Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Požar osebnega avtomobila

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Re: Požar osebnega avtomobila

Objava kmhslo » 6. marec 2012, 16:32

gubina kaj pa če je polnil z MB ? Tam je kakovost velikokrat vprašljiva ...
kmhslo

Objave: 277
Registriran: 3. junij 2008, 22:22

Odg: Re: Požar osebnega avtomobila

Objava firefly » 7. marec 2012, 8:16

kmhslo je napisal:gubina kaj pa če je polnil z MB ? Tam je kakovost velikokrat vprašljiva ...

=D> =D>

še dobro ampak na žalost redki na tem forumu tudi razmišljate
firefly

Objave: 75
Registriran: 26. maj 2011, 14:35

Odg: Požar osebnega avtomobila

Objava Dave D » 4. april 2012, 13:25

Zanimivo gašenje kombija (pozimi):

http://www.youtube.com/watch?v=WS4LivB3 ... re=related

:shock: Temu se pa reče civilna iniciativa in iznajdljivost =D>
Uporabnikova podoba
Dave D

Objave: 302
Registriran: 29. avgust 2007, 18:19
GE: Loka pri Mengšu

Objava darko » 5. maj 2012, 7:50

Včeraj 4. maja ob 15.40 je na avtocesti med Razdrtim in Postojno v občini Postojna gorelo tovorno vozilo, ki je prevažalo osebna vozila. Požar, ki je poškodoval tovorno vozilo in tri osebna vozila so pogasili gasilci PGD Postojna in Razdrto.
Zaradi gašenja in odstranjevanja vozil je prišlo do večkilometerske kolone.
Darko
Priloge
požar ac 008.jpg
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava Suban » 5. maj 2012, 8:02

A. Suban
Uporabnikova podoba
Suban

Objave: 133
Registriran: 17. november 2010, 14:00
GE: Sečovlje

Objava Gost » 7. junij 2012, 21:01

Na mnogih videoposnetkih vidim, da se ameriški gasilci po prihodu na požarišče nikakor nočejo spopasti z ognjem, več imajo opravka sami s sabo. Hodijo naokoli, nameščajo si opremo, razvlačujejo cevi, preizkušajo opremo in pri tem so praviloma vsi obrnjeni od ognja stran. Kot da jih ne zanima.Ampak nekako sem mislil da so to pač amaterji - prostovoljci. Sedaj pa sem našel posnetek očitno profesionalnih gasilcev, ki se prav tako obotavljajo v nedogled oziroma afne guncajo.

http://www.youtube.com/watch?v=31nVYxdI ... ure=g-vrec

Ali lahko kdo strokovno pojasni, zakaj tak pristop.
Gost

/

Objava JKavšek » 26. junij 2012, 23:09

/
Zadnjič uredil JKavšek - 19. julij 2012, 12:06. Skupaj urejeno 2 krat.
PGD Grosuplje - SPLETNA STRAN | FACEBOOK
Uporabnikova podoba
JKavšek

Objave: 23
Registriran: 20. marec 2012, 18:59
GE: Grosuplje

Objava scorpz » 27. junij 2012, 8:54

Tole je link, ki manjka če komu ne odpre prejšnjega posta: http://www.youtube.com/watch?v=UdSDIQIQV0g
Ne igraj se z ognjem,
če nočeš, da se on igra s teboj.
Uporabnikova podoba
scorpz

Objave: 56
Registriran: 18. april 2006, 1:49
GE: Slovenske Konjice

Objava šnery » 27. junij 2012, 10:14

zdej mi pa nekaj razloži.
-zakaj vozilo ni dobra izbira?
-hitreje si okoli kot če bi tiste gume umikal
šnery

Objave: 39
Registriran: 22. januar 2011, 2:17

Objava Oskar » 28. junij 2012, 13:53

Gost je napisal:Na mnogih videoposnetkih vidim, da se ameriški gasilci po prihodu na požarišče nikakor nočejo spopasti z ognjem, več imajo opravka sami s sabo. Hodijo naokoli, nameščajo si opremo, razvlačujejo cevi, preizkušajo opremo in pri tem so praviloma vsi obrnjeni od ognja stran. Kot da jih ne zanima.Ampak nekako sem mislil da so to pač amaterji - prostovoljci. Sedaj pa sem našel posnetek očitno profesionalnih gasilcev, ki se prav tako obotavljajo v nedogled oziroma afne guncajo.

tega se enostavno ne da strokovno obrazložit. Preprosto povedano sranje na kvadrat !Pojma nimam zakaj to delajo, če kdo ve odgovor zakaj oni tip lomi šipe po nepotrebnem in zakaj potrebujejo 3 minute za vodo na ročnik, ga predlagam za kipec gasilca ! :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava tom-tom* » 28. junij 2012, 15:56

SOP!

...če greste pogledat še ducat teh filmčkov iz ZDA je skoraj vedno podobno. Drugače pa kaj pa je za američane en avto če zgori v primerjavi z bildings ki jih majo...edino komentar, da bi lahko namesto, da razbije šipe poskušal odpret vrata s kljuko in s tem hkrati pregledal notranjost kabine...zihr je zihr...saj potem ko je prišla reševalna skupina z Leder pa itak NO COMENT...

Ne primerjajmo postopkov ali taktike med EU in ZDA [-X
tom-tom*

Objava gubina » 28. junij 2012, 16:34

Oskar je napisal:
Gost je napisal:Na mnogih videoposnetkih vidim, da se ameriški gasilci po prihodu na požarišče nikakor nočejo spopasti z ognjem, več imajo opravka sami s sabo. Hodijo naokoli, nameščajo si opremo, razvlačujejo cevi, preizkušajo opremo in pri tem so praviloma vsi obrnjeni od ognja stran. Kot da jih ne zanima.Ampak nekako sem mislil da so to pač amaterji - prostovoljci. Sedaj pa sem našel posnetek očitno profesionalnih gasilcev, ki se prav tako obotavljajo v nedogled oziroma afne guncajo.

tega se enostavno ne da strokovno obrazložit. Preprosto povedano sranje na kvadrat !Pojma nimam zakaj to delajo, če kdo ve odgovor zakaj oni tip lomi šipe po nepotrebnem in zakaj potrebujejo 3 minute za vodo na ročnik, ga predlagam za kipec gasilca ! :D

mogoče zaradi zavarovalnic :?:
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 699
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava Timo » 28. junij 2012, 20:33

only in america... 0.0
______
Slika
Slika
Uporabnikova podoba
Timo

Objave: 150
Registriran: 6. januar 2007, 22:36
GE: Postojna

Objava skerca » 29. junij 2012, 1:43

Oskar je napisal:

Dokler ni vode-hidranta na pumpi, ne dajo vode iz avta. Će bi mi imeli toliko žrtev, kot jih imajo oni, bi imeli verjetno tudi drugačne postopke. Pri njih je voda v cisterni "zlata" rezerva, ki se jo uporablja samo ob reševanju človeških življenj, pa naj gasijo avto, hišo ali kontejner.

lp
Uporabnikova podoba
skerca

Objave: 308
Registriran: 1. oktober 2002, 20:01

Objava Športnik » 29. junij 2012, 8:41

Tudi če upoštevamo to, je še vedno vse skupaj počasno. Glede na to, da je pri njih hidrant na vsakem vogalu in da je moštva dovolj...nič kaj se jim ni mudilo :roll:
Športnik

Objave: 73
Registriran: 26. maj 2010, 22:29

NazajNaprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost