Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vesele praznike in boooommm....!!

Moderator: Milan Dubravac

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Oskar » 18. april 2006, 12:21

Postavlja se vprašanje, če že moramo pokat za Veliko noč , KAJ JE VARNEJE?
-karbit-acitelen in posoda ali
-možnar

Glede tretje opcije , acitelen in kisik v pvc vrečke pa ne bom omenjal, ker to pa je res igranje z življenjem.

Karbit je v prosti prodaji zato je bolj zanimiv. Po mojem pa še bolj nevaren kot možnar.

Vaše izkušnje s karbidom ?
Priloge
pokanje s acitelenom.jpg
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Denis » 18. april 2006, 13:14

No men se je pripetilo pred leti, seveda mlad naiven čist nor komi smo čakal na praznike da lahko pokamo s karbidom. Imeli smo 50 literski bojler, na tleh je bil lonček noter karbid in voda pokril si z bojlerjem v katerem je bila slama nekdo pa je ta bojler držal proti tlom, ob poku se je slama vnela. Kolegi pripravijo jst grem pa držat in kaj se je zgodilo, poknalo je predčasno no mene so mal roke bolele pa slišu nisem en teden nč, mal mi je peska v oči zmetal, vzrok tleča slama v bojlerju.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objave: 885
Registriran: 11. avgust 2003, 1:12

Objava Oskar » 18. april 2006, 14:33

Denis, zelo poučen primer. Saj skoraj človek ne more verjeti kaj fantje vse počno. Pa ne samo mladina, staaaari dedci potegnjeni niso nič boljši.
nekje sem imel eno fotko, kako star ded sedi na mlečni kanti in prižiga s kosom časopisa. BRRRRRR!!
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Karbid

Objava Volkec » 18. april 2006, 19:48

Mogoče dogodek, ki ga bom opisal sodi bolj med anekdote, pa vendar...

Stvar se je zgodila nekje v sredi osemdesetih let, na Kokolanjščaku pri Vidmu ob Ščavnici, na domačiji moje mame (Takrat je bil Videm, sedaj Sveti Jurij :twisted: ). Mamin brat je takrat obiskoval enega od višjih razredov osnovne šole in je bil, tako kot njegovi vrstniki izredno navdušen nad velikonočnim pokanjem s karbidom. Za možnar je uporabil staro 40- litersko posodo za mleko (mlekarsko kanto po domače), v dno katere je izvrtal majhno luknjo. Posodo je postavil pokonci, potem je vanjo postavil lonček s karbidom in vodo, grlo posode pa je zatesnil z žogo. Ko se je v posodi nabralo dovolj etina (acetilena), jo je prekucnil, stopil nanjo ter odprtini na dnu približal prižgan vžigalnik. Ob eksploziji etina, je žogo s precej veliko hitrostjo izstrelilo iz grla posode. Pri tem početju ga je zalotil sosed. Pa ne katerikoli sosed. To je bil Silvester, kateremu so kljub dokaj zrelim letom (takrat je bil star več kot 30 let), še vedno rojile po glavi neumnosti. Ko je videl, kako žoga silovito odleti iz posode, se je Silvo spomnil, da bi poskusil ubraniti enajstmetrovko... Striček je imel ob vinski preši postavljen malonogometni gol. Silvo se je postavil vanj, stric pa je proti njemu nameril svoj možnar. Ob "kazenskem" strelu iz možnarja, je žoga, tako kot vedno, silovito odletela. Silvester ob strelu ni niti trznil, ker se leta žoge do gola, sploh ni videlo. Videlo pa se je, kako se je žoga odbila od njegove glave. Vratar je ubranil strel, vendar je obležal nezavesten, po vsej verjetnosti s pretresom možganov. O kakšni zdravniški pomoči, takrat v tistih krajih ni bilo govora. Edina prva pomoč je bilo vedro vode in potem nekaj močnih "zdravilnih" substanc peroralno.

No ja, Silvester je še vedno živ...
The only thing that I regret- I didn't take what I could get. (Motörhead)

LP Borut Volk
Uporabnikova podoba
Volkec

Objave: 318
Registriran: 8. januar 2003, 18:16
GE: Kobarid

Objava pes » 18. april 2006, 22:56

No, je že bil kaki taki dogodek.

Oskar, malo še pa me boš lahko v enoto vzel :twisted:
Zadnjič uredil pes - 8. januar 2017, 14:49. Skupaj urejeno 1 krat.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2136
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Dolby007 » 3. maj 2006, 11:03

Oskar je napisal:Denis, zelo poučen primer. Saj skoraj človek ne more verjeti kaj fantje vse počno. Pa ne samo mladina, staaaari dedci potegnjeni niso nič boljši.
nekje sem imel eno fotko, kako star ded sedi na mlečni kanti in prižiga s kosom časopisa. BRRRRRR!!

Ja tud mi smo ves čas pržigali tako, da smo sedeli na mlečni kanti. Mladi in nori! 8) Smo pa imeli nekoč nek primerek osebe, ki je to kanto prijela v roke. Še danes ne vem, kako to da mu roko ni zlomlo?

Z bojlerji smo pa tudi že pokali bolj "varno". Na svečko od motorja... dolgi kabel na motor... in BUM! :idea:
Delam kar paše mi, kar se mi dobr zdi...
Uporabnikova podoba
Dolby007

Objave: 42
Registriran: 9. maj 2005, 23:42

Objava Franci » 17. december 2006, 12:28

No, smo že polno zakorakali v veseli december in je na našem koncu še presenetljivo mirno glede na prejšnja leta. 8)
Priloge
piro-lj12.jpg
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1655
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Uroš Lenarčič » 17. december 2006, 14:25

Pri nas pa žal ni tako. Sinoči je kar dobro pokalo. Za novo leto pa tako ali tako načrtujemo dežurstvo 3-4 gasilcev v GD, ker bo gotovo kakšen zabojnik za smeti "čudežno" zagorel. :evil:
Cogito, ergo sum.

Slika
Uporabnikova podoba
Uroš Lenarčič

Objave: 891
Registriran: 28. december 2004, 20:11

Objava Oskar » 17. december 2006, 16:30

pes je napisal:
No zadnje lete pokamo na možnar. Moram reči, da je to zaenkrat najbolj varen način.

Oskar, malo še pa me boš lahko v enoto vzel :twisted:

šele sedaj sem prebral to kar si napisal Beno !

ZAPOMNI SI , VARNEGA NAČINA POKANJA NI !!!!!!!!!

ko boš prenehal pokat pa lahko prideš v mojo enoto ! :morons:
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava Miran 70 » 17. december 2006, 21:58

Kar se tiče pokanja z možnarjem,samo v informacijo.
Pred leti se je moj kolega in njegov brat zelo hudo poškodoval z možnarjem. Posledice : oba imata poškodovani očesi ( sta slepa vsak na eno oko ), drugemu pa je odtrgalo genitalije in poškodovalo nogo.
Tako da Oskarjeva trditev zelo drži, NI VARNEGA NAČINA.
Kjer je dim, je tudi ogenj.
˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘
Pozdravljena koroška,kjer koli si.
L.P.Miran 70
Uporabnikova podoba
Miran 70

Objave: 395
Registriran: 8. januar 2004, 20:34

Objava Mitja Gregorič » 17. december 2006, 22:52

ZAPOMNI SI , VARNEGA NAČINA POKANJA NI !!!!!!!!!

OOooo....je .. je....
samo okna moraš potem imet odprta na stežaj

Pasulj je zakon!!!!!

:twisted:

malce heca...

Fantje pazite na prste in "riti"....
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava krasov » 25. december 2006, 13:02

Pri nas pa pokanja z možnarji še nisem vidl :) , je pa zato druge NEVARNE pirotehnike dost.

Meni je tut v roki počla petarda vendar so me na koncu samo malo roka bolela.Vendar sem se na smrt ustrašil.

BODITE PAMETNI!!!!!! :D
krasov

Objave: 35
Registriran: 6. november 2006, 22:07

Objava Oskar » 25. december 2006, 14:31

Mitja , varnega pokanja ni ! A si že videl kako se prdec vname ? nisi , potem poskušaj ! :D :D :D
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava jdrozg » 26. december 2006, 8:44

Sedaj ko je pokanje občasno dovoljeno, opažam da sploh ni več aktualno, pri nas še poči kaj, pa ne tako kot je bilo, ko je bilo prepovedano.
Če bi bil jaz zakonodajalec bi predpisal obvezno pokanje.
Verjemite da nebi nihče pokal, časopisi in gostilne pa bi bile polne debat zakaj država ne da za petarde in karbid??? :lol:
Pa vesele praznike in mirno Novo leto 2007
jdrozg
jdrozg

Objave: 464
Registriran: 25. julij 2004, 22:54

Objava LESCE2 » 26. december 2006, 15:47

Pri nas poka bistveno manj kot v preteklih letih. A presneti norci ne vem kaj mečejo zadnje dni...trese se pol kraja. Če je količina pokanja manjša je pa očitno nekdo presedlal na nekaj hudičevo močnega.

Vse kar imam rad od pokanja so rakete..vse ostalo pa ne hvala.
LESCE2

Objave: 1011
Registriran: 28. april 2004, 18:18

NazajNaprej

Nazaj na Nevarne snovi

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost