšnih sredstev za veliko noč spada med običaje, a je po drugi strani moteča za okolje in predvsem živali.

Na policiji opozarjajo, da je vsaka eksplozija nevarna, omenjene običaje, ki so najbolj pogosti v severovzhodnem delu države, pa vselej spremljajo lažje in celo hujše telesne poškodbe zaradi neprevidnosti ali lahkomiselnosti pri ravnanju z nevarnimi sredstvi. Posledice takšnega ravnanja so največkrat opečeni prsti, razcefrani ali celo odtrgani udi, pogoste so poškodbe obraza in oči. Velikokrat se pri pokanju z možnarji in karbidom poškodujejo otroci, ki lahko utrpijo hude, včasih celo trajne posledice.

Sicer pa možnarji, katerih uporaba je med velikonočnimi prazniki v posameznih delih države pogosta, po zakonu o orožju sodijo med tiste vrste orožja, ki ga morajo posamezniki prijaviti in imeti zanj priglasitveni list. Ta orožna listina jim ne omogoča pravice nošenja; njihova uporaba je možna le v okviru organiziranih javnih prireditev pod pogoji, ki veljajo za izvedbo takšnih javnih zbiranj.

Ročni možnar je strelno orožje, ki se s sprednje strani polni s smodnikom. Če se smodnik nato zapre s papirjem, pride samo do poka, kar je med prazniki tudi osnovni namen možnarja. Toda v vseh primerih, ko se pred smodnik vstavi kakršen koli trd predmet, lahko postane zelo nevarno strelno orožje.Nabava eksplozivne snovi za polnjenje možnarja, kakršen je smodnik, fizičnim osebam sploh ni dovoljena, lahko pa ga kupijo podjetja ali društva, vendar morajo imeti dovoljenje upravne enote. Pogosto se dogaja, da posamezniki iz različnih mešanic kar sami izdelujejo eksplozivne snovi, ki jih nato uporabljajo pri streljanju z možnarji, kar pa lahko povzroči neprijetne posledice.

Sicer pa je v predlogu novega zakona o kršitvah javnega reda in miru v 12. členu, ki omenja uporabo nevarnih predmetov, predvidena denarna kazen v višini 25.000 slovenskih tolarjev za tistega, ki uporablja acetilen (karbid) ali druge plinske zmesi za pokanje in s tem povzroči vznemirjenje ali občutek ogroženosti.Predlog zakona je prav zaradi tega člena med nekaterimi poslanci že naletel na neodobravanje. Po mnenju Jožefa Jerovška (SDS) gre namreč za vsakoletno tradicijo, ki je bilo ob praznovanju velike noči preganjano v prejšnjem režimu s strani takratne milice.

Lepe in varne velikonočne praznike Vam želim :!:

BAČO :wink:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

NazajNaprej