Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Umikanje vozil pri nesreči na avtocesti

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Umikanje vozil pri nesreči na avtocesti

Objava gobi » 2. december 2013, 20:15

V Avstriji opozarjajo na ''reševalni pas'' tudi na terenu:

http://www.fireworld.at/cms/images/news ... 2013-3.jpg
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2234
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Re: Umikanje vozil pri nesreči na avtocesti

Objava robit » 4. december 2013, 11:15

Včeraj sem se peljal čez Avstrijo in sem imel moč videti zelo dober primer razvrščanja na AC.

Slika

Avtomatsko so se vsi začeli umikati brez kakeršnegakoli naprošanja itd. =D>
robit

Objave: 204
Registriran: 1. februar 2013, 10:09

Odg: Re: Umikanje vozil pri nesreči na avtocesti

Objava gubina » 4. december 2013, 14:08

robit je napisal:Včeraj sem se peljal čez Avstrijo in sem imel moč videti zelo dober primer razvrščanja na AC.

Slika

Avtomatsko so se vsi začeli umikati brez kakeršnegakoli naprošanja itd. =D>

je pa zanimivo, da vsi analgetiki, ki se na naših AC takole ne umikajo to v sosednjih državah naredijo brez težav.zanimivo ane
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 683
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava zagii » 4. december 2013, 16:43

Mogoče ker druge države majo drugačno šolo vožnje in učence.

Učenci v SLO: čimprej, čim ceneje, čimprej na cesto malo po gasu pa malo fuke špilat po snegu :)
Učenci npr v AUS: čimveč naučiti, čim bolj varno, voziti kot so me naučili!
Klemen Žagar, Gasilec [IDA, HELI, HTF-A], pom. pov. za IDA

http://www.facebook.com/PGDRimskeToplice
http://www.pgd-rimsketoplice.si/
Uporabnikova podoba
zagii

Objave: 156
Registriran: 13. februar 2011, 23:18
GE: Rimske Toplice

Objava darko » 12. junij 2014, 20:47

Ob hudi prometni nesreči 10.junija 2014 na štajerski avtocesti, v kateri sta umrla dva policista (in kasneje še policistka), se je spet izkazalo, da slovenski vozniki ne odreagirajo tako kot bi morali. Gasilci in reševalci pravijo, da po letih opozarjanja nekateri vozniki še vedno niso dojeli sporočila: "Ko za seboj zagledate vozilo z utripajočimi modrimi lučmi, se umaknite na zunanji rob ceste". Vozniki so se namreč na avtocesti umikali počasi. Ko so prišli do stoječe kolone tik pred nesrečo, pa se je moralo vsako reševalno vozilo ponovno boriti za prednost, saj so vozniki, ki so se umaknili, pot takoj za njimi spet zaprli. Kot, da ni nihče pomislil, da prihajajo še dodatna vozila z reševalci in gasilci.

Zgoraj so navedki iz medijev.
Zanimivo da so bili nad slabim odzivom presenečeni tudi policijski šefi, ki so se pripeljali na kraj dogodka.
Mi smo se že naveličali opozarjati na ta problem in neustrezno zakonsko urejeno ureditev umikanja vozil.
Vsi uslužbenci na mp niso sposobni napisati sodobne ureditve oziroma prekopirati avstrijske rešitve (rešitve veljavne v EU).

In še enkrat opozarjam na izterjavo škod nastalih zaradi malomarnosti.
Kljub temu da smo v krizi tujcem (zavarovalnicam) in tudi drugim pokrivamo stroške intervencij in sanacij!?!.
Doživel in preizkusil sem delo našega zav združenja.

Kot sem napovedal smo z centralnim nadzorom prometa dosegli samo to da so kolone vsak dan daljše in šefi v nadzoru
ne sodelujejo z službami v določenih regijah. Saj jih niti ne poznajo!!

Darko
darko

Objave: 2924
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava darko » 12. junij 2014, 20:57

Za vprašat se je čemu koristi skoraj vsakoletno spreminjanje zakonov in uredb!
Ali državljani sloh poznamo osnovne zakone objavjene v 4 (štirih) knjigah?

Darko
darko

Objava robit » 13. junij 2014, 7:47

meni se pa zdi da se je stanje rahlo izboljšalo v dveh letih govorim po svojih izkušnjah in sicer primorska AC logatec - postojna mislim da je malo bolje. Da se bodo pa ljudje dejansko razvrščali tako kot v videu pa mislim da je to samo v tistem videu prikazano lahko :D
robit

Objava tomaz » 13. junij 2014, 13:22

Ampak še vedno, tudi v Odmevih, tisti večer po tragični nesreči, je gospod visok šef na Policiji razlagal, da naj udeleženci v prometu, ko vidijo modro luč, naredijo reševalni pas, da naj tam ostanejo itd.....
Po moji skromni oceni PREPOZNO...

Pri vseh zastojih bi takšni reševalni pasovi že morali obstajati. Pa naj bodo to delovne zapore ob delih na AC, zastoji ob konicah ali pa zastoji zaradi prometnih nesreč. Zelo enostavno bi bilo na primerni razdaliji, ob prvem opozorilu na delovno zaporo postaviti še dve dodatni tabli glede razvrščanja ob zastoju, DARS dobro ve, kje so dnevni zastoji ob prometnih konicah, tam naj bodo tudi opozorilne table glede razvrščanja. Ko sem se nekaj časa nazaj peljal po zahodni ljubljanski obvoznici in je bil kar velik zastoj ob popoldanski prometni konici, ni bilo nikakršne sledi o kakšnem reševalnem pasu. Zastoj je bil pa dolg od Dravelj do razcepa Kozarje in še naprej.
Kadarkoli nastane kolona je potrebno takoj narediti reševalni pas. Kako pa vemo, iz katerega razloga je nastala kolona.... Lahko je prometna tik pred delovno zaporo...
Tudi reševalno vozilo na nujni vožnji v tranzitu - prevoz v bolnišnico, bo vozilo po takšni zabasani AC in bo prekleto resno rabilo takšen pas, ki mu bo omogočal čimhitrejši prevoz skozi kolono.

Res to pogrešam, da tudi najodgovornejši za vzgojo in varnost v cestnem prometu pričnejo razmišljat v tej smeri in tudi pravilno opozarjat: KADARKOLI NALETITE NA KOLONO SE POSTAVITE TAKO, DA OMOGOČITE REŠEVALNI PAS ZA INTERVENCIJSKA VOZILA.
Uporabnikova podoba
tomaz

Objave: 293
Registriran: 2. marec 2003, 22:24

Objava gubina » 13. junij 2014, 14:46

tomaz, ti garantiram, da bi ta reševalni pas en kup objestnežev izkoristila zase
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava tomaz » 13. junij 2014, 16:22

Ja če vsi tako razmišljamo, potem pa naj bodo kolone takšne kot so...
Uporabnikova podoba
tomaz

Objave: 293
Registriran: 2. marec 2003, 22:24

Objava gubina » 13. junij 2014, 16:59

žal je tako.sem se ob zastoju se umaknil bolj skrajno in evo ti ga na, veseljak in dva zviz naprej.bi morali ameriško varianto uvesti kot je fire ali pa rescue line in če si tam ob nesreči te enostavno izrinejo gasilski kamioni
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava darko » 15. junij 2014, 20:18

Ta teden je bil črn za slovensko policijo in naše ceste. A kljub tragedijam se vsi vozniki še vedno ne znajo pravilno umikati reševalcem. Zaskrbljujoče je tudi, da je tretjina tovornjakov v kontrolah prometa pretežkih. Statistike pa pravijo, da kar polovica tovornjakov s posebnimi prevozi ni tehnično ustreznih. Vozniki pa so preutrujeni.
tako pravijo na 24ur

darko
darko

Objava Marko Novak » 24. junij 2014, 9:32

Hja, Darko, roko na srce avstrijsko tablo "Rettungasse" (tko nekak) smo skopirali tudi pri nas, mentalitete se pač ne da in pika. Zakaj to laufa v Avstriji od Šentilja naprej pa nič več ?? Je to samo kultura? Prepričan sem da ne, moji mami je težko to v glavo vcepiti v glavo pri sedemdesetih, mladi vozniki pa to verjamem obdelujejo v šolah vožnje. Darko pred Trojanskim tunelom sem stal drugi pri rdeči luči, najbolj me je bilo strah nekaj sekund če se bo tudi za menoj kdo ustavil saj je ducat vozil uspešno prevozilo v tunel. Ja težko bi temu rekel mentaliteta, vsekakor je tudi nadzor tisti, veliko faktorjev bi lahko našli pa ... je to gordijski vozel. Ne vem ,moj predlog je ta da bi ob prometni informaciji o dogodku to povedali tudi v tujem jeziku. Na naših AC je veliko tujcev, kdo od njih razume slovensko? Mislim da je to tudi eden od načinov, da se vzpostavi razvrščanje vozil. Moje razmišljanje pač.. pa srečno vsem kjerkoli že ste.

lp Marko
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objave: 1063
Registriran: 4. marec 2003, 22:59

Objava robit » 24. junij 2014, 10:04

Marko Novak je napisal: mladi vozniki pa to verjamem obdelujejo v šolah vožnje.

lp Marko

mislim da je še premalo povdarka o tem v avtošolah (mogoče so se kaj popravili?)
robit

Objava lucky » 24. junij 2014, 11:03

robit je napisal:
Marko Novak je napisal: mladi vozniki pa to verjamem obdelujejo v šolah vožnje.

lp Marko

mislim da je še premalo povdarka o tem v avtošolah (mogoče so se kaj popravili?)

Ravno delam izpit C kategorije, na CPP polah ni ne duha ne sluha o kakšnem razvrščanju na AC??? Torej je rezultat jasen!!
Da ne govorim, da so slike ter vprašanja (skoraj) enaka kot 15 let nazaj ko sem delal izpit za A in B "#$%& svašta #-o
Uporabnikova podoba
lucky

Objave: 49
Registriran: 26. september 2007, 12:43

NazajNaprej

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost