Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

REVIJA 112

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: REVIJA 112

Objava Oskar » 5. maj 2013, 10:41

Večje gasilske enote (poklicne) so že bile predstavljene in to dokaj obširno v naši reviji. Verjamem da bodo predstavljene tudi še koncesijske enote itd..
Glede zgodovine, obletnic itd.. je pa odvisno od strategije uredništva. V prvi vrsti smo strokovna revija: izobraževanje , novosti v tehniki in opremi, novo znanje itd..
To so sicer moja mnenja kaj več pa bo napisal urednik.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Bralec » 5. maj 2013, 12:35

Pozdravljeni!

Moje osebno mnenje je da obletnice posameznih PGDjev "bogu za nogo in še dlje", govori tretjerazrednih funkcionarjev, osmrtnice v stilu "vse življenje se je nenehno in neumorno usposabljal in izobraževal in dosegel čin izprašanega gasilca" in blagoslovi kipcev svetega florjana NE SODIJO V Revijo 112!!! Kdor želi prebirati tako vsebino "gasilske" revije naj si 2 x prebere "Gasilca". Če mu to ni dovolj pa naj prebira še tiste številke iz leta 2000 in nazaj ki so bila res samo poročila o občnih zborih, trodelcih in romanjih k svetemu florjanu.

Če bi že v Revijo 112 dodali nekaj zgodovinske vsebine bi lahko to bile zgodovinske intervencije. Občutek imam da bralce Revije 112 zanimajo predvsem intervencije raznih služb v ZiR. Mogoče bi dodali eno stran, mogče samo na dva meseca, z naslovom "Dogodki ki so nas kalili", kjer bi opisovali večje intervencije v preteklosti. Mislim da je takih pri nas in tudi bližnji in daljni soseščini več kot dovolj. Samo za primere železniška nesreča v Divači 1984, strmoglavljenje letala pri Lahovčah 1966, požar v Javnih skladiščih v Lj, požar v Color Medvode, itd... Nekaj podobnega je že bilo v kakšnem od "Ljubljanskih gasilcev" ko je ta še izhajal.

Vsekakor pa ni moj predlog da se iz Revije 112 naredi glasilo o opisih obletnic posameznih PGDjev "bogu za nogo in še dlje", govorih tretjerazrednih funkcionarjev na vaških prireditvah osmrtnic v stilu "vse življenje se je nenehno in neumorno usposabljal in izobraževal in dosegel čin izprašanega gasilca" in blagoslovi kipcev svetega florjana, podatku kolikokart so šli M.K., E.E., A.K. in ostala "pleh banda" k maši in obisku škofov...

Lep pozdrav
Bralec

Objava gasilec matej » 2. julij 2013, 11:18

Pozdravljeni,

mene pa zanima zakaj ni več revije 112 v prosti prodaji? Junijske številke se ne da nikjer kupit?!

LP
gasilec matej

Objave: 24
Registriran: 20. december 2008, 12:52
GE: Ložnica pri Žalcu

Objava nejc321 » 3. julij 2013, 10:52

Vaša ideja je vsekakor vredna širše razprave - morda vas presenečenje čaka že v jesenskem terminu. :D
Gasilci, bratje, vedno in povsod!!!
Uporabnikova podoba
nejc321

Objave: 367
Registriran: 2. oktober 2006, 16:13

Re: REVIJA 112

Objava Gajpgd » 4. julij 2013, 11:35

Kako lahko naročim to reijo me zanima?
Gajpgd

Objave: 1
Registriran: 4. julij 2013, 11:26

Odg: Re: REVIJA 112

Objava pes » 4. julij 2013, 11:42

Gajpgd je napisal:Kako lahko naročim to reijo me zanima?

Tukaj http://www.revija112.si/narocilnica/
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava nejc321 » 4. julij 2013, 11:59

Je pa tudi tudi Revija 112 tudi na FB strani in sicer ---> https://www.facebook.com/revija112 :D
Uporabnikova podoba
nejc321

Odg: Re: REVIJA 112

Objava Oskar » 4. julij 2013, 22:03

Gajpgd je napisal:Kako lahko naročim to reijo me zanima?

Kaj je še nimate , halo !!
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava nejc321 » 12. julij 2013, 21:23

Od danes dalje tudi na svetovnem spletu ---> http://www.revija112.si/ (končno :oops: ) =D>
Uporabnikova podoba
nejc321

Objava Gost » 25. julij 2013, 11:17

Pozdravljeni,

a mogoče kdo ve, če se da revijo kupiti tudi v prosti prodaji?

Hvala za odgovor.
Gost

Objava gost 1 » 2. september 2013, 23:04

Prosim če lahko sporočite kje (če) se sploh da kupiti v prosti prodaji revijo. Prej sem jo kupoval v Mercatorju ali na Petrolu, zdaj jo pa nimajo več.
gost 1

Objava gost 1 » 2. september 2013, 23:04

Prosim če lahko sporočite kje (če) se sploh da kupiti v prosti prodaji revijo. Prej sem jo kupoval v Mercatorju ali na Petrolu, zdaj jo pa nimajo več.
gost 1

Objava Gost » 13. oktober 2013, 21:39

Ali mogoče kdo (na forumu so tudi člani uredništva) izide naslednja številka revije.
Smo že oktobra, pa še ni bilo zaslediti izida jesenske številke (september).

Prejšna leta ni bilo številke januarja in avgusta, tako da je bilo 10 rednih številk na leto.

LP
Gost

Objava tomaz » 24. oktober 2013, 17:55

Moram pokomentirat dva prispevka v Reviji 112.
Prvi je NOVOST MED ROČNIMI GASILNIKI. Ogledal sem si tudi prispevek o tej predstavitvi, ki je bil objevljen v eni informativni oddaji na nacionalki. Ne vem ali sem samo jaz takšen dvomljivec, ker se na to temo še nihče ni oglasil.
Gasilniki na vodo obstajajo že precej precej let in so namenjeni za gašenje trdnih snovi. V Sloveniji jih ni v velikih količinah, ker so očitno trgovci imeli drugačne interese in so raje reklamirali gasilnike na prah. Pa jih vseeno najdemo tudi v kakšnih trgovskih centrih in še kje. V drugih evropskih državah jih je precej več.
Predstavitev na nacionalki me resnično ni prepričala, da je tako zelo uspešen pri gašenju posode z gorečim oljem. Gasilnik ni zadušil ognja ampak je dvignil ognjeno kroglo v zrak. Enako se je dalo pogasiti vnetljivo tekočino s klasičnim gasilnikom na vodo. To sva poizkusila tudi s pokojnim g. Mitjem Petkom kar nekaj časa nazaj, ko so opravljali izpite za serviserje RGA. In tisti prikaz z gorečo baklo...

Drugi prispevek, ki me je zmotil pa je na strani 24 in govori o komisijah za preventivo v gasilskih zvezah in društvih. Pa ne sam prispevek, ampak slika...
Dragi spoštovani gasilci, ki opravljate prikaze gašenja. Res si oglejte to sliko. Vse pove in marsikje enako napako delajo, tudi v prispevku v oddaji Dobro jutro na nacionalki, kjer so prikaz pripravili poklicni kolegi iz Ljubljane.
Problem je v gasilcu, ki opravlja prikaz. Gasilnik je namenjen za gašenje začetnih požarov in z njimi se usposabljajo predvsem občani, zaposleni... Ko občani vidijo gasilca, ki rokuje z gasilnikom v popolni zaščitni obleki, s čelado na glavi, z zaščitnimi rokavicami, včasih še s spuščenim vizirjem... Kako naj potem deklica na sliki (Revija 112, str. 24) gasi v bundi, z golimi rokami in brez čelade na glavi? In tukaj ni problem v deklici, ki je pogumna in tako običajno oblečena ampak v gasilcu.
Zato vam res polagam na srce, prikaz delajte v delovnih oblekah, kakršnekoli že so. S tem boste pokazali občinstvu, da gasilnike lahko uporablja kdorkoli in so njim v osnovi tudi namenjeni, ter da za njihovo uporabo ne potrebujejo zaščitne obleke.
Gasilci na intervenciji pa smo seveda popolno zaščiteni.
Uporabnikova podoba
tomaz

Objave: 293
Registriran: 2. marec 2003, 22:24

Re: REVIJA 112

Objava J.J. » 29. oktober 2013, 8:27

Tomaž, če si prebral članek o gasilniku si najbrž zasledil, da to ni navaden gasilnik, ampak gasilnik na vodno meglo, ki jo v gasilstvu uporabljamo že dalj časa. Je pa res da so gasilniki z vodo prisotni že od samega začetka izdelave RGA.
Uporabnikova podoba
J.J.

Objave: 73
Registriran: 18. december 2005, 17:07
GE: GE RTV-SLO

NazajNaprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost