Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

zračne blazine

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

zračne blazine

Objava PARAMEDIC » 24. december 2002, 23:42

Zanima me, ali tudi za uporabo zračnih blazin ( za razpiranje ) obstaja usposabljanje kot npr. za IDA ali hidravlične škarje. Kdo je imel že izkušnje s takim reševanjem in kdaj jih je uporabil.
Niko
PARAMEDIC

Objave: 101
Registriran: 15. december 2002, 22:08

Objava Milan Dubravac » 25. december 2002, 11:20

Na tem področju ni posebnega usposabljanja žal. Saj se naši ljubi gasilci že ob rednih zmrdujejo da so predolga. Ob mojem zadnjem obisku Na Švedskem sem ugotovil, da imamo zelo podobne programe usposabljanj. Samo ena malenkost je: to kar imamo mi v dnevih imajo oni v tednih. Saj ni, da bi se primerjali samo malo se zamislimo ob tem pa bo za prvo silo zadostovalo.
V ICZR na Igu se ta problem spremlja redno. Imamo sprožene zračne blazine, razstavljen (zaradi tega sem bil sicer kritiziran) airbag, vemo kar nekaj o tipih in nevarnostih teh naprav. Uspelo nam bo tudi pridobiti eno vozilo znamke Renault za izobraževanje (napol odprto) tako, da nas na tem področju ni treba biti sram pred razvitim svetom. Bolj bomo kot vedno kritizirani doma.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava Milek » 25. december 2002, 12:46

Na eni intervenciji pred leti je naša enota reševala delavca na katerega je zdrsnila betonska plošča velikosti 15x10m :cry: . Delavca smo uspešno rešili z dvižnim programom :P
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava Milan Dubravac » 25. december 2002, 12:57

Oooups,
malo sem falil temo pa nič hudega. Zgornja moja tema se nanaša na zračne blazine v avtomobilih.
Drugače pa je s strani URSZR vsako leto razpisan tudi tečaj pnevmatska orodja v katerem je pretežno zajet dvigovalni pnevmatski program, pa tudi tesnilni. Zanimanje ni prav veliko.
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

zračne blazine

Objava Oskar » 25. december 2002, 20:35

Štirje iz mojega bataljona smo bili pred par leti na Igu po tej temi. Varnostni inžinir , višji gasilski častnik (trenutno se ne morem spomniti imena ) nam je teoretično in praktično razložil delovanje blazin. Sicer ni deloval preveč prepričljivo, saj smo razne sklope sproti iskali po vozilu. O pedagoškem pristopu pa raje ne bi govoril. :evil: Upam , da je sedaj že boljše. Če bo prilika bi še šel na to temo, ker se tehnika hitro dopolnjuje in izpopolnjuje. Glede zračnih varnostnih blazin in izkušenj pri našem delu pa bi lahko odprli novo temo in povedali svoje izkušnje.
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Jack » 28. december 2002, 18:17

Prvic slism za tecaj pnevmatskega orodja, sem gledov v razpis za 2003 pa ni razpisanga tecaja.
Uporabnikova podoba
Jack

Objave: 154
Registriran: 28. december 2002, 16:20

Objava Milan Dubravac » 2. januar 2003, 11:45

Gre za program ICZR in ne GZS namenjen pa je predvsem enotam, ki imajo koncesijo. Kje se ta program dobi pa ne vem. Na internetni strani uprave za ZiR tega programa nisem zasledil. Pošlji jim email pa ti bodo odgovorili.
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost