Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

POŽAR HOTEL JEZERO

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: POŽAR HOTEL JEZERO

Objava napadalec_2 » 10. januar 2017, 23:01

Radovljica27 je napisal:
darko je napisal:Vsekakor me zanima glede da je bil hotel pred kratkim obnovljen ali je imel po sobah sprinklerje in ali je imel v zgornjem nadstropju hidrante.
Darko

Euro hidrante (če pravilno vem so to tisti v zidni omarici naviti na kolutu...cev je neka gumijasta rdečkasto/oranžne barve premera hjah manjši od D cevi) se je uporabilo/oziroma je bila razvita cev kdo jih je uporabil pa ne vem... enako za ročne gasilnike. Po resnici povedano niti nisem bil pozoren na to ker je bilo toliko drugega dela kot pa gledat kaj leži po tleh.

imaš prav, EURO hidrant ima poltogo cev dolžine 30 metrov, premer cevi je pa DN=25 mm. Tehnična smernica požarna varnost v stavbah TSG-1-001:2010 narekuje da mora imeti vsaj 2,5 bar in pretok 16 l/min, 1,16 l/s ali 1,66 l/s (odvisno od namembnosti objekta), sam si pa lahko predstavljamo kdaj bi ga uporabili...
Kjer je sloga, tam je moč, v dobro ljudstva na pomoč!
napadalec_2

Objave: 60
Registriran: 24. oktober 2011, 17:29

Objava man 14.284 » 11. januar 2017, 17:45

Kako je potekalo gašenje v notranjosti objekta nebom komentiral kr ne poznam situacije.

Sem pa na videno iz slik in posnetkov prepričan da je bilo izvedenih preveč zunanjih napadov brez vsakega efekta razen porabe vode in povzročanja nepotrebne škode zaradi gasilne vode. Sigurno bi se dalo te ljudi,cevi in vodo uporabiti kako drugače ne samo za "pranje" strehe in žlebov.
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1000
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Objava vidic » 11. januar 2017, 19:07

Včeraj je bila v Bohinjski Bistrici izvedena analiza požara. Sem pa opazil, da je Silvo že tudi napisal, da mu pustite nekaj dni da se pripravi in bo podal informacije tudi tukaj.
vidic

Objave: 94
Registriran: 23. julij 2008, 19:44
GE: PGD Lesce

Objava Tomkat » 11. januar 2017, 22:08

man 14.284 je napisal:Sem pa na videno iz slik in posnetkov prepričan da je bilo izvedenih preveč zunanjih napadov brez vsakega efekta razen porabe vode in povzročanja nepotrebne škode zaradi gasilne vode. Sigurno bi se dalo te ljudi,cevi in vodo uporabiti kako drugače ne samo za "pranje" strehe in žlebov.

Sem prav čakal, če bo še kdo kaj rekel na to temo.
Mene je to zmotilo takoj, ko sem v medijih videl fotke in posnetke.
Res je enostavno biti general čez pol države iz toplega zavetja doma, pa vendar...

Nažigat na polno iz pločnika v tretji štuk, na ostrešje je bolj sizifovo delo. Pri tem da je kritina, sodeč po slikah, plehnata, je učinek še manjši - vse steče direkt v žleb.
Res, škoda pumpe, cevi, vode, ljudi...
Pa res nočem pljuvat po opravljenem delu. Prepričan sem, da ste dali vse od sebe, garali, najebali ter naredili vse in še več.
Ampak navedeno me je res malo zmotilo.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1868
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Re: POŽAR HOTEL JEZERO

Objava silvano » 12. januar 2017, 0:38

A kdo vidi kakšno leseno frčado? A kdo vidi leseno konstrukcijo celotnega sistema balkonov do pritličja? Kako nam uspelo na zunanji strani ogenj obdržati samo v ostrešju? In kar je meni (poleg tega da so vsi celi in zdravi, gasilci nepoškodovani) najvažnejše, kako to da hotel čez mesec dni odpira vrata v prvih dveh nadstropjih http://www.hotel-jezero.si/

Preštejte mi curke, ki merijo na kovinsko streho in tiste, ki so usmerjeni v leseni del. Zraven pa še cela vrsta dejavnikov, ki jim običajno nismo priča. Ob prenehanju gašenja so se lesene frčade ponovno vžgale za kar je veter takoj poskrblel. Če je bil ročnik 5 min zaprt je celotna linija postala neuporabna, ker je enostavno zamrznila. Voda, ki se je črpala iz jezera je že v štartu imela le 3 stopinje. Vsakič postavljat novo linijo, no tolk robe pa spet nismo imeli...
gasenje frcad.jpg

top v notranjost.jpg

Se strinjam, da moramo zadevo predebatirat ampak stvari niso samo črno - bele, so tudi sive in še nekej. S fotografskega vidika so zagotovo posnetki gašenja s curki bolj atraktivni za objavo kot tisti, kjer so bili zaprti, kar pa še ne pomeni, da smo ga 7 ur na polno zalijal...
prestavitev lojtre jesenice na z.jpg

Bi še pisal, ampak je druge pisarije ki ima "prednost pred forumom" po takem požaru ogromno...se še oglasim
LP Silvo
Uporabnikova podoba
silvano

Objave: 235
Registriran: 15. oktober 2002, 18:28
GE: PGD Boh. Bistrica

Objava napadalec_2 » 12. januar 2017, 12:22

Jaz vseeno mislim da si vodja zasluži pohvale, glede na to da je odgovarjal za 203 gasilce, 100 gostov itd, in da se nobenem ni nič zgodilo in je najbrž edini ki lahko pravilno oceni zahtevnost intervencije glede na vse dejavnike, s katerimi se je soočil
napadalec_2

Objava MarkoŠ » 12. januar 2017, 13:09

napadalec_2 je napisal:Jaz vseeno mislim da si vodja zasluži pohvale, glede na to da je odgovarjal za 203 gasilce, 100 gostov itd, in da se nobenem ni nič zgodilo in je najbrž edini ki lahko pravilno oceni zahtevnost intervencije glede na vse dejavnike, s katerimi se je soočil

Točno. =D> =D> =D>
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava Krrokarr » 12. januar 2017, 13:28

Se strinjam.
So mi pa ravno zato všeč take teme, kjer zadeve malo analiziramo in izvemo kaj tudi iz prve roke, ker, jap; general iz naslanjača je kasneje lahko vsak in vedno se jih najde preveč (Sploh danes, ko te pri vsaki intervenciji snema 300 prenosnih telefonov ...).
Uporabnikova podoba
Krrokarr

Objave: 25
Registriran: 29. julij 2014, 15:16
GE: BTC

Objava man 14.284 » 12. januar 2017, 16:39

Absolutno si vodja in vsi gasilci ki so sodelovali pri tem požaru zaslužijo vse pohvale.
Vsekakor je bilo to posredovanje izredno zahtevno in pohvale da je intervencija minila brez poškodb gasilcev in turistov/osebja.

Ampak želim povedati da komentiramo posredovanje gasilci ki smo se večina že srečali z gašenjem manjših in večjih požarov in res je dandanes je vsaka intervencija posneta in poslikana iz ducate telefonov mogoče slabo mogoče tudi ne...tudi v športu se igralce oz tekmovalce snema iz preprostega razloga da se ovenkoveči napake in slabosti in da se lahko iz tega nekaj naučimo in izboljšamo.

Moje mnenje ostaja da so nekateri zunanji napadi v tem primeru nepotrebni saj v situaciji ko zaradi različnih dejavnikov ni mogoče izvesti kvalitetih notranjih napadov oz zunanjih napadov kjer se dejanjsko gasi ogenj in prerečuje škoda ki bi jo ogenj povzročil se osredotočimo na KVALITETO ne KVANTITETO včasih je manj več
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1000
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Objava vidic » 12. januar 2017, 17:23

Tudi sam bi rekel, glede na slike, zakaj je toliko zunanjih curkov. Sem pa bil an intervenciji in videl, kaj je delal veter. večino telih curkov je sproti gasilo lesen frčade, da se ogenj ni širil nižje. Tukaj je res veter dela svoje in zelo pripomogel k širjenju požara. Zakaj jih je toliko, mogoče je res kakšen preveč? Tako je, ker se je v danem trenuku tako odločil vodja intervencije, vsak bi se odločil drugače in tudi Silvo je na anlizi povedal, da če bi bil še enkrat v isti situaciji bi ravnal drugače.
vidic

Objave: 94
Registriran: 23. julij 2008, 19:44
GE: PGD Lesce

Objava gasilko112 » 13. januar 2017, 18:38

Pohvalil bi vodjo intervencije, tudi sam bi se odločil enako. =D>
gasilko112

Objave: 34
Registriran: 11. februar 2008, 21:21

Objava peugeot » 18. januar 2017, 11:39

Ali bo analiza intervencije javno dostopna? Zares me zanima potek intervencije in vse to.
Pa pohvale sodelujočim.
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 110
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Objava MarkoŠ » 20. januar 2017, 10:44

MarkoŠ

Objava MarkoŠ » 27. januar 2017, 12:58

Članek je tudi v novem Gasilcu. :wink:
MarkoŠ

Objava napadalec_2 » 2. februar 2017, 19:38

V oči bode podatek iz članka v gasilcu da gostje niso vedeli da gori, sklepam da objekt nima sistema za avtomatsko javljanje požara in alarmiranje?
napadalec_2

Nazaj

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Bing [Bot], Google [Bot] in 4 gostov