Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Tehnično reševanje

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Objava Milan Dubravac » 30. oktober 2002, 11:11

Luzer:
kaj pa če ti ne zlomijo nohta ampak rešijo življenje (tebi ali komu tvojemu najbližjemu naprimer). Boš v tem primeru tudi koga tožil ali bi mogoče vendarle zmogel besedo hvala??

Je pa seveda potrebno biti usposobljen za tovrstno posredovanje. Ali fantje iz Zreč so ustrezno ali ne pa ne vem? Kakšne so razmere na tem območju ne vem.
Kar tako si s sodišči med sabo groziti pa ni najbolje veste. Potem se pa čudimo zakaj tak odnos do naše službe. V tem primeru smo si sami krivi. Če to zdaj prebere nekdo, ki ni gasilec ga resno lahko malo zaskrbi in se zamisli: '' A za take tovariše jaz davke plačujem??''
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava mezan » 31. oktober 2002, 14:40

Fantje iz Zreč so usposobljeni za reševanje, bili so na Igu lansko jesen, skupaj z menoj oz. člani PGD Bled. Koliko jih pa ima to specialnost pa ne vem.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava roman » 31. oktober 2002, 20:21

mezan je napisal:Fantje iz Zreč so usposobljeni za reševanje, bili so na Igu lansko jesen, skupaj z menoj oz. člani PGD Bled. Koliko jih pa ima to specialnost pa ne vem.

Odgovor iz 1.roke!
Zame je to dovolj, da bi jim zaupam. V bistvu pa sem takšen, da nebi spraševal ali imate koncesijo ampak da me samo rešijo in za to bi jim bil zelo hvaležen :lol: saj mislim, da nisem edini :lol: !

Lp, Roman
Uporabnikova podoba
roman

Objave: 85
Registriran: 1. oktober 2002, 13:40

Koncesija?

Objava Milek » 3. november 2002, 21:34

:roll: Pozdravljeni!
Glede objave oziroma izjave Luzerja... Kaj pa vem! Po eni strani ima prav po drugi pa ne! Res je, da (kolikor je meni znano) PGD Zreče nimajo koncesije, ker jo ima naša enota ( 8) PGE Celje) in mi uradno pokrivamo to področje. Kdo pa je odgovoren oziroma kdo prevzame odgovornost in aktivira enoto ki nima koncesije je pa druga zgodba.
:shock: V glavnem Luzer po mojem nisi nič slabega mislil, vendar drugič pazi pri izbiri besede ali pa povej točno kaj te moti in ti bomo odgovorili!

Lep pozdrav! :P
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava Luzer » 5. november 2002, 14:17

:twisted: Ste pa nekateri jezni glede moje izjave:?: :!: :?: :!:
Sem nekaterim na žulj stopil :twisted: !
Po vaši teoriji potem takem lahko gre mesar v veterinarsko operacijsko sobo in operira žival, ker je pač bil v živilski šoli in je imel tečaj živalske anatomije!!! :wink:
Glede tožbe je pa tako, da vsak tolarček prav pride!!! :twisted:
Komaj čakam, da pridem enkrat na Ig in da se mal usposobim za gasilčka! 8)
Aja če pa koga zanima kako to, da vem zakaj se gre.... Sem medicinski tehnik, delam pa.... kaj Vas briga!!!!!!
Luzer

Objava metodg » 5. november 2002, 14:37

Luzer,
a maš ti nasplošno nekaj proti gasilcem.
Sklepam da si medicinski tehnik v NMP (nujna medicinska pomoč), pol ti pa povem , da sem nad našo NMP zelo razočaran, ker se mi je že dvakrat zgodilo, da sem jih "na kolenih" prosil, naj pridejo na pomoč. Prvič, zaradi srčenga infarkta, drugič pa zaradi hudih opeklin.
Obakrat sem sem dobil odgovor "bomo videli, imamo poln avto".
Obakrat je trajalo nekaj več kot pol ure, preden so prišli. postaja NMP pa je oddaljena 10 km.

Kar se tiče pa tečaja za gasilčka, kot praviš, nas je pa tukaj kar nekaj predavateljev in verjemi mi, da bi se zate posebno potrudili :twisted: .

Metod G. :D
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Milek » 5. november 2002, 14:53

Zdravo Metodg! :wink:

Upam, da zaradi enega Luzerja, ki misli, da je pamet pojedel neboš metal v en koš vse fante iz NPM. Mi imamo z Celjsko urgenco :lol: zelo dobre izkušnje na intervencijah in tudi drugače so dobri kolegi!

LP 8)
Uporabnikova podoba
Milek

Objava roman » 5. november 2002, 15:59

Provokativen je pa tale Luzer. Fantje, mi vsaj imamo forum, kaj pa oni na NPM?? :lol:
Najprej ima takšne pripombe o reševanju, nato razkrije da dela na NPM, nazadnje pa še želi iti med gasilce :lol: .
Mislim, da sam ne ve kaj bi rad :lol: .

Lp, Roman
Uporabnikova podoba
roman

Objava matjaž » 5. november 2002, 16:06

Roman, ne NPM, ampak NMP = Nujna Medicinska Pomoč

Pa brez zamire, saj se vse življenje učimo. :wink:

LP!

Matjaž

P.S:: Več kot očitno je da Luzer res provocira, ali pa ima slabe izkušnje z gasilci. 8)

P.P.S.: V zadnji stavek tudi sam ne vrjamem. :D :D :D
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49

Objava Milek » 6. november 2002, 12:20

Vi se sekirate :!:
Kaj naj potem jaz rečem... Če je res, kar Luzer trdi potem je nekje na mojem koncu:?: :!: :?:
Potem pa bod vesel :cry: :|
Uporabnikova podoba
Milek

Objava roman » 6. november 2002, 12:30

Hvala Matjaž za popravek. Sem se malo zatipkal :lol: .
Točno, luzer samo izziva in izgleda preverja naš odziv :? .

Lp, Roman
Uporabnikova podoba
roman

Objava matjaž » 6. november 2002, 16:23

Milek, hvala bogu da z vami sodelujemo le na intervencijah ko pride do razlitja nevarne snovi (do sedaj) in ne pri tehničnem reševanju. :!:
Tako smo vsaj delno zaščiteni pred Luzerjem :D 8)

LP, Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49

Objava Milek » 6. november 2002, 16:37

Ja, Matjaž tebi še velja... :lol: Jaz pa bom moral zdaj pazit še na reševalce... :cry: Mogoče pa le ni iz Celje in je kje izpod Pohorja in tam gorih kuha kakšno zamero proti gasilcim, saj se nikoli neve!!!
Uporabnikova podoba
Milek

Objava mezan » 8. november 2002, 12:31

LUZER

Glede izobraževanja za gasilčka. Po informacijah sem slišal, da si pri reševalcih in se boš lahko sedaj izobraževal za reševanje pri prometnih nesrečah, saj se bo na Igu 19. in 20 novembra odvijalo strokovno srečanje, ki ga organizira Zbornica zdravstvene nege slovenije ( Zveza društev medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov Slovenije ), pod imenom: UPORABA PRIPOMOČKOV ZA IMOBILIZACIJO IN TEHNIČNO REŠEVANJE V PREDBOLNIŠNIČNI NUJNI MEDICINSKI POMOČI.
Na tečaju boste poleg teorije opravljali tudi praktične vaje po skupinah do 6 ljudi, kjer boste poleg imobilizacije z tehničnimi posegi reševali ljudi iz vozil na treh različnih položajih vozil in sicer na kolesih, na boku in na strehi.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

NMP

Objava anexate » 13. november 2002, 16:59

Pozdravljena Mezan in Metod!

Pa kje sta pobrala da luzer dela v službi NMP?On je napisal da je zdr.tehnik,ne pa,da je reševalec.Metod-na vašem terenu eno reš.vozilo 24 ur pokriva tri občine,tako da je ta dostopni čas povsem razumlijv(povprečni dostopni čas imajo devet minut),če sta pa dve nujni zadevi hkrati je pa pač potrebna triaža nujnosti prevoza.
LP
Uporabnikova podoba
anexate

Objave: 82
Registriran: 13. oktober 2002, 18:36

NazajNaprej

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost