Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Primer Šentilj

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Objava proteus » 25. november 2002, 17:53

Dragi Oskar,
Nikomur se ne bom opravičeval,za to kar sem napisal.Kakor jaz poznam razmere na gorenjskem,vem da prostovoljni gasilci ne obvladajo vrvne tehnike.Druga zgodba so pa gasilci GRS Kranj,ki obladajo reševanje z pomočjo vrvne tehnike in tudi zelo dobro sodelujejo z gorsko reš.službo ter medicinskimi reševalci(reševanje iz kanjonov).Upam si pa trditi da prostovoljci res ne obvladajo te zadeve-verjemi mi(poznam razmere).
LP
PROTEUS
proteus

Objava metodg » 25. november 2002, 20:17

Proteus, mislim, da posploševati ne smeš... :( :( :(
Jaz lahko trdim za našo GZ, da tej zadevi v preteklosti niso posvečali prevelike pozornosti. Zato se bomo temu posvetili sedaj.
Kako bo, bomo pa videli. :shock: :shock:
Škoditi ne more...

Metod G. :D
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava proteus » 25. november 2002, 20:22

Metod
Ne me razumeti napak-hočem povedati,da prostovoljni gasilci niso preveč dobro usposobljeni v tej tehnikah.Treba je pač težiti k temu,da bi tudi prostovoljci obvladali ta znanja-za skupno dobro!
LP
PROTEUS
proteus

primer Šentilj

Objava Oskar » 25. november 2002, 23:10

No to je že boljše. Še boljše bi bilo, če bi se predstavil dragi proteus. V šoli za poklicne gasilce je kar precej prakse iz reševanja s pomočjo vrvi. Tako veliko poklicnih gasilcev to znanje prenese tudi v prostovoljne vrste. Strinjam pa se , da je po društvih to področje zanemarjeno. Ponovno apeliram na poveljnike, da se potrudijo. V svoji dolgoletni gasilski karieri sem doživel in preživel marsikatero reševanje (velikokrat smo morali tudi improvizirat) tako sem vam na razpolago. Sicer pa je moja priljubljena predavateljska tema vrvi in vozli. Da se razumemo , z opremo , ki jo ima povprečno PGD.
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava binep » 26. november 2002, 1:13

Metod je napisal!!!
Ja Matjaž, se zavedam. Ampak enkrat moramo začeti. Upam, da bodo po PGD v letošnjem letu postavili take poveljnike, ki se bodo zavedali pomena praktičnega treninga.

Metod dej mal napiš bl točn kaj si mislil s tem in kaj je narobe? Ni panike ti sam povej!!! Lahko tud imensko: Predvsem zadnji stavkek!!!

LP

Bine
Uporabnikova podoba
binep

Objave: 558
Registriran: 1. september 2002, 23:55

Objava metodg » 26. november 2002, 10:23

Bine, mislim da to ni tema za v ta forum.

Po mojem točno veš, kaj sem hotel s tem povedat.... :lol:

Metod G. :D
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

...dilema

Objava pohorc » 6. december 2002, 1:45

Vse lepo in prav - veliko kritik je bilo glede te nesrece, kriv je bil zupan , pa prostovolci, blabla - to so komentarji ljudi z drugih koncev Slovenije ki primerane poznajo dobro !
Cenjeni gospod OSKAR, niste pa napisali naslednjega dejstva :

_ obmocje kjer se je zgodila nesreca, ko je avtomobil zgrmel 100 m v prepad na cesti proti Sumiku (Pohorje) teritorialno ne spada vec v obcino Hoce - Slivnica, se manj v MO Maribor __ kako to da ste poklicni gasilci brez dovoljenja zupana obcine Ruse izvozili na tehnicno intervencijo _ bili tam prisotni vec ur _ in resevali zau preminulo osebo, ko pa bi bilo veliko smotrneje pomagati cloveku, ki je bil se pri zivljenju in ga resiti ?

Zelo bi bil vesel vasega odgovora !
pohorc

Objava Milek » 6. december 2002, 8:09

Pohorc 8)

Očitno tebi ni najbolj jasno kdaj in kje posredujejo enote, katere imajo koncesijo :roll: . Za posredovanje na tehnični intervenciji ni potrebno nikakršno dovoljenje župana :!:
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava Oskar » 7. december 2002, 2:22

Za Pohorca
Za reševanje ob prometnih nesrečah, na območju za katerega imamo koncesijo, zaenkrat še ne potrebujemo nobenih dovoljenj za izvoz. Veseli bi pa bili , če bi bila naša enota tako kadrovsko kot tehnično močna , da bi lahko posredovala na dveh koncih hkrati. Močno upam ,da nisi gasilec, če pa si pa je takšno razmišljanje toliko bolj žalostno. :cry:
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava mezan » 7. december 2002, 2:37

Milek in Oskar

Oba imata prav, koncesija določa območje ki ga pokriva neka enota, ne glede na občino, pogodba z UCZR pa določa da določena enota mora izvozi na poziv ReCO.

Kot je pa res tudi, naj bi se obvestilo tudi matično društvo.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava Oskar » 7. december 2002, 4:06

Tudi PGD je bilo prisotno in smo dobro sodelovali.
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

...hmmm?!

Objava pohorc » 7. december 2002, 16:36

Dragi Milek !
Vidim da si izredno inteligenten _ Se pravi da za tebe pomeni resevanje ljudi iz studenca netehnicno resevanje - zanimivo razmisljas !

Dragi Oskar !
Mogoce sem napisal malo nerazumljivo - za napako se opravicujem. Hotel sem samo povedat, da ste na Sumik izvozili nemudoma, v Sentilj oz. tam kjer pa bi se moralo resevati zivljenje cloveka pa ste rabili eno uro. Hocem povedati to, da na ReCO Maribor delajo (pre)veliki laiki, ki ne vejo, da z par meterskim strikom ne mors potegnit cloveka iz 25m studenca pa se tamkajsnji prostovoljci nimajo izkusenj s tem.

Ja maticno drustvo v obcini Ruse pa je PGD Hoce - bravo Oskar !

Pa ne mislit, da sem s tem hotel kritizirati kogarkoli, ampak to, da koordinacija in organizacija v MB vcasih pac (pre)vec pesa.

Samo malo naj vsak pri sebi razmisli kaj bi bilo, ce bi bil on tisti clovek v studencu - takrat boste odkrili (tudi vi g. Oskar) da je zivljenje pac vsakemu posamezniku najdragocenejsa stvar in je vsako razgljabljanje o tem odvec.
pohorc

Objava Oskar » 7. december 2002, 17:35

Na kratko odgovarjam Pohorcu.
Nemudoma na Šumik v Šentilj pa smo rabili 1 uro. Ja ljubi bog kako pa naj izvozimo , če nas niso pokicali? Na to smo že dolgo upozarjali odgovorne v primestnih (ne vseh)občinah pa nas niso poslušali. Bomo sami in nam ostane tisti miljon na leto je bilo večinsko mnenje. Upam , da se to ne bo zgodilo v tvoji občini, ker vidim da vališ krivdo na nepravi naslov. Glede Reco pa samo toliko , da so oni samo posredniki in imajo plane aktiviranja , ki so jih predložili poveljniki poveljstev. !! Glede PGD Hoče pa se je vodja odločil očitno po občutko (težko ocenit točno lokacijo nesreče)in izkušnjah z njimi.
Predlagam , če si gasilec in želiš objektivne podatke , da se oglasiš pri nas pa bomo stvar dorekli. Če pa želiš provocirat brez vseh argumentov pa prekinjam debato s tabo. Lahko pa katero rečema o prometni nesreči v Lovrencu , ki so jo hoteli rešiti domači gasilci sami pa .........
LP
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

...

Objava pohorc » 8. december 2002, 2:29

G. Oskar- nisem vas hotel provocirati ali kako drugace kvariti foruma, samo nekaterih stveri si pac nisem in si jih se vedno na znam razlagati. Ampak to je ze druga zgodba.
Hvala ker ste si vzeli cas za obrazlozitev - glede nesrece v lovrencu pa ne vem kaj je bilo... lahko pa razlozite
pohorc

Objava Milek » 8. december 2002, 11:03

Pohorc 8)

Ti si očitno drugi Luzer :roll:
Glede tega kaj je tehnično posredovanje pa stabo jaz nebi debatiral, ker pametnejši popusti :!:
Tvoja izjava oziroma razmišljanje je še eden od dokazov, da v določenih društvih (sigurn si gasilc :? ) prioritetno iščete vzroke oziroma napake poklicnih gasilksih enot (tako kot v naši GZ, kjer to javno počne član predsedstva GZ), vendar v tem konkretnem primeru (Šentilj) išči napako najprej pri županu omenjene občine :cry:
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

NazajNaprej

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Bing [Bot] in 1 gost