Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vaja EU DANEX 2006

Moderator: Milan Dubravac

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Vaja EU DANEX 2006

Objava Oskar » 2. september 2006, 10:59

Za vajo tečejo priprave na vseh nivojih. Poleg CZ vadijo tudi gasilci.
No pa imamo nov termin: Vaje za vajo ! :D :D :D

Ja ja , porabili bodo goro denarja, ko bo po Dravi plaval poginuli labod pa hajd gasilci v akcijo, saj ni važno kdo bo plačal. :evil: :evil:

Temo sem odprl z namenom , da bomo vsi seznanjeni kaj se bo na Danskem dogajalo. Naj nekdo kaj pripiše o sami vaji prosim.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Mitja Gregorič » 2. september 2006, 17:04

NEKAJ O TEJ VAJI.....
sem našel ...

19. - 24. september - Danska
Mednarodna vaja EU-DANEX 2006
Na Danskem se bo 20 pripadnikov slovenskih enot za zaščito, reševanje in pomoč (enota za RKB-zaščito in gasilska enota) udeležilo vaje EU – DANEX, ki bo potekala v okviru Mehanizma Skupnosti na področju civilne zaščite. Vaje se bodo udeležili tudi predstavniki Danske, Estonije, Madžarske, Nemčije, Litve in Švedske. V vaji bodo preigravali scenariji ukrepanja ob nesreči vlaka v predoru in izpustu nevarnih snovi (klora idr.), ob eksploziji zemeljskega plina, ob nesreči jedrske elektrarne in izpustu radioaktivne snovi ter ukrepanje v primeru kemičnega napada v letalu.

http://www.sos112.si/slo/clanek.php?catid=27&id=1090

link na strani projekta eu danex 2006

http://www.brs.dk/eudanex/
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Tomkat » 2. september 2006, 18:51

Verjetno bo o tem vedel kaj povedati tudi naš Milan.

Mene pa sicer zanima, katera je ta gasilska enota, ki bo sodelovala?
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1874
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava instructor-staff » 3. september 2006, 10:12

fantje iz iga :lol:
instructor-staff

Objava Milan Dubravac » 4. september 2006, 21:48

Ja na vajo gre gasilska enota sestavljena v glavnem iz inštruktorjev z Iga in mariborska RKB enota.
Na vaji bo 6 scenarijev: nesreča v železniškem predoru, požar plina, teroristični napad na letališču, nesreča v jedrski elektrarni, nesreča z amonijakom in napad na poveljniško mesto s kemičnim strupom.
Več podrobnosti pa prihodnjič.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava Rafter » 4. september 2006, 22:52

Milan Dubravac je napisal:Ja na vajo gre gasilska enota sestavljena v glavnem iz inštruktorjev z Iga in mariborska RKB enota.

Kdo pa so to, če ni skrivnost?
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava Milan Dubravac » 18. september 2006, 17:57

Pozdrav z Danske. Srečno prispeli. Se bomo redno javljali v kolikor bo povezava OK.
Pot za fante je bila dolga. Jutri sta prva dva scenarija, nesreča v predoru in požar plina.
lp
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objava boštjančk » 18. september 2006, 18:08

Izkažite se ( sicer me pa sploh ne skrbi, da se nebi ), pa poročajte kako pa kaj!
Gobc me je zmer tepu!
Bivši član povžarske konjenice
Uporabnikova podoba
boštjančk

Objave: 436
Registriran: 3. november 2003, 0:46

Objava aljoša zver » 18. september 2006, 21:27

Ja veliko sreče pri opravljanju teh scenarijev,in pa poročajte malo kako je kaj bilo.
Uporabnikova podoba
aljoša zver

Objave: 75
Registriran: 7. marec 2006, 16:27

Sodelovanje Evrope??

Objava Janez T » 19. september 2006, 0:30

Neki me zanima?
Kdo so te osebe ki sodelujeo na vaji? Ali jih nocete razkriti ali se bojite da se ne bo siril slab glas o kakem kiksu?
Zanimam me pa se ena zadeva - koliko bo spet to stalo nasega davkoplacevalskega denarja? Ali v tem grmu tici zajec!

NO pa vsem skupaj SRECNO!
Janez T

Objava Milan Dubravac » 19. september 2006, 19:30

Na vaji je inštruktorska ekipa z Iga, pretežno poklicni gasilci iz poklicnih enot. Glede kiksa g.Janez vas žal moram razočarat, danes smo pokazali na vaji v predoru in gašenju plina, da smo med najboljšimi po zaslugi nekajletnega trdnega dela inštruktorjev in povezovanju s tujino.
Ta vaja naše davkoplačevalce ne bo stala niti tolarja, ker je v celoti financirana s strani EU.
No jutri nastopa pa RBK enota iz Maribora, zanjo pa ne jamčim glede kakovosti in usposobljenosti.
Osebe niso tajnost, ker so pravim gasilcem dobro poznane. Pravi operativec jih bo vsaj pol takoj naštel. Se pa g.Janez lahko takoj izogneva tajnostim s tem da se predstavite.
Dolžan sem še nekaj slik.
Jih pripnem kmalu.
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objava Tomkat » 19. september 2006, 20:03

Saj je bilo nekaj objav višje navedeno kdo bo predstavljal Slovenijo na vaji. Nekateri so pa res nepismeni. :roll:

Sicer pa bravo naši! Sploh nisem dvomil v to, da se bodo predstavili v najboljši luči. So pač mojstri svojega poklica.

Milan, zanima me, ali ste na vajo odšli z lastno tehniko / opremo ali pa so to pripravili organizatorji? Glede na to, da praviš, da je pot bila dolga.

Pa lep pozdrav na Dansko!
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objava Milan Dubravac » 19. september 2006, 20:22

Da na vajo smo odšli z GVC 16/25 in GV-2 prirejen za nevarne snovi. Zraven še kombi za logistiko. Govorim o gasilskem delu.
Na vaji predor smo rešili 21 oseb iz predora. Na žalost skoraj vse mi, ker kolegi iz Litve niso ravno usposobljeni za tovrstno delo. Delo je bilo težko, ker je bilo treba tudi rezati s hidravliko. Poškodovanci so bili živi in ne lutke.
Na požaru plina je bilo reees vroče. Naloga je bila ne pogasiti ognja dokler se ne rešijo vsi poškodovanci (10). Tu smo bili pa pohvaljeni neuradno celo preveč. Frenki in Gorazd sta držala plamen plina, ki je izhajal z 20 bari nekaj minut in se mu čisto približala. Prav holivudsko!!
Na urgentni točki pa jih je polovica zelo strokovno pomagala pri triaži. No družbo so imeli krasno sicer.
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objava Tomkat » 19. september 2006, 20:43

Milan Dubravac je napisal:... No družbo so imeli krasno sicer...

Kakšno litvansko medicinsko sestro? :lol:

Fotke???
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objava MarkoŠ » 19. september 2006, 20:50

Kaj naj rečem vse pohvale, da ste tako odlično izpeljali tako vajo predor kot tudi vajo požara s plinom.
Ko sem bil na tečaju tehnično reševanje, nevarne snovi, praktičneje vaje za vodje enot in IDA sem takoj videl, da vaši inštruktorji obvladajo znanje, danes so samo to dokazali.
Vsaka čast ekipi. =D> =D> =D>

Danes pa ni bila samo vaja s plinom ampak so imeli kolegi italjani pravo eksplozijo plina v Milanu. :cry: :twisted: lahko si ogledate tukaj:

http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/ ... 080567.php

Bomo videli kako se bodo jutri odrezali kolegi iz MB enota RBK

Janez T!
Tudi če bi šla sredstva davkoplačevalcev bi sredstva bila dobro porabljena, ker bi se inštruktorji in ostali nekaj novega naučili oz. tudi nekaj novega videli in kasneje bi to znanje prenašali na druge gasilce oz. druge službe.

Še noben ni prišel pameten z znanjem na svet, še vsak se je moral kaj naučiti, zato imamo gasilci izobraževanje oz. vaje. :wink:
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Naprej

Nazaj na Nevarne snovi

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov